April 20 2024 12:49:45
Navigace
IL-2 BoS Návody
1. Aktivace licence
2. Ladění .ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 BoS FAQ (pilot help)
IL-2 BoS FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
CLoD Návody
Postup instalace volitelných záplat
Nastavení ovládání (Aircraft.csv)
IL-2 Návody
IL-2 Sturmovik (verze)
1. Začínáme s IL-2
2. Ladění conf.ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 Sturmovik FAQ (pilot help)
IL-2 Sturmovik FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
RoF Návody
Planeset
Kdo je on-line
· Hosté on-line: 5

· Piloti on-line: 1
Voyk

· Registrovaní piloti: 2,745
· Nejnovější pilot: Kokes
IL-2: Cliffs of Dover
IL-2 Sturmovik: Cliffs of Dover- krabice (box)
IL-2 Sturmovik 1946
IL-2 Sturmovik 1946 - krabice (box)
Rise of Flight
Rise of Flight - krabice (box)
Informace o SVK
Vlastníci a provozovatelé
Pravidla SVK fóra
Číst diskuzi
 Vytisknout diskuzi
Diskuse o válce na Ukrajině
alfik
1stCL_Fucida napsal:

Posunuli jsme se v konfliktu zase o něco dál. Chtěl bych se zeptat, jestli byste vy, uživatelé místního fóra, chtěli diskusi o válce na Ukrajině, resp. "Rusko vs. zbytek světa" obnovit. Diskuse by potenciálně byla aktivněji moderovaná a nebyla by zcela volná především z pohledu proruské propagandy. Pro tu by stále zůstala aktivní mnichovksá pivnice.

Byl by zájem?

Upřímně, já si myslím, že to možná neudržíš, stejně, jako to v souč. době neudrží Palba.
Protože to bude znamenat že tě budou osočovat z cenzury, a nakonec ti nezbude než banovat z SVK.
Na Palbě to nechtějí dělat, a má to za následek, že slušní lidé pomalu odcházejí. Pokud nezačnou, budou tam chodit jen opakovači Lavrovových lží.
A sem možná postupem času taky.
Přitom nejde o "proruskost" či "proukrajinskost" jako takovou, ale o (jak to jen říci) inteligentnost, přezkoumanost (a přezkoumatelnost vůbec) a věcnost příspěvků. Jinak řečeno, neotravovat s těmi samými již tisíckrát vyvrácenými sračkami. V r. 2014 houfně odcházeli z Palby chytří lidé s přehledem a slušností kvůli tunám příspěvků od ukronácků, až nepokrytých nacistů. Dodnes se z toho Palba tak úplně nevzpamatovala - sám víš, kolik dobrých autorů odešlo (i já sám jsem od té doby psal už jen příspěvky do diskusí, vše ostatní dávám jinam).
Teď se situace na Palbě opakuje. Ale kvůli opačné straně. Kvůli prorusákům. Kvůli třem - čtyřem kokotům ti dobří odcházejí. Jednoho sám dobře znáš...
Sám smýšlím podobně. Už mě nebaví potisící vyvracet ty samé sračky. Je to jako furt ukazovat kulatost Země... kdoví zda z Palby nezmizím, nezmění-li se tato situace.
Vydržíš to? Úsměv
"Zapomněli jste na syny Vorvénovy. Ztratili jste Greptrovo kladivo. Vás nikdo mstít nebude." Dr. Lazarus
 
1stCL_Fucida
A netýká se to na Palbě "jen" hospody? Do tý já totiž nevidím Úsměv.

