April 20 2024 02:00:50
Navigace
IL-2 BoS Návody
1. Aktivace licence
2. Ladění .ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 BoS FAQ (pilot help)
IL-2 BoS FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
CLoD Návody
Postup instalace volitelných záplat
Nastavení ovládání (Aircraft.csv)
IL-2 Návody
IL-2 Sturmovik (verze)
1. Začínáme s IL-2
2. Ladění conf.ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 Sturmovik FAQ (pilot help)
IL-2 Sturmovik FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
RoF Návody
Planeset
Kdo je on-line
· Hosté on-line: 6

· Piloti on-line: 0

· Registrovaní piloti: 2,745
· Nejnovější pilot: Kokes
IL-2: Cliffs of Dover
IL-2 Sturmovik: Cliffs of Dover- krabice (box)
IL-2 Sturmovik 1946
IL-2 Sturmovik 1946 - krabice (box)
Rise of Flight
Rise of Flight - krabice (box)
Informace o SVK
Vlastníci a provozovatelé
Pravidla SVK fóra
Číst diskuzi
 Vytisknout diskuzi
Ako namapovať digital rotare switches v IL-2 Sturmovik GB?
arnysimilar
Pred časom som si zaobstaral parádnu plynovku od výrobcu z Ukrajiny.
https://www.youtu...k7jiOUC0I0
Všetko funguje ako má. Jediný problém mám s digitálnymi nekonečnými otočnými potenciometrami.
Ak si pozriete video, kde tú plynovku predvádza, vidíte, že Windows tie rotary switches vôbec neeviduje.
IL-2 Sturmovik GB je na tom oveľa lepšie a v nastavení mi umožní ich priradiť k trimom alebo aj tlačidlám. Správa sa to ako POV.
Problém je, že v hre ich otočenie nezaznamená. A trim sa nehýbe. Predpokladám, že je to preto, že ten signál z toho digitálneho potenciometra je veľmi krátky aby ho v hre zaznamenal.
Konzultoval som to z výrobcom. On vraví, že treba použiť nejaký mapper a nastaviť tam delay napr. 250 ms.
Skúšal som napr. Joytokey ale ten sa správa ako Windows a vôbec tieto potenciometre neberie do úvahy. Takže to tam neviem namapovať.
Nepozná niekto nejaký iný mapper? S ktorým by to mohlo fungovať. Našiel som ich na mraky, ale všetky chcú väčšinou peniaze dopredu bez vyskúšania a nechcem kupovať mačku vo vreci.
Ďakujem za podnety a rady.
 
www.podhajska1.sk
1stCL_Fucida
Ty jo, to je dobrá stylovka! Úsměv. Až ten problém vyřešíš, tak si ji asi budu muset poříádit! Úsměv.

...i když tedy jestli ani sám výrobce nedokáže říct, jak jednoznačně tohle zafixovat u velmi rozšířeného BOX, tak asi ještě zůstanu u plynovky z X52 Úsměv
"Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt."
 
magot
A v DCS ti to jde?
Tohle je fušeřina samotného BOXu, hra osu zaznamená, ale nepřidá ji dokud nezná kompletní rozsah od 0 - 100%.
Takže kdyby ten potenciometr měl fyzicky rozsah 0 - 99% tak to BOX nepřidá. Stejně tak ROF. DCS, CLOD a starý šturm to neřeší a přidá vše ..

Řešil jsem to u TPR pedálů a těch plastových plynovek s třema pákama. Vždy se to dořešilo magicky, tak dlouhou jsem je přeinstalovával a kalibroval ve widlých až se to jednoho krásného dne chytlo. MS je totiž nejvíc nejlepší Šklebící se
 
arnysimilar
Tak som to trochu pokročil. Výrobca poradil staručký soft SVMapper. A konečne vidím tie potenciometre hoci nie ako POV ale ako samostatné tlačidlá.
Už sa mi to v IL2 aj hýbe, ale strašne pomaly.
Hrám sa s tými delay nastavením, ale stále mi to dá cca 1% na štvrť otáčku. Vedel by niekto poradiť?

Takto vyzerá ten SVMapper.
https://ibb.co/2t...

