May 17 2024 08:35:55
Navigace
IL-2 BoS Návody
1. Aktivace licence
2. Ladění .ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 BoS FAQ (pilot help)
IL-2 BoS FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
CLoD Návody
Postup instalace volitelných záplat
Nastavení ovládání (Aircraft.csv)
IL-2 Návody
IL-2 Sturmovik (verze)
1. Začínáme s IL-2
2. Ladění conf.ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 Sturmovik FAQ (pilot help)
IL-2 Sturmovik FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
RoF Návody
Planeset
Kdo je on-line
· Hosté on-line: 3

· Piloti on-line: 0

· Registrovaní piloti: 2,745
· Nejnovější pilot: Kokes
IL-2: Cliffs of Dover
IL-2 Sturmovik: Cliffs of Dover- krabice (box)
IL-2 Sturmovik 1946
IL-2 Sturmovik 1946 - krabice (box)
Rise of Flight
Rise of Flight - krabice (box)
Informace o SVK
Vlastníci a provozovatelé
Pravidla SVK fóra
Číst diskuzi
 Vytisknout diskuzi
[hypoteticke] univerzalni letadlo
1stCL_Fucida
Když se tady mimochodem bavíme o univerzálním letadle, tak mi vícemotorová koncepce nepřijde mimo. Mosquito bylo celkem určitě univerzálnější, než Spitfire Úsměv.
"Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt."
 
Tyler Durden
No ona měla i ta Bf-110, co za Bitvy o Británii selhala, během té stejné bitvy kádéčko stejné jako Spit.

Víc motorů víc ví Úsměv
Když máš dostatek mýdla, můžeš vyhodit do vzduchu celý svět.
 
LesniHU
Jo, a nebo to bylo jak s německými bombardéry, velmi málo udaných bojových ztrát, které se vice nez vykompenzovaly nehodami. Jaká to shoda okolností.

Packard Merlin stál zhruba.polovinu toho, co hotový Mustang, takze me neukecate, ze [i treba jen mírně] větší letadlo se dvěma motory v počtu dvoutřetinovém či jeste menším by bylo akceptovatelne jako nosný typ. P-38 stal dvojnásobek ceny většiny amerických jednomotorovych stíhaček, mimochodem.
 
606_Temp
Tak ještě že nejsi rozhodčí a nemůžeš nám naše úvahy zakázat Úsměv

Však se nebavím o top motoru, jako byl Merlin, ale o menším, lehčím a levnějším Allisonu V-1710-C.
Lightning byl drahý mimo jiné kvůli turbu. Můj Superwhirlwind by si vystačil s doustupňovým kompresorem.
A vůbec - ona je cena tím klíčovým parametrem?
"Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ Benjamin Franklin
 
http://no606.ic.cz/
AJaromir
Jsem tady původně psal o moderní koncepci OV-10 Bronco. Asi u ní zůstanu. Přijde mi to jako dobrý výchozí bod. Velmi univerzální letadlo. Teď jej jen přizpůsobit nápadu. Tedy ze dvou ocasů udělat jeden, zmenšit kabinu, motor dát do trupu, předělat na středoplošník.
 
Richi
LesniHU napsal:

Packard Merlin stál zhruba.polovinu toho, co hotový Mustang, takze me neukecate ...


Tý jo, ty vstupní podmínky se stále mění, co? Šklebící se
 
magot
A proč si to letadlo nezbastlíte v KSPčku? Jednička asi na to bude vhodnější. Nemusí to být jen "myšlenkový" experiment.
Upravil/a magot dne 14-10-2023 19:36
 
LesniHU
repost, fórum spolklo:
Tempiku, něco vam zakazovat nemůžu a nechci. Nicmene prave Whirlwind i se svými menšími motory byl hned po příchodu Hurriho IIC duvodem britského komentáře, ze dva motory jsou moc ma zvednutim ctyr kanonu do vzduchu. Ono sestavit a udržovat malý nebo velký motor vyjde dost nastejno.

Ano, cena je naprosto nejdůležitějším parametrem. Ne jediným, ale nejdůležitějším.Protoze co se ušetří na letadle, da se vrazit do výcviku pilota, nebo do něčeho uplne jiného, co pomuze vyhrát válku.

Richi, jake změny? Myslím, ze tu argumentují konzistentně a jasně ve směru, ze nosny typ musí být jednomotorovy.
 
Coffin Corner
Co to bylo za typ nerealizovaného německého letadla z konce války které mělo koncepci jako Blohm & Voss BV 141? Příjde mi, že až na jednodílný trup a dvě vrtule, splňuje požadavky ministerstva války, pod vedením LesniHU, úplně ideálně, protože odpadnou těžké, poruchové a na údržbu náročné transmise...Mrknutí
...taky sem si nemyslel že bych mohl sestřelit německý letadlo. Dva roky po válce se mi to konečně podařilo.
Abraham Simpson
 
magot
zřejmě tohle řešení už znají jachtaři
http://boattest.c...-two-props
 
magot
tady ty převody od vrtulí do trupu asi jsou blízko tomu lesníkovo nápadů
https://en.wikipe..._V-173.jpg
 
Přejít na fórum:
Přihlášení
Jméno

Heslo



Nejste pilotem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
TeamSpeak3
cr597.teamspeak3.com:9254
Heslo: net

Rychlovka
Pro přidání zprávy se musíte přihlásit.

15-05-2024 22:10
2 z 16 snad to stihnu na termín. Ale ty pruhy jsou děs.

15-05-2024 21:49
Nesnáším proužky o šířce 46 cm! Děs. A ani jeden to nemá stejně!

09-05-2024 09:43
Thou shalt not bear false witness.

08-05-2024 22:45
A nebo naopak? Takove "you" je i pro jednotne cislo a preklada se jako "ty"?

07-05-2024 20:34
Angličané si jenom vykají. Takove "you" je i pro množné číslo. Tedy v češtině se vždy překládá jako "vy".

06-05-2024 11:24
Ještě Paulusi napiš že "takoví angličané si jenom tykaji." Úsměv

05-05-2024 18:15
Ale hovno. Co je správné, určuje společnost a její kultura.

03-05-2024 11:15
Vykání je následek nepochopení formy vlády pozdních římských císařů. Koncem Římského císařství spoluvládli čtyři vládci. Proto byli oslovován jako celek. Tykání je správné.

30-04-2024 10:19
Teď se tyká všude. Každý je familierní jak kdybychom všichni spolu pásli husy.

29-04-2024 20:53
Tem Teamspeak jedete trojku nebo pětku? Mně se nechce nikam registrovat.

34,891,667 návštěv