May 17 2024 11:38:05
Navigace
IL-2 BoS Návody
1. Aktivace licence
2. Ladění .ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 BoS FAQ (pilot help)
IL-2 BoS FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
CLoD Návody
Postup instalace volitelných záplat
Nastavení ovládání (Aircraft.csv)
IL-2 Návody
IL-2 Sturmovik (verze)
1. Začínáme s IL-2
2. Ladění conf.ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 Sturmovik FAQ (pilot help)
IL-2 Sturmovik FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
RoF Návody
Planeset
Kdo je on-line
· Hosté on-line: 6

· Piloti on-line: 0

· Registrovaní piloti: 2,745
· Nejnovější pilot: Kokes
IL-2: Cliffs of Dover
IL-2 Sturmovik: Cliffs of Dover- krabice (box)
IL-2 Sturmovik 1946
IL-2 Sturmovik 1946 - krabice (box)
Rise of Flight
Rise of Flight - krabice (box)
Informace o SVK
Vlastníci a provozovatelé
Pravidla SVK fóra
Číst diskuzi
Svět Virtuálních Křídel (IL-2 Sturmovik 1946, Cliffs of Dover, Rise of Flight) » IL-2 Sturmovik 1946 (letový bojový simulátor z období druhé světové války) /*PC série*/ » IL-2: 1946 - diskuse
 Vytisknout diskuzi
ah server
Tajpan
ehm, tak mino mísu.
Každý si kúpil originál IL2. (predpokladám) Mrknutí
A žijeme v slobodnej a demokratickej dobe. (aspon tak je to v novinách) Mrknutí
No a každý je slobodný človek, s vlastným názorom a má právo na svoj názor a rozhodnutie. (malo by to tak byť, dúfam) Mrknutí
A každý si chce oddýchnuť pri hraní IL2. (no niekto aj flejmovať) Mrknutí

Tak čo je komu do toho, aké lietadlo si vyberiem a za akú stranu budem lietať !

Hlavne, ked o nič nejde.

Berte to bez urážky a iných blbostí. Len ako velmi OT príspevok. :jamamoto:
 
1stCL_Jamamoto
Mno, já létám výhradně za Němce a jak známo, výhradně Bf 109....jiné stroje sedlám jen za situace, kdy není jiná volba. Můj včerejší výlet ve Wildcatu, který tolik překvapil Oblaka, je opravdu jen výjimkou způsobenou tím, že mám k tomuto letadlu tak trošku sentimentální vztah. Stodevítky létám i v časech, kdy už jim pšenka moc nekvete a i na mapách, kde mají modří na výber i různá ta trysková udělátka, jako Schwalbinu, Pfeila a pod. Bez skrupulí se přiznám, že si s velkou chutí zařádím v Emilovi proti Hurrikům a že se sadisticky vrhám na nebohé P.11, jejichž piloty mám ovšem v neskonalé úctě. Na druhou stranu vím, že oni se na mne sesypou ve svých Spitech IX a jiných mašinách, až se zas budu potloukat ve své G-6 nad plážemi Normandie. Prostě mne to do Ruských a spojeneckých strojů netáhne, nic mi neříkají....:jamamoto:
 
1stCL_VLK
Bf-109 a nikdy jinak:sm38::sm38:
Ale pokud je nouze tak už jsem také vlezl k rudým..problém byl v tom,že po té době co létám jen 109ku jsem neschopen létat s čímkoliv jiným:sm50:
 
WT_Horrido
Bezzasadovi prevlekaci kabatu co letaji tam kde je to easy, fuj! Šklebící se
武士は振り返らない
祖国を救うためが(我)ここにあり
 
1stCL_Fucida
Taky myslím, že je problém hlavně v pilotech, kteří mění stroje podle toho, kde si myslí, že je to v danou chvíli výhodnější. Naše Fw 190 A-8 nejsou proti Tempestům už taky zrovna supervýkonné..to samé Mustangy Mk.III Úsměv. Ale jdou snad zarytí modří hájit prapor Jeho Výsosti?..no..někteří jistě ano Úsměv. Z poslendích 4 poletů na AH serveru jsem 2x seděl čistě ve spojeneckých érech a jednou jsem to prostřídal..modrých bylo tak moc, že by nemělo cenu tam vůbec hledat nějaký plácající se Hurricany a Spitfiry kolem toho jejich ostrůvku..
"Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt."
 
