May 09 2024 12:25:18
Navigace
IL-2 BoS Návody
1. Aktivace licence
2. Ladění .ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 BoS FAQ (pilot help)
IL-2 BoS FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
CLoD Návody
Postup instalace volitelných záplat
Nastavení ovládání (Aircraft.csv)
IL-2 Návody
IL-2 Sturmovik (verze)
1. Začínáme s IL-2
2. Ladění conf.ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 Sturmovik FAQ (pilot help)
IL-2 Sturmovik FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
RoF Návody
Planeset
Kdo je on-line
· Hosté on-line: 7

· Piloti on-line: 1
310_cibule

· Registrovaní piloti: 2,745
· Nejnovější pilot: Kokes
IL-2: Cliffs of Dover
IL-2 Sturmovik: Cliffs of Dover- krabice (box)
IL-2 Sturmovik 1946
IL-2 Sturmovik 1946 - krabice (box)
Rise of Flight
Rise of Flight - krabice (box)
Informace o SVK
Vlastníci a provozovatelé
Pravidla SVK fóra
Číst diskuzi
 Vytisknout diskuzi
Combat pilot
magot
LesniHU napsal:

magot napsal:
Nad hladinou nekonečného pacifiku problém nebude.
Ten ale možná nastane později až se Jason rozhodne dodat velké ostrovy či kus pevniny. Btw maximum pevniny UE5 je 100 x 100km, to jsou sotva střední čechy..
Vsechno stokrat zmensis a mas cely pacifik najednou. Prece nepotrebujes zem a pozemni objekty na desetinku milimetru...
Ale ano, jsem take zvedavy, jak se zrovna tohle vyklube. Treba nevim, jestli skvely UE ma vubec zakriveni zeme...

Budou tam zřejmě limitace na celkový počet polygonů ve scéně (krajina + 3D objekty) a další samostatný limit bude na počet polygonů obsažených pouze v tvaru krajiny.
Tak jako u jiných enginů. Ale ano, pokud se na polygonech ubere asi půjde vytvořit větší plocha území na úkor detailně zaoblených kopců.
Detailnost pozemních objektů budou dělat asi v podobném duchu jako v DCS, něco bude detailní něco chudší a všechno to odlehší LOD systémem, tam asi problém nějak extra nebude.
Terén ohnout šel už v UE4, v UE5 je to myslím schované pod záložkou curve ..
 
magot
batoh napsal:

Prosím, upřesníte?.

1/ Magote, prosím, ty 3D enginy nezvládnou více pevniny - souše? Zvládnou tichomořské atoly, ale už nezvládnou dohromady JV Anglii, V Anglii, Kanál, Francii, Benelux, Dánsko, Německo? A kam já budu vysazovat s Cibulem borce z Dakot 6. 6. 2044?

Výrobce udává, že při maximálním možným počtu polygonů použitým při generování krajiny je maximální velikost mapy 10 000 km2, tzn. 100 x 100km.
Jde o krajinu v poměru 1:1 vystřiženou a aut. generovanou ze satelitních snímků.
Pakliže bys snížil polygonů v krajině z maxima na nějaký optimální průměr, počítám (stejně jako LesníHU), žev daném poměru se mapa bude dát zvětšit. Voda se nepočítá, resp. se počítá, ale asi relativně bude zanedbatelná.
 
batoh
Pánové, díky, už rozumím víc. Jdu vykrást banku.
 
310_cibule
batoh napsal:

Pánové, díky, už rozumím víc. Jdu vykrást banku.


A jsi si jist, že to potřebuješ? ; ))
"Máte právo říkat cokoli. ... Právo být na veřejnosti za hlupáka je u nás garantováno ústavou. Ale právo něco vyslovit nedělá z toho výroku pravdu. Pravda se prokazuje nebo vyvrací porovnáním s fakty. Kdo tenhle princip nerespektuje, s tím je těžká řeč. Všichni smíme takovou diskusi odmítnout. To není zbabělost ani povýšenost, to je jen rozumné hospodaření se silami a časem."
 
batoh
310_cibule napsal:

batoh napsal:

Pánové, díky, už rozumím víc. Jdu vykrást banku.

