June 18 2026 09:27:49
Navigace
IL-2 BoS Návody
1. Aktivace licence
2. Ladění .ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 BoS FAQ (pilot help)
IL-2 BoS FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
CLoD Návody
Postup instalace volitelných záplat
Nastavení ovládání (Aircraft.csv)
IL-2 Návody
IL-2 Sturmovik (verze)
1. Začínáme s IL-2
2. Ladění conf.ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 Sturmovik FAQ (pilot help)
IL-2 Sturmovik FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
RoF Návody
Planeset
Kdo je on-line
· Hosté on-line: 2

· Piloti on-line: 0

· Registrovaní piloti: 2,760
· Nejnovější pilot: 310_Raptor
IL-2: Cliffs of Dover
IL-2 Sturmovik: Cliffs of Dover- krabice (box)
IL-2 Sturmovik 1946
IL-2 Sturmovik 1946 - krabice (box)
Rise of Flight
Rise of Flight - krabice (box)
Informace o SVK
Vlastníci a provozovatelé
Pravidla SVK fóra
Číst diskuzi
 Vytisknout diskuzi
Combat pilot
Zifi
Má to mít klikatelné kokpity?
 
AJaromir
Zifi napsal:

Má to mít klikatelné kokpity?

Co vím, tak ne.
 
310_cibule
Průběžná informace: od té doby, co implementovali VR, mi to po nahození úvodního screenu a při načítání hry nahlásí v jednom okamžiku error a pak je šlus.

Chtěli jste dojmy, máte je mít ; )
"Máte právo říkat cokoli. ... Právo být na veřejnosti za hlupáka je u nás garantováno ústavou. Ale právo něco vyslovit nedělá z toho výroku pravdu. Pravda se prokazuje nebo vyvrací porovnáním s fakty. Kdo tenhle princip nerespektuje, s tím je těžká řeč. Všichni smíme takovou diskusi odmítnout. To není zbabělost ani povýšenost, to je jen rozumné hospodaření se silami a časem."
 
LesniHU
AJaromir napsal:

Zifi napsal:

Má to mít klikatelné kokpity?

Co vím, tak ne.
Takze opet delame dalsi simulator podle tricet let stare sablony. Njn. Nepoucitelni.
 
magot
310_cibule napsal:

Průběžná informace: od té doby, co implementovali VR, mi to po nahození úvodního screenu a při načítání hry nahlásí v jednom okamžiku error a pak je šlus.

Chtěli jste dojmy, máte je mít ; )

Zkus to smazat a přeinstalovat pro provoz na monitoru, zřejmě ti to načítá VR konfiguraci, která je nefunkční.
 
magot
LesniHU napsal:
Takze opet delame dalsi simulator podle tricet let stare sablony. Njn. Nepoucitelni.


We plan to eventually have clickable cockpits, but how fast that happens is not known at this time.
Jason
 
310_cibule
magot napsal:
Zkus to smazat a přeinstalovat pro provoz na monitoru, zřejmě ti to načítá VR konfiguraci, která je nefunkční.


Přeinstalovat jsem to zkoušel, ale nepomohlo to. Jak se tomu dá říct, aby se to nainstalovalo pro provoz monitoru a ne VR? Dá se VR nějak vypnout, aniž ho vyrvu z PC? V ilovi mi VR funguje bez problémů (ale mám ho hodně poštelovaný právě pro něj, už ani nevím, co všechno jsem s ním kdysi dělal).
"Máte právo říkat cokoli. ... Právo být na veřejnosti za hlupáka je u nás garantováno ústavou. Ale právo něco vyslovit nedělá z toho výroku pravdu. Pravda se prokazuje nebo vyvrací porovnáním s fakty. Kdo tenhle princip nerespektuje, s tím je těžká řeč. Všichni smíme takovou diskusi odmítnout. To není zbabělost ani povýšenost, to je jen rozumné hospodaření se silami a časem."
 
alfik
310_cibule napsal:
V ilovi mi VR funguje bez problémů (ale mám ho hodně poštelovaný právě pro něj, už ani nevím, co všechno jsem s ním kdysi dělal).

To je právě ten problém (mám ten samý, nejsi v tom jen ty Úsměv ), srovnáváme něco, co už dvacet let ladíme a vylepšujeme s něčím co ještě ani není hotové.
"Ivane, Ivane. Ty palice medvědí. Nic jsi nepochopil!" Dědeček Hříbeček
 
magot
310_cibule napsal:

magot napsal:
Zkus to smazat a přeinstalovat pro provoz na monitoru, zřejmě ti to načítá VR konfiguraci, která je nefunkční.


Přeinstalovat jsem to zkoušel, ale nepomohlo to. Jak se tomu dá říct, aby se to nainstalovalo pro provoz monitoru a ne VR? Dá se VR nějak vypnout, aniž ho vyrvu z PC? V ilovi mi VR funguje bez problémů (ale mám ho hodně poštelovaný právě pro něj, už ani nevím, co všechno jsem s ním kdysi dělal).

trafo od VR nezapínej do sítě, preventivně vytáhni HDMI konektor od VR z pc a pokud naběhne steam VR appka, tak ji vypni - kill(ni).
Pak by už hra neměla co detekovat a měla by rozeznávat pouze monitor.
 
Coffin Corner
310_cibule napsal:

magot napsal:
Zkus to smazat a přeinstalovat pro provoz na monitoru, zřejmě ti to načítá VR konfiguraci, která je nefunkční.


