May 27 2022 07:19:09
Navigace
IL-2 BoS Návody
1. Aktivace licence
2. Ladění .ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 BoS FAQ (pilot help)
IL-2 BoS FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
CLoD Návody
Postup instalace volitelných záplat
Nastavení ovládání (Aircraft.csv)
IL-2 Návody
IL-2 Sturmovik (verze)
1. Začínáme s IL-2
2. Ladění conf.ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 Sturmovik FAQ (pilot help)
IL-2 Sturmovik FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
RoF Návody
Planeset
Kdo je on-line
· Hosté on-line: 10

· Piloti on-line: 0

· Registrovaní piloti: 2,717
· Nejnovější pilot: IDRISH007
IL-2: Cliffs of Dover
IL-2 Sturmovik: Cliffs of Dover- krabice (box)
IL-2 Sturmovik 1946
IL-2 Sturmovik 1946 - krabice (box)
Rise of Flight
Rise of Flight - krabice (box)
Informace o SVK
Vlastníci a provozovatelé
Pravidla SVK fóra
Odkazy: Rozcestník virtuálních letek
I.Gruppe/Jagdgeschwader 1 - Oesau (I/JG1 + Erg.I/JG1)

Název: I.Gruppe/Jagdgeschwader1 - "Oesau"
Zkrácený název (prefix před callsign): I/JG1
Typ: stíhací
Válčící strana (letectvo): Axis (Luftwaffe)
počet aktivních pilotů: 12
CO (kontakt): I/JG1_Adler (adler@jg1.sk)
Rok založení: 2000


I/JG1 je dobrovolna zaujmova skupina virtualneho lietania, ktora plne odsudzuje prejavy nacizmu, fasizmu, rasovej neznasanlivosti a xenofobie. Akekolvek znaky tzv. Tretej Ríse ako napr. Orol so swastikou v pazuroch sa na tejto stranke, alebo fore vyskytuju vylucne v zaujme historickej presnosti a nemaju nic spolocne s politickymi nazormi clenov virtualnej letky I/JG1 "Oesau".

Virtualna letka I/JG1 bola zalozena v roku 2000 Rakusanom Michaelom Schumacherom, menovcom prveho velitela skutocnej Jagdgeschwader 1. Jej clenovia pochadzali z viacerych krajin, no v sucasnosti je zlozena len zo slovenskych pilotov, ale klasifikuje sa ako "ceskoslovenska". Sme aktivni najma na virtualnych on-line vojnach a skriptovanych dogfight serveroch, pretoze preferujeme kooperaciu, realizmus a snazime sa co najviac priblizit k pocitom skutocnych pilotov druhej svetovej vojny. Nasou najvacsou prioritou je prezitie a zaroven splnenie ciela misie. Uprednostnujeme timovu spolupracu pred osobnymi statistikami. Lietanie chapeme aj ako oddych a prilezitost vypnut a preto si radi "zakrutime" na rychlej dogfightovej mape.
Přidané: 29.01.07 Zobrazené: 2867
Lamky
Název: LaMKy
Zkrácený název (prefix před callsign): "MK" a "RM"
Typ: Stíhací + střílečky
Válčící strana: Axis, Allies
počet aktivních pilotů: 5-8
CO: velitele nemáme máme jenom vrchní lamy
XO: MK_JP Oswaldj(a)seznam.cz, MK_Ucho manule(a)seznam.cz, MK_Kyza kyza(a)seznam.cz
Rok založení: 2006


Letka virtuálních pilotů LaMKy - RedlaMky (Free Virtual Fighters) byla založena dne 16.2.2006. Poněkud neobvyklý název naznačuje duševní rozpolcení zakládajících členů a současně dokladuje, že demokracie je báječná věc. Fakt, že každý člen letky může dělat cokoliv mu připadá důležité, je i základním mottem letky. Nikdo nic nemusí, nikdo nic nechce, nikdo nic nemá. Tak by se dala charakterizovat vnitřní struktura. Každý člen letky je velitelem a má pravomoc ostatním diktovat co mají dělat. A všichni mají právo ostatní velitele ignorovat. Chaos v rozhodování a uvolněná atmosféra zatím provázejí každý krok a každé setkání pilotů sdružených v letce LaMKy.

