September 08 2024 05:09:49
Navigace
IL-2 BoS Návody
1. Aktivace licence
2. Ladění .ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 BoS FAQ (pilot help)
IL-2 BoS FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
CLoD Návody
Postup instalace volitelných záplat
Nastavení ovládání (Aircraft.csv)
IL-2 Návody
IL-2 Sturmovik (verze)
1. Začínáme s IL-2
2. Ladění conf.ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 Sturmovik FAQ (pilot help)
IL-2 Sturmovik FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
RoF Návody
Planeset
Kdo je on-line
· Hosté on-line: 5

· Piloti on-line: 0

· Registrovaní piloti: 2,745
· Nejnovější pilot: Valenok
IL-2: Cliffs of Dover
IL-2 Sturmovik: Cliffs of Dover- krabice (box)
IL-2 Sturmovik 1946
IL-2 Sturmovik 1946 - krabice (box)
Rise of Flight
Rise of Flight - krabice (box)
Informace o SVK
Vlastníci a provozovatelé
Pravidla SVK fóra
Číst diskuzi
Svět Virtuálních Křídel (IL-2 Sturmovik 1946, Cliffs of Dover, Rise of Flight) » IL-2: Cliffs of Dover (letový bojový simulátor z období bitvy o Británii) » IL-2: CLOD diskuse
 Vytisknout diskuzi
Novinky z nejlepšího simulátoru ever : )
310_cibule
Fahrplan CLOD vypadá impozantně. Bohužel bez termínů (TF 6.0 má vyjít ještě tento rok, ale třeba VR už slibují pět let, testuje se už rok a pořád nic). Moc bych si přál, aby se tento sim podařilo resuscitovat a níže uvedené plány naplnit, ale...

Mimochodem evropská mapa, kterou pro "Combined Round the Clock Bombing Offensive" plánují někdy v budoucnu, vypadá impozantně. Zaletět si s Lancasterem, B, 17 či B-24 nad Berlín, by mne hodně bavilo.

i.ibb.co/2KSjqJC/449754631-8321436147890487-397385800173568764-n.jpg

From Buzzsaw :
"The current schedule for the next expansion modules for CloD.
TF 6.0 Fortresses and Focke-Wulfs - Dieppe - major DLC. Uses 400 X 400 km Dieppe map (revised and updated 1941-1942 Channel map)

TF 6.5 nightbombing 1940-1942 mini DLC (title not officially announced yet, uses above Dieppe map)
TF 7.0 Western Desert 1942 major DLC (partner to TOBRUK, title not officially announced yet, would use 400 X 400 km Egypt map currently ingame Alpha in development)

TF 8.0 Malta and Sicily 1940-43 DLC (title not officially announced yet, would use 400 X 400 km Malta/Sicily map currently ingame Alpha in development)

TF 9.0 USAAF Strat Bombing Campaign January 1943 - May 1944 (would use the expanded Western Europe map which has been discussed in this thread)

No definite schedule after TF 9.0... except that once the TF 9.0 map is in place, we could then move on to a Blitzkrieg DLC, or a Bomber Command over the Reich DLC, or an Ardennes DLC, or a Market Garden DLC, or a Rhine Crossing DLC. Theoretically we could also do a Normandy 1944 invasion DLC with a slightly expanded version of the current Channel/Dieppe maps... but in fact the Normandy invasion was such an ENORMOUS operation... with tens of thousands of ships/aircraft/vehicles packed into a small area, even CLIFFS with its ability to handle large numbers of AI objects, would be seriously challenged to portray such a DLC realistically.

We are looking at developing programming whereby we can place complete villages/towns or even the suburbs of a city with a click of the mouse... These presets could then be tweaked to individualize each location... which would reduce considerably the amount of time to build such a map. Of course, the major city cores, with their distinctive buildings, would require more hands on.
Re. using Blender... our 3D Team Supervisor has successfully brought multiple 3d novices forward through creating buildings, vehicles, ships, to the point they are now creating complex aircraft models"

"Máte právo říkat cokoli. ... Právo být na veřejnosti za hlupáka je u nás garantováno ústavou. Ale právo něco vyslovit nedělá z toho výroku pravdu. Pravda se prokazuje nebo vyvrací porovnáním s fakty. Kdo tenhle princip nerespektuje, s tím je těžká řeč. Všichni smíme takovou diskusi odmítnout. To není zbabělost ani povýšenost, to je jen rozumné hospodaření se silami a časem."
 
magot
To bude dřív Musk na Marsu a fúzní elektrárny v provozu Šklebící se
 
310_cibule
Tak čekal jsem něco podobného spíš od někoho jiného, ale taky dobrý ; )))
"Máte právo říkat cokoli. ... Právo být na veřejnosti za hlupáka je u nás garantováno ústavou. Ale právo něco vyslovit nedělá z toho výroku pravdu. Pravda se prokazuje nebo vyvrací porovnáním s fakty. Kdo tenhle princip nerespektuje, s tím je těžká řeč. Všichni smíme takovou diskusi odmítnout. To není zbabělost ani povýšenost, to je jen rozumné hospodaření se silami a časem."
 
