April 24 2024 09:07:16
Navigace
IL-2 BoS Návody
1. Aktivace licence
2. Ladění .ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 BoS FAQ (pilot help)
IL-2 BoS FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
CLoD Návody
Postup instalace volitelných záplat
Nastavení ovládání (Aircraft.csv)
IL-2 Návody
IL-2 Sturmovik (verze)
1. Začínáme s IL-2
2. Ladění conf.ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 Sturmovik FAQ (pilot help)
IL-2 Sturmovik FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
RoF Návody
Planeset
Kdo je on-line
· Hosté on-line: 5

· Piloti on-line: 1
Ajvn

· Registrovaní piloti: 2,745
· Nejnovější pilot: Kokes
IL-2: Cliffs of Dover
IL-2 Sturmovik: Cliffs of Dover- krabice (box)
IL-2 Sturmovik 1946
IL-2 Sturmovik 1946 - krabice (box)
Rise of Flight
Rise of Flight - krabice (box)
Informace o SVK
Vlastníci a provozovatelé
Pravidla SVK fóra
Číst diskuzi
Svět Virtuálních Křídel (IL-2 Sturmovik 1946, Cliffs of Dover, Rise of Flight) » IL-2: Battle of Stalingrad (letový bojový simulátor z období bitvy o Stalingrad) » IL-2: BoS diskuse
 Vytisknout diskuzi
IL2 BOX online speciálka č.3 - Poslední let z Pitomniku
ringlett
rudidlo napsal:

magot napsal:

Upraveno a rozšířeno pravidlo (viz. také první strana):
5) Zbraně:
- nikdo nenakládá žádné zbraně a munici, munice ve věžích bude ale dostupná dle defaultního nastavení
- je povoleno používat věžové střelecké pozice navigátory
- není povoleno používat dopředu spřažené zbraně, tzn. hlavní kulomety a kanony. To se tedy týká pouze Bf-110

Nestačí tedy uzamknout zbraňové systémy, nastavit konfiguraci na letišti "Empty" a nemusíme řešit zákaz?
Ptám se pro kamaráda.Mrknutí


Nestačí, obrana vzad je kvůli AI stíhačům v případě narušení jejich operační zóny. Držím palce Úsměv
Osobně trefím leda velké kulové.
Nelétám, občas se plazím ...
 
magot
asi dnes nestíhám, zasekl jsem se v jobu .. ale určitě si nějak poradíte Úsměv
 
Letka13TD_Luky
310_cibule napsal:

1stCL_Fucida napsal:
Taky letíš ve VR, jo? Úsměv


I já. Ale v tetičce. Vůbec první specka ve VR (a vlastně víceméně i online). Ale s navigátorem by to mělo být easy.

Ked si semnu, slepoty sa neboj.Mrknutí
 
310_cibule
No, já jen doufám, že do večera rozchodím prográmek JoyToKey, který mi včera večer před tréninkem po letech zcela vypověděl službu (všem se omlouvám). Jinak budu s VR nepoužitelný. Sakra!
Upravil/a 310_cibule dne 06-05-2022 11:38
"Máte právo říkat cokoli. ... Právo být na veřejnosti za hlupáka je u nás garantováno ústavou. Ale právo něco vyslovit nedělá z toho výroku pravdu. Pravda se prokazuje nebo vyvrací porovnáním s fakty. Kdo tenhle princip nerespektuje, s tím je těžká řeč. Všichni smíme takovou diskusi odmítnout. To není zbabělost ani povýšenost, to je jen rozumné hospodaření se silami a časem."
 
1stCL_Fucida
Achille, jak to vypadá? Povedlo se ti server přemluvit? Poletí se dneska?

Jsem si dal včera v jedenáct večer cvičný let offline. Vítr mírný, asi 12 m/s, turbulence 2 m/s, mraky v 600 m a sněhánky na maximum. Jo a taky jsem si dal soumrak. Bloudil jsem v tom skleníku hodinu a půl, než jsem našel letiště. Jen bylo asi 100 km od toho, co jsem najít chtěl, ale hodlednost byla tak brutální, že jsem při přistání viděl jen zhruba do poloviny dráhy, tak se offline bez radiomajáku jen extrémně těžko dalo vymýšlet něco víc. No těším se Úsměv.
"Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt."
 