Za idiota tam mám hlavně toho chlapce, co se jmenuje Vestfly (nebo tak nějak), protože ten je idiot i mimo hospodu Úsměv.
"Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt."
 
alfik
1) Aha, tak to může být ten rozdíl. Já čtu jak veřejnou, tak i Hospodu. Takže vidím i to co ty vidět nemusíš.
2) A ne, myslel jsem 1stcl Jana. Nějak se nám aktivizoval a asi mu to "neudělalo dobře" Úsměv
"Zapomněli jste na syny Vorvénovy. Ztratili jste Greptrovo kladivo. Vás nikdo mstít nebude." Dr. Lazarus
 
magot
Budeme doufat, že je minimální IQ na SVK o řád výš Šklebící se
 
LesniHU
Bez separatni skupiny, tj. vlakna jen pro zvane, to nepujde. Alespon bez vynalozeni neprimerenho usili pri sprave.
 
magot
No, zamknout to Fuči může vždycky Úsměv
 
Richi
Jen otázku. Proč?
Proč vlákno s diskuzí o válce na Ukrajině?
Rusko je viníkem tohoto konfliktu. Nerespektuje smlouvy, právo, nic.
Rusko nenávidí všechno co není ruské, všechny kdo nejsou Rusové a nakonec nenávidí ani vlastní lidi.
O čem bychom měli diskutovat?
Jestli to někdo vidí jinak, může si diskutovat jinde a ne zasírat tady.

Pokud jde o mě, doufám, že Ukrajinci vyhrají. Jsem rád, že naše republika pomáhá a věřím, že USA nenechaji Ukrajinu padnout.
A jestli tam Putin teď pošle dalších půl milionu vojáků, bude potřebovat hodně pytlů.
Upravil/a Richi dne 24-09-2022 00:12
 
1stCL_Fucida
alfik napsal:
2) A ne, myslel jsem 1stcl Jana. Nějak se nám aktivizoval a asi mu to "neudělalo dobře" Úsměv


Tenhle blbeček je tam pořád ještě aktivní?
"Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt."
 
alfik
Tento týden tam začal zase chodit.
"Zapomněli jste na syny Vorvénovy. Ztratili jste Greptrovo kladivo. Vás nikdo mstít nebude." Dr. Lazarus
 
1stCL_Fucida
Jako užitečná kremrole předpokládám?

Mi už před mnoha lety Jiříček dost neomaleně vytýkal, že se k němu nechovám "nadstranicky" a že jsem na něj zlý. Docela by mě zajímalo, jak by svůj pohled poupravil, kdyby viděl, v co se vyvinul.
"Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt."
 
1stCL_Jiricek
1stCL_Fucida napsal:
Mi už před mnoha lety Jiříček dost neomaleně vytýkal, že se k němu nechovám "nadstranicky" a že jsem na něj zlý. Docela by mě zajímalo, jak by svůj pohled poupravil, kdyby viděl, v co se vyvinul.

To si nepamatuju Úsměv
Stranický jsi byl vždy a zlý na mě nikdy Úsměv

P.S. Po mnoha měsících jsem sem zavítal a v prvním vlákně, kam kouknu, hned v posledním příspěvku, Fučida a Jiříček... Karma nebo co...
 
1stCL_Jiricek
Diskuzi o Ukrajině - jakkoli mluvím z pozice sporadického návštěvníka - bych otevřel.

V dnešní situaci, bez zkoumání historie (alespoň do roku 2014) nejde jinak, než Rusko kategoricky odsoudit a jednoznačně se postavit na Ukrajinskou stranu. Ale ty důvody, které Rusko krok za krokem dovedly do jeho současné neřešitelné situace, s kořeny v roce 2014 a před ním, rozhodně stojí za osvětu a diskusi.

A za diskusi stojí i to, co se současnou situací dělat. Protože "srdíčko" sice volá po vymezení Ruska tam, kam patří, ale to by taky mohlo být to poslední, co si lidsvo do své historie zapíše.
 
1stCL_Jiricek
1stCL_Fucida napsal:
Mi už před mnoha lety Jiříček dost neomaleně vytýkal...