Piloti letky LaMKy se scházejí za účelem společného létání v simulátorech Il-2 Strurmovik: Forgotten Battles / Pacific Fighters a Lock-On: Modern Air Combat / Flaming Cliffs. Můžete je ale zastihnout i při jiných online aktivitách (Battlefield, Enemy Territory, World of Warcraft, Porno Download II a dalších). Příčinou společných online dýchánků není potřeba a touha společně vítězit, ale zejména chuť pokecat s kamarády, probrat různé důležité věci, případně se opít ve společnosti. Za tímto účelem se naše skupina schází na Teamspeaku a do her se přihlašuje pomocí HyperLobby nebo All-Seeing-Eye.

Piloty naší letky můžete snadno rozlišit podle následující zkratek před nickem.
MK_(LaMKy) - Používáme při hraní Il-2 Sturmovik a to zejména za modrou stranu (Mocnosti Osy).
RM_(RedlamKy) - Taktéž Il-2 Sturmovik obvykle za stranu červenou (Spojenci).
FVF_(Free Virtual Fighters) - Zkratka používaná piloty v LOMACu.

Pokud se Vám zdá výše uvedené členění zmatečné, nepřehledné a zbytečné, tak je to jenom Váš problém. My jsme s tím spokojeni a až na pár našich méně chytrých členů, se v tom také všichni výborně orientujeme.

Přehled členů neuvádíme, protože členství v letce LaMKy je velmi flexibilní záležitost nikdo nikdy nemá jisté, kdy bude vyšší mocí odejit v zájmu všech, kterým je to úplně jedno.

Máte-li zájem studovat diagnózy jednotlivých pilotů, můžete sledovat jejich projevy na společném fóru letky.
Přidané: 26.04.06 Zobrazené: 2201
NJG/1
stíhací - osa
aktivnich pilotov:4 (18.1.2008)
CO: NJG/1_Michalko

Lietame hlavne na nemeckych strojoch bf alebo fw a specializujeme sa hlavne na nocne misie. Nasim cielom je dobre sa zabavit a priblizit sa realite bojovych pilotov druhej svetovej vojny. Tolko asi o nas. :)
Přidané: 18.01.08 Zobrazené: 1375
No. 310/311 (Vitual) Czechoslovak Squadron RAF
Název: No. 310 & 311 (Virtual) Czechoslovak Squadron RAF
Zkrácený název (prefix před jménem): "310" a "311"
Typ: stíhací / bombardovací
Válčící strana (letectvo): spojenci
Celkový počet pilotů: 35+
CO (kontakt): 311_Rampa (icq 294-351-949)
XO (kontakt): 310_Podrs (icq 225-204-779)
Datum založení: 4.4.2006   Chtěli bychom oprášit zašlou slávu odvážných mužů, kteří za druhé světové války sváděli na obloze tvrdé boje. Tuto možnost nám, alespoň částečně dává simulátor IL 2 Sturmovik. Létáme výhradně na straně spojenců a naší snahou je napodobovat realitu nejen ve virtuálním vzduchu, ale i organizací a fungováním squadrony na zemi. Proto jsou u nás piloti rozděleni do organizovaných formací, máme své velitele, které ostatní respektují, máme hodnosti, které přidělujeme na základě dosažených úspěchů nejen v boji. Zkrátka, snažíme se - pokud možno věrně - kopírovat život našich vzorů, československých letců bojujících proti hitlerovskému nacismu ve druhé světové válce. A je to pro nás nejenom zábava, ale také poděkování těmto hrdinům tmavomodrého světa.


Historie no.310/311 czechoslovak virtual squadron


   4. Dubna 2006 vznikla nová "dvojperuť" na domácí scéně virtuálních pilotů. Jejími zakladateli byli Ikar, Cibule, McMarty a Rampa. V této formaci společně začali létat na dogfightových serverech a začal tak nábor nováčků. Takto se před lety dostali do letky piloti, na kterých byly později postaveny základy dnešního Virtuálního Wingu 310/311, jednoho z největších, nejdynamičtěji se rozvíjejících a nejprofesionálnějších spojeneckých uskupení dnešní doby na české virtuální scéně...


