May 03 2024 08:03:54
Navigace
IL-2 BoS Návody
1. Aktivace licence
2. Ladění .ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 BoS FAQ (pilot help)
IL-2 BoS FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
CLoD Návody
Postup instalace volitelných záplat
Nastavení ovládání (Aircraft.csv)
IL-2 Návody
IL-2 Sturmovik (verze)
1. Začínáme s IL-2
2. Ladění conf.ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 Sturmovik FAQ (pilot help)
IL-2 Sturmovik FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
RoF Návody
Planeset
Kdo je on-line
· Hosté on-line: 9

· Piloti on-line: 1
CSW_Eda

· Registrovaní piloti: 2,745
· Nejnovější pilot: Kokes
IL-2: Cliffs of Dover
IL-2 Sturmovik: Cliffs of Dover- krabice (box)
IL-2 Sturmovik 1946
IL-2 Sturmovik 1946 - krabice (box)
Rise of Flight
Rise of Flight - krabice (box)
Informace o SVK
Vlastníci a provozovatelé
Pravidla SVK fóra
Číst diskuzi
 Vytisknout diskuzi
Windows 11 - konfigurace BIOS ovlivní instalaci a výkon
petsild
Ještě k vysokým teplotám, vyhněte se SilentiumPC Fortis 5 ARGB, vůbec nedoléhá na lga1700.
Musím pochválit generaci Intel 13xxx, běží parádně i na 103C bez chladiče. Úsměv
img25.rajce.idnes.cz/d2502/15/15475/15475408_671c3d189a72430840e88702444950a4/images/DCS.jpgimg25.rajce.idnes.cz/d2502/15/15475/15475408_671c3d189a72430840e88702444950a4/images/DR_2.jpgimg33.rajce.idnes.cz/d3302/16/16984/16984634_736d48680dbea871c244e75c34d27f32/images/SClogom.jpg
 
AJaromir
petsild napsal:

Ještě k vysokým teplotám, vyhněte se SilentiumPC Fortis 5 ARGB, vůbec nedoléhá na lga1700.
Musím pochválit generaci Intel 13xxx, běží parádně i na 103C bez chladiče. Úsměv


Já od své poslední zkušenosti volím už jen Noctua. Sic dražší a bez RGB, ale jejich chladiče i větráky jsou bezva. I jejich pasta NT-H2, která svojí kvalitou předčí Thermal Grizzly Cryonaut a zároveň je o dost levnější.
 
petsild
Osobně mám na 12600k horší Feru 5 a chladí při CB23 do 78C.
img25.rajce.idnes.cz/d2502/15/15475/15475408_671c3d189a72430840e88702444950a4/images/DCS.jpgimg25.rajce.idnes.cz/d2502/15/15475/15475408_671c3d189a72430840e88702444950a4/images/DR_2.jpgimg33.rajce.idnes.cz/d3302/16/16984/16984634_736d48680dbea871c244e75c34d27f32/images/SClogom.jpg
 
Shadowdeath
U te Fery 5 pisou max TDP 220W, tak to je uplne v pohode chladic pro 12600k (max TDP 150W).. ale ona ta 13700k ma o 100W vyssi max TDP -> 253W, takze tam uz by to uplne dostatecne byt nemuselo... samozrejmne v pripade, ze by clovek ten procesor vyuzival naplno pravidelne, ale to u her asi uplne nehrozi.

U me undervoltem o 45mV, spotreba dle HWInfa klesla na cca 240W a max teplota o tech 6 stupnu.. kdybych dal power limit na 150W, tak verim, ze ty teploty klesnou dolu dramaticteji.. ale pak asi i vysledek testu Šklebící se
"Když umřeš, tak o tom nevíš, ale pro ostatní je to těžké. To samé platí, když jsi debil." ~ autor neznámý
 
1stCL_Fucida
Já to provozuju s Krakenem X63 a samozřejmě v pohodě. Už jsem si na ta AiO řešení nějak zvykl Úsměv. Nicméně naplno to mé CPU určitě neběží, tak nevím, jestli by Krakena nějaký ten benchmark nepotrápil Úsměv.
"Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt."
 