A navíc jsem odjakživa omalený! Úsměv
 
1stCL_Jiricek
magot napsal:
...Ohledně atomovek. Strategický použiješ pouze tak, že se ti za několik minut jiné vrátí na hlavu. Družice sledují mechanizmus otvírání dveří sil. Do 7 minut je po všem.
Čili jsou nepoužitelné, pokud chceš žít.
Ohledně taktických atomovek, rus hodí 1 kt jako výstrahu na nějaké UKr město aka Hirošima & Nagasaki, ale nemůže si být jist zda emerikán/ anglán/ frantík neodpálí strategické .. takže i ty taktické atomovky jsou v kostce zbraň na hovno...

Já je naopak považuju za poměrně pravděpodobné. Vmánevrovali se do situace, kdy už prakticky nemají sami na výběr. V pátek připojí okupovaná území k Rusku. Čekám pak nějaké ultimátum směrek k Ukrajině, jakože se mají zdekovat z "Ruska", jinak teprve uvidí. A druhé ultimátum směrem k NATO, že jejich zbraně útočí na "ruskou půdu" a že to už taky není sranda... Tolikrát už prohlásili, že atomovky použijí v případě ohrožení územní integrity Ruska, že by reřim politicky nepřežil, kdyby to neudělal. A Putin zřejmě není ochoten zvolit přežití světa za cenu své důstojnosti.

Takže co nám zbývá:
1) Putin dostane rozum ještě teď a území nepřipojí, resp. jim dá nějaký "ne zcela ruský status". Tomu nevěřím, to by bylo ponižující a stálo by ho to flek.
2) Putin území připojí a buď Ukrajina (asi ne) nebo západ (asi jo) zařídí, aby se fronta zastavila a konflikt zamrzl. To je prohra západu a návod pro Rusko, jak postupovat příště. Ale cesta k přežití světa.
3) Putin území připojí, Urkajinci se nestáhnou, Putin to zmáčkne. Strategické (zatím) ne, protože to by volil sebevraždu jako první. Bude chtít být k ní donucen, ne ji zvolit dobrovolně. Takže zaútočí taktickými zbraněmi. Kam? Na frontu ne, to by svým novým ruským územím moc nepomohl. Takže buď nějaké strategické cíle v ukrajinském týlu (čmž jednak varuje, jednak dostojí slibům) nebo zlikviduje větší města ve zbytku Ukrajiny, čímž "ukrajinskou otázku" vyřeší. NATO bude každopádně v neřešitelné situaci:
a ) na Rusko samotné zaútočit nemůže. A to ani konvenčně - buď by prohrálo nebo to tak či tak vedlo k jaderné válce.
b ) na okupovaná území taky nezaútočí, to by nemělo smysl, ničit Ukrajincům to, oč bojují
c ) v ukrajinském týlu nebude na co útočit
4) Mně tedy vychází, že jediné, v co zbývá doufat, je nějaké "zemětřesení" nebo palácový převrat v Rusku...
 
310_cibule
Dobrá úvaha, Jiříčku, myslím.

Nechci se tady moc zapojovat, ale tohle je věcný příspěvek, tak přičiním jednu poznámku, tedy vlastně dvě (není to polemika a nechci to dál rozvíjet, obhajovat, či tím něco dokazovat. Prostě je to jen k zahrnutí do celkového uvažování, relevanci neumím přiřadit).

Ukrajinci už několikrát udeřili na Krymském poloostrově, zbraně NATO útočily na "ruské" území. Strategické taktické zbraně k odvetě nasazeny nebyly.

Jako jeden z cílů "jaderných útoků" může být nějaké neobydlené území, třeba Hadí ostrov. Jako demonstrace síly a odhodlanosti. Jinak tady k tomu má Michal Žantovský velmi zajímavý text, je to odemčené https://denikn.cz...55d20ab9f6

Opakuji, není to polemika s tím, co jsi napsal. Jen dávám k úvaze.
"Máte právo říkat cokoli. ... Právo být na veřejnosti za hlupáka je u nás garantováno ústavou. Ale právo něco vyslovit nedělá z toho výroku pravdu. Pravda se prokazuje nebo vyvrací porovnáním s fakty. Kdo tenhle princip nerespektuje, s tím je těžká řeč. Všichni smíme takovou diskusi odmítnout. To není zbabělost ani povýšenost, to je jen rozumné hospodaření se silami a časem."
 
