May 04 2024 13:12:58
Navigace
IL-2 BoS Návody
1. Aktivace licence
2. Ladění .ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 BoS FAQ (pilot help)
IL-2 BoS FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
CLoD Návody
Postup instalace volitelných záplat
Nastavení ovládání (Aircraft.csv)
IL-2 Návody
IL-2 Sturmovik (verze)
1. Začínáme s IL-2
2. Ladění conf.ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 Sturmovik FAQ (pilot help)
IL-2 Sturmovik FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
RoF Návody
Planeset
Kdo je on-line
· Hosté on-line: 7

· Piloti on-line: 0

· Registrovaní piloti: 2,745
· Nejnovější pilot: Kokes
IL-2: Cliffs of Dover
IL-2 Sturmovik: Cliffs of Dover- krabice (box)
IL-2 Sturmovik 1946
IL-2 Sturmovik 1946 - krabice (box)
Rise of Flight
Rise of Flight - krabice (box)
Informace o SVK
Vlastníci a provozovatelé
Pravidla SVK fóra
Číst diskuzi
 Vytisknout diskuzi
DCS WWII
Rumcajs
Aces_Wild napsal:

Rumcajs napsal:
A proč by to jako nemělo jít? 60FPS video se dá udělat i z fotky, která se vůbec nehejbe. Chci říct, že Zifi má pravdu.

Bavím se o uploadu na YT. Tak si to zkuste. Udělejte video ze hry, kde budete mít max 30 FPS nebo to na 30 FPS omezte, pak to napláchněte na YT a schválně jestli bude @60. Pokud se před uploadem neprovede nějaká konverze, tak to video na YT prostě @60 nebude. Nevěřím tomu, že by se Nirvi a další patlali s nějakou konverzí, aby nám ukázali, že si ten 60 FPS průměr nevymýšlí.
Jakýkoli editor videa se tě při exportu zeptá na to, v jakém formátu a v jakých parametrech to má udělat. Některé editory mají sice volbu uploadu na youtube bez dalších voleb, ale stále ještě lze upload udělat i přes prohlížeč a předhodit tomu soubor s videem.

Dál k videu. Video soubor má konstantní snímkovou frekvenci, zatímco hra ji má proměnlivou. Tedy konverze mezi FPS hry a FPS videa se provádí tak jako tak. A je úplně fuk, zda se FPS ořezává nebo nafukuje. Stejně se zobrazuje i na monitoru s konstantní zobrazovací frekvencí. Pokud není další snímek ještě připraven, zobrazí se předchozí podruhé ... nebo i víckrát. A pokud je hotový, dřív než je potřeba, tak se zahodí a nezobrazí nikdy.

Takže je to skoro bych řekl naopak, než jsi tvrdil. Nejen že lze z 30 FPS hry udělat 60 FPS video, ale dokonce se taková konverze provádí v nějaké formě vlastně vždy. Fakt. Praktický závěr je ten, že když se na YouTube píše HD@60, neříká to vůbec nic o tom, zda je záznam skutečně HD a že to bylo FPS 60. Říká to jen to, že pokud původně byl záznam v této kvalitě, mělo by se tomu YouTube přiblížit. A protože trubka dělá svoje konverze, tak vlastně není vůbec jasné, jak to dopadne. Je to bordel.
Non est specifica
 
Zifi
Aces_Wild napsal:

Rumcajs napsal:
A proč by to jako nemělo jít? 60FPS video se dá udělat i z fotky, která se vůbec nehejbe. Chci říct, že Zifi má pravdu.

Bavím se o uploadu na YT. Tak si to zkuste. Udělejte video ze hry, kde budete mít max 30 FPS nebo to na 30 FPS omezte, pak to napláchněte na YT a schválně jestli bude @60. Pokud se před uploadem neprovede nějaká konverze, tak to video na YT prostě @60 nebude. Nevěřím tomu, že by se Nirvi a další patlali s nějakou konverzí, aby nám ukázali, že si ten 60 FPS průměr nevymýšlí.


to nemá s konverzí nic společného... ono tam 60 fps na 5 sekund opravdu někdy je... ale taky tam je často pod 30 fps. Tohle prostě poznám. Vidím trhaně i normálni filmy a 3D v kině je pro mě nekoukatelné. Video se pomocí SVP dá nasimulovat na 60 fps. Díky tomu se aspoň doma můžu koukat na 3D filmy a moje TV to umí taky. Pozdě večer když mám unavený zrak, tak můžu hrát hry pod 60 fps a vidím to plynule. Nebo když mám v krvi alkohol. Vy opravdu to video vidíte plynulé?
 
