June 18 2026 10:33:18
Navigace
IL-2 BoS Návody
1. Aktivace licence
2. Ladění .ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 BoS FAQ (pilot help)
IL-2 BoS FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
CLoD Návody
Postup instalace volitelných záplat
Nastavení ovládání (Aircraft.csv)
IL-2 Návody
IL-2 Sturmovik (verze)
1. Začínáme s IL-2
2. Ladění conf.ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 Sturmovik FAQ (pilot help)
IL-2 Sturmovik FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
RoF Návody
Planeset
Kdo je on-line
· Hosté on-line: 4

· Piloti on-line: 0

· Registrovaní piloti: 2,760
· Nejnovější pilot: 310_Raptor
IL-2: Cliffs of Dover
IL-2 Sturmovik: Cliffs of Dover- krabice (box)
IL-2 Sturmovik 1946
IL-2 Sturmovik 1946 - krabice (box)
Rise of Flight
Rise of Flight - krabice (box)
Informace o SVK
Vlastníci a provozovatelé
Pravidla SVK fóra
Číst diskuzi
 Vytisknout diskuzi
Jaký joystick si pořídit v roce 2025?
petsild
YouTube Video



[img]https://img33.rajce.idnes.cz/d3301/15/15475/15475408_671c3d189a72430840e88702444950a4/images/DCS.jpg[/img] is not a valid Image.[img]https://img33.rajce.idnes.cz/d3301/15/15475/15475408_671c3d189a72430840e88702444950a4/images/DR2.jpg[/img] is not a valid Image.[img]https://img33.rajce.idnes.cz/d3302/16/16984/16984634_736d48680dbea871c244e75c34d27f32/images/SClogom.jpg[/img] is not a valid Image.
 
Zifi
Pánové chci si koupit HOTAS. Určení především F-16 (F-15) BMS. Trochu DCS, i pístové motory. Přemýšlím o VKB STECS Throttle a k tomu nějaký kvedlák. Máte s tím někdo zkušenosti? Existuje lepší varianta za podobnou cenu? Nebo je nějaká trochu horší varianta za výrazně nižší cenu?
 
Tyler Durden
Cokoli od WinWingu za ty peníze.
Osud šeptá bojovníkovi: "Nemůžeš odolat bouři" a bojovník šeptá: "já jsem bouře!"

World Adomination!
 
Zifi
Tyler Durden napsal:

Cokoli od WinWingu za ty peníze.


Máš WinWing? Příjde mi že VKB má mnohem lepší možnosti nastavení a snadnou montáž zarážek.
 
Zifi
Nemáte někdo nějaký fundovanější názor?
 
petsild
Když jsem pořizoval STECS, tak žádnou adekvátní konkurenci neměl, jestli se něco změnilo nevím o tom.
Pokud bych neměl klacek NXT EVO, tak ten nový sociální Virpil ho technicky tumfne ve všech ohledech. Šklebící se
[img]https://img33.rajce.idnes.cz/d3301/15/15475/15475408_671c3d189a72430840e88702444950a4/images/DCS.jpg[/img] is not a valid Image.[img]https://img33.rajce.idnes.cz/d3301/15/15475/15475408_671c3d189a72430840e88702444950a4/images/DR2.jpg[/img] is not a valid Image.[img]https://img33.rajce.idnes.cz/d3302/16/16984/16984634_736d48680dbea871c244e75c34d27f32/images/SClogom.jpg[/img] is not a valid Image.
 
Coffin Corner
Záleží jestli chceš "roleplay" F-15/F-16 tzn. odpovídající HOTAS, nebo něco univerzálnějšího. V prvni variantě asi fakt nic lepšího nez WinWing neni., i když dost uživatelů si stěžuje na neodladěný software.
V případě druhém je STECS výborná volba, protože jak sám píšeš, ty možnosti konfigurace a programování jsou neuvěřitelné.
A páku bych bral Gladiatora NXT, nebo novinku od Virpilu, kterou začíná tohle vlákno.
Případně základnu od Virrpilu a samotné gripy F-15/F-18 nebo A-10/F-16 od Thrustmasteru, ale to už je otázka kolik do toho chceš vrazit...
...taky sem si nemyslel že bych mohl sestřelit německý letadlo. Dva roky po válce se mi to konečně podařilo.
Abraham Simpson
 
Zifi
Díky. Kombinace základny od Virrpilu a TM gripu mě vůbec nenapdla
 
magot
Coffin Corner napsal:
Případně základnu od Virrpilu a samotné gripy F-15/F-18 nebo A-10/F-16 od Thrustmasteru, ale to už je otázka kolik do toho chceš vrazit...

