June 18 2026 09:57:33
Navigace
IL-2 BoS Návody
1. Aktivace licence
2. Ladění .ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 BoS FAQ (pilot help)
IL-2 BoS FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
CLoD Návody
Postup instalace volitelných záplat
Nastavení ovládání (Aircraft.csv)
IL-2 Návody
IL-2 Sturmovik (verze)
1. Začínáme s IL-2
2. Ladění conf.ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 Sturmovik FAQ (pilot help)
IL-2 Sturmovik FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
RoF Návody
Planeset
Kdo je on-line
· Hosté on-line: 3

· Piloti on-line: 0

· Registrovaní piloti: 2,760
· Nejnovější pilot: 310_Raptor
IL-2: Cliffs of Dover
IL-2 Sturmovik: Cliffs of Dover- krabice (box)
IL-2 Sturmovik 1946
IL-2 Sturmovik 1946 - krabice (box)
Rise of Flight
Rise of Flight - krabice (box)
Informace o SVK
Vlastníci a provozovatelé
Pravidla SVK fóra
Číst diskuzi
 Vytisknout diskuzi
DCS World 2026
saldy
Uhlídat přístroje, obsluhu palivové soustavy a navigovat se v moskytu je hodně náročný, hlavně udržet směr, který ukazuje kompas náchylný na náklony, uvítal bych kdyby zapracovali na navigátorovi. Nedávno sice vyšel nějaký mod, ale víc jsem to nezkoumal, přišla mi složitá implementace a bůh ví co to udělá za neplechu. Chtělo by to druhého člena vylepšit aby tam nebyl na ozdobu.
 
http://www.sturmovik1946.estranky.cz/
magot
To samé u Mi-8. To jsou prostě stroje kde jeden dělá práci za víc lidí ..
Myslím ale, že to AI copilota v nejbližší nedostane. U Mi-8 i mossi.
Upravil/a magot dne 03-05-2026 21:18
 
AJaromir
Možná by stálo za to přidat no forum do wishlistu. Třeba tam něco takového už i je.

magot napsal:

To samé u Mi-8. To jsou prostě stroje kde jeden dělá práci za víc lidí ..


V MI-8 aspoň jde nastavit, aby palubní technik buď automaticky nebo na povel prováděl korekci stabilizátorů.
 
magot
AJaromir napsal:
V MI-8 aspoň jde nastavit, aby palubní technik buď automaticky nebo na povel prováděl korekci autopilota.

A jak?
 
AJaromir
magot napsal:

AJaromir napsal:
V MI-8 aspoň jde nastavit, aby palubní technik buď automaticky nebo na povel prováděl korekci autopilota.

A jak?

Ve speciálním menu se ta automatická korekce dá vypnout. Pak se provádí tlačítkem, které si navolíš v nastavení ovládání.
 
magot
To se na to budu muset podívat. Dík. Úsměv
 
AJaromir
Teď nevím, jestli je standartně zapnuta nebo ne, ale pokud ano, tak to funguje tímto způsobem: Pokud se servo stabilizátoru vysaturuje (má 100% výchylku ), technik automaticky zasáhne a začne pomalu upravovat nastavení všech os stabilizátoru (krom držení kurzu) tak, aby byly serva vystředěny do neutrální polohy. Při řízení je to dost nepříjemné, protože stroj se chová nečekaně. Proto to mám na povel, protože pak vím, kdy to mám čekat. Šklebící se
 
AJaromir
Bohužel se jedná pouze o koncept.
YouTube Video


 
magot
testování sedmnáctky
YouTube Video


 
saldy
ijncluny.estranky.cz/img/original/806/17a.png
ijncluny.estranky.cz/img/original/805/17b.png

Těšit se můžeme na standardní i na egyptskou úpravu výzbroje..
 
http://www.sturmovik1946.estranky.cz/
AJaromir
Blender EDM exporter- oficiální nástroj na export 3d modelů z blenderu do DCS.
https://github.co...M-Exporter

V pátečníku ne, ale na FB ukázali fotky ze skenování F-15C
https://www.faceb...bDEkrH53Gl

Ale jsou i na webu ED. Tohle už je výsledek skenování:
www.digitalcombatsimulator.com/upload/iblock/400/p0q3gn0iv853lwu0mr5w9scjt4c2rgz0/In_Dev_08.05.2026_3.jpg
Upravil/a AJaromir dne 08-05-2026 17:44
 