Aces_Wild
Rumcajs napsal:
Jakýkoli editor videa se tě při exportu zeptá na to, v jakém formátu a v jakých parametrech to má udělat. Některé editory mají sice volbu uploadu na youtube bez dalších voleb, ale stále ještě lze upload udělat i přes prohlížeč a předhodit tomu soubor s videem.

Dál k videu. Video soubor má konstantní snímkovou frekvenci, zatímco hra ji má proměnlivou. Tedy konverze mezi FPS hry a FPS videa se provádí tak jako tak. A je úplně fuk, zda se FPS ořezává nebo nafukuje. Stejně se zobrazuje i na monitoru s konstantní zobrazovací frekvencí. Pokud není další snímek ještě připraven, zobrazí se předchozí podruhé ... nebo i víckrát. A pokud je hotový, dřív než je potřeba, tak se zahodí a nezobrazí nikdy.

Takže je to skoro bych řekl naopak, než jsi tvrdil. Nejen že lze z 30 FPS hry udělat 60 FPS video, ale dokonce se taková konverze provádí v nějaké formě vlastně vždy. Fakt. Praktický závěr je ten, že když se na YouTube píše HD@60, neříká to vůbec nic o tom, zda je záznam skutečně HD a že to bylo FPS 60. Říká to jen to, že pokud původně byl záznam v této kvalitě, mělo by se tomu YouTube přiblížit. A protože trubka dělá svoje konverze, tak vlastně není vůbec jasné, jak to dopadne. Je to bordel.

Zifi napsal:
to nemá s konverzí nic společného... ono tam 60 fps na 5 sekund opravdu někdy je... ale taky tam je často pod 30 fps. Tohle prostě poznám. Vidím trhaně i normálni filmy a 3D v kině je pro mě nekoukatelné. Video se pomocí SVP dá nasimulovat na 60 fps. Díky tomu se aspoň doma můžu koukat na 3D filmy a moje TV to umí taky. Pozdě večer když mám unavený zrak, tak můžu hrát hry pod 60 fps a vidím to plynule. Nebo když mám v krvi alkohol. Vy opravdu to video vidíte plynulé?

To je hezký, ale pořád to na věci vůbec nic nemění. Pozornější z vás, narozdíl od Rumcajse a Zifiho Úsměv, si všimli, že dané video bylo natáčeno živě. Manipulace s editorem videa během živého přenosu... tak určitě by se dala vymyslet konspirační teorie, že tak činil. Mrknutí
Všude plynulé to nevidím, ale jsem schopen přijmout fakt, že je to:
1. ze živého přenosu
2. a že YT na kvalitě obrazu nepřidá
3. že měl 60+ FPS v drtivé většině poletu
 
Rumcajs
Aces_Wild napsal:
To je hezký, ale pořád to na věci vůbec nic nemění. Pozornější z vás, narozdíl od Rumcajse a Zifiho Úsměv, si všimli, že dané video bylo natáčeno živě. Manipulace s editorem videa během živého přenosu... tak určitě by se dala vymyslet konspirační teorie, že tak činil. Mrknutí
Všude plynulé to nevidím, ale jsem schopen přijmout fakt, že je to:
1. ze živého přenosu
2. a že YT na kvalitě obrazu nepřidá
3. že měl 60+ FPS v drtivé většině poletu
Jenže v tom je to nepochopení. Grabuje se to, co člověk vidí na monitoru. Monitor jede na 60 FPS - což je běžný standard. No a tak se vysílá stream s 60ti FPS. Ale to je zobrazovací frekvence monitoru, není to FPS hry. Si to někde nastuduj. Můžeš klidně vysílat 60FPS stream statické obrazovky Windows. Je to přesně tak, jak se ti to snažil vysvětlit Zifi. Když není snímek hotov včas pro monitor, zobrazí se předchozí snímek. A to samé se stane v tom streamu. Kdyby hra dávala stabilně 30FPS, tak by 60Hz monitor každý snímek hry zobrazil dvakrát a to samé se děje s tím streamem.
Hele je to snadné, nezaměňuj frekvenci monitoru s FPS hry, jsou to dvě jiné věci, i když spolu nějak souvisí.
Upravil/a Rumcajs dne 05-06-2017 12:06
Non est specifica
 