Tohle jsem kdysi plánoval, páč preferuju pouze autentické gripy F-15/16/18/A-10, ale Virpil nezaručuje 100% funkčnost všech tlačítek TH gripů.
Tak jsem se na to vys.
Winwing je docela dobrý ale tam mě zase u plynovek F-15/16 vadí ten spojovací kablik, kterej se jednoho dne posere už z principu toho designu.
Kdybych byl milionář jako Babiš a zároveň skalní příznivec F-16, tak bych si pořídil tlakovou bázi + grip moza a není co řešit Šklebící se
 
AJaromir
Jakože toto je pouze můj dojem, ale myslím si, že Virpil, co se technického zpracování týče, tak je na tom s kvalitou nejlépe. Taky v jeho softwaru jdou dělat divy. Pro nenáročné je lepší se v tom nehrabat, protože se tím dá taky hodně posrat.

Právě že bych řekl, že ten spojovací káblík u winwing by mohl být lepší řešení, než jak to dělají ostatní plynovky, kdy jsou káblíky tažené uvnitř páky, ale nevím.
 
petsild
Za mě jsou čudle a šoupátka s otočema na základně přežitek, při VRku potřebuji mít co nejvíce funkcí na gripu plynovky a to splňuje pouze STECS, právě výměnou tlačítek za přepínače nebo kloboučky.
[img]https://img33.rajce.idnes.cz/d3301/15/15475/15475408_671c3d189a72430840e88702444950a4/images/DCS.jpg[/img] is not a valid Image.[img]https://img33.rajce.idnes.cz/d3301/15/15475/15475408_671c3d189a72430840e88702444950a4/images/DR2.jpg[/img] is not a valid Image.[img]https://img33.rajce.idnes.cz/d3302/16/16984/16984634_736d48680dbea871c244e75c34d27f32/images/SClogom.jpg[/img] is not a valid Image.
 
Zifi
To jsem potřeboval slyšet. Priorita je pro mě VR
 
Tyler Durden
Takže nejde o to kdo je lepší, ale jde o modularitu a čudlíky pro slepce.

V tom případě je STECS opravdu výborná volba.
Osud šeptá bojovníkovi: "Nemůžeš odolat bouři" a bojovník šeptá: "já jsem bouře!"

World Adomination!
 
Zifi
Každá varianta je lepší v jiném směru. Navíc jsi ani neodůvodnil proč je WinWing nejlepší. Nejspíš to ani doma nemáš
 
magot
F-16 VR station, kvedlačku, SSC bázi a plynovku lze koupit separé. Krom F-16 a F-35 hotas je tu i Typhoon.
https://realsimul...r-station/
 
Coffin Corner
magot napsal:
Tohle jsem kdysi plánoval, páč preferuju pouze autentické gripy F-15/16/18/A-10, ale Virpil nezaručuje 100% funkčnost všech tlačítek TH gripů.
Tak jsem se na to vys.