Shadowdeath
No prijde mne, ze neexistuji zadne poradne chladice pro tuhle radu, pouze dostacujici Šklebící se

Zkusil jsem ten power limit na 150W.. teploty krasne klesly, samozrejmne skore v CB23 take.. z 30k na 20k, ale to se dalo cekat.. ale co me zaujalo je to, ze CPU podtaktovalo jenom P-core a E-core zustala na sve frekvenci, ze by se role hlavnich pracantu obratily? Šklebící se

i.imgur.com/sx59HQ9.png
"Když umřeš, tak o tom nevíš, ale pro ostatní je to těžké. To samé platí, když jsi debil." ~ autor neznámý
 
1stCL_Fucida
Jop, Intel dokázal životnost toho křemíku posunout docela vysoko, před pár lety pro mě bylo stabilnějších 90+°C celkem nepředstavitelných Úsměv

Nicméně mě překvapilo, jak tichá ta moje sestava v zátěži je. Pravda je, že mám skříň vyloženě hodně optimalizovanou na dobrý průtok vzduchu, ale přesto jsem nečekal, že to PC (se sluchátky na uších) v zátěži vlastně neuslyším. O tom jsem si s i7-8700 + 3080 mohl nechat jenom zdát. Tam vedle BMW 801 na monitoru dělal obrovský rámus hlavně super-ventilátor vlevo. I když je možná pravda, že té 4090 nechávám větší výkonostní rezervu pro vykrývání peaků, než jsem nechával na 3080. Je to alchymie Úsměv.
"Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt."
 
Hot_Dog
Tvl, tak to buď hodně šetříš svý uši a hlasitost máš na 10% nebo ti v těch větrácích zapoměli namazat ložiska a sou zarezlý, ne? Jako ano, PC umí bejt hlučný, ale se sluchátky na uších si fakt nedovadu představit, že ho slyším, to slyším akorát tak, když za mnou žena pustí fén nebo vysavač...

3080tku jedu na pevně nastavených 90% ventilátoru, ale i kdybych měl 100%, tak nemám šanci to při hře slyšet (myšleno s těma reverbíma sluchátkama co sou ve skutečnosti 1 cm od uší, takže nejhorší možná varianta sluchátek) Je pravda že Zelman CNPS20X je hodně tichý, dřív sem používal CNPS10X s manuálně nastavenýma otáčkama, což bylo hlučnější, ale furt pod úrovní 100% GPU

Jinak 3080tku držím při hře lehce nad 60°C při plný zátěži a Ryzena spíš k 70°C, ale já sem hárdwerář, takže sem na ty nízký teploty pes a jelikož s těma sluchátkama fakt nic neslyším, tak je mi to hlukově jedno:-)

1stCL_Fucida napsal:

Jop, Intel dokázal životnost toho křemíku posunout docela vysoko, před pár lety pro mě bylo stabilnějších 90+°C celkem nepředstavitelných Úsměv


Kdo řek, že zvýšili životnost při těhle teplotách? To že v manuálu napsali, že je to ok, protože nižších teplot nelze dosáhnout neznamená, že je to opravdu v pořádku, respektive že životnost tím nekleslaÚsměv Ale i při těch 90°C to nějakej čas určitě vydrží, určitě přes záruku... Oni i starý všechny starý desktopový CPU měli maximální teplotu kolem 90-95°C, ale tý dosahoval leda tak někdo, kdo to trápil na plný výkon s Intel Box Chladičem, kdo tam dal cokoliv jinýho tak měl v horším případě 70°C v lepšim 50-60°C. No ale u CPU s TDP 250W na tuhle teplotu nemáš šanci uchladit ani chladičem co má 1KG+ jako Noctua NH-D14 nebo Zalman CNPS20X, takže intelu nezbylo nic jinýho, než napsat, že je to OKŠklebící se
Upravil/a Hot_Dog dne 03-02-2023 12:58
i.ibb.co/MRjkv1k/Hot-Dog.png
 