1stCL_Pospa
Ještě že zde jsou letky s trojkou na začátku aby jste vy měli po čem střílet. My totiž umřeme jako gentlemani i v těch Hurricanech :sm50: Šklebící se
 
http://www.aeroklub-sumperk.cz/
1stCL_Fucida
jo..to máš recht Úsměv
"Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt."
 
GC3_Messik
313_Pospa napsal:
Ještě že zde jsou letky s trojkou na začátku aby jste vy měli po čem střílet. My totiž umřeme jako gentlemani i v těch Hurricanech :sm50: Šklebící se


ach jo ti briti jsou ale pakáž, stačilo by odkoupit pár Išaků od SSSR a to by byl ve Francii hukot což teprve nad kanálemŠklebící seŠklebící se a navíc by mě to usnadnilo výběr na mapách Normandie Šklebící se
Išak je ten nejlepší! pozn. v roce 33 Mrknutí
 
gc3normandie.over.cz
AH_Ronsoc
3IAP_Tajpan napsal:
ehm, tak mino mísu.
Každý si kúpil originál IL2. (predpokladám) Mrknutí
A žijeme v slobodnej a demokratickej dobe. (aspon tak je to v novinách) Mrknutí
No a každý je slobodný človek, s vlastným názorom a má právo na svoj názor a rozhodnutie. (malo by to tak byť, dúfam) Mrknutí
A každý si chce oddýchnuť pri hraní IL2. (no niekto aj flejmovať) Mrknutí

Tak čo je komu do toho, aké lietadlo si vyberiem a za akú stranu budem lietať !

Hlavne, ked o nič nejde.

Berte to bez urážky a iných blbostí. Len ako velmi OT príspevok. :jamamoto:


Trafil klinec po hlavicke :sm19:
 
Hoper
dneska sem se hodně dlouho přemlouval, ale pak jsem nakonec vlezl do Hellcata - byli jsme totiž 3 Zera vs 1 F6F ...
po přetočení mapy jsem koukal, že se k modrým přihlásili tři
já zůstal sám u červených
hodně dlouho jsem přemýšlel, jestli se "narodit" na letadlovce nebo ne
po asi dvou minutách se přepnul k červeným jeden z modrých.
poděkoval jsem mu a vlezl na loď
do Wildcata ...
(tímto vzdávám hold a obdiv těm, kteří do něj dobrovolně vlezou...)

Zera nějak "nabyla", ale my dva jsme kroužili nad svýma loděma a snažili se krýt navzájem a být v dosahu našich AAA
po chvíli jsme šli stejnak oba dolů...
mně se vyskočit nepodařilo

když jsem dával refly, zjistil jsem, že jsem opět sám
proti šesti Zerům
napsal jsem jim cosi o lišce a anglických lordech a jestli to myslí vážně
odpovědí mi bylo, že se mám přidat k nim
ač za Japíky lítám snad radši jak za Ivany, ani jsem jim nepoděkoval a šel pryč ...

podotýkám, že to bylo na Zeke vs Wildcat

měl jsem snahu si na tomdle serveru "budovat" statistku, ale přesto jsem vlezl i do toho F4F, aby se mohlo létat
ale nejen Češi jsou trubky Úsměv

mno nic
 
1stCL_Pospa
1stCL_Fucida napsal:
jo..to máš recht Úsměv


Týýjo Fuči až teď jsem si všimnul jak jsme si na těch avatarech podobní Šklebící se