DCS bohužiaľ nelietam, takže neviem vyskúšať.
 
www.podhajska1.sk
magot
a ve widlých se to tváří jak?
 
arnysimilar
Vo Win sa to tvári akoby to tam ani nebolo. Však pozri to video, keď s tým krúti nič sa nedeje.
 
www.podhajska1.sk
magot
to vypadá jak kdyby je nezapojili/ chyba v instalaci .. když ty stejné dva fungují a zbytek ne

btw, tahle verze by fungovat mohla, má jen dva Šklebící se
http://gvl224.com...2/tr15.jpg
 
arnysimilar
Nie, zapojené je to dobre. SVMapper ich vidí všetky 4.
Len tie časy klikov sú tak malé, že to IL2 ledva zaznamená a musím krútiť ako blázon.
Ale sú tam nejaké delay v ms, len neviem čo tam zadať, lebo či dám 20, 50, 100, 250 stále to to správa prakticky rovnako. Tiež je tam ten repeat. A otázka je či nastaviť len press on alebo aj on release.
No proste priveľa premenných, keď tomu človek poriadne nerozumie.
 
www.podhajska1.sk
pSipi
magot napsal:

A v DCS ti to jde?
Tohle je fušeřina samotného BOXu, hra osu zaznamená, ale nepřidá ji dokud nezná kompletní rozsah od 0 - 100%.
Takže kdyby ten potenciometr měl fyzicky rozsah 0 - 99% tak to BOX nepřidá.


Windows musi poznat ten rozsah ak to ma dat ako osu. BOx to len preberie od windowsov a nestara sa.
Pri kalibracii vo windowsoch moses dat akykolvek rozsah.
Pri takych nekonecnych otacatkach ma asi windows problem.
Podla mna to tam je ako tlacidlo a na tom videu je aj vidiet ze ked tym zatoci preblikne jedno tlacidlo.
 
magot
pSipi napsal:
Windows musi poznat ten rozsah ak to ma dat ako osu. BOx to len preberie od windowsov a nestara sa.

To je teorie, ale v praxi to není úplně pravda.
U mne osu která nemá celý rozsah detekují widle, dcs ale box ne.
Krom toho widle mají v sobě chybu, že nemažou data předchozí instalace/ kalibrace stejného typu zařízení a to má pak vliv právě na onu chybnou délku osy - zde zřejmě použijou předchodzí data.
Tam se pak musí dělat taková vifikundace s re-instalací aby widle instalovaly zažízení jako z brusu nové.

Btw stačí si udělat jednoduchý test v BOX - nastav si osu tak že dej nejdříve na 0% a pak dej jen na 75%. Nemáš namapováno a uloženo. Nic tam není.
V DCS ale ano.
Upravil/a magot dne 28-04-2021 12:40
 
LesniHU
Hele, a nebude to náhodou tím, ze to není potenciometr a tudiz to není osa a tudiz se to jako osa chovat nebude? Ze je to normální rotační enkoder, takze do pocitace se dostává jen informace "pootočeno o zub doprava", resp. doleva, ve forme krátkého stisku tlačítka, jednoho či druheho. A ze hra to nebere jako osu, ale tu danou namapovanou věc ovládá stejně, jako byste opakovane mačkali jedno ci druhe tlacitko prstem.
 
arnysimilar
Je to tak ako hovorí LesniHu, aj výrobca sa vyjadril, že je otočenie vľavo o zub je ako zatlačenie klávesy 1 a otočenie vpravo je zatlačenie klávesy 2.
Lenže problém je, že ten signál je strašne krátky, niekoľko ms možno.
a môžem to otáčať ako blázon aby to vôbec spravilo 1%, takže v praxi nepoužiteľné.
Potom sú tam tie dalaye, ale to už je pre mňa vyššia dievčenská.
 
www.podhajska1.sk
magot
No, tak je to jasné. Limitace HW.
 
arnysimilar
Všetkým ďakujem za nakopnutie, tak som to nakoniec vyriešil. A ide to perfektne.
Treba to namapovať v Joytokey. Ten to vie, ale
treba nastaviť v Options Number of buttons na 128 viď
https://ibb.co/8g...
A potom treba mapovať Keyboard multi a zadať 250 ms delay, viď
https://ibb.co/vw...
 
www.podhajska1.sk
310_cibule
To asi dost potřebuju. Na kolik to přijde? A dá se to někde sehnat?
"Máte právo říkat cokoli. ... Právo být na veřejnosti za hlupáka je u nás garantováno ústavou. Ale právo něco vyslovit nedělá z toho výroku pravdu. Pravda se prokazuje nebo vyvrací porovnáním s fakty. Kdo tenhle princip nerespektuje, s tím je těžká řeč. Všichni smíme takovou diskusi odmítnout. To není zbabělost ani povýšenost, to je jen rozumné hospodaření se silami a časem."
 
ringlett
310_cibule napsal:

To asi dost potřebuju. Na kolik to přijde? A dá se to někde sehnat?