310_cibule
A ještě jedna věc: faktor Čína a Indie. Jsou to Putinovi prakticky poslední "spojenci", či spíše nestojí proti němu. Použitím jaderné zbraně by se toto mohlo dost zásadně změnit.

Opět nebrat jako argument, jen další aspekt, který je dobré brát v potaz.
Upravil/a 310_cibule dne 28-09-2022 17:33
"Máte právo říkat cokoli. ... Právo být na veřejnosti za hlupáka je u nás garantováno ústavou. Ale právo něco vyslovit nedělá z toho výroku pravdu. Pravda se prokazuje nebo vyvrací porovnáním s fakty. Kdo tenhle princip nerespektuje, s tím je těžká řeč. Všichni smíme takovou diskusi odmítnout. To není zbabělost ani povýšenost, to je jen rozumné hospodaření se silami a časem."
 
1stCL_Fucida
1stCL_Jiricek napsal:

1stCL_Fucida napsal:
Mi už před mnoha lety Jiříček dost neomaleně vytýkal, že se k němu nechovám "nadstranicky" a že jsem na něj zlý. Docela by mě zajímalo, jak by svůj pohled poupravil, kdyby viděl, v co se vyvinul.

To si nepamatuju Úsměv
Stranický jsi byl vždy a zlý na mě nikdy Úsměv

P.S. Po mnoha měsících jsem sem zavítal a v prvním vlákně, kam kouknu, hned v posledním příspěvku, Fučida a Jiříček... Karma nebo co...


Jé, ahoj Jiříčku, já jsem tě neviděl straaašně dlouho, tohle je skoro znamení Úsměv. Jen tedy takhle možná není jasné, jestli je patrné, že zlý a nenadstranický jsem byl vůči Johanovi a ne vůči tobě Úsměv.
"Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt."
 
magot
1stCL_Jiricek napsal:

magot napsal:
...Ohledně atomovek. Strategický použiješ pouze tak, že se ti za několik minut jiné vrátí na hlavu. Družice sledují mechanizmus otvírání dveří sil. Do 7 minut je po všem.
Čili jsou nepoužitelné, pokud chceš žít.
Ohledně taktických atomovek, rus hodí 1 kt jako výstrahu na nějaké UKr město aka Hirošima & Nagasaki, ale nemůže si být jist zda emerikán/ anglán/ frantík neodpálí strategické .. takže i ty taktické atomovky jsou v kostce zbraň na hovno...

Já je naopak považuju za poměrně pravděpodobné. Vmánevrovali se do situace, kdy už prakticky nemají sami na výběr. V pátek připojí okupovaná území k Rusku. Čekám pak nějaké ultimátum směrek k Ukrajině, jakože se mají zdekovat z "Ruska", jinak teprve uvidí. A druhé ultimátum směrem k NATO, že jejich zbraně útočí na "ruskou půdu" a že to už taky není sranda... Tolikrát už prohlásili, že atomovky použijí v případě ohrožení územní integrity Ruska, že by reřim politicky nepřežil, kdyby to neudělal. A Putin zřejmě není ochoten zvolit přežití světa za cenu své důstojnosti.

