April 25 2024 10:07:39
Navigace
IL-2 BoS Návody
1. Aktivace licence
2. Ladění .ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 BoS FAQ (pilot help)
IL-2 BoS FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
CLoD Návody
Postup instalace volitelných záplat
Nastavení ovládání (Aircraft.csv)
IL-2 Návody
IL-2 Sturmovik (verze)
1. Začínáme s IL-2
2. Ladění conf.ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 Sturmovik FAQ (pilot help)
IL-2 Sturmovik FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
RoF Návody
Planeset
Kdo je on-line
· Hosté on-line: 5

· Piloti on-line: 0

· Registrovaní piloti: 2,745
· Nejnovější pilot: Kokes
IL-2: Cliffs of Dover
IL-2 Sturmovik: Cliffs of Dover- krabice (box)
IL-2 Sturmovik 1946
IL-2 Sturmovik 1946 - krabice (box)
Rise of Flight
Rise of Flight - krabice (box)
Informace o SVK
Vlastníci a provozovatelé
Pravidla SVK fóra
Číst diskuzi
 Vytisknout diskuzi
Maj njů kompjůter 2023 a VRM
magot
No tak 13 let, to asi přežije všechny pc Úsměv
Upravil/a magot dne 20-03-2023 20:02
 
AJaromir
Díky, Snakes. To je přesně to, co jsem chtěl. AIO s větráčkem na chlazení VRM a bez kravin. Teoreticky do bedny, kterou plánuji, vleze i 420. Akorát teda by musel být hadičkami nahoru, což hodně AIO nemá rádo. Ta dvouventilátorová obluda se tam kvůli rozměrům chladiče VRM nevejde. Jedině vertikálně, že by foukala zdola nahoru. Což by u dané skříně nemusel být problém, protože má vertikální slot na grafiku. Tak by to tam možná mohlo fungovat. Prostě NH-D15 není kompatibilní se základní deskou. Jedině NH-D15S, což je asymetrická verze NH-D15 a má o něco horší výsledky, nicméně stále dobré. Vidět nepůjde, protože budu mít celoplechovou skříň. Takže jeho vzhled je mi někde u zádele. Některé vodníky mají PWM regulaci čerpadla.

magot napsal:A dvou-větráková obluda to 5Ghz uchladí v pohodě. Nevím jak 6 Ghz, to jsem zatím úplně nezkoumal ..

I9-13900KF umí topit i 400W, když se vypne omezovač.

Ta skříň od Be Quiet, kterou jsem plánoval, má navíc zvrchu takový pěkný "šuplík". Na ten se namontuje radiátor a pak se zasune do skříně. Ale nevím, jestli tam vejde 65mm vysoký systém. Ten jejich je o malinko menší - 52mm
Upravil/a AJaromir dne 20-03-2023 17:27
 
1stCL_Fucida
Jaromíre, tohle je už tvůj snad 5. edit posledního příspěvku Šklebící se Co tak zásadního tam měníš, že tam furt vidím všechno stejně? Šklebící se
"Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt."
 
AJaromir
1stCL_Fucida napsal:

Jaromíre, tohle je už tvůj snad 5. edit posledního příspěvku Šklebící se Co tak zásadního tam měníš, že tam furt vidím všechno stejně? Šklebící se


Mažu jalový obsah a taky nechci mít 200 svých příspěvků pod sebou. Šklebící se Tak raději doplňuji jeden, než se objeví další.

Jinak RAM jsem koupil z Itálie. Měli je i s dopravou oproti CZC, Alze apod. za polovinu. Akorát teda přijdou možná až 18. Dubna. Šklebící se
Upravil/a AJaromir dne 20-03-2023 20:46
 
LesniHU
Arctic Liquid Freezer II 360 mam, znovu bych nekoupil.
Neberte to prosim spatne, chladi bezva, ale pumpa dela obcas neprijemne ...dzzzzZZZZzzzzt....dzzzzZZZZZZzzzt... Podotykam, ze je to slyset v noci na pocitaci, kde se zastavuje vetrak ve zdroji, i vetraky na grafice, i mechanicke disky, vlastne vsechno :-) takze vse hodne vynikne.
 
