March 29 2024 08:23:14
Navigace
IL-2 BoS Návody
1. Aktivace licence
2. Ladění .ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 BoS FAQ (pilot help)
IL-2 BoS FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
CLoD Návody
Postup instalace volitelných záplat
Nastavení ovládání (Aircraft.csv)
IL-2 Návody
IL-2 Sturmovik (verze)
1. Začínáme s IL-2
2. Ladění conf.ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 Sturmovik FAQ (pilot help)
IL-2 Sturmovik FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
RoF Návody
Planeset
Kdo je on-line
· Hosté on-line: 3

· Piloti on-line: 0

· Registrovaní piloti: 2,743
· Nejnovější pilot: Thehealthreviews23
IL-2: Cliffs of Dover
IL-2 Sturmovik: Cliffs of Dover- krabice (box)
IL-2 Sturmovik 1946
IL-2 Sturmovik 1946 - krabice (box)
Rise of Flight
Rise of Flight - krabice (box)
Informace o SVK
Vlastníci a provozovatelé
Pravidla SVK fóra
Číst diskuzi
 Vytisknout diskuzi
Thustmaster airbus (Quadrant )
Al CZ
Mám dotaz - stačila by mi tahle nová plynovka od Thustmasteru takříkajíc na všechno (BoS i DCS ?) Na rovinu říkám, že na Warthoga nebo Virpil fakt nemám...
 
Hot_Dog
Tak mohl si sem hodit aspoň odkaz, ale jestli sem našel to správný tak takříkajíc na vše ti to určitě stačit nebude...

Podle všeho to má 2 osy, takže ti to vystačí tak na Bf-109/FW-190... Některý USAF/RAF pozdní letadla zvládneš taktéž se dvěma osama plyn/vrtule, ale jinak sou i BoX letadla na který využiješ 4++ os...

-Plyn
-Vrtule
-Směs
-Chladič oleje
-Chladiš vody/outlety
-Inlety/Intercooler
-3x Trim

Pro fajšmekry pak třeba ještě:
-Gyro rozpětí
-Gyro vzdálenost
-Turbocharger pro P-47D
-Zoom
-Brzdy

A to sme jen u BoX, u DCS toho bude ještě víc... Některý věci se používa zcela minimálně, takže je lze nastavit na tlačítka, ale tak obecně 4 osy už by byly dobré téměř na vše, Plyn, Vrtule, Chladič, ještě něco... Pro ty Fokáče a Befka ti stačej ty dvě...
 
magot
Al CZ napsal:
Mám dotaz - stačila by mi tahle nová plynovka od Thustmasteru

jaká? Úsměv
 
pSipi
Teoreticky ano ale ta vec ma 2 problemy.
1. nedostatok tlacitok a hat switchov.
2. je to tak skarede ze sa na to neda pozerat.

Problem 1 je samozrejme vaznejsi.
Bez tlacitok na plynovke musis vsetko mapovat na paku alebo klavesnicu.
V DCS sice ide klikat v kokpite mysou ale to nie je v bojovej situacii mozne.

V inom poste si pisal ze mas Warthoga paku. Ak su peniaze problem tak si za tie prachy co si dal za paku mohol kupit cely T16000 set aj s T.Flight pedalmi.

Tuto Airbus vec by som nekupoval.To radsej Saitek Throttle Quadrant.
Ak sa mienis lietaniu venovat serioznejsie tak sa investicii do slusneho HW nevyhnes.
 
Al CZ
Warthoga sem koupil kdysi ve vánoční slevě na Alze. Tuším za tři tisíce.

Vážně - no chci si zalítat s Mosquitem...

Mně to nebaví hrát v režimu simulátor. Nastavím si start ve vzduchu, nesmrtelnost, neomezenou munici, neomezený palivo a chci prostě lítat nad mapou a lovit nácky jako ztělesněná fůrie. RATATATA BUM BUM BUM. Přesně ve stylu knížek o Bigglessovi. Nebo toho traileru na Mossie Úsměv

Uznávám, že plynovka Virpil je pěkná ale když jsem si spočítal na kolik by vyšla + pedály protočily se mi panenky. Jako 20k volných fakt nemám, to sorry
 
1stCL_Fucida
Na tenhle způsob létání asi bude lepší platforma BoX, než DCS, ne? Jen si tedy budeš muset na Mossie ještě pár týdnů/měsíců. Ale do konce roku by snad mělo být venku.