Někde o něm psal Alan Grey, tady na fóru i u sebe, myslím, že celkem podobně. Hodně o tom uvažuji, ale zatím jsem se nerozhoupal.
Nelétám, občas se plazím ...
 
arnysimilar
310_cibule napsal:

To asi dost potřebuju. Na kolik to přijde? A dá se to někde sehnat?

Kontakt na Vasilija, výrobcu plynoviek máš v prvom poste. Klikni na YT video a tam v info je na neho mail. Spraví ti, čo len budeš chcieť.
Pre orientáciu, tá moja vyšla na 220 EUR vrátane poštovného. A obišlo to zázrakom colnicu.
Plus počítaj ešte 6 EUR za Joytokey soft, ale teraz to už chodí všetko, tak ako má. A môžem mať viac profilov, na každé lietadlo iný, čo IL2 neumožňuje.
 
www.podhajska1.sk
310_cibule
To je super, díky za info. Myslel jsem, že bude dražší.

Komunikuje Vasilij anglicky (v ruštině už bych to nedal)? A za jak dlouho od objednání ti to přišlo?
"Máte právo říkat cokoli. ... Právo být na veřejnosti za hlupáka je u nás garantováno ústavou. Ale právo něco vyslovit nedělá z toho výroku pravdu. Pravda se prokazuje nebo vyvrací porovnáním s fakty. Kdo tenhle princip nerespektuje, s tím je těžká řeč. Všichni smíme takovou diskusi odmítnout. To není zbabělost ani povýšenost, to je jen rozumné hospodaření se silami a časem."
 
arnysimilar
Vasilij je veľmi seriózny, vie slušne anglicky. Výroba trvala 8 týždňov + týždeň doprava.
A cca 10% zľavu som zjednal. Ale viac by som na neho netlačil.
Ešte poznámka k platbe.
Na Ukrajine nemajú stále Paypal. Ja som mu poslal prachy cez TransferWise.
Upravil/a arnysimilar dne 28-04-2021 16:13
 
www.podhajska1.sk
310_cibule
Ještě jednou dík.
"Máte právo říkat cokoli. ... Právo být na veřejnosti za hlupáka je u nás garantováno ústavou. Ale právo něco vyslovit nedělá z toho výroku pravdu. Pravda se prokazuje nebo vyvrací porovnáním s fakty. Kdo tenhle princip nerespektuje, s tím je těžká řeč. Všichni smíme takovou diskusi odmítnout. To není zbabělost ani povýšenost, to je jen rozumné hospodaření se silami a časem."
 
Přejít na fórum:
Přihlášení
Jméno

Heslo



Nejste pilotem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
TeamSpeak3
cr597.teamspeak3.com:9254
Heslo: net

teamspeak server Hosting by TeamSpeak3.com
Rychlovka
Pro přidání zprávy se musíte přihlásit.

19-04-2024 23:01
jo, kačer je dobrej Úsměv

19-04-2024 17:04
No já asi přejdu na duckduckgo, až jej vyladí.

16-04-2024 11:52
To jsou Jaromíre defekty z realtime anti-anti-ads google teroru. Chyba není na tvém přijímači. Už před 3 rokama jsem Chrome definitivně odinstaloval a přešel opět po 20 letech na FF

12-04-2024 16:25
Pořídil jsem si Arctic Liquid Freezer III 360. Poměr cena/výkon asi nepřekonatelný. Uchladilo to 300W po dobu 10 minut.

07-04-2024 21:31
Taky vám v prohlížeči Chrome vyskakují artefakty?

19-03-2024 14:59
Mrknutí

16-02-2024 16:54
1stCL .. forever :-)

15-02-2024 13:46
Chtěl jsem tu napsat výborný fór o České poště, ale mám obavu, že by vám to nedošlo.

02-02-2024 12:17
Nj, na rozdíl ode dneška tehdá ještě nešetřili.

29-01-2024 14:14
Dej vzorek.

34,727,746 návštěv