February 09 2023 09:47:37
Navigace
IL-2 BoS Návody
1. Aktivace licence
2. Ladění .ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 BoS FAQ (pilot help)
IL-2 BoS FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
CLoD Návody
Postup instalace volitelných záplat
Nastavení ovládání (Aircraft.csv)
IL-2 Návody
IL-2 Sturmovik (verze)
1. Začínáme s IL-2
2. Ladění conf.ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 Sturmovik FAQ (pilot help)
IL-2 Sturmovik FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
RoF Návody
Planeset
Kdo je on-line
· Hosté on-line: 4

· Piloti on-line: 0

· Registrovaní piloti: 2,731
· Nejnovější pilot: Franta
IL-2: Cliffs of Dover
IL-2 Sturmovik: Cliffs of Dover- krabice (box)
IL-2 Sturmovik 1946
IL-2 Sturmovik 1946 - krabice (box)
Rise of Flight
Rise of Flight - krabice (box)
Informace o SVK
Vlastníci a provozovatelé
Pravidla SVK fóra
Hiearchie článků
Rozcestník » Software » Jak rozchodit korektně TeamSpeak
Jak rozchodit korektně TeamSpeak

Jak rozchodit korektně TeamSpeak


(aneb jak slyšet a být slyšen a nebýt širokopásmová rušička)


Předpokládám, že Teamspeak máte nainstalovaný a máte sluchátka a mikrofón. Upozorňuji sluchátka, né repráky. Stačí i ty nejlevnější sluchátka z volkmena píchlé dozadu do zvukové karty a nejlenější PC mikrofón (dá se sehnat za 50,- kč) který si člověk dá k puse.

Upozornění: Nikdy nepoužívejte kombinaci reproduktor - mikrofon. Když totiž místo sluchátek použijete reproduktory, mikrofon bude snímat zvuky i z těch reproduktorů a ve výsledku budete buď dělat všem okolo strašný echo, nebo ještě hůř, chytíte zpětnou vazbu a všem se strašně silně rozpíská ve sluchátkách. Na zabití toho kreténa ktrý to způsobil.

Nyní to připojte do těch správných zdířek na zvukové kartě. Sluchátka patří do té zelené dírky, mikrofon do té růžové. Kdo to nemáte barevně rozlišené na zvukovce, máte tam obvykle obrázky. Při nejhorším metoda pokus omyl, ono těch možností zas tolik není.

Teď je potřeba vše rozchodit v MS-Windows. Poklepejte myší vpravo dole na liště vedle hodin na ikonku reproduktoru a rozbalí se vám okno s nastavením hlasitostí. Bude to vypadat asi takhle:
MS-Windows nastaveni

Když kliknete na Možnosti a zvolíte Vlastnosti, otevře se Vám okno:
MS-Windows nastaveni
Zde si nahoře zkontrolujete, že tam je Vaše zvuková karta (teda co jiného by tam asi mohlo být). Zkontrolujete si, že máte vybráno Přehrávání a dole si zaškrtněte co chcete mít možnost ovládat/přehrávat. Momentálně je dobré povolit Mikrophone ať se můžete slyšet až budete mluvit do mikrofonu a testovat. Nyní můžete dát OK, tím se vrátíte do předchozího okna a zkontrolujete, že nemáte zaškrtlé ztlumení mikrofonu a že ho máte na nějaké rozumné hlasitosti.

Vraťte se zpět do těch Vlastností jak jste byli před momentem a překliknete na položku Záznam:

a povolíte pouze Mikrophone! Né aby Vás napadlo zaškrtnout CD Player nebo dokonce All you hear, jinak budete vysílat do světa nepředstavitelný kravál.

Když teď dáte OK, objeví se vám okno:Dole možná bude chybět to tlačítko Upřesnit.

Pokud tam to tlačítko není, zvolte Možnosti a zvolte Upřesnit nastavení, ať je tam fajfka:


A dole se to tlačítko Upřesnit objeví. Zmáčkněte ho.

