April 20 2024 07:39:34
Navigace
IL-2 BoS Návody
1. Aktivace licence
2. Ladění .ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 BoS FAQ (pilot help)
IL-2 BoS FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
CLoD Návody
Postup instalace volitelných záplat
Nastavení ovládání (Aircraft.csv)
IL-2 Návody
IL-2 Sturmovik (verze)
1. Začínáme s IL-2
2. Ladění conf.ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 Sturmovik FAQ (pilot help)
IL-2 Sturmovik FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
RoF Návody
Planeset
Kdo je on-line
· Hosté on-line: 3

· Piloti on-line: 0

· Registrovaní piloti: 2,745
· Nejnovější pilot: Kokes
IL-2: Cliffs of Dover
IL-2 Sturmovik: Cliffs of Dover- krabice (box)
IL-2 Sturmovik 1946
IL-2 Sturmovik 1946 - krabice (box)
Rise of Flight
Rise of Flight - krabice (box)
Informace o SVK
Vlastníci a provozovatelé
Pravidla SVK fóra
Číst diskuzi
 Vytisknout diskuzi
České překlady „DCS xxx Guide“ od Chucka.
Jarek
Ace14 napsal:

Jarku,
díky za tvou práci!!!!


Tak hlavně ať slouží a doufám, že to k něčemu bude.
Upravil/a Jarek dne 12-07-2022 16:14
 
Jarek
Paulus napsal:

Přidal jsem další překlad „DCS xxx Guide“ od Chucka.
Je to ode mne překlad druhé „roury“ a asi poslední…


To nevadí, ještě tam je dost vrtulníku.

Teda jestli budeš mít ještě chuť. Protože je to vážně úmorná práce a zabere to dost času. Někdy si říkám, že to ani nedodělám. Musím mýt na to opravdu chuť.

Zatím díky Paulusy
 
Ace14
Paulus napsal:

Konečně jsem přeložil DCS Mi-24P Hind Guide CZ (2022).
450 stránek mi dalo zabrat. Po „dokončení“ překladu jsem zjistil, že Chuck udělal v návodu letos změny a mimo jiné přidal 9 stránek. To se doplňuje v PDF velmi obtížně (např. ručně přečíslovat 200 stránek…).
Taky jsem zjistil, že přes Chuckovi letošní změny má VOLBY SPECIÁLNÍ stále zastaralé. Vložil jsem tam nejnovější verzi.
Vyzkoušel jsem návod létáním s Hindem. Startovací proces, střelba z 30 mm kanonů, rakety. Vzlet, přistání a visení se mi nedaří, tak jsem testování ukončil!
Pokud v překladu najdete chyby dejte vědět, opravím.
Letu zdar, zvláště s Mi-24P Hind

Díky za tvou trpělivou práci!!
 
Jarek
Paulusy díky!!! Zrovna tenhle stroj jsem si přál. Jarek
 
n0emis-
Paulus napsal:

Konečně jsem přeložil DCS Mi-24P Hind Guide CZ (2022).
450 stránek mi dalo zabrat. Po „dokončení“ překladu jsem zjistil, že Chuck udělal v návodu letos změny a mimo jiné přidal 9 stránek. To se doplňuje v PDF velmi obtížně (např. ručně přečíslovat 200 stránek…).
Taky jsem zjistil, že přes Chuckovi letošní změny má VOLBY SPECIÁLNÍ stále zastaralé. Vložil jsem tam nejnovější verzi.
Vyzkoušel jsem návod létáním s Hindem. Startovací proces, střelba z 30 mm kanonů, rakety. Vzlet, přistání a visení se mi nedaří, tak jsem testování ukončil!
Pokud v překladu najdete chyby dejte vědět, opravím.
Letu zdar, zvláště s Mi-24P Hind


Ahoj, kde se ten manuál dá stáhnout? Na název DCS Mi-24P Hind Guide CZ 2022 výše mi nejde kliknout. Děkuji
 
Ace14
n0emis- napsal:

Paulus napsal:

