June 18 2026 10:25:29
Navigace
IL-2 BoS Návody
1. Aktivace licence
2. Ladění .ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 BoS FAQ (pilot help)
IL-2 BoS FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
CLoD Návody
Postup instalace volitelných záplat
Nastavení ovládání (Aircraft.csv)
IL-2 Návody
IL-2 Sturmovik (verze)
1. Začínáme s IL-2
2. Ladění conf.ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 Sturmovik FAQ (pilot help)
IL-2 Sturmovik FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
RoF Návody
Planeset
Kdo je on-line
· Hosté on-line: 1

· Piloti on-line: 2
saldy, LesniHU

· Registrovaní piloti: 2,760
· Nejnovější pilot: 310_Raptor
IL-2: Cliffs of Dover
IL-2 Sturmovik: Cliffs of Dover- krabice (box)
IL-2 Sturmovik 1946
IL-2 Sturmovik 1946 - krabice (box)
Rise of Flight
Rise of Flight - krabice (box)
Informace o SVK
Vlastníci a provozovatelé
Pravidla SVK fóra
Číst diskuzi
 Vytisknout diskuzi
DCS nejde spustit
Jarin
Dobrý den.

Prosím o pomoc. Při každém spouštění DCS vyžaduje sériová čísla modulů. Na stránkách DCS čísla jsou, ale né všechna. Bez ser. čísel se moduly nespouštějí. Doposud se načítali automaticky. Nechápu co se změnilo. Možná jsem něco přehlédl. V programu ani nastavení jsem se nehrabal.

Pokud by někdo věděl, dejte prosím vědět.

Děkuji Jarin
 
AJaromir
Jakou máte verzi DCS:World? Nové verze mají novou DRM, která je již bezkíčová. Jaké moduly se tam ukazují? Jen ty, které byly nakoupeny nebo i nějaké další? Instaloval jste nějaké neoficiální modifikace? Mody nainstalované do špatné složky způsobuji takové a podobné chyby.
Upravil/a AJaromir dne 30-03-2021 21:02
 
pSipi
Staci ich vypnut.
 
AJaromir
Saburo napsal:

Tento problém nejspíš řeší odinstalace modulů, těch co to dělají přes "Module Manager" a jejich nová instalace.
Tohle myslím radí na ED foru.


To je zbytečně složité. Stačí dát opravu, to je o dost rychlejší cesta. Pokud je ale problém jinde, tak to nepomůže.
 
Aces_Wild
Můj tip je ten, že má/měl ve Widlích zimní čas. Úsměv
 
Jarin
Dobrý den.

Děkuji všem za příspěvky a rady. Problém je vyřešen. Pro mne ten nejméně pravděpodobný problém. Jak napsal Aces_Wild - zimní čas na Windowsech. Fakt nechápu, proč toto ovlivňuje spuštění modulů?

Děkuji Aces_Wilde.

S pozdravem Jarin
 
AJaromir
Jarin napsal:

Dobrý den.

Děkuji všem za příspěvky a rady. Problém je vyřešen. Pro mne ten nejméně pravděpodobný problém. Jak napsal Aces_Wild - zimní čas na Windowsech. Fakt nechápu, proč toto ovlivňuje spuštění modulů?

Děkuji Aces_Wilde.

S pozdravem Jarin


Protože komunikace se serverem funguje přes SSL/TLS protokol, který používá časově závislé šifrování. Pokud je časová odchylka vyšší, jak 10 minut, tak se se serverem nespojí. Stejně tak to dělají i webové stránky s SSL/TLS. Když je špatně nastavený čas, webová stránka se nezobrazí.
Divím se, že se nezobrazila chyba, kód 500.
 
magot
jj teď to přesně řeším v jobu. Vysvětloval jsem arabům, že pokud se posune čas, tak si všichni vzpomenou na strojvůdce ale zapomenou to ošetřit v rámci expirace tokenů, tls a podobných chujovin.
a ještě se ptali kdo je to strojvůdce, tak jsem jim řekl velký Muftí ..
 
Jarin
Děkuji za vysvětlení.
 
