May 06 2024 01:20:36
Navigace
IL-2 BoS Návody
1. Aktivace licence
2. Ladění .ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 BoS FAQ (pilot help)
IL-2 BoS FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
CLoD Návody
Postup instalace volitelných záplat
Nastavení ovládání (Aircraft.csv)
IL-2 Návody
IL-2 Sturmovik (verze)
1. Začínáme s IL-2
2. Ladění conf.ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 Sturmovik FAQ (pilot help)
IL-2 Sturmovik FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
RoF Návody
Planeset
Kdo je on-line
· Hosté on-line: 9

· Piloti on-line: 0

· Registrovaní piloti: 2,745
· Nejnovější pilot: Kokes
IL-2: Cliffs of Dover
IL-2 Sturmovik: Cliffs of Dover- krabice (box)
IL-2 Sturmovik 1946
IL-2 Sturmovik 1946 - krabice (box)
Rise of Flight
Rise of Flight - krabice (box)
Informace o SVK
Vlastníci a provozovatelé
Pravidla SVK fóra
Číst diskuzi
Svět Virtuálních Křídel (IL-2 Sturmovik 1946, Cliffs of Dover, Rise of Flight) » IL-2: Battle of Stalingrad (letový bojový simulátor z období bitvy o Stalingrad) » IL-2: BoS diskuse
 Vytisknout diskuzi
IL2 BOX online speciálka č.3 - Poslední let z Pitomniku
magot
ATA_Kubule napsal:

Ahoj všichni. Rád se zúčastním taky. Je mi jedno jestli pilot nebo navigátor.

tak do skleníku 111 Mrknutí
 
magot
V sekci Roster Luftwaffe přidány tipy na navigaci.
 
ringlett
Prosím přihlásit ATA_Paul, ke Kubulemu

díky
Nelétám, občas se plazím ...
 
CSW_Rannisokol
Já bych prosil přihlásit Phill42 jako navigátora ke mně.
i.ibb.co/Yp9d9tw/Rannisokol.png
 
Voyk
2/JG26 hlasí nástup do I./ZG 1.
Achileus
Voyk
BUS
 
rudidlo
Prosím ke klukům z JG26 do stodesítek I./ZG 1
Díky.
 
http://silicon-remarks.blogspot.com
Kukuloo
Jednu tetulu pre Matweja z Letky 13 poprosime.
Letka_13/Kukulo
 
Leroy
Poprosil bych 2x He-111.
1. Leroy13 + Mavericzek
2. Kokes + Honajs
 
LesniHU
Navigator, prosim. K Fucidovi, chci mu udelat ze zivota peklo :-)
 
1stCL_Fucida
LesniHU napsal:

Navigator, prosim. K Fucidovi, chci mu udelat ze zivota peklo :-)


Jupí! Šklebící se
"Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt."
 
ZVP_Iceman
Tak jestli mohu, vzal bych jednu He-111..... pokud pan Fučida nebude proti, tak v jeho roji.... Úsměv
 
magot
Bylo dokončeno testování ostré mise a brzy bude nasazena testovací verze mise abyste si mohli zkusit starty, přistání, pojíždění a navigaci.
Nasazení test mise sem pak zahlásím. Klasické koordinované tréningy v plánu nejsou.
 
saldy
Obsazování stanoviště funguje dobře, dá se nastoupit/vystoupit během letu a takto i měnit stanoviště, či skočit do jiného stroje. Navigator pomáhá s navigací, na některých strojích má k dispozici některé pomocné budíky včetně kompasu i radiokompasu (He 111 a Bf 110), komunikuje s pilotem, pozoruje vzdušný prostor a dění na zemi, hlásí případnou střelbu flaku či kontakt se stíhačem, obsluhuje kulomet...
[img]https://ijncluny.estranky.cz/img/original/567/gunner1.jpg[/img] is not a valid Image.
[img]https://ijncluny.estranky.cz/img/original/568/gunner.jpg[/img] is not a valid Image.
 
http://www.sturmovik1946.estranky.cz/
Letka13TD_Luky
Kde sa dá nájsť niečo o navigácii prosím.
 
magot
viz. první strana

Tipy pro navigaci:
1) Nevstupuj do zony flaku, nebezpečí zásahu je zde velmi vysoké
2) Zapnutá poziční světla zvyšují dosah flaku i mimo zonu, to platí i pro zapnutou lampu v kokpitu, otestováno
3) Nevstupuj do zony VVS stíhačů, kde hrozí aktivace AI jednotek
4) Radiomaják má dosah cca 140km, pozor signál je z počátku slabý. Maják není přímo na pozici letiště, ale je na něm označen směr k cíli.
Až se k majáku přiblížíte, začne vystřelovat zelené světlice, to platí pro cílové letiště.
5) Úspěšní piloti, kteří přistanou na cílovém letišti, mohou do nasednout přiravených Bf 109E a letět na pomoc ostatním.
6) Utvořte dvoučlenné i vícečlenné osádky, spojte se do skupiny více letounů či se spolehněte na solo únik.
7) Posádky Ju-52 vyloží svůj náklad kdekoli v prostoru cílového letiště.
8) Nauč se létat i za nulové viditelnosti s umělým horizontem a s ostatními přístroji potřebnými pro navigaci