Letka13TD_Luky
310_cibule napsal:

No, já jen doufám, že do večera rozchodím prográmek JoyToKey, který mi včera večer před tréninkem po letech zcela vypověděl službu (všem se omlouvám). Jinak budu s VR nepoužitelný. Sakra!

Spolieham sa na teba a držím palce.Úsměv
 
magot
Server se restartoval a pak už vše běželo ok. Snad se ty problémy nebudou opakovat ..
Dnes se letí!
 
magot
Včerejší problém co nastal by prý mohl byt způsoben změnami v posledním update BOX Tak snad to dnes bude sekat dobrotu Úsměv
 
LesniHU
Fuci, kolik to nase letadelko z predvalecnych prebytku udela za hodinu pri cestovni rychlosti?
 
1stCL_Fucida
Včera jsem při simulaci s přetíženým letadlem (dnes tak plní nepoletíme) držel v letové výšce 300 m něco lehce přes 350 IAS. Ale v daném počasí jsem jen hodně těžko držel stabilní kurz a výšku, spíš jsem se vyloženě probíjel vzduchem. Snos jsem při bočním větru vylučoval (pocitově) vyosením o nějakých 25°

Uvidíme, jak moc turbulentní to bude a odkud a jak silně nám to bude fičet dnes, ale s 350 indikovanými počítat můžeš Šklebící se Hlavně nesmíme vlítnout do těch flakových oblastí. Jednu jsem ochutnal dva dny zpátky a byl to velice intenzivní a ne moc dlouhý zážitek Úsměv.
"Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt."
 
LesniHU
Dik. Jsem zvedav, jestli ty informace hodinu pred startem budou obsahovat i vitr...
 
magot
čas odletu 7:00AM (herního času)/ 20:00 reálného času
počasí: zataženo, výška mraků 800, -15 stupňů celsia, 8 m/s, směr větru 240 stupňů (tzn. od východu na západ dle BOX)


cílové letiště: Tačinskaja
i.imgur.com/V8c0Psj.jpg

aktuální mapa se všemi dostupnými hrozbami, které byly zaznamenány k současné situaci:
i.imgur.com/re6xe7Y.jpg
Upravil/a magot dne 06-05-2022 19:26
 
magot
Jednotka Karla Heřmánka se marně snaží dostat do posledního Junkersu! Šklebící se
YouTube Video



Upravil/a magot dne 06-05-2022 23:02
 
310_cibule
Na Heřmánka seru.
"Máte právo říkat cokoli. ... Právo být na veřejnosti za hlupáka je u nás garantováno ústavou. Ale právo něco vyslovit nedělá z toho výroku pravdu. Pravda se prokazuje nebo vyvrací porovnáním s fakty. Kdo tenhle princip nerespektuje, s tím je těžká řeč. Všichni smíme takovou diskusi odmítnout. To není zbabělost ani povýšenost, to je jen rozumné hospodaření se silami a časem."
 
magot
heslo: Stalingrad
 
LesniHU
Fuci&HU:
nas vychytraly plan spocival v tom, ze poletime co nejdal od mest a dalsich podobnych mist, aby nas lstivy sovet nevidel. Melo to nevyhodu, ze napriklad otocny bod "louka" byl skutecne stred louky a ten se spatne identifikuje.
[img]https://oshi.at/vwSi/HQlr.JPG[/img] is not a valid Image.
Hledat reky taky nebyla zadna hitparada, takze prvnich nekolik etap jsme leteli ciste na stopky a nevedeli, jestli se jeste nekdy najdeme. Tedy, ja jsem nevedel, jestli se najdeme, Fuci tehdy jeste nevedel, ze oba nevime, jestli se najdeme. Nicmene dalsi useky byly v lesnatem terenu, takze po necelych padesati minutach mohl Fuci hrdinsky shlizet na cilove letiste:
[img]https://oshi.at/Hdmw/HihM.jpg[/img] is not a valid Image.
:-)

Cestou nas jen osvetlily dva reflektory, co vas?
 