Konečně jsem přeložil DCS Mi-24P Hind Guide CZ (2022).
450 stránek mi dalo zabrat. Po „dokončení“ překladu jsem zjistil, že Chuck udělal v návodu letos změny a mimo jiné přidal 9 stránek. To se doplňuje v PDF velmi obtížně (např. ručně přečíslovat 200 stránek…).
Taky jsem zjistil, že přes Chuckovi letošní změny má VOLBY SPECIÁLNÍ stále zastaralé. Vložil jsem tam nejnovější verzi.
Vyzkoušel jsem návod létáním s Hindem. Startovací proces, střelba z 30 mm kanonů, rakety. Vzlet, přistání a visení se mi nedaří, tak jsem testování ukončil!
Pokud v překladu najdete chyby dejte vědět, opravím.
Letu zdar, zvláště s Mi-24P Hind


Ahoj, kde se ten manuál dá stáhnout? Na název DCS Mi-24P Hind Guide CZ 2022 výše mi nejde kliknout. Děkuji

Na začátku první stránky této diskuze máš odkazy na již přeložené návody.
 
Ace14
Díky za tvou práci!
 
AJaromir
Gazela se obecně chová divně (čti: je rozbitá). Prostě když se naučíš napřed létat s jakýmkoliv jiným strojem v DCS, tak s gazelou budeš mít problém. Když jako první sáhneš po gazele, bude to děsně jednoduché, ale pak budeš mít problém s ostatními helikopotvorami. Je to tím, že její chování je od ostatních vrtulníků zcela odlišné, což je nejpravděpodobněji kvůli zmršenému letovému modelu.
YouTube Video




Letový model mi dost připomíná R22 z Vanilla FSX.
P.S. O rozbitém letovém modelu informovali i sami vývojáři, že stojí za hovno. Zkusím to najít. Ale náprava zatím nepřišla. Já nevím, jestli si uvědomují, že kvalita FM v Gazele podle mě silně ovlivní kupní sílu jejich budoucího addonu.

Předposlední zmínka o FM od vývojářů - 21. 10. 2019
https://forum.dcs...nt=4045072

We're not blind to the comments on the flight model and we understand you want to see the new flight model implemented as soon as possible. We share that desire with you but we want to be transparent on the fact that a new flight model will take time. We consider the flight model to be the pinaccle of the Gazelle updates but we will be releasing a number of patches to fix other important and maybe less important issues the Gazelle currently has in the mean time.


Poslední mnou známá zmínka o FM je z 31. 3. 2020
https://forum.dcs...nt=4215800

Work continues on the new PBR textures and flight model while we're also hard at work fixing bugs introduced by DCS core engine changes. In the latest release of DCS Open Beta we have fixed the misalignment of the gun on the Gazelle L and also took the opportunity to release white phosphorus rockets and a combat mix for the L's 20mm gun, which should make it more effective against a wider range of ground targets.


Takže za sebe Gazelle nedoporučuji. Kvůli rozbitému letovému modelu se člověk může naučit mnoho chyb.
Upravil/a AJaromir dne 14-11-2022 17:31
 
magot
Polychop no. Prostě selhali. Modul zrušit. Nekupovat.
Kiowa samozřejmě nebude. To už asi všem došlo.
Jinak 3D model Kiowy byl docela pěkně udělán, škoda, přeškoda
Aspoň že ED udělalo ten apache.
 
AJaromir
Apache je jeden z nejčerstvějších addonů a v předběžném přístupu. Na něj kompletní manuál ještě dlouho nebude.
 
magot
Ani F1 nemá Chuckův manuál Smutný
 
LesniHU
Polychop mi prisel jako hobby projekt jednoho cloveka, co ma normalni job a nema na to cas, pripadne nema odvahu rozjet to v meritku, aby to zacalo fungovat. Alespon pred par lety to tak bylo. Skoda.
 
Baron
Skvela praca s tymi prekladmi. Klobuk dole pani.

P.S. Bolo by mozne tie subory s hromadnym stahovanim na uloz to dat na nieco ine? Alebo ak uz to *teniska*de je, dat sem linky?
Hals - und Beinbruch!
 
jardazov
Tak návod na Apache by měl být 23.12.

https://www.reddi...22_sitrep/
 
Baron
Kľudne to môže zostať na ulozto, ale nie na hromadné sťahovanie. Tam to stále pýta registráciu s naslednou platbou.
Hals - und Beinbruch!
 