A jsi si jist, že to potřebuješ? ; ))

Rozborem Malého prince na Patreonu si na to nevydělám. ; ))
 
310_cibule
batoh napsal:
Rozborem Malého prince na Patreonu si na to nevydělám. ; ))


: ))) To jsem nemyslel (a navíc nevím, co je Patreon). Spíš jestli taky nechceš udělat kvalifikovaný rozbor, proč Combat Pilot vlastně nepotřebuješ, a jaké všechny nevýhody od něj očekáváš. To se tu dost cení ; )
"Máte právo říkat cokoli. ... Právo být na veřejnosti za hlupáka je u nás garantováno ústavou. Ale právo něco vyslovit nedělá z toho výroku pravdu. Pravda se prokazuje nebo vyvrací porovnáním s fakty. Kdo tenhle princip nerespektuje, s tím je těžká řeč. Všichni smíme takovou diskusi odmítnout. To není zbabělost ani povýšenost, to je jen rozumné hospodaření se silami a časem."
 
alfik
batoh napsal:

310_cibule napsal:

batoh napsal:

Pánové, díky, už rozumím víc. Jdu vykrást banku.

A jsi si jist, že to potřebuješ? ; ))

Rozborem Malého prince na Patreonu si na to nevydělám. ; ))

Pozdě. Rozborů Malého prince jsem už četl víc než je mi milo. Takže na Patreon ti přispěju až napíšeš rozbor něčeho jiného Úsměv
Zrovna letos plánuju přestavbu PC - v podstatě zůstane jen bedna, monitory, klávesnice a džoj. Tak snad... bude i co na něm pustit Šklebící se
"Zapomněli jste na syny Vorvénovy. Ztratili jste Greptrovo kladivo. Vás nikdo mstít nebude." Dr. Lazarus
 
Tyler Durden
Bedna je jako ta od Pauluse? Šklebící se
Když máš dostatek mýdla, můžeš vyhodit do vzduchu celý svět.
 
Paulus
Co se ti na tom nelíbí. PC se přehříval… A neber si mne furt do huby…Vyděšený
základna Loc: 49°43'52.703"N, 16°26'5.3"E
 
batoh
Pokud budou peníze a pokud by byly víc než jen dogfajty zero × wildcat, uvažoval bych.
Dive + torpéda + protizemní akce.
Exkluzivně noční akce, protiletecké radary na lodích, F6F-5N, F4U-5N, TBF antisub...
Kukulo tuší, že jsem na to zatížený.
Můj psychiatr má jasný pohled na plané ponocování, ale noční směnu na CVE pochopí.
forum.largescalemodeller.com/uploads/monthly_2019_08/DF57FBE5-6BEB-4192-834A-CAF095580D42.jpeg.04a48fe13f3f43b758e8928e812c76d0.jpeg
 
Hot_Dog
Tak F6F a F4U teď rozhodně nebudou, to je snad jasnýÚsměv Výhoda pacifiku 1942 je, že 5 letadlama na každý straně docela dobře zaplněj všechny nosný typy tý doby a bude se na to dobře navazovat pozdějš...

Začne to možností volně si zalétat s F4f a A6M někde nad nekonečnou vodou s jedním ostrovem a letištěm a/nebo jednou letadlovkou, pak bude brzy následovat možnost dogfightu mezi nima... A Pak budou postupně přicházet jednotlivá letadla, většina z nich je dost jasných, co to bude...

Jestli nám daj tohle léto F4F a A6M na to volný poletování a bude fungovat VR, tak to bude za mě bomba... Jediný v co doufám je, že komplexnost ovládání bude někde mezi BoX a DCS... Cca úroveň CloD by byla dobrá... Úroveň DCS samozřejmě nejlepší, ale to by šlo strašně proti času.