Mira
Tu se teda řeší nesmysly.. Úsměv nechtěl bych zifiho zrak a trpět jak zvíře při sledování filmů, které bych viděl trhaně..ty musíš bejt nějakej X-men..ještě štěstí, že po provedení bleskového průzkumu ve svém okolí, jsem zjistil, že žádného takového X-mena mezi přáteli nemám..
A ted zas k vážnejšímu tématu..kdy vyjde ta P47 Šklebící se
 
Aces_Wild
Rumcajs napsal:
Jenže v tom je to nepochopení. Grabuje se to, co člověk vidí na monitoru. Monitor jede na 60 FPS - což je běžný standard. No a tak se vysílá stream s 60ti FPS. Ale to je zobrazovací frekvence monitoru, není to FPS hry. Si to někde nastuduj. Můžeš klidně vysílat 60FPS stream statické obrazovky Windows. Je to přesně tak, jak se ti to snažil vysvětlit Zifi. Když není snímek hotov včas pro monitor, zobrazí se předchozí snímek. A to samé se stane v tom streamu. Kdyby hra dávala stabilně 30FPS, tak by 60Hz monitor každý snímek hry zobrazil dvakrát a to samé se děje s tím streamem.
Hele je to snadné, nezaměňuj frekvenci monitoru s FPS hry, jsou to dvě jiné věci, i když spolu nějak souvisí.

Tak statický obrázek obrazovky může klidně jet na 144 FPS... ale jak to souvisí s živým vysíláním nemám nejmenší tušení. Prostě Nirvi podvádí, aby nám dokázal, jak je ta Normandie neskutečně plynulá. Příště má v plánu 120 FPS, pojedou 4 snímky za sebou... tyhle konspirační teorie jsou fakt akorát k smíchu.
 
Zifi
Já nevím co Nirvi tvrdí a je mi to naprosto jedno. Jen říkám, že to video valí v 40 fps po většinu času. A protože nemůžu najít video s Normandií které by šlapalo na 60 FPS s jinou garfikou než GTX 1080, tak je zatím Normandie pro mě uzavřeneá kapitola
 
Mira
Já mam 1060 a Normandie mi na 60 FPS jede..Mrknutí ale raději Mirage nad Kavkazem..
 
Aces_Wild
Zifi napsal:

Já nevím co Nirvi tvrdí a je mi to naprosto jedno. Jen říkám, že to video valí v 40 fps po většinu času. A protože nemůžu najít video s Normandií které by šlapalo na 60 FPS s jinou garfikou než GTX 1080, tak je zatím Normandie pro mě uzavřeneá kapitola

Netvrdí nic. Nabídl nám živé vysílání z alfa verze Normandie. Na GTX 680 mu to jede poměrně slušně. To jsem si z toho odnesl já.

Edit: Tady video s ukazatelem FPS.
YouTube Video



Upravil/a Aces_Wild dne 05-06-2017 12:34
 
Koty
tvl... lidi vyžadujou 60 fps a nadávaj, když jim to jede na míň...
Rien n'est parfait; c'est la vie!
 
Zifi
Aces_Wild napsal:

Zifi napsal:

Já nevím co Nirvi tvrdí a je mi to naprosto jedno. Jen říkám, že to video valí v 40 fps po většinu času. A protože nemůžu najít video s Normandií které by šlapalo na 60 FPS s jinou garfikou než GTX 1080, tak je zatím Normandie pro mě uzavřeneá kapitola

Netvrdí nic. Nabídl nám živé vysílání z alfa verze Normandie. Na GTX 680 mu to jede poměrně slušně. To jsem si z toho odnesl já.