1stCL_Fucida
Ty pravděpodobně nemáš PC 30 cm vedle hlavy Úsměv.
"Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt."
 
magot
Slyšet pc ve sluchátkach to musí být skutečně za trest. Takové pc doufám nikdo nemá Šklebící se
Btw já žádné takové pc jsem nikdy neměl s jednou výjimkou, když jsem nainstaloval serverovou 3090 od GB s jedním vrtulníkem.
Ta skutečně byla slyšet i ve sluchátkach. Myslel jsem ale, že je to žert a je vadná gpu. Nebyla.
Ta ovšem hned letěla z domu A za krátko ji stáhli z prodeje .. Úsměv
 
Hot_Dog
1stCL_Fucida napsal:

Ty pravděpodobně nemáš PC 30 cm vedle hlavy Úsměv.


Tak 80 odhaduju... Cca na 11 hodině, ve stejný letový hladině jako uši... Ale je pravda, že moje máma mi vždycky říkala, že sem hluchej, nebo coŠklebící se
i.ibb.co/MRjkv1k/Hot-Dog.png
 
magot
u mě taky 80 cm, pc na deváté Šklebící se
 
Shadowdeath
U bezneho uzivatele ty cpu nepojedou na 100% 24/7, tak to snad par let vydrzi Úsměv
Navic mam pocit, ze i veci co drive vyuzivali cpu, uz dneska take jedou pres GPU (video, graficke programy, 3D modelovani, ..), ale uplne se v tomhle neorientuji.. a ani u programatoru to takhle cely den nevypada:
i.imgur.com/wIvHw3J.jpg

Ale ona je i otazka, jestli nejsou horsi ty peaky.. jakoze ve vterine z 30 na 90 a zase zpet, nez kdyz je konstanti vysoka zatez a drzi to tech 90.. co sme se kdysi ucili ve skole, tak spis ty teplotni zmeny nedelaji elektronice dobre. Ale nevim jak je to ted u te moderni..

Jinak u mne se ty vetracky umi taky pekne rozparadit Úsměv ale vnimam to spis jenom, kdyz si takhle pustim nejaky ten benchmark, potom je jasny ten rozdil mezi uplnym tichem a malym vysavacem Úsměv po case to clovek uz tak nejak ignoruje asi jako kdyz delaji deti bordel..
Upravil/a Shadowdeath dne 03-02-2023 13:52
"Když umřeš, tak o tom nevíš, ale pro ostatní je to těžké. To samé platí, když jsi debil." ~ autor neznámý
 
petsild
Shadowdeath napsal:

No prijde mne, ze neexistuji zadne poradne chladice pro tuhle radu, pouze dostacujici Šklebící se

Zkusil jsem ten power limit na 150W.. teploty krasne klesly, samozrejmne skore v CB23 take.. z 30k na 20k, ale to se dalo cekat.. ale co me zaujalo je to, ze CPU podtaktovalo jenom P-core a E-core zustala na sve frekvenci, ze by se role hlavnich pracantu obratily? Šklebící se

i.imgur.com/sx59HQ9.png

Spíš se podívej na reálnou spotřebu, já mám na 12600k podobný výkon při 95W.
Dej větší UV, určitě je tam větší rezerva.
img25.rajce.idnes.cz/d2502/15/15475/15475408_671c3d189a72430840e88702444950a4/images/DCS.jpgimg25.rajce.idnes.cz/d2502/15/15475/15475408_671c3d189a72430840e88702444950a4/images/DR_2.jpgimg33.rajce.idnes.cz/d3302/16/16984/16984634_736d48680dbea871c244e75c34d27f32/images/SClogom.jpg
 
Shadowdeath
petsild napsal:
Spíš se podívej na reálnou spotřebu, já mám na 12600k podobný výkon při 95W.
Dej větší UV, určitě je tam větší rezerva.