Leroy
Anebo si můžeš zaletět na Kalamari Vary a vzít to ještě na Pilsner. Podle toho obrázku. Vypadá to dobře. Otázkou je jestli se lidi k tomu chtějí vrátit VR by určitě několik procent přilákalo.
 
310_cibule
Ona tam ta Plzeň podle mne už není, což je škoda, protože Škoda.

Je to, jak píšeš. Podle mne by vedle VR mohly lákat i těžké bombry. Ale je to trochu "vis maior". A pro TF dost risky.
"Máte právo říkat cokoli. ... Právo být na veřejnosti za hlupáka je u nás garantováno ústavou. Ale právo něco vyslovit nedělá z toho výroku pravdu. Pravda se prokazuje nebo vyvrací porovnáním s fakty. Kdo tenhle princip nerespektuje, s tím je těžká řeč. Všichni smíme takovou diskusi odmítnout. To není zbabělost ani povýšenost, to je jen rozumné hospodaření se silami a časem."
 
1stCL_Fucida
Já vyloženě čekám na VR
"Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt."
 
magot
Já myslím že tam VR být nemůže páč ty kokpity nebyly 100% 3D. Myslím, že plynovky byly fejkový, takový ty divný sekaný animace, mám pocit že i nějaká kabeláž apod. na odlehčení počtu polygonů, tzn. nelze kokpity korektně zobrazit v stereo 3D.
Museli by nejdříve předělat všechny kokpity do plného 3D. Pak by to asi šlo.
 
310_cibule
To VR pro CLOD už mají rok beta testeři (hlásil jsem se, ale asi už jim měli moc).

Je tu někdo takový? Barone? Má to šanci?
"Máte právo říkat cokoli. ... Právo být na veřejnosti za hlupáka je u nás garantováno ústavou. Ale právo něco vyslovit nedělá z toho výroku pravdu. Pravda se prokazuje nebo vyvrací porovnáním s fakty. Kdo tenhle princip nerespektuje, s tím je těžká řeč. Všichni smíme takovou diskusi odmítnout. To není zbabělost ani povýšenost, to je jen rozumné hospodaření se silami a časem."
 
1stCL_Fucida
Magote, troufám si nesouhlasit: Jasně, animace byla trhaná (mimochodem až od nějaké pozdější verze, kvůli snížení HW náročnosti, v úplně první verzi CLODu se páky hýbaly plynule...jen se pak moc nehýbal ten zbytek Úsměv) a skoro jistě tam někde jsou prvky, které nejsou ve 3D. Ale oboje je "jen" o celkovém dojmu, rozhodně to samo o sobě převodu do VR nebrání. V BOXu je řada 2D detailů a dokážeme s nimi ve VR žít myslím si celkem v pohodě.
"Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt."
 
magot
VR nebrání, ale pak to vypadá jak vystřihovánky z ABC, objekt je sice plastický ale zároveň 2D.
Podle toho byly taky nastavovány limitace 6DOF aby nebylo vidět ža ta "koule" není celá kulatá, ale je z druhé strany vydlabaná Úsměv
Viz. také starý šturm ve VR, který jsem si taky zkusil.

takhle by to nějak vypadalo 2D ve 3D Šklebící se
YouTube Video



Upravil/a magot dne 05-07-2024 17:37
 
310_cibule
No a takto to vypadá v reálu:

YouTube Video



"Máte právo říkat cokoli. ... Právo být na veřejnosti za hlupáka je u nás garantováno ústavou. Ale právo něco vyslovit nedělá z toho výroku pravdu. Pravda se prokazuje nebo vyvrací porovnáním s fakty. Kdo tenhle princip nerespektuje, s tím je těžká řeč. Všichni smíme takovou diskusi odmítnout. To není zbabělost ani povýšenost, to je jen rozumné hospodaření se silami a časem."
 
Tyler Durden
i.imgur.com/F1Nh9Zw.jpg
Osud šeptá bojovníkovi: "Nemůžeš odolat bouři" a bojovník šeptá: "já jsem bouře!"
 
Paulus
Velmi působivé! Současný CLOD a stále vylepšovaný se mi líbí víc než Box. Doty jsou vidět lépe, klikatelný kokpit, zvuky, reakce na střelbu jak v kokpitu, tak účinek na cíl atd. a hlavně je v ČEŠTINĚ!
Přimlouvám se na založení klubu nadšenců „IL-2 Clirffs of Dover“
základna Loc: 49°43'52.703"N, 16°26'5.3"E
 
Ajvn
Před třiceti léty, jsem si fakt nemyslel, že se za třicet let budema nalézat v tomto zoufalém marastu.
 
