April 25 2024 09:32:00
Navigace
IL-2 BoS Návody
1. Aktivace licence
2. Ladění .ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 BoS FAQ (pilot help)
IL-2 BoS FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
CLoD Návody
Postup instalace volitelných záplat
Nastavení ovládání (Aircraft.csv)
IL-2 Návody
IL-2 Sturmovik (verze)
1. Začínáme s IL-2
2. Ladění conf.ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 Sturmovik FAQ (pilot help)
IL-2 Sturmovik FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
RoF Návody
Planeset
Kdo je on-line
· Hosté on-line: 5

· Piloti on-line: 0

· Registrovaní piloti: 2,745
· Nejnovější pilot: Kokes
IL-2: Cliffs of Dover
IL-2 Sturmovik: Cliffs of Dover- krabice (box)
IL-2 Sturmovik 1946
IL-2 Sturmovik 1946 - krabice (box)
Rise of Flight
Rise of Flight - krabice (box)
Informace o SVK
Vlastníci a provozovatelé
Pravidla SVK fóra
Číst diskuzi
 Vytisknout diskuzi
Malý koutek dotázků
magot
Old rozhodni se jestli chceš AMD nebo Intel. Intel je bohužel asi stále ta lepší platforma.
AMD vychází znatelně levněji, výkon je solidní. Nicméně nejsem si jist zda má ryzen dořešen všechny problémy ..
Intel bude výkonější.

Za mne zhruba takto:
AMD

Ryzen 4x jádro 3,7 Ghz 4800,- (max 4Ghz)
https://www.alza....822330.htm

tahle deska by mohla stačit 2400,- (pokud by ti nestačili USB tak + 1000kč navíc)
https://www.alza....977636.htm

Intel

Core i5 8600K (6x jádro coffee lake) 3,6 Ghz (max 4.3 Ghz) - 6900,-
https://www.alza....116998.htm

Deska socket 1151 3440,-
https://www.alza....126934.htm

Samozřejmě to nekupuj v Alze, mrkni na ceny do CZC nebo Mironet hodně zlevnil asi krachuje ..
Upravil/a magot dne 01-01-2018 13:53
 
AJaromir
jestli chcete tak vám prodám 4x4GB DDR4 2133mhz CL12 (HX424C12PB2K4/16)
JEDEC: DDR4-2133 CL15-15-15 @1.2V
XMP Profile #1: DDR4-2400 CL12-13-13 @1.35V
XMP Profile #2: DDR4-2133 CL13-13-13 @1.2V
 
Fishbed64
magot napsal:

Old rozhodni se jestli chceš AMD nebo Intel. Intel je bohužel asi stále ta lepší platforma.
AMD vychází znatelně levněji, výkon je solidní. Nicméně nejsem si jist zda má ryzen dořešen všechny problémy ..
Intel bude výkonější.

Za mne zhruba takto:
AMD

Ryzen 4x jádro 3,7 Ghz 4800,- (max 4Ghz)
https://www.alza....822330.htm

tahle deska by mohla stačit 2400,- (pokud by ti nestačili USB tak + 1000kč navíc)
https://www.alza....977636.htm
Intel

Core i5 8600K (6x jádro coffee lake) 3,6 Ghz (max 4.3 Ghz) - 6900,-
https://www.alza....116998.htm

Deska socket 1151 3440,-
https://www.alza....126934.htm

Samozřejmě to nekupuj v Alze, mrkni na ceny do CZC nebo Mironet hodně zlevnil asi krachuje ..


Smarja...4 jadrovej Ryzen za 4800kc je samozrejme nesmysl a nikdo normalni si ho nekoupi kdyz za 5000kc muze mit 6 jadrovej Ryzen 5 1600...nehlede na to ze nejlepsi procesor na hry cena/vykon je v soucasnosti core i5 8400 ktera ty Ryzeny strci do kapsy,akorat momentalne bohuzel neni skladem.
 
zebra-k27
Samozrejme dosky treba vyberať tak,aby mala čo najväčší počet usb. Také osvedčené duo je r5 1600+ ASROCK Fatal1ty AB350 Gaming K4,alebo Asus b350 rog strix gaming obe majú lepšie napájacie kaskády. Osobne by som počkal, do troch mesiacov má prísť Ryzen2(+?) s vyššími frekvenciami, tak isto Intel s novšími čipsetmi a lacnejšími doskami pre Coffe lake.
 