Fiks
Baron napsal:

Kľudne to môže zostať na ulozto, ale nie na hromadné sťahovanie. Tam to stále pýta registráciu s naslednou platbou.


Některý moduly jdou stahovat samostatně.Holt se v tom bude muset Pavel pohrabat Šklebící se
 
alfik
Soryjako, to patřilo jinam. Přeneseno.
Upravil/a alfik dne 21-12-2022 11:52
"Zapomněli jste na syny Vorvénovy. Ztratili jste Greptrovo kladivo. Vás nikdo mstít nebude." Dr. Lazarus
 
Jarek
Zdravím všechny a přeji pěkný svátky.

Asi to sem zrovna nepatří. Přidal jsem české titulky do kampaně Larkin Aviation (Syrie 1.4 & Marianas) od „forestrat“. Je to kampaň pro vrtulníky Mi-8, UH-1 a Gazelu. Předloha kampaně byla vytvořena podle simulátoru Take On.

Tak jestli máte zájem tady je odkaz: https://www.digit...s/3327985/

S pozdravem Jarek P.
 
Baron
Paulus napsal:

To že se mohlo stahovat jen hromadně jsem neměl tušení. Pokusil jsem se to opravit. Jestli některý soubor ještě zlobí dejte vědět.

Už je možné létat s AH-64D tak jsem ČÁSTEČNĚ přeložil DCS AH-64D Quick Start Manual přímo od DCS. Manual Guide od Chucka ještě není, tak aspoň něco…
DCS AH-64D Quick Start Manual není tak srozuměný jako od Chucka. Přeložil jsem jen něco.
Začátek až po str. 112. OVLÁDÁNÍ LETADLA str. 202; PROCEDURY LETADLA str. 221; až po str. 236.
Víc toho překládat nebudu počkám si na Manual Guide od Chucka!


Paulusi, vďaka za skvelú prácu.
Hals - und Beinbruch!
 
Baron
Paulus napsal:

Pro netrpělivé zájemce o manuál DCS AH-64D Guide sem dávám částečně přeložený manuál od Chucka. Přeložené je jen:
• PART 5 – STARTOVÁNÍ str. 139
• PART 6 – POJÍŽDĚNÍ str. 186; VZNÁŠENÍ str. 193; VZLET str.200
• PART 7 – PŘISTÁNÍ str. 208; PŘIBLÍŽENÍ SE VZNÁŠENÍM str. 209; PŘISTÁNÍ POJÍŽDĚNÍM str. 216 NÍM str. 216
Ostatní dodám později, manuál má 770 str., bude to trvat velmi dlouho!


... a das sem aj link na stiahnutie? Úsměv
Hals - und Beinbruch!
 
Přejít na fórum:
Přihlášení
Jméno

Heslo



Nejste pilotem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
TeamSpeak3
cr597.teamspeak3.com:9254
Heslo: net

teamspeak server Hosting by TeamSpeak3.com
Rychlovka
Pro přidání zprávy se musíte přihlásit.

19-04-2024 23:01
jo, kačer je dobrej Úsměv

19-04-2024 17:04
No já asi přejdu na duckduckgo, až jej vyladí.

16-04-2024 11:52
To jsou Jaromíre defekty z realtime anti-anti-ads google teroru. Chyba není na tvém přijímači. Už před 3 rokama jsem Chrome definitivně odinstaloval a přešel opět po 20 letech na FF

12-04-2024 16:25
Pořídil jsem si Arctic Liquid Freezer III 360. Poměr cena/výkon asi nepřekonatelný. Uchladilo to 300W po dobu 10 minut.

07-04-2024 21:31
Taky vám v prohlížeči Chrome vyskakují artefakty?

19-03-2024 14:59
Mrknutí

16-02-2024 16:54
1stCL .. forever :-)

15-02-2024 13:46
Chtěl jsem tu napsat výborný fór o České poště, ale mám obavu, že by vám to nedošlo.

02-02-2024 12:17
Nj, na rozdíl ode dneška tehdá ještě nešetřili.

29-01-2024 14:14
Dej vzorek.

34,728,959 návštěv