No zkousel jsem snizit power limit na 150W jinak vsechno nechal na automatiku (nastavil jsem limit v biosu, voltaz, frekvence, atd. uz si to resi samo) a tohle byl vysledek.
Slo mne jen o to jak se budou chovat teploty a pritom jsem si vsiml zajimavosti ohledne taktu P vs E-cores.. Ze E-cory i snizenim limitu, zustaly stejne jako bez limitu a k podtaktovani doslo jenom u P-coru.. tim padel se paradoxne staly E-cores tema vykonejsima Úsměv (teoreticky samozrejmne, na E-core treba neni hyperthreading, atd..)
CPu Power dle HWInfa bylo opravdu max tech 150W.

Jinak nevim uplne jaky vykon porovnavas, pripadne jak to myslis? -> "já mám na 12600k podobný výkon při 95W"
Jestli takty u jader? tam verim, ze muzou byt i vyssi, v tomto pripade, protoze na i5 je coru mene, tim padem pri dosazeni stejne wattaze muzou jet na vyssi frekvenci.
Jestli teploty? tam nevim, tam to zalezi na tom jak se intelu procesory povedli a na chladici (co jsem tak cetl, tak nejvice lidem hreje na 13700k prave P-core 5 a i ja to pozoruji.. P-core ma 97 stupnu, ostatni P-cores treba kolem 90)
Jestli vysledek v benchmarku -> 20k, tak pak mas nadprumerne vykonny kousek -> prumer dle teto sranky je 17,5k https://nanorevie...-i5-12600k
"Když umřeš, tak o tom nevíš, ale pro ostatní je to těžké. To samé platí, když jsi debil." ~ autor neznámý
 
petsild
Shadowdeath napsal:

petsild napsal:
Spíš se podívej na reálnou spotřebu, já mám na 12600k podobný výkon při 95W.
Dej větší UV, určitě je tam větší rezerva.


No zkousel jsem snizit power limit na 150W jinak vsechno nechal na automatiku (nastavil jsem limit v biosu, voltaz, frekvence, atd. uz si to resi samo) a tohle byl vysledek.
Slo mne jen o to jak se budou chovat teploty a pritom jsem si vsiml zajimavosti ohledne taktu P vs E-cores.. Ze E-cory i snizenim limitu, zustaly stejne jako bez limitu a k podtaktovani doslo jenom u P-coru.. tim padel se paradoxne staly E-cores tema vykonejsima Úsměv (teoreticky samozrejmne, na E-core treba neni hyperthreading, atd..)
CPu Power dle HWInfa bylo opravdu max tech 150W.

Jinak nevim uplne jaky vykon porovnavas, pripadne jak to myslis? -> "já mám na 12600k podobný výkon při 95W"
Jestli takty u jader? tam verim, ze muzou byt i vyssi, v tomto pripade, protoze na i5 je coru mene, tim padem pri dosazeni stejne wattaze muzou jet na vyssi frekvenci.
Jestli teploty? tam nevim, tam to zalezi na tom jak se intelu procesory povedli a na chladici (co jsem tak cetl, tak nejvice lidem hreje na 13700k prave P-core 5 a i ja to pozoruji.. P-core ma 97 stupnu, ostatni P-cores treba kolem 90)
Jestli vysledek v benchmarku -> 20k, tak pak mas nadprumerne vykonny kousek -> prumer dle teto sranky je 17,5k https://nanorevie...-i5-12600k

Když dáš těch 150W limit, tak máš 12600k, ale s větší spotřebou.
Jen stáhni napětí, aby to nežralo 240W a na PL vůbec nešahej.
img25.rajce.idnes.cz/d2502/15/15475/15475408_671c3d189a72430840e88702444950a4/images/DCS.jpgimg25.rajce.idnes.cz/d2502/15/15475/15475408_671c3d189a72430840e88702444950a4/images/DR_2.jpgimg33.rajce.idnes.cz/d3302/16/16984/16984634_736d48680dbea871c244e75c34d27f32/images/SClogom.jpg
 
AJaromir
TDP a reálný výkon nemají moc společného. TDP se totiž uvádí jako průměrný tepelný výkon a ne jako maximální. Díky čemuž pak kupovat chladič dle TDP je blbost. Musíte pořizovat na dvoj a ž trojnásobek TDP.
 