Současnost no.310/311 czechoslovak virtual squadron

O velení a vedení celého Wingu se stará Velící Důstojník (Commanding Officer/CO) 311_Rampa
společně se svým Zástupcem (Executive Officerem/XO) 310_Podrsem
a společně s ostatními členy Vrchního Velení (Headquarters/HQ) 310_Crowleym, 311_Tjurmou a 310_Cibulí.


   Při společných poletech klademe důraz na spolupráci v rámci dvojic, rojů a letek a zároveň čerpáme plně z výhod společného Wingu stíhačů a bombardérů, tzn. že naši stíhači získávají cenné zkušenosti při krytí našich "velkých hochů" zatímco naši piloti bombardérů se zase mohou kdykoliv spolehnout na krytí od profesionálů z 310. stíhací perutě. Celé dohromady to pak tvoří kompaktní celek, který si dovede zjednat respekt mezi nepřáteli a zajistit zábavu a radost z létání všem našim pilotům...
Přidané: 27.02.08 Zobrazené: 5105
No. 312 [Czechoslovak] Virtual Squadron RAF

Název: No. 312 [Czechoslovak] Virtual Squadron RAF
Zkrácený název (prefix): "312" a "312_OTU"
Typ: stíhací
Válčící strana: spojenci
počet aktivních pilotů: 29
CO 312_Satan (satan@312raf.com) (do konce roku 2008)
XO 312_Karl (312.karl@seznam.cz) (do konce roku 2008)
Rok založení: 2001


Jelikož ctíme odkaz československých válečných letců, důležitých akcí se účastníme výhradně na straně Spojenců. To neznamená, že bychom vůbec nelétali na německých nebo japonských letadlech. Střílení po Spitfirech nebo Lavočkách, na kterých létali i naši piloti, je nám ale přeci jen trochu proti srsti. Snažíme se co nejvíce přiblížit realitě, a proto létáme s nastavením full real, pouze s povoleným speedbarem. Dogfight servery bereme jen jako trénink a přípravu na naší hlavní činnost - coop mise. Kromě běžných coopů létáme kampaně typu VEF, AFW, ADW atd… Maximální důraz klademe na schopnost spolupráce. Věříme že létání ve dvojici nebo skupině je nejen mnohem zábavnější, ale i mnohem účinnější než sólo. Snažíme se v rámci perutě i navenek udržovat přátelskou a uvolněnou atmosféru. Koneckonců nejde o život jako ve skutečné válce, ale o zábavu. :-)
Přidané: 09.04.06 Zobrazené: 2726
No. 313 Czechoslovak Fighter Squadron Virtual
Zkrácený název: "313" a "313_OTU"
Typ: stíhací
Válčící strana: spojenci
Počet aktivních pilotů: cca 20
CO (kontakt): 313_Ffajtl (Ffajtl@seznam.cz)
XO (kontakt): 313_Macher (macher@dvk.cz)
Rok založení: 13.9.2003

No. 313 Czechoslovak Fighter Squadron Virtual Fórum
Přidané: 09.04.06 Zobrazené: 2760
No. 606. squadron of RAuxAF

Název: No. 606. squadron of RAuxAF
Zkrácený název: "606"
Typ: stíhací, stíhací bombardovací
Válčící strana (letectvo): Allies (RAuxAF)
počet aktivních pilotů: 8-12
CO: Tempík (icq 232096569, standuvmail@seznam.cz)
XO: Vočko (icq 247517839)
Rok založení: 2005


Jsme perutí spojeneckou, složenou ze stíhací letky a letky stíhacích bombardérů. Všichni naši piloti jsou dobrovolníky, stejně jako tomu bylo, na začátku 2. sv. války, u perutí RAF s čísly 600 a výše. Víceméně, v našich podmínkách, dodržujeme organizaci perutě RAF, s jejími hodnostmi, vyznamenáními a strukturou jednotlivých letek.
Nejsme váleční piloti, ale IL 2 nám dal možnost okusit trochu z toho napětí v boji, úspěchů i porážek. A hlavně se bavit!
Přidané: 01.07.06 Zobrazené: 2470
No. 633 (Virtual) Squadron RAF
Bombardovací/stíhací-bombardovací - spojenci
C.O.: 633_Holt,ICQ: 215274463
X.O.: 633_Jury
posádek: 3-5

