May 02 2024 04:06:48
Navigace
IL-2 BoS Návody
1. Aktivace licence
2. Ladění .ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 BoS FAQ (pilot help)
IL-2 BoS FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
CLoD Návody
Postup instalace volitelných záplat
Nastavení ovládání (Aircraft.csv)
IL-2 Návody
IL-2 Sturmovik (verze)
1. Začínáme s IL-2
2. Ladění conf.ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 Sturmovik FAQ (pilot help)
IL-2 Sturmovik FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
RoF Návody
Planeset
Kdo je on-line
· Hosté on-line: 3

· Piloti on-line: 0

· Registrovaní piloti: 2,745
· Nejnovější pilot: Kokes
IL-2: Cliffs of Dover
IL-2 Sturmovik: Cliffs of Dover- krabice (box)
IL-2 Sturmovik 1946
IL-2 Sturmovik 1946 - krabice (box)
Rise of Flight
Rise of Flight - krabice (box)
Informace o SVK
Vlastníci a provozovatelé
Pravidla SVK fóra
Číst diskuzi
 Vytisknout diskuzi
Jaký joystick si pořídit?
Jirka
infe napsal:
Ahoj,tak sem tu zaseÚsměv A mám opět zřejmě stupidní dotaz. Začínám "lítat" s IL-2 ty rychlý mise(ne kampaň). už "umim" nějak odstartovat.Vystopám např. do 1500m ,podle mapy si najdu směr a letim.A teď ten dotaz. To musím letadlo pořád kontrolovat joyem? Mě se např. pořád zvedá čumák,takže při letu musím pernamentně potlačovat,abych letěl ve stejné výšce.Přitom mám plyn např. na 60% při letu v těch 1500m. joy se v testu v ovládacích panelech chová normálně(jako že páka je uprostřed,nevybočuje nahoru ani dolu).Nechci,aby mě někdo učil všechno,spousty věcí si zjistím sámÚsměv,jen chci vědět,zda-li je to normální,nebo jestli je něco špatně? Děkuji za info,bez vás bych se na to už dávno vys...Mrknutí


Ano Infe, to že to neletí ideálně rovně je správně. Joystick za to nemůže. Na vyvážení letadla slouží tzv. trimování. Mrknutí
 
1stCL_Vincent
v ovladani to najdes pod "Elevator Trim Positive/Negative", trimovani smerovky pak "Rudder Trim Left/Right" + u obojiho samozrejme klavesa pro Neutral
 
infe
děkujiMrknutí
 
Rufu
Upozornění - nemají to všechny letadla.
 
infe
Hoši tak ten Joy mě začíná pěkně sr..Ten soft k tomu nainstaluje vše možný,jen nastavení profilu nikde,a něco od Saiteku v program files taky nikde. Teď můžu jít tak akorát do nastavení herního zařízení a podívat se na obrázek,i kalibrace mi zmizela. Joy asi za to nemůže,ale ten soft.Zkusím si s tím ještě pohrát a pak ho prodámSmutný(((
 
WT_Flan
Hej, nebud zbrkly. Saitek ovladace mohou byt krapet divocina, ale da se to vyladit. Ted z hlavy nepomuzu, ale myslim, ze netreba hazet joy do obili...
 
1stCL_Vincent
Mam stejnej joy (cyborg evo bez FF) a mel sem s tema ovladacema taky docela problemy.
Kdyz sem to konecne donutil pracovat s tim programovacim softwarem, tak se to zas hadalo s pedalama atd. to vsechno presto, ze kdyz sem mel predtim cyborg evo FF + saitek pedaly, fungovalo vse bez problemu.
Nicmene jsem se na ten jejich programovaci software vyprdnul a vse potrebny (ovladani pohledu klobouckem) jsem si nastavil pres NewView.
 
infe
WT_Flan napsal:
Hej, nebud zbrkly. Saitek ovladace mohou byt krapet divocina, ale da se to vyladit. Ted z hlavy nepomuzu, ale myslim, ze netreba hazet joy do obili...


Pozde,provedl jsem format a reinstal okenÚsměv Ted se bojim ten soft na saitek sosnout znovu. Jinak neslo o nastaveni,me se ten soft ani nenainstaloval,pouze nejaka magic mouse a pod.,ale jinak nic dalsiho. Mam XP home a sosal jsem ovladac a soft na xp,doufam,ze to tam(na saiteku) nemaj nejak prehazeny.
Ten soft se bojim sosnout,pže mi pak nejde ani nakalibrovat joy a ani neco od saiteku v pc vubec najit nejde,takze soft nejde ani odinstalovat.
Upravil/a infe dne 23-01-2009 07:52
 
veikso
Máš PM
 
WT_Flan
Koukni sem
http://vwings.net...owstart=20

Kdyz jsem v lete nove rozchazel joy, byl jsem z toho taky vyjeveny.
 
Paulus
[quote]BP_Rufu napsal:
http://shop.tntrade.cz/thrustmaster-t-flight-hotas-x_d81109.html[/url]
Zalíbil se mi tenhle joy. Má ho někdo doma? Ve stručném popisu od prodejce není napsáno zda má FF či zpětnou vazbu, vibrace do páky atd.
Stojí opravdu za tu 1000,-
Díky předem za podropbný popis Úsměv
 
Rufu
Je to klasickej Hotas Thrustmaster bez FF.Ten se zpětnou vazbou přestali vyrábět.Na tomhle novým jsou přidaný myslím 2 tlačítka na plynovce a ty co jsou na základně joye..Jinak joy se rozdělí na dvě části plynovku a páku.Na směrovku je na páce kolíbka nebo na joyi twist kterej jde zaaretovat.Jinak pokud si dobře pamatuju tak na původního měl pěknou recenzi WT Peci tak by ji možná mohl někde najít.
 