IL2 planner je na novém URL!
https://www.il2fl...anner.com/

Android verze:
https://play.goog...&gl=US
i.imgur.com/JF48Qqd.png
Upravil/a magot dne 30-04-2022 21:34
 
310_cibule
Super, Magote, díky moc. Svůj oblíbený Il 2 planner jsem už dávno přestal hledat, ten link mne hodně potěšil.

Už jsem začal trénovat s tante Ju (doteď jsem s ní letěl tak jednou, dvakrát). Například jsem po nepříliš dlouhých desítkách minut pochopil, jak u ní dohromady fungují klapky a stabilizátor : )

Nechcete někdo udělat tréninkovou misi s radiomajákem? To bych se taky musel znovu učit, poslední jsem si udělal tak před deseti lety. Se stejným počasím, ale třeba na Kubáni nebo kolem Moskvy.

Jo a blbě se mi pojíždí, furt to má tendenci točit se kolem vlastní osy, po přistání a rolování jakbysmet. Nějaký tip?
"Máte právo říkat cokoli. ... Právo být na veřejnosti za hlupáka je u nás garantováno ústavou. Ale právo něco vyslovit nedělá z toho výroku pravdu. Pravda se prokazuje nebo vyvrací porovnáním s fakty. Kdo tenhle princip nerespektuje, s tím je těžká řeč. Všichni smíme takovou diskusi odmítnout. To není zbabělost ani povýšenost, to je jen rozumné hospodaření se silami a časem."
 
Letka13TD_Luky
310_cibule napsal:

Super, Magote, díky moc. Svůj oblíbený Il 2 planner jsem už dávno přestal hledat, ten link mne hodně potěšil.

Už jsem začal trénovat s tante Ju (doteď jsem s ní letěl tak jednou, dvakrát). Například jsem po nepříliš dlouhých desítkách minut pochopil, jak u ní dohromady fungují klapky a stabilizátor : )

Nechcete někdo udělat tréninkovou misi s radiomajákem? To bych se taky musel znovu učit, poslední jsem si udělal tak před deseti lety. Se stejným počasím, ale třeba na Kubáni nebo kolem Moskvy.

Jo a blbě se mi pojíždí, furt to má tendenci točit se kolem vlastní osy, po přistání a rolování jakbysmet. Nějaký tip?

Naši chalani to lietajú. Skúsim ti zistiť čo najviac, kedže budeš zodpovedný aj za mňa.Úsměv
 
magot
Tréningová mise nasazena, můžete se tam tedy teď vyřádit Úsměv
Maják by tam taky měl být.
 
Paulus
Drobný detail, je tam heslo?
základna Loc: 49°43'52.703"N, 16°26'5.3"E
 
magot
nemělo by Šklebící se
 
Přejít na fórum:
Přihlášení
Jméno

Heslo



Nejste pilotem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
TeamSpeak3
cr597.teamspeak3.com:9254
Heslo: net

teamspeak server Hosting by TeamSpeak3.com
Rychlovka
Pro přidání zprávy se musíte přihlásit.

05-05-2024 18:15
Ale hovno. Co je správné, určuje společnost a její kultura.

03-05-2024 11:15
Vykání je následek nepochopení formy vlády pozdních římských císařů. Koncem Římského císařství spoluvládli čtyři vládci. Proto byli oslovován jako celek. Tykání je správné.

30-04-2024 10:19
Teď se tyká všude. Každý je familierní jak kdybychom všichni spolu pásli husy.

29-04-2024 20:53
Tem Teamspeak jedete trojku nebo pětku? Mně se nechce nikam registrovat.

29-04-2024 20:44
Jsem zapl discord. FUJ! Proč mi tam všechno tyká? To je tak nezdvořilé a neuctivé.

24-04-2024 12:25
-Vzrusuju te? - -Docela jo, jsi krasna zenska a chtel bych byt tvuj princ. - -To je pekne. Ale na to jsem se neptala. Potrebovala bzch yjistit, jak se yapina ceska klavesnice. Pomuyes mi?

22-04-2024 20:31
Njelepší je kombinace FF (s pluginem kačera)+uBlock ;-)

21-04-2024 09:36
No zatím ještě není. Neumí blokovat vyskakovací okna.

19-04-2024 23:01
jo, kačer je dobrej Úsměv

19-04-2024 17:04
No já asi přejdu na duckduckgo, až jej vyladí.

34,823,356 návštěv