magot
Leporelo z akce

pomalu pojíždíme, napětí stoupá, otřesy z dopadů granátů artilerie doslova otřásají Junkersem
i.imgur.com/ERFaYWn.jpg

Soundtrack aktivován!
Čemuž to sice dodalo parádní filmovou atmosféru, ale kua nejde ztlumit volume, takže komunikace přechází na visuelní a chat. Naštěstí po 5 minut hudba končí Šklebící se
i.imgur.com/QsSfvpd.jpg

úzká formace s Noemisovým letem, kde navigoval Saldy. Málem jsem jim podvozkem urval směrovku.
i.imgur.com/mFXdu0y.jpg

Po většinu letu byla nulová viditelnost. Pouze v přízemním letu bylo možné sem tam zahlédnout stromy či obrysy měst. Před 8h ranní bylo takřka nemožné visuelně navigovat a nalézt např. zamrzlou řeku.
Po utavení prostředního motoru a zadření druhého motoru nastalo nouzové pokácení dvou bříz u města Borisovka kde byl radiomaják. Zhruba 10 minut před cílem Smutný
i.imgur.com/PL948sS.jpg

Tommyho let v pěkné formaci s druhou tetou
i.imgur.com/YFkvHil.jpg
přistání Tomyho stroje a jeho dvojky
i.imgur.com/3elso8T.jpg
i.imgur.com/rwCYV4r.jpg
Heinkely byly a rychlé a doletěly mnohem dříve
i.imgur.com/1nkWQ0o.jpg
vyložení zraněných Úsměv
i.imgur.com/qcZrwws.jpg
taborák na opečení buřtů už byl připraven!
i.imgur.com/bHZnndi.jpg
Upravil/a magot dne 07-05-2022 11:24
 
ringlett
Dali jsme dva lety.
Jeden za noční čarodějnice a postřelovali startující stroje, hra nám dokonce připsala sestřel, i když nechápu. Motali jsme se tak kilometr až 1 1/2 daleko.

Potom střídačka a podle kompasu, hodinek a mapy ke zdárnému přístání s Tetičkou v Tačinské. Díky za taxikařinu Matmy!

Pánové bylo to fajn a něco trochu jiného.
Nu a příště už zase na ostro a na nože!
Nelétám, občas se plazím ...
 
magot
ano, roster VVS odhalen! viz. také první strana vlákna Šklebící se

Roster VVS:
46. gardový noční bombardovací letecký pluk - 588. NBAP (Po-2)
1. Kukulo & Kraken
2. Ringlett

Upravil/a magot dne 06-05-2022 23:32
 
Tommy-
Bolo to dnes dobre a naozaj unikatne. Diky moc! Mrknutí
i.ibb.co/LNDZPtN/Tommy.png
 
Přejít na fórum:
Přihlášení
Jméno

Heslo



Nejste pilotem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
TeamSpeak3
cr597.teamspeak3.com:9254
Heslo: net

Rychlovka
Pro přidání zprávy se musíte přihlásit.

22-04-2024 20:31
Njelepší je kombinace FF (s pluginem kačera)+uBlock ;-)

21-04-2024 09:36
No zatím ještě není. Neumí blokovat vyskakovací okna.

19-04-2024 23:01
jo, kačer je dobrej Úsměv

19-04-2024 17:04
No já asi přejdu na duckduckgo, až jej vyladí.

16-04-2024 11:52
To jsou Jaromíre defekty z realtime anti-anti-ads google teroru. Chyba není na tvém přijímači. Už před 3 rokama jsem Chrome definitivně odinstaloval a přešel opět po 20 letech na FF

12-04-2024 16:25
Pořídil jsem si Arctic Liquid Freezer III 360. Poměr cena/výkon asi nepřekonatelný. Uchladilo to 300W po dobu 10 minut.

07-04-2024 21:31
Taky vám v prohlížeči Chrome vyskakují artefakty?

19-03-2024 14:59
Mrknutí

16-02-2024 16:54
1stCL .. forever :-)

15-02-2024 13:46
Chtěl jsem tu napsat výborný fór o České poště, ale mám obavu, že by vám to nedošlo.

34,751,913 návštěv