AJaromir
YouTube Video


 
magot
mod košér zvuků ALR-65 tak jak byly IRL - v knize hunter killers bylo popsáno co přesně znamenaly v každé své fázi.
Bohužel ale nejde o plnou integraci toho co se děje mezi řídícím stanovištěm, přehledovým a tracking radarem, toho se v DCS asi nikdy nedočkáme
YouTube Video



Upravil/a magot dne 16-05-2026 21:22
 
AJaromir
A-4E update:
YouTube Video


 
AJaromir
magot napsal:

"Darky" WWII anglický nouzový návratový rádio vysílač s reflektorem nasvětlujícím směr přistávací plochy

Plha Šklebící se
https://vwings.ne...ost_376539
 
AJaromir
Ukázka fičur v F-100D
YouTube Video


 
AJaromir
YouTube Video



Upravil/a AJaromir dne 20-05-2026 16:35
 
magot
hodnotící script kvality přistání s Corsairem na Essexu, což by se mohlo hodit na budoucí akci žbluňk Úsměv
https://www.digit...s/3350040/

Flow and targets:

First leg - 20 points. After crossing the Essex bow / forward deck line, continue straight ahead for 40 seconds. Target: 300 ft altitude and 120-130 kt. After 40 seconds, you should be about 1.0 NM ahead of the carrier.
Early break - 10 points. Checked when your heading has turned about 45 degrees from BRC. Target: 200-300 ft altitude and 100-130 kt.
Late break - 10 points. Checked when your heading has turned about 135 degrees from BRC. Target: 200-300 ft altitude and 100-130 kt.
Downwind - 20 points. Checked when you pass the carrier bow again after the break. Target: 150-200 ft altitude, 100-110 kt, and 0.5-0.6 NM abeam distance from the carrier.
90 position - 10 points. Checked when your heading has turned about 90 degrees from downwind. Target: 90-100 ft altitude and 90-100 kt.
Wake / stern wake - 10 points. Checked when passing directly behind the carrier. Target: 85-90 ft altitude, 90-100 kt, keep your heading aligned with the carrier as much as possible, and do not cross the wake too far behind the stern.
Ramp / CUT - 10 points. Target: 85-90 ft altitude, 90-100 kt, and inside the deck lineup corridor. A CUT audio cue will play when you cross the stern.
Landing - 10 points. Catch a wire and land the aircraft intact on the carrier deck. Aircraft damage during landing will result in a severe penalty.

Use F10 Other -> F4U Case I scoring / 海盗评分 to reset the current pass, show the score summary, and switch task messages between English/Chinese and Imperial/Metric display units. The default message settings are English and Imperial.
 
magot
nová historická kampaň pro džbán - 12 misí
YouTube Video


 
AJaromir
Z videa nejde moc vyčíst.

YouTube Video


 
Přejít na fórum:
HANÁCKÉ SLET
HANÁCKÉ SLET 26.6.-28.6.
Přihlášení
Jméno

Heslo



Nejste pilotem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
TeamSpeak3
cr597.teamspeak3.com:9254
Heslo: net

Rychlovka
Pro přidání zprávy se musíte přihlásit.

16-06-2026 10:49
my už web asi ani neprovozujeme. Ještě z nostalgie funguje fórum, ale snad dva roky tam nikdo nic nenapsal. Domlouváme se přes WhatsApp.

31-05-2026 13:32
Czech Lions mají pořád ještě web na https://czechlions
.cz? Co koukam tak jsou u Forpsi a expirace 2028 ...

29-05-2026 17:16
Zítra jedu do Hradce. Kdo chce, potkáme se tam. Budu se jako vždy pohybovat okolo hangáru UVP s virtuálními vyhlídkovými lety.

23-05-2026 20:57
Finský instrukční survival kit Šklebící se https://youtu.be/.
..bSBCPSBVSb


22-05-2026 18:01
Máte někdo kontakt na Rampu nebo Podrse? Mi nejde resetovat heslo na "310raf.com" Patrně protože to mám na starou mailovou adresu.

21-04-2026 09:25
Dnes je to 108 let co zemřel Manfred Albrecht Freiherr von Richthofen, nositel Pour Le Mérite, 80 sestřelů.

25-03-2026 09:17
Bin Ladinova první akce s B-25 https://youtu.be/.
..U6GrE0fRfY

19-03-2026 16:46
Tak to má dneska i svátek.

19-03-2026 11:54
Dnes, přes 114 lety se narodil Adolf Joseph Ferdinand Galland. Generálporučík Luftwaffe, nositel Rytířského kříže Železného kříže, s dubovou ratolestí, meči a brilianty. 104 setřelů

15-03-2026 18:03

40,516,329 návštěv