Placek
Dobry den.
Volam o pomoc pri spusteni Dcs.Po par mesiacoch som chcel opat spustit dcs.Spusti mi launcher a nalogujem sa.Otvori mi menu a zacnu problemi.Zakupeme moduly mi ukazuje spravne.Dostanem sa volieb ked chcem vyjst dcs zamrzne.Pri rychlom starte modulu zamrzne.Pri otvoreni manazera modulov otovri a zamrzne.Mam aktualnu verziu hry,ovladace grafiky.Hru sa dal opravit ,znova preinstaloval ,ovladace tiez.Bracho mi nasiel ze vypisuje chybovy kod: ERROR DX11BACKEND (13244): DX device removed. Reason: 0x887A0005.Skusil najst na nete riesnie ale nic nefungovalo.Mate podobnu skusenost alebo tusite co to moze byt za problem? Moja zostava Intel 3,6 GHz,Ram 32 GB,Grafika Nvdia GeForce RTX 4060 Ti 8GB,doska GIGABYTE B760M GAMING X DDR4, Windows 11.

Dakujem Pato
 
magot
https://learn.mic...ce-removed
 
AJaromir
https://forum.dcs...x887a0007/
Podle tohoto vlákna ve fóru DCS to dělají ovladače. Takže DDU a čistá instalace ovladačů.

Edit: další vlánka se stejným problémem
https://forum.dcs...ard-crash/
 
AJaromir
Ještě se tam objevilo specifické téma, že by to mohl být TDR (meout Detection & Recovery) bug
https://forum.dcs...ug-program

Mimochodem, antivir nic nehlásí? Žádnou blokaci?
Byl nějaký pokus o přetaktování GPU?
 
magot
Type TdrLevel
 
Placek
Dakujem za tipy chlapi.

Uz som to rozbehal.Nakoniec bola chyba uplne inde.V stave najvysieho zufalstva som som skusil poslednu vec.

if you were able to run the game before this problem, then...
Rename "DCS" folder to Temp in the user folder: C:\Users\User Name\Saved Games\.. and start the DCS game again.

Zmiatlo ma ze v lavom hornom rohu mi ukazuje ze som prihlaseny a moduly dole na ploche boli tiez ok.Takato kravina...uz davno som nepouzil za jeden den tolko neslusnych slov....
 
Přejít na fórum:
HANÁCKÉ SLET
HANÁCKÉ SLET 26.6.-28.6.
Přihlášení
Jméno

Heslo



Nejste pilotem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
TeamSpeak3
cr597.teamspeak3.com:9254
Heslo: net

Rychlovka
Pro přidání zprávy se musíte přihlásit.

16-06-2026 10:49
my už web asi ani neprovozujeme. Ještě z nostalgie funguje fórum, ale snad dva roky tam nikdo nic nenapsal. Domlouváme se přes WhatsApp.

31-05-2026 13:32
Czech Lions mají pořád ještě web na https://czechlions
.cz? Co koukam tak jsou u Forpsi a expirace 2028 ...

29-05-2026 17:16
Zítra jedu do Hradce. Kdo chce, potkáme se tam. Budu se jako vždy pohybovat okolo hangáru UVP s virtuálními vyhlídkovými lety.

23-05-2026 20:57
Finský instrukční survival kit Šklebící se https://youtu.be/.
..bSBCPSBVSb


22-05-2026 18:01
Máte někdo kontakt na Rampu nebo Podrse? Mi nejde resetovat heslo na "310raf.com" Patrně protože to mám na starou mailovou adresu.

21-04-2026 09:25
Dnes je to 108 let co zemřel Manfred Albrecht Freiherr von Richthofen, nositel Pour Le Mérite, 80 sestřelů.

25-03-2026 09:17
Bin Ladinova první akce s B-25 https://youtu.be/.
..U6GrE0fRfY

19-03-2026 16:46
Tak to má dneska i svátek.

19-03-2026 11:54
Dnes, přes 114 lety se narodil Adolf Joseph Ferdinand Galland. Generálporučík Luftwaffe, nositel Rytířského kříže Železného kříže, s dubovou ratolestí, meči a brilianty. 104 setřelů

15-03-2026 18:03

40,516,481 návštěv