Kup si tady z druhé ruky plynovku k X52:
https://vwings.ne...ost_333681. Na ovládání motorů zvlášť se vyprdni, stejně to v drtivé (ale opravdu DRTIVÉ) většině času nevyužiješ. Já měl dvojitou plynovku a nepoužíval jsem ji ani na Bf 110/Me 262 prakticky vůbec (tím myslím motory zvlášť). A plynovka X52 je i po letech fantastická. Osy má 3.
"Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt."
 
pSipi
1stCL_Fucida napsal:

Na tenhle způsob létání asi bude lepší platforma BoX, než DCS, ne?

Pripadne Warthunder.
 
magot
Spíše "jen" WT či WoT Šklebící se
 
petsild
Třeba takové NXT od VKB má na základně osu plynu a dva ecodery, které se dají několikrát shiftovat/přepnout v podobě trimů, analogové osy.
Teoreticky lze na těle zařízení používat nezávisle 6 + 1 analogové osy.
img25.rajce.idnes.cz/d2502/15/15475/15475408_671c3d189a72430840e88702444950a4/images/DCS.jpgimg25.rajce.idnes.cz/d2502/15/15475/15475408_671c3d189a72430840e88702444950a4/images/DR_2.jpgimg33.rajce.idnes.cz/d3302/16/16984/16984634_736d48680dbea871c244e75c34d27f32/images/SClogom.jpg
 
Al CZ
Jenže tyhle plynovky i pedály stojí doslova desítky tisíc. Já hledám levnějši alternativu . Nejde o to, že bych si to nechtěl koupit, mám rád věci co jsou bytelné, ale prostě na to nemám momentálně peníze.
 
Zifi
Ještě jednou si pečlivě přečti co petsild napsal.
 
Al CZ
No mně z toho vyplynulo, že VKB páka je super Vyděšený) Když to zhrnu. Což asi je.


Jak mi tu byl doporučován ten Saitek, ten znám, teda, bral jsem jej v úvahu už dávno, avšak to jsou jenom přípusti motoru ne ? Na tom žádná extra tlačítka nevidím (teda až na ty kolébkové spínače, co asi mají simulovat zapalování ?

Nebo se zeptám ještě takhle - laicky. Když tu mám dva kniply (Kobru a Warhoga a jako hlavní bych chtěl Hoga, tak čistě teoreticky lze nastavit kobru jako plyn ne ? Teda ona dokonce i ten plyn má na základně, nebo je prostě lepší dedikovaná plynovka které se pohybuje lineárně ? (protože tím joyem samo může člověk v návalu stressu zatlačit do stran.
Upravil/a Al CZ dne 21-09-2021 00:33
 
Zifi
Vzhledem k tomu na co to chceš, tak žádné tlačítka nepotřebuješ. Kup za 400 bazarový Thrustmaster flight hotas. Separuj z toho plynovku a do jisté míry ti to nahradí pedály. Navíc tam tlačítka jsou a na WH sticku taky. Až tě to lítání za dva týdny přestane bavit, tak oželíš jen čtyři 400. Před lety jsi měl stejný problém. Psal jsem ti zprávu jestli ještě potřebuješ plynovku. Ani ses neozval. Chtěl jsem ti ji dát
 
1stCL_Fucida
Al CZ napsal:
Jak mi tu byl doporučován ten Saitek, ten znám, teda, bral jsem jej v úvahu už dávno, avšak to jsou jenom přípusti motoru ne ? Na tom žádná extra tlačítka nevidím (teda až na ty kolébkové spínače, co asi mají simulovat zapalování ?