310_cibule
To záleží na úhlu pohledu: před třiceti lety (to jsem se matlal ve 2D wilkcatu na macu) jsem si nemyslel, že dneska budou k dispozici nejméně tři velmi slušné simy z WWII a před námi výhled na tři moc zajímavé projekty, které mají být dokončeny v dohledné budoucnosti : ))

Nicméně uznávám, že normální člověk se na stupnici negativní/pozitivní pohybuje ve spektru někde mezi Horridem a cibulí ; )
"Máte právo říkat cokoli. ... Právo být na veřejnosti za hlupáka je u nás garantováno ústavou. Ale právo něco vyslovit nedělá z toho výroku pravdu. Pravda se prokazuje nebo vyvrací porovnáním s fakty. Kdo tenhle princip nerespektuje, s tím je těžká řeč. Všichni smíme takovou diskusi odmítnout. To není zbabělost ani povýšenost, to je jen rozumné hospodaření se silami a časem."
 
magot
310_cibule napsal:
To záleží na úhlu pohledu: před třiceti lety (to jsem se matlal ve 2D wilkcatu na macu

Tohle? Úsměv
YouTube Video



 
Tyler Durden
Tohle se před třiceti lety hrálo na macu? Tím se lecos vysvětluje. Úsměv
Osud šeptá bojovníkovi: "Nemůžeš odolat bouři" a bojovník šeptá: "já jsem bouře!"
 
magot
To se hrálo na všem, C64, atari, amiga, apple a asi i na PC. Já to občas hraju dodnes.
Existuje i moderní android verze, ta je ale krapet nepovedená, doporučuju tu amiga verzi Úsměv
YouTube Video



Upravil/a magot dne 08-07-2024 15:22
 
310_cibule
Ne ne, bylo ta na macu. Měli jsme je tehdy v lidovkách na lámání celých novinových stránek (PC to tehdy ještě neumělo, na těch jsme dělali jednotlivé texty).

Byl jsi ve wildcatu a úkolem bylo sestřelit bettynu se dvěma zery. Byl jsem z toho úplně vodvařenej, chodil jsem do práce i ve svým volnu. Splnil se mi můj klukovský sen. Seděl jsem v kabině letadla z WWII a pronásledoval nepřítele. Ostatní vůbec nechápali, co na tom ty hodiny a hodiny vidím. Mysleli si o mne, že jsem totální magor. A myslí si to dodnes.
"Máte právo říkat cokoli. ... Právo být na veřejnosti za hlupáka je u nás garantováno ústavou. Ale právo něco vyslovit nedělá z toho výroku pravdu. Pravda se prokazuje nebo vyvrací porovnáním s fakty. Kdo tenhle princip nerespektuje, s tím je těžká řeč. Všichni smíme takovou diskusi odmítnout. To není zbabělost ani povýšenost, to je jen rozumné hospodaření se silami a časem."
 
magot
Tak to by mne zajímalo co to tedy bylo zač Úsměv Amiga a PPC macy měly tehdá podobnou architekturu (RISC), takže se často dělaly konverze z amigy na apple.

tohle asi ne, že?
YouTube Video



 
Přejít na fórum:
HANÁCKÉ SLET
HANÁCKÉ SLET 14.6.-16.6.
Přihlášení
Jméno

Heslo



Nejste pilotem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
TeamSpeak3
cr597.teamspeak3.com:9254
Heslo: net

teamspeak server Hosting by TeamSpeak3.com
Rychlovka
Pro přidání zprávy se musíte přihlásit.

29-08-2024 21:30
nová sportovní disciplína Šklebící se https://youtu.be/.
..Y7Ya2IJU4n


09-08-2024 10:21
U příležitosti dnešního dne přeji všem po zbytek roku štěstí jako z Kokury.

08-08-2024 15:00
Dnes je mezinárodní den ženského orgasmu. Tak to nezapomeňte oslavit.

17-07-2024 10:18
Čím víc G, tím víc vrabcocida! Začalo to v 70. letech 1G Šklebící se

20-06-2024 20:57
Jsem nevěděl, že 5G bylo už v 70. letech urbanizace. Šklebící se

20-06-2024 20:55
Dneska jsem se dověděl, že za vymírání vrabců mohou 5G síťe. No můj kamarád a přední ornitolog Zdeněk Vermouzek má trochu jiný názor.

17-06-2024 15:06

13-06-2024 22:31
nj, hledání žabiček Šklebící se https://youtu.be/.
..33_oGDEzWd


13-06-2024 16:27

13-06-2024 16:27
A tak to jo, na žábu pozor. V Polsku uz zřizují i kultovni místa kde uctívají žábu a Billa Gatese.

35,553,221 návštěv