Naskočí Vám okno:


kde si můžete přepínat mezi mikrofony - dole to zaškrtávací 2 Alternate Microphone. Do té zdířky totiž mohou být na jeden konektor připojeny 2 mikrofony. Vy tam sice máte jen jeden, ale bůh ví jestli ho výrobce zapojil jako č. 1 nebo č. 2. Prostě když se přes mikrofon/sluchátka neslyšíte, zkuste to spodní zaškrtnout, nebo obráceně.
Pokud se slyšíte hodně slabě a nelze už přidat na hlasitosti mikrofonu, lze zapnout SW "zesilovač" mikrofonu. To je ta položka 1 Microphone Boost. Pokud se naopak slyšíte velmi silně, až dunivě, je potřeba ten Microphone Boost vypnout.

Takže už by jste se měl(a) slyšet. Vraťte se do těch Vlastností, překlikněte na Přehrávání a zaškrtněte Ztlumit u mikrofonu ať neslyšíte potom vlastní hlas jako echo až budete mluvit do TeamSpeaku.

Když poprvé nahodíte Team Speak (dále jen TS), je potřeba provést nastavení mikrofonu pro TS a nastavení datového toku. Jděte do Settings -> Sound Input/Output Settings.


A rozbalí se Vám následující okno:


V tomto okně máte nahoře nastavení hlasitosti výstupního zvuku z TS. Doporučuji nechat jak je. Ta stupnice je totiž dost hrubá a má velké zesílení a hned to začne buď řvát, nebo je to moc ztlumené. Nechte to na středu a hlasitost zvuku vylaďte v systému v ovladači hlasitosti zvuku.
Dále je tam volba, jakým způsobem budete Váš hlas vysílat (Voice Send Method).
Můžete zvolit režim, že pro vysílání musíte zmáčknout nějaké tlačítko (volba Push to talk) a to tlačítko nastavíte pomocí Set.
Nebo můžete zvolit režim, že počítač bude stále připraven k vysílání a začne vysílat když něco dostatečně hlasitě řeknete (volba Voice Activation). Zde se na chvíli zastavím. Voice Activation je sice prima věc, nemusíte nic mačkat a prostě když chcete něco říct tak to řeknete, ale má to i úskalí. Pokud to bude moc citlivé, bude to snímat jak dýcháte a všem budete funět ve sluchátkách a rušit komunikaci. Taky si uvědomte, že je to perfektní špión. Pokud si na chvilku třeba odskočíte a zapomenete TS vypnout a začnete třeba s drahou polovičkou laškovat, všichni to slyší jak v první řadě v divadle. Že, Úďo.
Takže jak nastavit citlivost toho spínání. K tomu slouží ta spodní část. Zvolte kodek Speex 12.3 jak je ukázáno na tom obázku a zmáčkněte tlačítko Activate local test mode. Teď můžete mluvit. Když ten zelený čudl vpravo svítí, vysíláte. Když potemní, nevysíláte. Citlivost nastavíte tím teploměrem Voice activation level. Nastavte tak, aby jste vysílali jen když opravdu mluvíte. Ať to nechytá dech, funění a pokud si furt pod nos něco broukáte tak ani to ne. Jo, je fakt vtipný, když si člověk začne při letu zpívat...

Na tomto obrázku je vidět aktivovaný test a zrovna se vysílá.


Teď jetě do Settings, Options


Záložka Bandwith:


a zde nastavíte přenosovou rychlost. Nastavení jak je na obrázku zajistí dostatečně kvalití příjem i vysílání a přitom to moc nezatěžuje linku. Dokonce i někteří modemisté zvládají ILa a TS s tímto nastavením. Záleží na kvalitě telefonní linky.

A nyní už se připojíme:


Na položce Server klikněte pravým tlačítkem myši


a zvolte Add Server.

Vyplnit


nezapomenout na přezdívku, pokud možno stejnou jako v ILovi, zaškrtnout Anonymous, vyplnit Server Password: (deset) a dát Connect.

Vítejte


Problémy s TS

Když se poprvé přihlásíte, může se vám stát, že vám lidi řeknou že vás skoro neslyší. Pak to chce zvednout hlasitost mikrofonu v nastavení v sytému. Pokud je to stále málo, chce to zapnout ten boost tam. Pokud Vám naopak lidi říkají, že mluvíte dunivě jak z roury, tak to ten boost chce naopak vypnout a poté doladit hlasitost mikrofonu.