1stCL_Fucida
Přesně tak, cca do čtvrt roku by to mohlo být k nákupu vhodné. Ostatně někdy v tom období plánuji po dlouhých 6 letech upgrade CPU, desky a pamětí Úsměv Byl bych moc rád, abych musel rozhodovat mezi novým "Ryzenem 1700" a 8600K nebo 8800K Úsměv.
"Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt."
 
Zifi
Ještě před rokem byl můj i5 3570K celkem stále dostačující CPU. Ale za poslední rok se toho v tomto směru opravdu hodně změnilo
Upravil/a Zifi dne 01-01-2018 22:53
 
1stCL_Fucida
Jop Zifi, mám ten samý na 4,4 GHz. Ale dnes už si říkám, že ten upgrade smysl skutečně má Úsměv
"Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt."
 
Hoper
Oldo, jen praktická poznámka k těm USB - omrkni si, že deska nejen podporuje hodně USB, ale pokud možno je má vyvedené na zadní straně.
Protože jak jsem tu četl Ruma, úplně jsem viděl sebe - nová MB + CPU loni v létě (čili Z270). A ač MB umí dost USB, jsou především na desce, ale ne vyvedené na zadní straně. Takže jsem to musel řešit dodatečnou PCI-e kartou...
Porazit nepřítele a dát mu život může vypadat jako projev laskavosti,
ale ve skutečnosti to je to nejkrutější, co poraženého může potkat.

[samurajský pohled na zajetí]
ovarek.cz/hamster.gif
 
Ondrej1
Předpokládám, že samozřejmě používáte nějakej srovnávač cen, ale k těm "výhodným" cenám Mironetu - např. mnou sledovanej procík i5-4460 je tam velmi drahej https://www.miron...;utm_term=
Hra: IL2 BoS
PC: Celeron 2,7 GHz, 12 GB DDR3, GT 750Ti, Win 10 64bit
OpenTrack, pedály Happy, joy MS Sidewinder FF2, páky Saitek Quadrant, 1xUHD LCD
 
Zifi
CPU do starších patic se vždy v těchto obchodech prodávají draho
 
olda Olde maly
Já tu koupi plánoval na únor. Pokud by to mělo být o něco později, tak klidně přidám na 15 litrů. Takže Fuči, by mě zajímala potom Tvoje kombinace. Osobně ale preferuji Intel.
 
Rumcajs
Oldo a nechceš, když už přihazuješ, taky něco narvat do grafiky a monitoru? Protože jestli je cíl BOSko, pak jakékoli i5 či i7 nad 4GHz je víc než dost. Prostě už ti další výkon nepřinese větší zážitek. Ale s monitorem to je jiná.
 
olda Olde maly
Rume. Vše postupně. Najednou to nedám Úsměv
 
Ondrej1
olda Olde maly napsal:

Rume. Vše postupně. Najednou to nedám Úsměv


Právě proto, že to najednou nedáš. Myšlenka je taková, že si koupíš trochu horší procík, čímž už jsi začal spořit na ten monitor, rozumíš.
Sorry, pokud jsem to pochopil špatně.
 
olda Olde maly
A k čemu mě bude horší procák, který stejně budu za chvíli kupovat znovu, protože mě bude sejřit, že nemám lepší? Úsměv
 
Zifi
Odpovím Ti podle toho co napsal Rum. Bude ti k tomu, že si budeš moci koupit lepší monitor a to opravdu využiješ. Na rozdíl od lepšího procáku
 
olda Olde maly
No tak ten mám v plánu také, ale o něco později. A jak tak koukám, tak to je brachu za nějakých 13 peněz, alespoň. Prostě tento rok do toho chci nějaký ten peníz investovat.
 