Přeinstalovat jsem to zkoušel, ale nepomohlo to. Jak se tomu dá říct, aby se to nainstalovalo pro provoz monitoru a ne VR? Dá se VR nějak vypnout, aniž ho vyrvu z PC? V ilovi mi VR funguje bez problémů (ale mám ho hodně poštelovaný právě pro něj, už ani nevím, co všechno jsem s ním kdysi dělal).


Na rychlé odpojení/zapojení HDMI, aniž bych musel něco vyškubávat používám tohle https://www.alza....061975.htm V mém případě na rychlé přepnutí z monitorů na TV...
...taky sem si nemyslel že bych mohl sestřelit německý letadlo. Dva roky po válce se mi to konečně podařilo.
Abraham Simpson
 
310_cibule
Díky všem.
"Máte právo říkat cokoli. ... Právo být na veřejnosti za hlupáka je u nás garantováno ústavou. Ale právo něco vyslovit nedělá z toho výroku pravdu. Pravda se prokazuje nebo vyvrací porovnáním s fakty. Kdo tenhle princip nerespektuje, s tím je těžká řeč. Všichni smíme takovou diskusi odmítnout. To není zbabělost ani povýšenost, to je jen rozumné hospodaření se silami a časem."
 
alfik
Coffin Corner napsal:
Na rychlé odpojení/zapojení HDMI, aniž bych musel něco vyškubávat používám tohle https://www.alza....061975.htm V mém případě na rychlé přepnutí z monitorů na TV...

Ani jsem nevěděl že něco podobného existuje. A za pár šupů. Díky!
"Ivane, Ivane. Ty palice medvědí. Nic jsi nepochopil!" Dědeček Hříbeček
 
magot
Ovšem základ je držet se pravidla - mezi monitorem a gpu mít co nejkratší kabel a to bez dalších překážek.
Jakýkoliv switch či jiné udělátko je potencionální zdroj degradace signálu a poklesu kvality a frekvence. Specialně u čínských šmuků z pár šupů.
Slibované propustnosti a frekvence switchů bývají mnohdy jen na papíře ..
 
Coffin Corner
Jo, jak píše Magot, chce si to pohlídat i kvalitu kabelů, protože takový ty random, no name šňůry, dělají problémy
...taky sem si nemyslel že bych mohl sestřelit německý letadlo. Dva roky po válce se mi to konečně podařilo.
Abraham Simpson
 
alfik
Jasně. I tak dík.
"Ivane, Ivane. Ty palice medvědí. Nic jsi nepochopil!" Dědeček Hříbeček
 
magot
nové DD
https://forum.com...ment-18554
i.imgur.com/gY1U1WD.jpeg
 
magot
YouTube Video


 
310_cibule
No, už to začíná vypadat skoro jako sim ; )
"Máte právo říkat cokoli. ... Právo být na veřejnosti za hlupáka je u nás garantováno ústavou. Ale právo něco vyslovit nedělá z toho výroku pravdu. Pravda se prokazuje nebo vyvrací porovnáním s fakty. Kdo tenhle princip nerespektuje, s tím je těžká řeč. Všichni smíme takovou diskusi odmítnout. To není zbabělost ani povýšenost, to je jen rozumné hospodaření se silami a časem."
 
magot
no, hlavně, že se to trochu hejbe navzdory tomu, že Jason nemá žádný investory Úsměv
 
Zifi
Už to možná stojí za vyzkoušení
 
Přejít na fórum:
HANÁCKÉ SLET
HANÁCKÉ SLET 26.6.-28.6.
Přihlášení
Jméno

Heslo



Nejste pilotem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
TeamSpeak3
cr597.teamspeak3.com:9254
Heslo: net

Rychlovka
Pro přidání zprávy se musíte přihlásit.

16-06-2026 10:49
my už web asi ani neprovozujeme. Ještě z nostalgie funguje fórum, ale snad dva roky tam nikdo nic nenapsal. Domlouváme se přes WhatsApp.

31-05-2026 13:32
Czech Lions mají pořád ještě web na https://czechlions
.cz? Co koukam tak jsou u Forpsi a expirace 2028 ...

29-05-2026 17:16
Zítra jedu do Hradce. Kdo chce, potkáme se tam. Budu se jako vždy pohybovat okolo hangáru UVP s virtuálními vyhlídkovými lety.

23-05-2026 20:57
Finský instrukční survival kit Šklebící se https://youtu.be/.
..bSBCPSBVSb


22-05-2026 18:01
Máte někdo kontakt na Rampu nebo Podrse? Mi nejde resetovat heslo na "310raf.com" Patrně protože to mám na starou mailovou adresu.

21-04-2026 09:25
Dnes je to 108 let co zemřel Manfred Albrecht Freiherr von Richthofen, nositel Pour Le Mérite, 80 sestřelů.

25-03-2026 09:17
Bin Ladinova první akce s B-25 https://youtu.be/.
..U6GrE0fRfY

19-03-2026 16:46
Tak to má dneska i svátek.

19-03-2026 11:54
Dnes, přes 114 lety se narodil Adolf Joseph Ferdinand Galland. Generálporučík Luftwaffe, nositel Rytířského kříže Železného kříže, s dubovou ratolestí, meči a brilianty. 104 setřelů

15-03-2026 18:03

40,516,192 návštěv