Mluví ze mě Heineken ? Asi jo :sm42:
 
http://www.aeroklub-sumperk.cz/
Mungo
Tajpan: Je tu sice riziko flejmu, ale neviem, co siris paniku. Hurik nie je uplne Emilovi podriadeny, ale chce to vyuzit niektore jeho dobre vlastnosti a so vzrastajucou vyskou sa rozdiely dost zrovnaju. A co sa tyka Spita V proti Fritzovi ci A4-ke, tam uz to zacina byt o hubu. Hlavne s Vc, ktora uz ma dostatok municie. Ako chutia hispana viem a aj som ich parkrat testoval na befku. A taky WEP/Boost Spit je parchant nemajuci nic spolocne s popisovanim strielanim moriakov novymi Fokosmi 1942 A.D.
Dovolim si ta upozornit, ze tak, ako vzdy zalezi na tom, kto na bojisko prileti vo vasej vyske a kto zautoci prvy.:sm30:
 
310_Ikar
313_Pospa napsal:
1stCL_Fucida napsal:
jo..to máš recht Úsměv


Týýjo Fuči až teď jsem si všimnul jak jsme si na těch avatarech podobní Šklebící se

Mluví ze mě Heineken ? Asi jo :sm42:


blbost, ten tvuj avatar ma daleko mensi usiŠklebící se

Jinak me obecne nevadi i kdyz letam ve vyraznem oslabeni, nekdy to dokonce vitam.
 
www.310raf.com
1stCL_Fucida
310_Ikar napsal:
313_Pospa napsal:
1stCL_Fucida napsal:
jo..to máš recht Úsměv


Týýjo Fuči až teď jsem si všimnul jak jsme si na těch avatarech podobní Šklebící se

Mluví ze mě Heineken ? Asi jo :sm42:


blbost, ten tvuj avatar ma daleko mensi usiŠklebící se

Jinak me obecne nevadi i kdyz letam ve vyraznem oslabeni, nekdy to dokonce vitam.


hoyby..uši jsou prakticky stejný, ale já mám hezčí Ritterkreuz Úsměv
"Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt."
 
Tajpan
Mungo napsal:
Tajpan: Je tu sice riziko flejmu, ale neviem, co siris paniku. Hurik nie je uplne Emilovi podriadeny, ale chce to vyuzit niektore jeho dobre vlastnosti a so vzrastajucou vyskou sa rozdiely dost zrovnaju. A co sa tyka Spita V proti Fritzovi ci A4-ke, tam uz to zacina byt o hubu. Hlavne s Vc, ktora uz ma dostatok municie. Ako chutia hispana viem a aj som ich parkrat testoval na befku. A taky WEP/Boost Spit je parchant nemajuci nic spolocne s popisovanim strielanim moriakov novymi Fokosmi 1942 A.D.
Dovolim si ta upozornit, ze tak, ako vzdy zalezi na tom, kto na bojisko prileti vo vasej vyske a kto zautoci prvy.:sm30:


nie , nie , žiadny flejm. Len uhol pohladu a skúsenosti sú rôzne.
Hurri vz Emil.
Posledný let Francia 1940.
Hurriky zastaviť pancierovú lavínu Nemcov. Okej.
LW zničiť obranné postavenie frantíkov. Okej.
Výsledok.
12 Hurrikov verzus zbytok Emily a jedna , jediná štuka.
Dotyčnému pilotovi som podakoval, a vzal úctu , že aspon niekto číta briefing.
Takže ako to vyzerá?
Hurriky sa snažia pretočiť mapu, zničením pozemných cielov. Tak ako v reálu, je to velmi ťažké. Musia byť nízsko. A Emily toho patrične , využijú. Ak nie, boli by hlupáci. Hurriky nemajú dôvod vystúpať vyššie. A ak aj áno, aby kryli bitevné Hurriky, Emilovi stačí klesnúť , nabrať rýchlosť, urobiť útok na bitevné hurriky, vzdialiť sa a nastúpať a vrátit sa.
Boli by hlupáci, ak by tak nerobili. A dole Emil má jednoznačnú prevahu nad Hurrikom.
Otázska: prečo by Blue strana ničila pozemné jednotky, ked táto situácia je prospech ich? Ani ja by som neničil pozemné jednotky, ak by som bol v Emilovi.Mrknutí

Nie je to chyba mapy, planesetu. Je to len fakt.