AJaromir
Jinak jestli chcete vědět, k čemu je dobrá velká RAM, Tak velká RAM je dobrá pro vytvoření velkého RAMdisku. Úsměv Ono se rozhodně DCS líp nahrává z virtuálního disku, který má rychlost čtení a zápisu přes 20GB/s
 
Rumcajs
AJaromir napsal:

Jinak jestli chcete vědět, k čemu je dobrá velká RAM, Tak velká RAM je dobrá pro vytvoření velkého RAMdisku. Úsměv Ono se rozhodně DCS líp nahrává z virtuálního disku, který má rychlost čtení a zápisu přes 20GB/s
Tohle je trošku iluze. RAM disk je sice fajn, jenže do RAM disku se data nejprve musí nahrát. No a to trvá. RAM disk navíc tu část RAMky využije exkluzivně. Tedy je tam RAMdisk a nic jiného. Proti tomu, a to je celkem legrace, když člověk na systém vůbec nesahá, Windows použijou tu volnou paměť pro kešování souborů. Takže když člověk prostě spustí DCS, napoprvé se to načte do paměti .. což je stejné jak při kopírování do toho RAM disku, či spíš lepší, protože to načte jen to, co reálně potřebuje, kdežto kopie udělá všechno. No a když je dost RAM, tak tam ty soubory vydržej kešovaný. A další spouštění už je z RAMky. Jo, paradoxně nejlépe udělá ten, kdo se v tom nebude vůbec vrtat a nechá windows dělat svojí práci. Ony si s velkou pamětí poradí samy od sebe a využijí ji velmi efektivně. Taky mám doma 32GB RAMky a taky na to nesahám.
 
AJaromir
Existuje řadič na RAM. Vložíš do něj RAMky s technologií ECC, tedy mají přirozenou schopnost opravovat poškozená data, něco jako RAID. Řadič má vlastní baterii, takže i po úplném odpojení elektřiny jsou paměti pod napětím a tak se z nich nic nevymaže. Ono to stejně brzy nebude potřeba, protože nejnovější SSD dosahují vlastností DDR2. Když to takhle půjde dál, tak již brzy žádné operační paměti nebudou. Viz třeba Intel Optane nebo poslední SSD od Segate, který má rychost přenosu 10GB/s, ikdyž u RAM je důležitá hlavně přístupová rychlost, kde vede Optane.
Upravil/a AJaromir dne 04-01-2018 11:09
 
Přejít na fórum:
Přihlášení
Jméno

Heslo



Nejste pilotem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
TeamSpeak3
cr597.teamspeak3.com:9254
Heslo: net

Rychlovka
Pro přidání zprávy se musíte přihlásit.

24-04-2024 12:25
-Vzrusuju te? - -Docela jo, jsi krasna zenska a chtel bych byt tvuj princ. - -To je pekne. Ale na to jsem se neptala. Potrebovala bzch yjistit, jak se yapina ceska klavesnice. Pomuyes mi?

22-04-2024 20:31
Njelepší je kombinace FF (s pluginem kačera)+uBlock ;-)

21-04-2024 09:36
No zatím ještě není. Neumí blokovat vyskakovací okna.

19-04-2024 23:01
jo, kačer je dobrej Úsměv

19-04-2024 17:04
No já asi přejdu na duckduckgo, až jej vyladí.

16-04-2024 11:52
To jsou Jaromíre defekty z realtime anti-anti-ads google teroru. Chyba není na tvém přijímači. Už před 3 rokama jsem Chrome definitivně odinstaloval a přešel opět po 20 letech na FF

12-04-2024 16:25
Pořídil jsem si Arctic Liquid Freezer III 360. Poměr cena/výkon asi nepřekonatelný. Uchladilo to 300W po dobu 10 minut.

07-04-2024 21:31
Taky vám v prohlížeči Chrome vyskakují artefakty?

19-03-2024 14:59
Mrknutí

16-02-2024 16:54
1stCL .. forever :-)

34,757,882 návštěv