Takže co nám zbývá:
1) Putin dostane rozum ještě teď a území nepřipojí, resp. jim dá nějaký "ne zcela ruský status". Tomu nevěřím, to by bylo ponižující a stálo by ho to flek.
2) Putin území připojí a buď Ukrajina (asi ne) nebo západ (asi jo) zařídí, aby se fronta zastavila a konflikt zamrzl. To je prohra západu a návod pro Rusko, jak postupovat příště. Ale cesta k přežití světa.
3) Putin území připojí, Urkajinci se nestáhnou, Putin to zmáčkne. Strategické (zatím) ne, protože to by volil sebevraždu jako první. Bude chtít být k ní donucen, ne ji zvolit dobrovolně. Takže zaútočí taktickými zbraněmi. Kam? Na frontu ne, to by svým novým ruským územím moc nepomohl. Takže buď nějaké strategické cíle v ukrajinském týlu (čmž jednak varuje, jednak dostojí slibům) nebo zlikviduje větší města ve zbytku Ukrajiny, čímž "ukrajinskou otázku" vyřeší. NATO bude každopádně v neřešitelné situaci:
a ) na Rusko samotné zaútočit nemůže. A to ani konvenčně - buď by prohrálo nebo to tak či tak vedlo k jaderné válce.
b ) na okupovaná území taky nezaútočí, to by nemělo smysl, ničit Ukrajincům to, oč bojují
c ) v ukrajinském týlu nebude na co útočit
4) Mně tedy vychází, že jediné, v co zbývá doufat, je nějaké "zemětřesení" nebo palácový převrat v Rusku...

Otázka v jakém stavu jsou ty ruské atomovky.
V jiné části vlákna jsem posílal srážku nosiče se strategickou jadernou raketou, která byla totálně shnilá a hlavice obrostlá mechem a kapradím. Po odpálení by aerodynamika velela rakety velela nasměrovat ji nějakým náhodným směrem, třeba na Moskvu či na Sirius Úsměv
Počítám že určitě nějaké použitelné mají, ale s NATO zápasit nemohou, protože jich nemají dost připravených k plošné válce.
Usuzuju tak z reality, která ukazuje jak je vše v jejich armádě nekompetentní..
 
LesniHU
1stCL_Jiricek napsal:
Já je naopak považuju za poměrně pravděpodobné.
Dokud bude nahore Putin, povazuji to naopak za velmi nepravdepodobne.
On totiz ten problem je, ze hazet atomovku na Ukrajinu neni vyhravajici strategie. Prvni problem je, samozrejme, kam to hazet? Kdyz bude situace tak spatna, ze si toto "reseni" vyzada, tak bude fronta na ruskem uzemi (z ruskeho pohledu) a tudiz se bude tezko hledat koncetrace sil na uzemim ukrajinskem, coz prinasi neprijemnou volbu hodit si atomovku na vlastni uzemi. Pak se nabizi hodit to na Kyjev, v nadeji, ze znicim administrativni centrum, ale to situaci na fronte nepomuze, jen se stanu dvojnasobnym vyvrhelem.

A pres vsechny reci a lzi, jak je Rusko ve valce s NATO, je treba poznamenat, ze si Putin dava velmi velky pozor, aby prave NATO nebo amiky do valky nezatahnul. Jedna mala atomovka by to uplne zmenila, o par dni pozdeji bude nad Ukrajinou bezletova zona a zeme preplnena prostredky protiraketove obrany, coz jsou vlastne protiletadlove systemy, takze si ruske letectvo uz neskrtne (ne, ze by ted exhibovalo uspesnosti). Letectva zajistujici bezletovou zonu na sebe naopak nenechaji mirit ruskymi protiletadlovymi raketami, takze rusti protiletadlovci odejdou prvni, a i kdyby se letectva zdrzela primych utoku na ostatni techniku rusu, tak zbytek ukrajinskeho letectva bude mit volnou ruku. K tomu desitky dalsich vlivu, mozna drobnych, ale scitajicich se, tok zpravodajskych a pruzkumnych informaci v realnem case atd. Valka na Ukrajine v kanale a to prosim bez nejake jaderne odvety.