Hot_Dog
Jaromire, to neni uplne pravda:
https://www.intel...ssors.html

Navic mam mnohokrat overeno, ze procik zere +- TDP kdyz na nej pustim zatez typu Prime95 nebo LinX...Ale to samozrejme plati pouze, dokud je na defaultnich vyrobcem nastavenych taktech a napeti... kdyz taktujes, tak spotreba vyroste i nad TDP.

I5-2500k má TDP 95W, když sem ho přetaktoval na 4600MHz a 1,23V, což bylo tak maximum rozumný, žral kolem 110W, při tomhle výkonu to největší chladiče Zalman a Noctua uchladěj cca na 60°C
I7-4930k má TDP 130W, přetaktovanýho na 4500MHz a 1,28V žral v maximu kolem 140W, to už stejnej chladič dával tak na 70°C
Ryzen 5800x má TDP 105 W, ale v zátěži, s mým undervoltingem jede na 4850MHz a vezme si kolem 155W, to už se teploty blížej spíš k 80°C

Ale jak píšu, TDP odpovídá pouze na defaultních taktech. Prdel je, že když sem koupil Ryzena 5800x a dal ho do základní desky, tak se sám přetaktoval oproti papírovým hodonotám aniž bych cokoliv dělal, protože ta automatická funkce (teď nevím jak se jmenuje) je na základních deskách defaultně zapnutáPff


Noctua NH-D15 a Zalman CNPS20X sou (jedny z) nejúčinnější vzduchový chladiče současnosti, 1KG+ pasivu, dva obří větráky, nic lepšího moc není, jedině snad nějaký pasivní Prolimatech Megahalem opatřený podomácku nějakejma větrákama... když na ně pustíš 250W z Intel 13. generace, tak si dovedu ty teploty kolem 90°C představit uplně v pohodě, přesto, že při běžnym provozu (hraní šturma ve VR) to asi nebude mít těch 250W, ale třeba 180-200W, nevím, nemám vyzkoušené...
Upravil/a Hot_Dog dne 03-02-2023 16:59
i.ibb.co/MRjkv1k/Hot-Dog.png
 
AJaromir
Tady něco málo o TDP:
https://noctua.at...nce-rating

Standardizované hodnocení výkonu (NSPR) společnosti Noctua a klasifikace kompatibility chladičů CPU

Měření, hodnocení a porovnávání výkonu chladičů CPU za účelem výběru nejlepšího řešení pro určitý procesor je mnohem složitější, než se na první pohled může zdát. Vzhledem k tomu, že specifikace TDP (Thermal Design Power), které uvádějí výrobci procesorů a mnozí dodavatelé chladičů, jsou stále nepřehlednější, Noctua se snaží zákazníkům pomoci při informovaném rozhodování o koupi tím, že nabízí jak jednoduché, obecné hodnocení výkonu každého chladiče (Noctua Standardised Performance Rating, NSPR), tak i podrobné klasifikace kompatibility pro konkrétní procesory, které uživatelům umožňují určit, kolik turba nebo přetaktování mohou očekávat od konkrétního modelu na konkrétním procesoru.

Problémy se jmenovitým tepelným výkonem (TDP)

Hodnocení TDP (Thermal Design Power) zavedli výrobci procesorů, aby určili, kolik tepla bude konkrétní procesor vyzařovat, a zákazníci si tak mohli vybrat vhodný chladič. V reakci na to začali výrobci chladičů uvádět, kolik TDP jejich chladiče podporují. Jakkoli to může znít jednoduše a hloupě, existuje několik závažných problémů, které tento zdánlivě jednoduchý proces výběru chladiče s hodnotou TDP, která odpovídá hodnotě TDP vašeho procesoru, stále více matou.