Ne, plynovka k X52 má celkem 4 osy (nahoře jsem psal jen 3, ale na jednu jsem přitom zapomněl). Jedna je klasicky páka vpřed a vzad, další je posuvník pod palcem a pak taková ta kolečka s černými "proužky", to jsou také osy. Takže na tu páku pohodlně namapuješ přípusť, otáčky vrtule, směs a třeba ještě nějaký chladič. Do toho má ještě poziční klobouček, ministick ovládající myš, kolečko myši a 6 tlačítek. A navíc skvělá ergonomie. Prostě super páka.
"Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt."
 
jardazov
Tady jsou ty tlačítka na X-52

[img]https://i.ibb.co/7kd3XXt/X52-Template.png[/img] is not a valid Image.
 
Al CZ
To jsme si nerozumèli, já myslel, že je mi místo toho Airbusu doporučováno toto: https://www.alza.cz/gaming/saitek-pro-flight-throttle-quadrant-d4671723.htm?kampan=adw4_prislusenstvi-pro-it-tv_pla_all_obecna-css_ovladace_c_9062909___MH331a_456135983442_%7e109587575987%7e&gclid=CjwKCAjwhaaKBhBcEiwA8acsHKxdmHj4FffcnW9Sev7MXLxpOxbfATMSfJJiBvMrPP1Fgxi75jEaphoCZzcQAvD_BwE

Zifi, to je mi líto, ani nevím, že mi taková zpráva přišla, tak se dodatečně omlouvám.

Ono to je s tou pákou nebo pákami nějaké začarované.

Připojím cobru - střílí to.

Připojím hoga - udělám mapping triggerů (na dvoupolohové spoušti -jak mi bylo poraděno) nestřílí to.

Částečně už asi vím, proč jsem - někdy spadl. Vypadá to, že rutiním přepnutím přepínačů jsem si vypnul palivové pumpy.

A asi flak funguje tak ze i kdyz mate god mod tak vás to stejně srazí k zemi jen nevybuchnete.

Plus když posunu plyn tak se ozve nějaký klakson. Co to je ?

Nemyslím, že by mne to přestalo bavit, spis naopak, ted mám "35 monitor s gsync a simy dávají větši smysl. A Mossie je srdcovka.

Mimochodem jde si letadlo obhlédnout z fps pohledu ? Protoze sem videl screeny kde ma otevřená dvířka kabiny. Jestli by si šlo prohlédnout kanony, motory a tak...

Kazdopadne o zabavu postarano.
 
Leroy
@Al CZ offtopic pedály: pokud hledáš pedály poměr cena/výkon tak já jsem spokojený s těmito. Piloti zde na fóru je několikrát zmínili pozitivně. Za tu cenu seženeš tak max. Logitech Saitek. Záleží jestli chceš plast nebo kov. Samolepky jsou na přání. Cena pedálů 3950 Kč i s dopravou.
2i.cz/images/2021/09/21/20210921_173016.jpg


https://pedaly-ha...e.cz/home/
Novější stránkyhttps://www.pedal...latory.cz/
 
AB1Richard
Taky mám. Doporucuji
 
Přejít na fórum:
Přihlášení
Jméno

Heslo



Nejste pilotem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
TeamSpeak3
cr597.teamspeak3.com:9254
Heslo: net

Rychlovka
Pro přidání zprávy se musíte přihlásit.

19-03-2024 14:59
Mrknutí

16-02-2024 16:54
1stCL .. forever :-)

15-02-2024 13:46
Chtěl jsem tu napsat výborný fór o České poště, ale mám obavu, že by vám to nedošlo.

02-02-2024 12:17
Nj, na rozdíl ode dneška tehdá ještě nešetřili.

29-01-2024 14:14
Dej vzorek.

29-01-2024 13:41
Rád bych tu napsal pár chemických vtipů, ale bojím se reakcí...

29-01-2024 12:29
Phantom bolševické promo Úsměv https://youtu.be/.
..

05-01-2024 17:45
Z 2:5 na 8:5.... zázrak

21-12-2023 16:25
Já jsem rád, že BMW potvrdilo, že moje letitá motorka si s tím poradí a nemusím to řešit :-)

21-12-2023 15:59
Ještě mohu kupovat Natural 98, který má ETBE. Nebo ještě se dá někde sehnat neoriginální těsnění na regulátor tlaku paliva, který bude dělat největší neplechu.

34,600,990 návštěv