1stCL_Fucida
Já jsem spokojený s Krakenem od NZXT - teď mám novější generaci, která mi ale přijde úplně stejná, jako ta předchozí. Pumpu neslyším. Asi Šklebící se
"Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt."
 
AJaromir
Já asi nakonec fakt vemu tu Noctuu. Šklebící se To je děs, tohle rozhodování.
 
LesniHU
1stCL_Fucida napsal:

Já jsem spokojený s Krakenem od NZXT - teď mám novější generaci, která mi ale přijde úplně stejná, jako ta předchozí. Pumpu neslyším. Asi Šklebící se
Jo, ja ted trochu doufam, ze se mi podari nekde ulovit X73/Z73, primerene porouchane, aby to bylo levne a abych si to mohl predratovat rucne a vyhnul se tim instalaci jejich SW...
 
AJaromir
No hele, našel jsem video o "svolávačce" chladičů artcic. První revize trpěly ucpáváním bloku kvůli blbému těsnění
YouTube Video


 
AJaromir
Tak nakonec jsem se definitivně rozhodl pro Noctua NH-D15S
 
Hot_Dog
Já myslím, že dobrá volba vzít vzduch, sám sem k němu taky docela vyhraněný... Sice nekupuji Noctui, ale Zalmany (výkon +- stejnej v řádu 1-2°C jako Noctua, ale příznivější cena) měl sem od roku 2010 CNPS10X Extreme a teď mám od roku 2021 CNPS20X na Ryzenu, CNPS10X stále jede na starym PC... Za sebe ho mužu jedině doporučit, ale už by nesplňoval tvojí podmínku žádných RGBŠklebící se Já RGB taky nemusim, ale zas mi uplně nevadí, že tam ve skříni sou, je mi to vlastně jedno...

Pokud si mužeš dovolit prostornou skříň bez kompromisů, tak je imho vzduch stále nejlepší řešení, AiO vodník dává smysl pouze pokud z nějakého důvodu nutně potřebuješ malou skříň, ale zaplatíš za to cenou, horší spolehlivostí a nejspíše i pár °C navíc...
i.ibb.co/MRjkv1k/Hot-Dog.png
 
AJaromir
Jo, skříň mám vybranou. be quiet! silent base 802 Ten chladič tam dle tabulky vejde.
Krom toho na stránkách Noctua je i seznam kompatibility se základní deskou, s procesorem, i s výškou modulů RAM. Jako nevím o nikom jiném, kdo dělá takovýto seznam kompatibility. Mám tedy 100% jistotu, že to tam narvu.
Upravil/a AJaromir dne 21-03-2023 17:03
 
magot
Taky jsem měl 100% jistotu, že to tam narvu, ale konstelace planet byly v jiném dómu Pff
Ale vždycky to jde vrátit Úsměv
 
AJaromir
Taky dobrý chladič. "Samotížné AIO" https://www.icegi...phon-elite Prý je to velmi účinné. Médium je snad prý nějaký olej. Narozdíl od heat pipe je nutné dodržet správnou orientaci chladiče. Dokáže to uchladit 300W konstantně do 100°C při okolní teplotě 25°C
Upravil/a AJaromir dne 22-03-2023 20:46
 
AJaromir
Tak jsem objednal aftermarket rámeček Thermalright LGA1700-BCF místo originálního ILM. Video mě přesvědčilo. Údajně originální ILM dovede způsobit nevratné poškození IHS. Nevím, nebudu to zkoušet.
YouTube Video



YouTube Video



Upravil/a AJaromir dne 24-03-2023 20:24
 
AJaromir
Tak, Noctua jsem bohužel vrátil. Jako vejde tam, ale za cenu, že už tam do PCIe nevejde grafika. Na "prodlužku" se mi nechce dávat. Vertikální poloha je sice fajn, ale GPU by byl větráčky ke stěně skříně, což si myslím, že není dobře a znatelně by to zhoršilo výkon chlazení.

Arctic liquid se mi líbí velice, ale nedostanu ho na základní desku. Vadí tam kondenzátory. Jsem vybral desku s vyjímečně velkým počtem VRM (a s taky výjimečně velkým pasivem na VRM), tak se to na tom podepsalo.

Be quiet! Silent Loop 2 - velmi příznivá cena (3700kč na CZC), v testech jeden z nejlepších, ale záruka jen 3 roky. Na druhou stranu jeho větráčky mají extra velkou životnost (300 000 hodin), vysoký statický tlak i proudění vzduchu. Takže záleží co přežije pumpa.