K jednomu sa priznám.
Raz v dávnych dobách, bol Dunkerk 1940. Emil verz, Hurri1938. Počty strán cca 2:1 prospech. Prehovoril som red stranu na TS, aby sme skočili do štúk a pretočili mapu. Tak nasratých stíhačov v Emiloch som asi nevidel a nečítal , ked mapa sa pretočila za cca 30min.
Ja viem svinstvo( chudáci brit.námorníci, mysleli si , že ako vždy , žiadna štuka nepríde a že sú za vodou, v suchu a ....Úsměv ) , ale ten pocit......Mrknutí

A včerajší polet v G2 verzus Spit. :sm6::sm6: Bol som napadnutý, prekvapený, boli vyššie, ale prestúpal som ho , získal pozíciu, zaútočil , trafil a pustil sa do jeho wigmana. Dúfam , že mi Stalin túto chvílkovu slabosť pre G2 odpustí a zabudne. Šklebící se

Ešte že máte Fokáče, tý su fakt ťažký. Ale po jednej stažnosti na mna, ohladom letu na Fokáči a vraždení červených neviniatok (ja fakt za to nemôžem, že vo fokáči chcem dostať dvoch, troch redákov na jeden boom and zoom, a stále mi to nejde Smutný ) , už radšej nelietam vo fokáči A4 verzus SpitV.

je to len uhol pohladu na vec. Máme odlišný. No flejm. :sm16:
 
1stCL_Jamamoto
Tajpane já nevím....včera jsem létal na aH v G-6...po tak dlouhé době, kdy jsem proháněl pouze F-2, F-4 jsem měl pocit, že jsem v ní úplně zapomněl létat....do toho všude, kam jsem se podíval La-5FN....červení si rizhodně na počet lidí stěžovat nemohli....no a jak to vypadalo? No nejdřív jsem spíš padal, než létal, skřípal zubama a nadával na ty ruský mrchy.... pak se otočila mapa, já se trochu zklidnil a už to šlo. Během minuty šel dolů mou zásluhou jeden Jak, jedna rumunská G-2 a jedna Lavočka....a to v G-6 s defaultní výzbrojí(žádná stoosma).

Také si myslím, že problém je spíš ve fluktulaci pilotů, jak naznačuje Horrido a Fuči....
 
313_Santy
Já zas sednul do rumunské G2 (a že ji nelítám moc často Šklebící se ) a po začátku než se upravila hladina alkoholu v krvi, šly ty G6 celkem snadno dolů. :lol: Zbyli jsme tam s Ikarem a myslím, že jsme se zhodli, že to s Bf je moc jednoduché a proto raději lezem do děch ruských pleček. Šklebící se
 
Mungo
Tajpan: Ja som len chcel povedat, ze je to tak trochu kombinacia mapy, pouziteho planesetu a toho, ako sa zvykne lietat. Utoky na pozemne ciele ludom moc nevonaju - robis stihacom cvicny ciel (o to viac to je pre mna pritazlive). Nejaka spolupraca tiez - zeby kryli svojich kolegov, lebo keby tie tvoje protizemne huriky kryli ine v strednej a ine vo velkej vyske, vyzeralo by to trosicku inak.

Ale staci sa posunut do prichodu La5 a Spitu Vc az IX a vsetko sa zmeni. LW ma stroje vyslovene nevhodne na relativne blizku ochranu sturmanov (~3000m), kde vyslovene musis pocitat s tym, ze dojde aj na dogfighty - a v tych ich cerveni prekonavaju. Napriek tomu to s chalanmi casto lietame.
Niet nad jednu Normandiu na WT, kde 2x BF110 naletom na lode otoci mapu za 10 minut, zatial co slecinky sa nad pobrezim prave chystaju si to rozdat :sm12:
Ale ja lietam najma na WT, kde myslim o cervenych skoro nikdy nie je nudza, mozno skor naopak.
 