No. 633 (Virtual) Squadron RAF je virtuální bombardovací peruť, která vznikla jako spojenecká jednotka Royal Air Force a jejím primárním úkolem je ničení pozemních a námořních cílů nepřítele. Pro tento účel má ve výzbroji bombardovací letouny spojenců (RAF, USAAF), které jsou k dispozici v PC hře IL2 Sturmovik, IL2 1946 a jejích datadiscích.
No. 633 (Virtual) Squadron RAF se řadí mezi řádné virtuální squadrony RAF s jejich strukturou, hodnostmi i vyznamenáními. Svým bojovým elánem, chce navázat na nejlepší tradice válečných perutí Royal Air Force a v duchu slavné 633. squadrony RAF pokračovat v boji s nepřítelem až do jeho definitivní porážky!
Přidané: 28.10.08 Zobrazené: 1258
Pipes from G
Název: = pipes from G =
Zkrácený název (prefix): "PFG"
Typ: stíhací / bombardovací / chlastací
Válčící strana (letectvo): pokaždé na straně slabších
Počet aktivních pilotů: 6
CO: Fuzo
XO: Manike, Palomo
Rok založení: 1998-2000, už si to ani nepamatujem, asi když bylo kamenné uhlí ještě dřevěné a když se lítali Warbirds u Karase a DFLyho s Jozem ale to uz tady mladíci nepamatují...
Přidané: 05.12.08 Zobrazené: 1371
Taktická letka RAVEN / CSAF
Název: Taktická letka RAVEN / CSAF
Zkrácený název (prefix před callsign): "CSAF" ( V budoucnu nejspíše upravíme - upřesníme)
Typ: Univerzální - stíhaní, bitevníčení, bombardování, torpédování
Rozsah: 2.sv válka až moderna ( IL-2 Sturmovik HSFX - 2. sv válka až Korea ) Carrier- a land-based operace, tzn bez omezení
Letectvo: Bez striktního zaměření. V IL-2 preferujeme: USAAF, USN, RAF, RN FAA, Luftwaffe, IJN, IJ AAF
Počet aktivních pilotů: 12+
Velení: Sajonez ( Sajonez@email.cz) , Tistar ( tistar@seznam.cz)
Rok založení: CSAF - 2012, Taktická letka RAVEN - konec 2012, jednotná působnost v IL-2 Sturmovik: 1946 HSFX od 2013, působnost v DCS: World od konce r. 2013, připravujeme se také na IL-2 Sturmovik: Battle of Stalingrad a DCS: WWII Europe


CSAF vzniklo původně jako klan zaměřený čistě na MMO hru WarThunder. S postupným zvětšováním této komunity došlo na rozdělení členů do letek s tím, že pouze jedna letka byla zaměřená na letecký simulátorový mód, tehdá FRB. S přibývajícími členy a zkušenostmi jak se hrou, tak firmou Gaijin, se tato letka postupně přesměrovala na jiný level a rozšířila svoji působnost do jiných, skutečných simulátorů jako je např starší IL-2 Sturmovik: 1946 mód HSFX, novější Cliffs of Dover a později také DCS World. Nejčastěji se však vyskytujeme na online nebi staršího Šturmoviku. Budoucnost je zatím nejasná, ale je dosti možné, že se objevíme také v nejnovějším IL-2 Battle of Stalingrad či DCS: WWII Europe.

IL-2: Jsme „multi-role“ letka, která je schopna operovat jak z pozemních základen, tak z palub letadlových lodí. Nejsme virtuální reenactoři žádného letectva a rádi si zalítáme za jakoukoliv stranu dle potřeby či chutě. V podstatě v každém letectvu máme své oblíbené stíhací, bitevní nebo bombardovací letouny. Spojuje nás zájem o vojenskou historii, o letectví ať už z historického hlediska či technického. Chováme respekt ke každému, kdo v té době konal svou povinnost, jak na zemi, tak na nebi. Snažíme se uplatňovat reálnou taktiku boje a přiblížit se tak ke skutečným pilotům. Zábava je však prioritní.