To byly jen vojenske dusledky, pak tu mame otazku Ciny, ktera tim bude postavena do pozice, ze si bude muset vybrat, jestli s Ruskem nebo zapadem, a vzhledem k tomu, ze na zapad vyvazi asi patnactinasobek toho, co do Ruska, tak hadejme, koho si vybere. Navic ma dalsi zelizka v ohni - velmi rada se stane i bezpecnostnim garantem pro Kazachstan a okolni repobliky, kam se zatim cpala jen ekonomicky. Dalsi otazka je ruske clenstvi v mezinarodnich organizacich, a zatimco byrokrate si moc neumi predstavit, ze by o hlas veta v OSN prislo jen Rusko a ne zbytek tech, co ho maji, ja si to predstavit dovedu, kdyz na zapade vypukne dostatecne halo v mediich. Pak je tu moznost sankci, nazveme je treba "tranzitivni", proste kdyz se nepripojis k sankcim proti Rusku, budou aplikovany i proti tobe. A nemyslim, ze se treba Indie nepripoji, uz jen proto, ze chce minimalizovat nebezpeci, ze by nekdy v budoucnu treba priletela hlavice z Pakistanu. Stejne hledisko plati pro Cinu, mimochodem.

Takze se vracim na zacatek, cemu to pomuze? Maximalne tak vnitropolitickemu boji o moc, coz je pro me jedina neznama, jedina obava - ze se tam vysvihne nahoru nejaky magor. No, na druhou stranu, ten nekdo bude muset byt ze silovych slozek a at to bereme, jak chceme, v dlouhodobem vyhledu v takovych slozkach uplni magori nahoru nestoupaji.
Upravil/a LesniHU dne 28-09-2022 18:39
 
LesniHU
magot napsal:
Otázka v jakém stavu jsou ty ruské atomovky.
V jiné části vlákna jsem posílal srážku nosiče se strategickou jadernou raketou, která byla totálně shnilá a hlavice obrostlá mechem a kapradím. Po odpálení by aerodynamika velela rakety velela nasměrovat ji nějakým náhodným směrem, třeba na Moskvu či na Sirius Úsměv
Počítám že určitě nějaké použitelné mají, ale s NATO zápasit nemohou, protože jich nemají dost připravených k plošné válce.
Usuzuju tak z reality, která ukazuje jak je vše v jejich armádě nekompetentní..
IMHO v dobrem stavu, vzdycky to byla elita vojska, tekly tam penize, a penize tam potecou, i kdyby byl treba celostatni hladomor.
 
Přejít na fórum:
Přihlášení
Jméno

Heslo



Nejste pilotem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
TeamSpeak3
cr597.teamspeak3.com:9254
Heslo: net

teamspeak server Hosting by TeamSpeak3.com
Rychlovka
Pro přidání zprávy se musíte přihlásit.

19-04-2024 23:01
jo, kačer je dobrej Úsměv

19-04-2024 17:04
No já asi přejdu na duckduckgo, až jej vyladí.

16-04-2024 11:52
To jsou Jaromíre defekty z realtime anti-anti-ads google teroru. Chyba není na tvém přijímači. Už před 3 rokama jsem Chrome definitivně odinstaloval a přešel opět po 20 letech na FF

12-04-2024 16:25
Pořídil jsem si Arctic Liquid Freezer III 360. Poměr cena/výkon asi nepřekonatelný. Uchladilo to 300W po dobu 10 minut.

07-04-2024 21:31
Taky vám v prohlížeči Chrome vyskakují artefakty?

19-03-2024 14:59
Mrknutí

16-02-2024 16:54
1stCL .. forever :-)

15-02-2024 13:46
Chtěl jsem tu napsat výborný fór o České poště, ale mám obavu, že by vám to nedošlo.

02-02-2024 12:17
Nj, na rozdíl ode dneška tehdá ještě nešetřili.

29-01-2024 14:14
Dej vzorek.

34,730,207 návštěv