NZXT Kraken X73 - Vyprodáno, pak už jsou jen RGB nebo s LCD. Naštěsí ještě se nějaké po skladech válí (alza 4559 kč). Má velmi dobré výsledky, záruka 6 let, cena jen o malinko vyšší, na druhou stranu kvalita a životnost větráčků stojí za velký kulový a taky dávají nižší statický tlak jak od Be Quiet. Jsem zjistil, že Be Quiet kvalitou větráčků silně konkuruje značce Noctua Mají téměř identické parametry.

To tak jedině zkombinovat tyto 2 značky dohromady.

Pak je tam ještě lukraktivní Corsair iCUE H150i ELITE CAPELLIX XT (4853 kč)- Ale to je RGB diskotéka. Je tam i jeden s označením bez "capellix" (4379 kč), ale ten dle parametrů sám o sobě vypadá slabší. Ze všech modelů má nejslabší ventilátory, ale s vysokou životností a umí se úplně zastavit.

Zdá se, že výkon je spíš hlavně dán pumpou. (a velikostí radiátoru)

Mám chuť to risknout a jít do Be Quiet. Ten má jako bonus poniklovaný cold plate, takže se dá použít s tekutým kovem, ikdyž asi bych jej nepoužil. Vodivost bezva, ale koroze IHS a cold plate není bezva. Uvidíme jestli zde bude pověstná německá kvalita.
Upravil/a AJaromir dne 28-03-2023 23:00
 
magot
tak kup krakena s rgb a pak ty blikací pičoviny povypínáš Úsměv
 
AJaromir
Dnes mi odepsala podpora arctic, že by u revize 7 tento problém měl být vyřešen, případně mi zašlou kit na úpravu zdarma.
 
3IAP_Dryjo
AJaromir napsal:

Jo, skříň mám vybranou. be quiet! silent base 802 Ten chladič tam dle tabulky vejde.
Krom toho na stránkách Noctua je i seznam kompatibility se základní deskou, s procesorem, i s výškou modulů RAM. Jako nevím o nikom jiném, kdo dělá takovýto seznam kompatibility. Mám tedy 100% jistotu, že to tam narvu.

Zdar, amatérská otázka, jak řešíš, že má ta skříň jen 3 USB porty? Jenom na lítání potřebuju 8 USB a přes multiporty většina těch zařízení nejede.

Dík!
 
1stCL_Fucida
No většina z nás asi využívá přímo ty USB, co jdou vzadu z desky, ne? Úsměv Ty na skříni jsou tak pro flashku Úsměv
"Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt."
 
Přejít na fórum:
Přihlášení
Jméno

Heslo



Nejste pilotem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
TeamSpeak3
cr597.teamspeak3.com:9254
Heslo: net

Rychlovka
Pro přidání zprávy se musíte přihlásit.

24-04-2024 12:25
-Vzrusuju te? - -Docela jo, jsi krasna zenska a chtel bych byt tvuj princ. - -To je pekne. Ale na to jsem se neptala. Potrebovala bzch yjistit, jak se yapina ceska klavesnice. Pomuyes mi?

22-04-2024 20:31
Njelepší je kombinace FF (s pluginem kačera)+uBlock ;-)

21-04-2024 09:36
No zatím ještě není. Neumí blokovat vyskakovací okna.

19-04-2024 23:01
jo, kačer je dobrej Úsměv

19-04-2024 17:04
No já asi přejdu na duckduckgo, až jej vyladí.

16-04-2024 11:52
To jsou Jaromíre defekty z realtime anti-anti-ads google teroru. Chyba není na tvém přijímači. Už před 3 rokama jsem Chrome definitivně odinstaloval a přešel opět po 20 letech na FF

12-04-2024 16:25
Pořídil jsem si Arctic Liquid Freezer III 360. Poměr cena/výkon asi nepřekonatelný. Uchladilo to 300W po dobu 10 minut.

07-04-2024 21:31
Taky vám v prohlížeči Chrome vyskakují artefakty?

19-03-2024 14:59
Mrknutí

16-02-2024 16:54
1stCL .. forever :-)

34,758,031 návštěv