Tajpan
Jamamoto, to je ťažké.... ja to beriem z inej stránky.
Ked to tak zoberieš, Historicky, tak LW-Japan má do roku 1943 , do nástupu SpitaIX, La5FN,P47,P51, Hellcata, Corsaira má väčšiu, menšiu prevahu v taktike i vo výzbroji a v ludoch. Od poloviny roku 1943 sa to vyrovná , alebo LW-Japan stráca takticky, technicky i po ludskej stránke.
Beriem všeobecne.
A po roku 1945 LW-Japan to technickej stránke znovu získava stratené pozície hlavne ale len po technickej stránke.
V IL2(s prižmúrením oboch očí Úsměv ) je to podobné.
Až na ludský faktor.
V rokoch ked LW-japan (WW2) mali len problémy s ludmi 1945 (málo skúsených pilotov a iné faktory) , tak v IL2 je to velmi ťažké presne a objektívne posúdiť a nasimulovať. Alebo priblížiť realite. A to nechcem aby ste lietali slabo. Mrknutí

Takže z môjho pohladu na vec, ak beriem fair-play , tak len od poloviny
1943 do konca roku 1944, je to vyrovnané.
Holt, ale to s tým nič nezmením, historicky to tak bolo. :sm8:
A nasimulovať nejaké mega prevahu RED napr. operácia Bagration 1944 , Rusi mali cca 6000-7000 lietadiel a Nemci cca do 50 slovom päťdesiat stíhačiek , nik nechce. Ani ja.

Takže Resumé:

Nadávať na načítované lietadlá LW,a JAPAN budem. Mrknutí
Nadávať na prevahu Blue strany budem. Mrknutí
Občas si zaletím aj za Modrých. Ved od toho IL2 je. Mrknutí
Ale je mi TO jedno , ak si dobre zalietam.
V čom kolvek, kedykolvek, s hocikým , a akým kolvek výsledkom.
:sm16:
 
1stCL_Jamamoto
No, G-2 patří v mnoha ohledech k omu nejlepšímu, co vůbec máme...G-6 je tak trochu krokem zpět...
 
Přejít na fórum:
Přihlášení
Jméno

Heslo



Nejste pilotem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
TeamSpeak3
cr597.teamspeak3.com:9254
Heslo: net

Rychlovka
Pro přidání zprávy se musíte přihlásit.

15-05-2024 22:10
2 z 16 snad to stihnu na termín. Ale ty pruhy jsou děs.

15-05-2024 21:49
Nesnáším proužky o šířce 46 cm! Děs. A ani jeden to nemá stejně!

09-05-2024 09:43
Thou shalt not bear false witness.

08-05-2024 22:45
A nebo naopak? Takove "you" je i pro jednotne cislo a preklada se jako "ty"?

07-05-2024 20:34
Angličané si jenom vykají. Takove "you" je i pro množné číslo. Tedy v češtině se vždy překládá jako "vy".

06-05-2024 11:24
Ještě Paulusi napiš že "takoví angličané si jenom tykaji." Úsměv

05-05-2024 18:15
Ale hovno. Co je správné, určuje společnost a její kultura.

03-05-2024 11:15
Vykání je následek nepochopení formy vlády pozdních římských císařů. Koncem Římského císařství spoluvládli čtyři vládci. Proto byli oslovován jako celek. Tykání je správné.

30-04-2024 10:19
Teď se tyká všude. Každý je familierní jak kdybychom všichni spolu pásli husy.

29-04-2024 20:53
Tem Teamspeak jedete trojku nebo pětku? Mně se nechce nikam registrovat.

34,892,792 návštěv