Za prvé, hodnoty TDP zveřejňované společnostmi Intel a AMD jsou v průběhu let stále více zavádějící. V současné době není neobvyklé, že takzvané "95W" nebo "105W" procesory produkují tepelný výkon 150 W nebo více. V minulosti bylo k překročení udávaného TDP často zapotřebí ruční ladění ze strany uživatele (přetaktování), ale v současné době mnoho procesorů překračuje udávané hodnoty TDP automaticky pomocí svých turbo režimů. Tato turbo nastavení jsou často ještě vylepšena mnoha základními deskami pro nadšence, které ve výchozím nastavení nevynucují doporučené limity spotřeby od společností Intel a AMD, pokud je uživatel neomezí ručně. Vzhledem k tomu všemu může být výběr chladiče, který podporuje pouze specifikované TDP procesoru, problematický a může mít za následek nižší než očekávaný výkon systému. V důsledku toho specifikace TDP uváděné výrobci procesorů již nemohou sloužit jako jednoduché vodítko při výběru chladiče.

To je však jen špička ledovce. Druhým klíčovým problémem je, že množství tepla, které může chladič odvést, se může u jednotlivých procesorů značně lišit. Například stejný chladič může být schopen odvést 250 W u procesoru A, ale pouze 150 W u procesoru B. Zejména procesory s menšími čipy (DIE) a menšími integrovanými rozvaděči tepla (IHS) se chladí mnohem obtížněji než větší, které vydávají stejné množství tepla. Kromě těchto rozdílů, které jsou způsobeny různou hustotou tepelného toku, vedou k významným rozdílům mezi jednotlivými modely i další aspekty, jako je vnitřní konfigurace DIE a umístění na pouzdře procesoru a také maximální povolená teplota procesorů. Přiřazení obecné hodnoty TDP chladiči procesoru proto může být ve výsledku také zavádějící.

Za třetí, maximální kapacita odvodu tepla není zdaleka jediným aspektem tepelného výkonu chladiče a možná ani tím nejdůležitějším: Tepelný výkon chladičů CPU založených na heatpipe se neškáluje lineárně, takže i když chladič A může být schopen odvést až 350 W a chladič B pouze 300 W, může se stát, že při nižších úrovních tepla, jako je 150 W, budou mít stejný výkon, což může být pro zákazníka mnohem důležitější. Max. TDP proto nemohou plně vypovídat o výkonu chladiče. To je důležité zejména u procesorů s vysokou hustotou tepelného toku nebo jinými vnitřními omezeními, které nelze posunout nad relativně nízké úrovně výkonu bez ohledu na to, kolik tepla by chladič dokázal odvést. Pokud například procesor nemůže kvůli vnitřním omezením překročit 120 W, bude pro zákazníka mnohem důležitější výkon chlazení při 120 W, než kdyby chladič teoreticky mohl odvádět 300 nebo 350 W.