Edit: Tady video s ukazatelem FPS.
YouTube Video




to už je slušné ... sice nad přístavem něco jako CLOD čas 1:40. S GTX 980Ti ..... ještě by mě zajímalo jak mu to poběží v nízkém průletu nad lesem. Moje GTX 970 už je dnes slabota. Budu se muset poohlídnout po GTX 1070
Upravil/a Zifi dne 05-06-2017 13:40
 
Zifi
Koty napsal:

tvl... lidi vyžadujou 60 fps a nadávaj, když jim to jede na míň...


spousta lidí to nechápe, ale když mám pod 60 FPS, tak se cítím jako bych se v reálu přiožral a šel si zalítat.. to je prostě na prd
 
Rumcajs
Aces_Wild napsal:

Rumcajs napsal:
Jenže v tom je to nepochopení. Grabuje se to, co člověk vidí na monitoru. Monitor jede na 60 FPS - což je běžný standard. No a tak se vysílá stream s 60ti FPS. Ale to je zobrazovací frekvence monitoru, není to FPS hry. Si to někde nastuduj. Můžeš klidně vysílat 60FPS stream statické obrazovky Windows. Je to přesně tak, jak se ti to snažil vysvětlit Zifi. Když není snímek hotov včas pro monitor, zobrazí se předchozí snímek. A to samé se stane v tom streamu. Kdyby hra dávala stabilně 30FPS, tak by 60Hz monitor každý snímek hry zobrazil dvakrát a to samé se děje s tím streamem.
Hele je to snadné, nezaměňuj frekvenci monitoru s FPS hry, jsou to dvě jiné věci, i když spolu nějak souvisí.

Tak statický obrázek obrazovky může klidně jet na 144 FPS... ale jak to souvisí s živým vysíláním nemám nejmenší tušení. Prostě Nirvi podvádí, aby nám dokázal, jak je ta Normandie neskutečně plynulá. Příště má v plánu 120 FPS, pojedou 4 snímky za sebou... tyhle konspirační teorie jsou fakt akorát k smíchu.
V tom to celé je, potíž je, že netušíš. Nenecháš si to vysvětlit a zkoušíš z toho dělat svojí přednost. Celkem zbytečně to hrotíš. Já tě nijak nenapadal, nemluvil o podvádění ani o konspiraci.

Zkoušel jsem teď poníka v Normandii a od tý původní verze je to o hodně lepší. Hned po vydání mi to jelo na střední nastavení kolem těch 30 FPS ten volný let. Teď to na to střední nastavení jelo kolem 50 +- něco. Na nízké nastavení grafiky - ten default, tak to jelo cca 75 ve výšce a 60 u země. Což je slušné.
Taky jsem si ale všiml, že FPS zaznamenalo solidní drop při kouři ze sestřeleného letadla. A předpokládám, že online si taky něco vezme.
Non est specifica
 
magot
mě to jede + - 50FPS, ale u země občas krapet stuttering a ty dropy to už snad dělalo v 1.5, tam to bylo fakt děsný ..
já tu 1.5 už radši ani nelítám ..
 
Ajvn
Tak to si děláš prdel!
Na tuhle hnusnou mdlou sešlou zašedlou a rosplizlou grafiku, je GTX 970 SLABÁ ?!
Dyk ta grafika je ještě horší než v BoS a CoD.
Tohle, že se má někam dál posouvat? Leda tak do řiti.
 
Rumcajs
Každej ten sim to dělá trochu jinak.

DCSko má hezky vyřešenou viditelnost cílů/objektů na velké vzdálenosti. CloD působí hodně realisticky (barevně), ale zas ta viditelnost je podle mě slabší a pak třeba mraky jsou takové neoptimální. BOSko má grafiku především orientovanou na hladký chod a výkon. Nedá se až tak jednoduše říct, že by jeden sim čněl nad ostatníma. Je to spíš otázka osobních preferencí.

Jinak GTX 970 DCSko zvládá slušně. Už to není špička, ale ve 2K na to nízké nastavení jede hezky.
Non est specifica
 
Aces_Wild
Rumcajs napsal:
V tom to celé je, potíž je, že netušíš. Nenecháš si to vysvětlit a zkoušíš z toho dělat svojí přednost. Celkem zbytečně to hrotíš. Já tě nijak nenapadal, nemluvil o podvádění ani o konspiraci.