DCS: Vlastníme většinu modulů a máme v plánu si pořizovat další. Jedná se o velice slibný simulátor, který v současnosti nabral na otáčkách vývoje a my si ho rozhodně nenecháme proklouznout mezi prsty.

Pokud máte zájem se k nám přidat, nábor je stále otevřen. Příjmeme jak zkušenější piloty, tak nováčky.

Nabízíme:
- Fajn kolektiv
- Pravidelné polety ( online, kampaně, organizované specky)
- Tréninky

Požadujeme:
- Aktivní přístup
- Zájem o vojenskou tématiku se zaměřením na letectví
- Respektování zkušenějších členů letky a ochotu učit se novým věcem

Náš TS server:ts3.csaf.eu:10132
Přidané: 15.07.14 Zobrazené: 1324
Virtual Grim Reapers

Název: Virtual Grim Reapers
Zkrácený název: "VGR"
Typ: Stíhací, Fighter Bomber
Válčící strana (letectvo): primárně spojenci
Počet aktivních pilotů: 20
CO: VGR_Lekk (491041413)
XO: VGR_Mha (131196710)
Rok založení: 2005 VGR - dříve VND


Letka VGR se na virtuální obloze vyskytuje od února 2005. Jsme letkou spojeneckou, ale dle nálady si zalétáme cokoliv, od Bf-109 po Zero.
IL-2 je hra a tak to taky bereme, je to jeden z našich koníčků. V letce vládne klidná, přátelská atmosféra a je otevřená každému zájemci, ať už to je ostřílený veterán nebo úplný nováček.
Přidané: 01.01.06 Zobrazené: 2416
White Tigers

Název: White Tigers
Zkrácený název: "WT"
Typ: stíhací, bombardovací, víceúčelová, závodní
Válčící strana: všechny
Počet aktivních pilotů: 5-8
Čestný velitel: WT_Thunder
Rok založení: 2002
Přidané: 29.12.05 Zobrazené: 2062
Začínající Virtuální Piloti

Název: Začínající Virtuální Piloti
Zkrácený název : "ZVP"
Typ: Stíhací, bitevní, bombardovací
Válčící strana (letectvo): ve středu BLUE v neděli RED
Počet aktivních pilotů: cca 13
CO: ZVP_ALEX
XO: ZVP_CARLOS Z.V.P@email.cz
Rok založení: 2007
Přidané: 05.12.08 Zobrazené: 1814
Přihlášení
Jméno

HesloNejste pilotem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
TeamSpeak3
cr597.teamspeak3.com:9254
Heslo: net

Rychlovka
Pro přidání zprávy se musíte přihlásit.

24-05-2022 20:26
Saburo, trochu jsem to doplnil

14-05-2022 13:05
https://www.amazon
.in/IDRISH-Comfy-R
avishing-Tunics-Ye
llow/dp/B09Z8FWC47
/ref=sr_1_5?qid=16
51896541&refinement
s=p_4%3AIDRISH&s=ap
parel&sr=1-5

07-03-2022 15:52

28-02-2022 15:37
Aspoň se to nemusí hlásit... Vyděšený

28-02-2022 15:31
Já je varoval. Přece nebudu používat jako argument něco, čeho bych nakonec nebyl schopen...

28-02-2022 10:03
Jako úplně? I ty divochu Úsměv

27-02-2022 23:39
Kdybyste hledali vlakno Zakazana diskuze :-), tak nemusite, je smazane. Psal jsem jasne, ze se tak stane, kdyz se to zvrtne i tam.

27-02-2022 10:49
Rusové zveřejnili fotky jeho sestřeleného letadla, ale Ukrajinci tvrdí, že byl sestřelen, ale skočil a opět létá.

26-02-2022 10:57
Ghost of Kiev se odmlčel... Skóre se po pár hodinách zastavilo na šesti. Škoda...

24-02-2022 18:53
Hluboce se omlouvám Ukrajinské armádě, že jsem si chvíli myslel, že se vydrží bránit jenom půl dne

29,118,956 návštěv