Typickej příklad:
1) Chce to mít možnost vypnout/zapnout zaměřovač jako v CloD
2) Ale žádná simulace, to zdržuje vývoj, prostě vypnu, zapnu žárovku >> svítí nesvítí, hotovo, jako v CloD... V BoX je to udělané, je to nasymulované, ale nemužeš to ovládat, facepalm...
3) Na full real to člověk bude muset zapnout, defaultně vypnuté... Na menší obtížnosti to muže bejt spuštěné automaticky s motorem, aby to neodradilo míň hardcore uživatele
4) Vrchol Nirvany by pro mě byl kdyby žárovky měly nějakej "random timer" a museli se měnit! Ale žádná simulace... Prostě random timer, když praskne, musím zmáčknout jiný tlačítko a počkat 30 vteřin, než mi to začne zase fungovat... Žádná simulace, žádná animace (maximálně zmizí jedna žárovka z držáčku), prostě naprosto jednoduchý, ovládání třema tlačítkama, vypni - zapni - vyměň... Asi tak jedna hodina práce programátora tam tohle dostat vzhledem k tomu, jak je to nyní v BoX a všichni si buou chrochtat blahem...
Upravil/a Hot_Dog dne 05-04-2024 16:56
i.ibb.co/MRjkv1k/Hot-Dog.png
 
alfik
Tyler Durden napsal:

Bedna je jako ta od Pauluse? Šklebící se

Na té mojí je napsáno velkými písmeny HAF Vyděšený
No uznej, od firmy s takovým názvem... to je must hef Šklebící se
"Zapomněli jste na syny Vorvénovy. Ztratili jste Greptrovo kladivo. Vás nikdo mstít nebude." Dr. Lazarus
 
310_cibule
Hot_Dog napsal:

Typickej příklad:
1) Chce to mít možnost vypnout/zapnout zaměřovač jako v CloD
2) Ale žádná simulace, to zdržuje vývoj, prostě vypnu, zapnu žárovku >> svítí nesvítí, hotovo, jako v CloD... V BoX je to udělané, je to nasymulované, ale nemužeš to ovládat, facepalm...
3) Na full real to člověk bude muset zapnout, defaultně vypnuté... Na menší i to muže bejt spuštěné automaticky s motorem, aby to neodradilo míň hardcore uživatele
4) Vrchol Nirvany by pro mě byl kdyby žárovky měly nějakej "random timer" a museli se měnit! Ale žádná simulace... Prostě random timer, když praskne, musím zmáčknout jiný tlačítko a počkat 30 vteřin, než mi to začne zase fungovat... Žádná simulace, žádná animace (maximálně zmizí jedna žárovka z držáčku), prostě naprosto jednoduchý, ovládání třema tlačítkama, vypni - zapni - vyměň... Asi tak jedna hodina práce programátora tam tohle dostat vzhledem k tomu, jak je to nyní v BoX a všichni si buou chrochtat blahem...


Tak praskající resp. vyměnitelný žárovky by mě bavily fest. Skoro jako otáčení klikou. A nepoměrně víc než zakřivení země ; )
"Máte právo říkat cokoli. ... Právo být na veřejnosti za hlupáka je u nás garantováno ústavou. Ale právo něco vyslovit nedělá z toho výroku pravdu. Pravda se prokazuje nebo vyvrací porovnáním s fakty. Kdo tenhle princip nerespektuje, s tím je těžká řeč. Všichni smíme takovou diskusi odmítnout. To není zbabělost ani povýšenost, to je jen rozumné hospodaření se silami a časem."
 
batoh
Praskající žárovky by mě nasraly. Ale to uspokojení po jejich výměně...
Mozoly od kliky chci taky.
Zakřivení chci taky. Jaká by byla navigace bez zakřivení?
 
310_cibule
batoh napsal:
Zakřivení chci taky. Jaká by byla navigace bez zakřivení?