Mám úplně ten samý pocit. Já tu neodkazuji ke studiu. Připomínám, že debata je o videu/FPS z živého vysílání na YT.
Pustím např. DCS, načtu misi dle libosti, magickou zkratkou spustím nahravání přes RADEON panel. Ke střihu, abych se vešel pod 15 minut, používám Avidemux. Výsledné video napláchnu na YT. Dle náročnosti video někdy skončí 1080, někdy 1080@50 a někdy 1080@60... Ostatně viz. video "Performance Test", kde má nad městem cca 40 FPS, ale ve výsledku je video označeno 1080@60. Tedy průměrné FPS je blíže 60 než 50. Nechápu, co je na tom k nepochopení.
 
petsild
Už nyní je alpha Normandie propracováním detailností Šklebící se terénu nad všechny ostatní známé simulátory. Navíc kvalita modulů s FM je excelentní,
kvůli tak velkému rozsahu všestrannosti enginu si to žádá obrovské nadprůměrně velké HW nároky. Tedy písťáci proti prouďákúm s kvedláky to nikde jinde nenajdete.
Na před definované high detaily opravdu potřebujete i7 hodně frekvence s 16Gb ram a grafikou nejméně GTX 1070 8Gb vram.
Právě velikost vram bude naprosto rozhodující a v současném DCS se využívá až 7,5 GB dle velikosti mise a to znamená pro všechny starší grafiky, hlavně třeba GTX 970 s jen 3,5 Gb, že už není úplně vhodný kandidát pro nastavení vyšší, jako to bylo možně na původní 1.5 mutaci.
Netvrdím že si vůbec nezalítnete to ne... ale s omezením detailů to nebude tolika škubat, když si zbylou vram tahá z operační ramky no.
Trpělivost je pro uživatele DCS důležitá Úsměv vlastnost a Normandie je teprve na začátku ladění, určitě to půjde pro jiné pc stroje vytunit lépjeji.
img25.rajce.idnes.cz/d2502/15/15475/15475408_671c3d189a72430840e88702444950a4/images/DCS.jpgimg25.rajce.idnes.cz/d2502/15/15475/15475408_671c3d189a72430840e88702444950a4/images/DR_2.jpgimg33.rajce.idnes.cz/d3302/16/16984/16984634_736d48680dbea871c244e75c34d27f32/images/SClogom.jpg
 
Aces_Wild
S RAM/VRAM se to momentálně má tak, že existuje podezření na únik paměti. Uvidíme kolik to sežere až to více odladí. A GTX 970 nepůsobí tak unaveným dojmem. Úsměv

-------------MY RIG----------------------------
-i7-2600K CPU @ 3.40GHz, (4 cores, 8 logical CPUs) Slightly overklocked to 3.5-something (cooled by Antec Kühler)
-16GB RAM
-GTX 970
-500GB SSD for Win10, 1TB SSD for my sims. --------------------------------------------------------------

Nastavení DCS na konci videa.
YouTube Video





Edit: A ještě jedno video ze zapnutým ukazatelem FPS. Online na serveru Burning Skies.

YouTube Video


 
magot
vertikální přistání se spitem, tady je vidět špatná implementace kondenzaček
YouTube Video



 
Přejít na fórum:
Přihlášení
Jméno

Heslo



Nejste pilotem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
TeamSpeak3
cr597.teamspeak3.com:9254
Heslo: net

teamspeak server Hosting by TeamSpeak3.com
Rychlovka
Pro přidání zprávy se musíte přihlásit.

03-05-2024 11:15
Vykání je následek nepochopení formy vlády pozdních římských císařů. Koncem Římského císařství spoluvládli čtyři vládci. Proto byli oslovován jako celek. Tykání je správné.

30-04-2024 10:19
Teď se tyká všude. Každý je familierní jak kdybychom všichni spolu pásli husy.

29-04-2024 20:53
Tem Teamspeak jedete trojku nebo pětku? Mně se nechce nikam registrovat.

29-04-2024 20:44
Jsem zapl discord. FUJ! Proč mi tam všechno tyká? To je tak nezdvořilé a neuctivé.

24-04-2024 12:25
-Vzrusuju te? - -Docela jo, jsi krasna zenska a chtel bych byt tvuj princ. - -To je pekne. Ale na to jsem se neptala. Potrebovala bzch yjistit, jak se yapina ceska klavesnice. Pomuyes mi?

22-04-2024 20:31
Njelepší je kombinace FF (s pluginem kačera)+uBlock ;-)

21-04-2024 09:36
No zatím ještě není. Neumí blokovat vyskakovací okna.

19-04-2024 23:01
jo, kačer je dobrej Úsměv

19-04-2024 17:04
No já asi přejdu na duckduckgo, až jej vyladí.

16-04-2024 11:52
To jsou Jaromíre defekty z realtime anti-anti-ads google teroru. Chyba není na tvém přijímači. Už před 3 rokama jsem Chrome definitivně odinstaloval a přešel opět po 20 letech na FF

34,813,862 návštěv