V neposlední řadě je často nejasné, jak jsou vlastně odvozeny hodnoty TDP, které někteří výrobci chladičů inzerují. To je velmi problematické, protože maximální množství tepla, které chladič dokáže odvést, se výrazně liší v závislosti na testovacím prostředí a parametrech. Výsledky se budou lišit nejen mezi jednotlivými procesory nebo v případě, že je místo skutečného procesoru použit vlastní topný prvek, ale závisí také na okolní teplotě a maximální teplotě, které může procesor nebo topný prvek dosáhnout. Například maximální množství tepla, které může chladič odvést, bude zcela jiné, pokud je test prováděn při okolní teplotě 15 °C a topný prvek smí dosáhnout 90 °C, než když je test prováděn při okolní teplotě 25 °C a topný prvek smí dosáhnout 50 °C. Vzhledem k tomu, že většina výrobců chladičů neuvádí, jakým způsobem byly jejich hodnoty TDP získány, je velmi problematické používat tyto hodnoty k porovnávání produktů různých výrobců. Protože nejsou specifikovány žádné parametry, a tudíž není možné hodnoty kontrolovat, začaly některé značky inzerovat hodnoty TDP, které se s ohledem na reálné použití zdají být jednoduše nereálné. Účastnit se hry na přehnané specifikace pro nás není řešením a to je další důvod, proč Noctua nezveřejňuje hodnocení TDP. Místo toho se vyhýbáme různým nedostatkům běžných hodnocení TDP tím, že nabízíme kombinaci našeho standardizovaného hodnocení výkonu Noctua (NSPR) a klasifikací specifických pro jednotlivé procesory.

Standardizované hodnocení výkonu Noctua (NSPR)
Standardizované hodnocení výkonu (NSPR) společnosti Noctua je klasifikační systém nezávislý na platformě, který zákazníkům umožňuje na první pohled posoudit a porovnat účinnost chladičů procesorů Noctua: Čím vyšší je skóre NSPR, tím lepší je výkon chladiče. Například špičkové chladiče, jako je NH-D15, dosáhnou skóre NSPR vyššího než 150, zatímco kompaktní nízkoprofilové chladiče budou mít skóre nižší než 50. Modely střední třídy, jako je NH-U12S, budou někde uprostřed.
Upravil/a AJaromir dne 03-02-2023 16:49
 
Hot_Dog
OK, nekoukám na TDP ale na reálný watty, co žere procík, viz moje tří příklady o příspěvek vejš... Nevim kolik sou reálný watty 13700k, ale pokud je to třeba 180W tak tam ta teplota kolem 90°C odpovídá...

Nainstalujte si schválně AIDU64 nebo něco podobnýho a řekněte mi, kolik Wattů to žere při těch 90°C, bude to něco mezi 170 a 200W odhaduju, při horších chladičích než výše uvedené míň...
Upravil/a Hot_Dog dne 03-02-2023 16:57
i.ibb.co/MRjkv1k/Hot-Dog.png
 
Přejít na fórum:
Přihlášení
Jméno

Heslo



Nejste pilotem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
TeamSpeak3
cr597.teamspeak3.com:9254
Heslo: net

Rychlovka
Pro přidání zprávy se musíte přihlásit.

30-04-2024 10:19
Teď se tyká všude. Každý je familierní jak kdybychom všichni spolu pásli husy.

29-04-2024 20:53
Tem Teamspeak jedete trojku nebo pětku? Mně se nechce nikam registrovat.

29-04-2024 20:44
Jsem zapl discord. FUJ! Proč mi tam všechno tyká? To je tak nezdvořilé a neuctivé.

24-04-2024 12:25
-Vzrusuju te? - -Docela jo, jsi krasna zenska a chtel bych byt tvuj princ. - -To je pekne. Ale na to jsem se neptala. Potrebovala bzch yjistit, jak se yapina ceska klavesnice. Pomuyes mi?

22-04-2024 20:31
Njelepší je kombinace FF (s pluginem kačera)+uBlock ;-)

21-04-2024 09:36
No zatím ještě není. Neumí blokovat vyskakovací okna.

19-04-2024 23:01
jo, kačer je dobrej Úsměv

19-04-2024 17:04
No já asi přejdu na duckduckgo, až jej vyladí.

16-04-2024 11:52
To jsou Jaromíre defekty z realtime anti-anti-ads google teroru. Chyba není na tvém přijímači. Už před 3 rokama jsem Chrome definitivně odinstaloval a přešel opět po 20 letech na FF

12-04-2024 16:25
Pořídil jsem si Arctic Liquid Freezer III 360. Poměr cena/výkon asi nepřekonatelný. Uchladilo to 300W po dobu 10 minut.

34,807,060 návštěv