NEPOUŽÍVEJTE REPRÁKY a to ani ty malé. Fakt to dělá problémy.

Když vám někdo nadává, že mu pískáte, chcrchláte a furt svítíte, chyba bude zaručeně na Vaší straně. Nekazte lidem hru, odhlašte se a zkontrolujte nastavení. Někdy stačí tupý restart, přeci jen MS-Windows, to se dost dobře nehodí ani pro hraní her.

Když vstoupíte na kanál kde už někdo je, je slušnost říct něco jako
Nazdar vespolek, tady Franta Vopička. ať lidi vědí s kým jsou na kanále.

Jak by asi měla správně vypadat komunikace aby byla srozumitelná a jasná, viz pravidla kooperace za letu.


Autor: AH_Cutora
Diskuse k článku: Jak rozchodit korektně TeamSpeak
Komentáře
2746 #1 hoowei
dne March 27 2018 09:11:03
Previously investing in rolex replica follow, you'll want to investigate or perhaps a fabrics are actually good quality, and that also typically the follow comes with a sapphire precious stone have to deal with not to mention spine, without the need for chafes. Typically the fabrics made use of in typically the construction of this hublot replica looks after definitely will reveal your. Any time a follow might be developed with the help of stainless and / or titanium, it may weighing further, whilst the fake rolex sale are actually developed by using aluminium, that may be light source through body fat. You too can guess the caliber of replica watches sale from her doing the job. Should it includes some quartz tool, it's going to an authentic follow. If you have had any sort of clarifications whereas investing in follow who it can be some counterfeit, you ought not pay for it again, whenever you definitely will feel sorry it again soon for the purpose of compensating such a lot of. Should you wish to choose replica watches uk you ought to know learn how to see some counterfeit. You ought not misuse your finances concerning counterfeit items of diamond jewelry as well.
Přidat komentář
Pro přidání komentáře musíte být přihlášený.
Hodnocení
Hodnotit mohou pouze přihlášení uživatelé.

Prosím přihlaště senebo se registrujte pro možnost hodnocení.

Zatím nikdo nehodnotil.
Přihlášení
Jméno

HesloNejste pilotem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
TeamSpeak3
cr597.teamspeak3.com:9254
Heslo: net

Rychlovka
Pro přidání zprávy se musíte přihlásit.

09-02-2023 08:15
Teplotní limit je 89 stupňů. "Optimální" maximum je 84 stupňů. Takže je to v pohodě.

08-02-2023 21:03
Co myslíte. RTX 2080 Ti Ventus 11G OC, při zátěži teplota 65°C, hotspot 80°C. Je to běžné?

06-02-2023 21:01
Problém s TS3 vyriešený.Po reštartovaní routra od Orange mi pripojenie na server TS3 SVK funguje bez problémov. Na vine bol Orange fiber net. Nechápem síce prečo, ale tak tomu bolo.. Vyděšený

01-02-2023 12:51
Poslal sem ti SZ, pokud máš kvůli tomu BAN na TS3, odblokuje tě Fučida Mrknutí

30-01-2023 20:59
u mňa a na mojom hardware. Podarí sa to nejak odblokovať ? Ďakujem.

30-01-2023 20:58
ovládania na joyi a tlačítko PUch to talk bolo stále zapnuté. Nevedel som o tom. Je možné, že som takto dlhšie vysel na TS3 a dostal som ban, alebo ma zablokovalo. Sorry za to ak bol problém

30-01-2023 20:56
Ahoj HOT DOG asi som prišiel na to kde bude problém. Keď sme posledne menili automatické ovládanie hlasom na PUch to Talk, tak na tlačítku Joya mi to fungovalo. Lenže prepol som páčku iného

30-01-2023 19:54
Ahoj Hot Dog. Skušal som aj novú inštaláciu Win64 TS3 a stále nič. Orel War mi funguje na oboch aj Win32 aj Win64..... Smutný

30-01-2023 09:58
A dokazes se sem dostat ted?

28-01-2023 23:49
Ahojte,mám malý problém.Dnes som sa nevedel dostať na TSko pri tréningu.Predtým bez problému. Na server Orel sa dostanem OK. Na : cr597.teamspeak3.c
om:9254 s heslom net mi vypisuje Eror.Pora

31,834,048 návštěv