Tak to jsem nevěděl. Já to nakonec vyřešil tím, že jsem na gripy od Thrustmasteru namontoval adaptéry od VKB pro jejich bázi Gunfighter. Ale taky to není značka ideál, protože se pokaždé musí přehrát soft, poněvadž ta jejich revize C, která to už nevyžaduje vyšla až posléze. A dopadlo to tak, že gripy A-10 a F/A-18 v podstatě jenom oprašuju... Úsměv
...taky sem si nemyslel že bych mohl sestřelit německý letadlo. Dva roky po válce se mi to konečně podařilo.
Abraham Simpson
 
magot
Coffin Corner napsal:
pokaždé musí přehrát soft

No to jsem zase nevěděl já. To bych nechtěl ani zadarmo takovejhle voser.
Tu pozdější verzi pak asi no problem.
U VKB jsem uvažoval nad tím jejich F-14 klackem, který se mě líbíl více než od konkurence, ale nakonec jsem od toho ustoupil kvůli omezené využitelnosti pouze na kocoura a tak definitivně zůstávám u hotas konfigurace F-16. Lepší grip už asi nikdo nevymyslí. Byť mám i F-15 ..
 
petsild
Na první pohled šílená konstrukce, ale výhody to asi mít bude.
YouTube Video




YouTube Video



[img]https://img33.rajce.idnes.cz/d3301/15/15475/15475408_671c3d189a72430840e88702444950a4/images/DCS.jpg[/img] is not a valid Image.[img]https://img33.rajce.idnes.cz/d3301/15/15475/15475408_671c3d189a72430840e88702444950a4/images/DR2.jpg[/img] is not a valid Image.[img]https://img33.rajce.idnes.cz/d3302/16/16984/16984634_736d48680dbea871c244e75c34d27f32/images/SClogom.jpg[/img] is not a valid Image.
 
Alan Grey
Stále není rozhodnuto... ale kloním se víc k Virpilu...
Upravil/a Alan Grey dne 19-05-2025 11:29
 
http://www.alan-grey-page.cz/
petsild
Oboje plynovky jsou parádní, taky u obou počítej s upevněním.
[img]https://img33.rajce.idnes.cz/d3301/15/15475/15475408_671c3d189a72430840e88702444950a4/images/DCS.jpg[/img] is not a valid Image.[img]https://img33.rajce.idnes.cz/d3301/15/15475/15475408_671c3d189a72430840e88702444950a4/images/DR2.jpg[/img] is not a valid Image.[img]https://img33.rajce.idnes.cz/d3302/16/16984/16984634_736d48680dbea871c244e75c34d27f32/images/SClogom.jpg[/img] is not a valid Image.
 
Přejít na fórum:
HANÁCKÉ SLET
HANÁCKÉ SLET 26.6.-28.6.
Přihlášení
Jméno

Heslo



Nejste pilotem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
TeamSpeak3
cr597.teamspeak3.com:9254
Heslo: net

Rychlovka
Pro přidání zprávy se musíte přihlásit.

16-06-2026 10:49
my už web asi ani neprovozujeme. Ještě z nostalgie funguje fórum, ale snad dva roky tam nikdo nic nenapsal. Domlouváme se přes WhatsApp.

31-05-2026 13:32
Czech Lions mají pořád ještě web na https://czechlions
.cz? Co koukam tak jsou u Forpsi a expirace 2028 ...

29-05-2026 17:16
Zítra jedu do Hradce. Kdo chce, potkáme se tam. Budu se jako vždy pohybovat okolo hangáru UVP s virtuálními vyhlídkovými lety.

23-05-2026 20:57
Finský instrukční survival kit Šklebící se https://youtu.be/.
..bSBCPSBVSb


22-05-2026 18:01
Máte někdo kontakt na Rampu nebo Podrse? Mi nejde resetovat heslo na "310raf.com" Patrně protože to mám na starou mailovou adresu.

21-04-2026 09:25
Dnes je to 108 let co zemřel Manfred Albrecht Freiherr von Richthofen, nositel Pour Le Mérite, 80 sestřelů.

25-03-2026 09:17
Bin Ladinova první akce s B-25 https://youtu.be/.
..U6GrE0fRfY

19-03-2026 16:46
Tak to má dneska i svátek.

19-03-2026 11:54
Dnes, přes 114 lety se narodil Adolf Joseph Ferdinand Galland. Generálporučík Luftwaffe, nositel Rytířského kříže Železného kříže, s dubovou ratolestí, meči a brilianty. 104 setřelů

15-03-2026 18:03

40,516,512 návštěv