Lehčí. Už tak se málokdy dostanu tam, kam jsem si to vypočítal ; )
Upravil/a 310_cibule dne 07-04-2024 09:23
"Máte právo říkat cokoli. ... Právo být na veřejnosti za hlupáka je u nás garantováno ústavou. Ale právo něco vyslovit nedělá z toho výroku pravdu. Pravda se prokazuje nebo vyvrací porovnáním s fakty. Kdo tenhle princip nerespektuje, s tím je těžká řeč. Všichni smíme takovou diskusi odmítnout. To není zbabělost ani povýšenost, to je jen rozumné hospodaření se silami a časem."
 
ZVP_ALEX
1stCL_Fucida napsal:

Magote, my mileniálové máme času... Mrknutí
Tak to Vám hoši závidím. My skoro důchodci ho máme pořád míň.Vyděšený
 
Baron
batoh napsal:
Dive + torpéda + protizemní akce.


Bude.

batoh napsal:
Exkluzivně noční akce, protiletecké radary na lodích, F6F-5N, F4U-5N, TBF antisub...


Nebude.
Hals - und Beinbruch!
 
alfik
ZVP_ALEX napsal:

1stCL_Fucida napsal:

Magote, my mileniálové máme času... Mrknutí
Tak to Vám hoši závidím. My skoro důchodci ho máme pořád míň.Vyděšený

Počkej v důchodu. Já už nestíhám vůbec nic Úsměv
"Zapomněli jste na syny Vorvénovy. Ztratili jste Greptrovo kladivo. Vás nikdo mstít nebude." Dr. Lazarus
 
Tyler Durden
Úsměv

YouTube Video



Když máš dostatek mýdla, můžeš vyhodit do vzduchu celý svět.
 
LesniHU
Cibule, zakriveni zeměkoule neovlivnuje jen navigaci, ale taky treba to, ze uvidis na horizontu kouř z lodi, co je za horizontem.

Vzpomínám na FS5, a dost mozna to uměl i nějaký drivejsi, kde se dalo létat uplne všude, jen kdyz člověk neměl mapu daného místa, byla tam jen genericka voda/pevniny. Ale dalo se letět z Havaje na mape Havaje na Kai Tak na mape Hong Kongu, , když měl člověk mapy obou mist. Jsem zvědav, jestli se to podaří i o tricet let později, se všemi vydobytky dnešní techniky. Pacifické bojiste se k tomu přímo vybízí. Moc naději si však nedělám.
 
Přejít na fórum:
Přihlášení
Jméno

Heslo



Nejste pilotem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
TeamSpeak3
cr597.teamspeak3.com:9254
Heslo: net

Rychlovka
Pro přidání zprávy se musíte přihlásit.

09-05-2024 09:43
Thou shalt not bear false witness.

08-05-2024 22:45
A nebo naopak? Takove "you" je i pro jednotne cislo a preklada se jako "ty"?

07-05-2024 20:34
Angličané si jenom vykají. Takove "you" je i pro množné číslo. Tedy v češtině se vždy překládá jako "vy".

06-05-2024 11:24
Ještě Paulusi napiš že "takoví angličané si jenom tykaji." Úsměv

05-05-2024 18:15
Ale hovno. Co je správné, určuje společnost a její kultura.

03-05-2024 11:15
Vykání je následek nepochopení formy vlády pozdních římských císařů. Koncem Římského císařství spoluvládli čtyři vládci. Proto byli oslovován jako celek. Tykání je správné.

30-04-2024 10:19
Teď se tyká všude. Každý je familierní jak kdybychom všichni spolu pásli husy.

29-04-2024 20:53
Tem Teamspeak jedete trojku nebo pětku? Mně se nechce nikam registrovat.

29-04-2024 20:44
Jsem zapl discord. FUJ! Proč mi tam všechno tyká? To je tak nezdvořilé a neuctivé.

24-04-2024 12:25
-Vzrusuju te? - -Docela jo, jsi krasna zenska a chtel bych byt tvuj princ. - -To je pekne. Ale na to jsem se neptala. Potrebovala bzch yjistit, jak se yapina ceska klavesnice. Pomuyes mi?

34,842,874 návštěv