CZ_BOB
Neví náhodou někdo co je to za joy s plynovou pákou co tam mají na stole??Na plynovou páku skočí záběr po cca 2 min.videa...http://www.game-t...ation.html
Upravil/a CZ_BOB dne 28-01-2009 15:40
 
Mungo
CZ_BOB napsal:
Neví náhodou někdo co je to za joy s plynovou pákou co tam mají na stole??Na plynovou páku skočí záběr po cca 2 min.videa...http://www.game-t...ation.html
Joystick je niektory vyrobok CH Products a plynova paka vyzera ako od Saiteku, zrejme z X-52
 
Pedrooza
Ahoj jsem tu taky nový,po 3 letech v realnem eru mi začal chybět zaměřovač a kulomety tak jsem taky oprášil šturma, předtím mě to moc nebralo, zatím co teď přes zimu je to skoro zavislost.S lítaním nemám problém, ruské stroje mě moc nebraly tak jsem začal na Bf109 (lítam stareho IL2,). Ale k věci mam asi 4 roky stary joy Logitech Wingman Force 3D s FF,nebyl moc lítaný,ale strašně mě tam točí ta vůle v nulové poleze,takže nejsem schopný pořádně letět ve formaci, a furt se houpu za ocasem ostatních Naštvaný docela mě to štve,protože tohle v realnem eru knipl nedělá no a další věc je že se po pár misích musí zkalibrovat. Přesně jak jste psali ten červený čtvereček mi tam furt lita mimo ten zelený,co to znamená?
Je to normální? nebo jak omezit tu citlivost v te vuli asi těmi Daeth zone co,ale netuším kam to posunout.
Jinak zatím trenuju jen offline protože nejsem schopný nic sestřelit s tím joyem....pořád si namlouvám že je to rukama,ale asi by to možná chtělo nový joy, nebo ta vule i když na ní letoun reaguje je normální? Zamračený
 
CZ_BOB
Díky Mungo za odpověď,jsem netušil že ta plynovka od Saiteku je tak velká..až mě to zarazilo Zamračený
 
Paulus
Ještě jedna doplňijící otázka. Jak velkej je rozdíl mezi Saitek Joystick X52 Flight Control System a THRUSTMASTER T-Flight HOTAS X. Tedy mimo cenu.
Je opravdu ten Saitek Joystick X52 tak dobrej za tak vysokou cenu?
 
Pedrooza
Ještě dotaz, Lítá tady někdo s freetrackem, zajímalo by mě jestli v 1946 jede v pohodě,nebo jak......protože ve strarém mi nereaguje

Jo a da se hrát on-line s cracknutým ilem,nebo si mam rovnout koupit originál?
 
CZ_BOB
Freertack jede v pohodě.Co se týče 2 otázky,samozřejmě že dá ale už o nějakém tom cracku atd.raději nepiš,to by Tě tady ukamenovali.Mrknutí
 
Rufu
No vzhledem k tomu že díky soundmodu to vlastně všichni maj cracknuty...
K rozdilu saitek vs thrustmaster.Saitek se dá naprogramovat na 100 způsobů a má velkou rukojeť seřiditelnou na ruku.Thrustmaster je velikostně na ruku jako microsoft nebo genius.Kdo má ruku velkou jsou jeho tlačítka na páce trochu blízko.Ohledně vůle,síly nevím měl jsem s ff .Prostě Thrustmaster je A mercedes a saitek nějakej SLK.Já teď koupil MS SIDEWINDERA ff do zálohy(po 8 letech absolutně přesnej) a saitek je prostě něco v ruce.Navíc kdo jednou zkusil plynovku nechce jinak.
 
Přejít na fórum:
Přihlášení
Jméno

Heslo



Nejste pilotem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
TeamSpeak3
cr597.teamspeak3.com:9254
Heslo: net

teamspeak server Hosting by TeamSpeak3.com
Rychlovka
Pro přidání zprávy se musíte přihlásit.

30-04-2024 10:19
Teď se tyká všude. Každý je familierní jak kdybychom všichni spolu pásli husy.

29-04-2024 20:53
Tem Teamspeak jedete trojku nebo pětku? Mně se nechce nikam registrovat.

29-04-2024 20:44
Jsem zapl discord. FUJ! Proč mi tam všechno tyká? To je tak nezdvořilé a neuctivé.

24-04-2024 12:25
-Vzrusuju te? - -Docela jo, jsi krasna zenska a chtel bych byt tvuj princ. - -To je pekne. Ale na to jsem se neptala. Potrebovala bzch yjistit, jak se yapina ceska klavesnice. Pomuyes mi?

22-04-2024 20:31
Njelepší je kombinace FF (s pluginem kačera)+uBlock ;-)

21-04-2024 09:36
No zatím ještě není. Neumí blokovat vyskakovací okna.

19-04-2024 23:01
jo, kačer je dobrej Úsměv

19-04-2024 17:04
No já asi přejdu na duckduckgo, až jej vyladí.

16-04-2024 11:52
To jsou Jaromíre defekty z realtime anti-anti-ads google teroru. Chyba není na tvém přijímači. Už před 3 rokama jsem Chrome definitivně odinstaloval a přešel opět po 20 letech na FF

12-04-2024 16:25
Pořídil jsem si Arctic Liquid Freezer III 360. Poměr cena/výkon asi nepřekonatelný. Uchladilo to 300W po dobu 10 minut.

34,799,328 návštěv