|
DCS nejde spustit
|
| Jarin |
Přidané 30-03-2021 20:46
|

Nováček

Příspěvek: 47
Založený: 18.02.10
|
Dobrý den.
Prosím o pomoc. Při každém spouštění DCS vyžaduje sériová čísla modulů. Na stránkách DCS čísla jsou, ale né všechna. Bez ser. čísel se moduly nespouštějí. Doposud se načítali automaticky. Nechápu co se změnilo. Možná jsem něco přehlédl. V programu ani nastavení jsem se nehrabal.
Pokud by někdo věděl, dejte prosím vědět.
Děkuji Jarin |
| |
|
|
| AJaromir |
Přidané 30-03-2021 20:55
|

Diskutující

Příspěvek: 3459
Založený: 01.05.06
|
Jakou máte verzi DCS:World? Nové verze mají novou DRM, která je již bezkíčová. Jaké moduly se tam ukazují? Jen ty, které byly nakoupeny nebo i nějaké další? Instaloval jste nějaké neoficiální modifikace? Mody nainstalované do špatné složky způsobuji takové a podobné chyby.
Upravil/a AJaromir dne 30-03-2021 21:02
|
| |
|
|
| pSipi |
Přidané 30-03-2021 22:17
|

Uživatel

Příspěvek: 508
Založený: 10.11.15
|
Staci ich vypnut.
|
| |
|
|
| AJaromir |
Přidané 30-03-2021 22:29
|

Diskutující

Příspěvek: 3459
Založený: 01.05.06
|
Saburo napsal:
Tento problém nejspíš řeší odinstalace modulů, těch co to dělají přes "Module Manager" a jejich nová instalace.
Tohle myslím radí na ED foru.
To je zbytečně složité. Stačí dát opravu, to je o dost rychlejší cesta. Pokud je ale problém jinde, tak to nepomůže. |
| |
|
|
| Aces_Wild |
Přidané 31-03-2021 12:19
|

Diskutující

Příspěvek: 4056
Založený: 06.08.15
|
Můj tip je ten, že má/měl ve Widlích zimní čas.  |
| |
|
|
| Jarin |
Přidané 31-03-2021 14:54
|

Nováček

Příspěvek: 47
Založený: 18.02.10
|
Dobrý den.
Děkuji všem za příspěvky a rady. Problém je vyřešen. Pro mne ten nejméně pravděpodobný problém. Jak napsal Aces_Wild - zimní čas na Windowsech. Fakt nechápu, proč toto ovlivňuje spuštění modulů?
Děkuji Aces_Wilde.
S pozdravem Jarin |
| |
|
|
| AJaromir |
Přidané 31-03-2021 17:36
|

Diskutující

Příspěvek: 3459
Založený: 01.05.06
|
Jarin napsal:
Dobrý den.
Děkuji všem za příspěvky a rady. Problém je vyřešen. Pro mne ten nejméně pravděpodobný problém. Jak napsal Aces_Wild - zimní čas na Windowsech. Fakt nechápu, proč toto ovlivňuje spuštění modulů?
Děkuji Aces_Wilde.
S pozdravem Jarin
Protože komunikace se serverem funguje přes SSL/TLS protokol, který používá časově závislé šifrování. Pokud je časová odchylka vyšší, jak 10 minut, tak se se serverem nespojí. Stejně tak to dělají i webové stránky s SSL/TLS. Když je špatně nastavený čas, webová stránka se nezobrazí.
Divím se, že se nezobrazila chyba, kód 500. |
| |
|
|
| magot |
Přidané 31-03-2021 19:00
|

Fusioner

Příspěvek: 18637
Založený: 19.06.08
|
jj teď to přesně řeším v jobu. Vysvětloval jsem arabům, že pokud se posune čas, tak si všichni vzpomenou na strojvůdce ale zapomenou to ošetřit v rámci expirace tokenů, tls a podobných chujovin.
a ještě se ptali kdo je to strojvůdce, tak jsem jim řekl velký Muftí .. |
| |
|
|
| Jarin |
Přidané 31-03-2021 19:10
|

Nováček

Příspěvek: 47
Založený: 18.02.10
|
Děkuji za vysvětlení. |
| |
|
|
| Placek |
Přidané 08-05-2026 20:04
|

Nováček

Příspěvek: 13
Založený: 13.05.23
|
Dobry den.
Volam o pomoc pri spusteni Dcs.Po par mesiacoch som chcel opat spustit dcs.Spusti mi launcher a nalogujem sa.Otvori mi menu a zacnu problemi.Zakupeme moduly mi ukazuje spravne.Dostanem sa volieb ked chcem vyjst dcs zamrzne.Pri rychlom starte modulu zamrzne.Pri otvoreni manazera modulov otovri a zamrzne.Mam aktualnu verziu hry,ovladace grafiky.Hru sa dal opravit ,znova preinstaloval ,ovladace tiez.Bracho mi nasiel ze vypisuje chybovy kod: ERROR DX11BACKEND (13244): DX device removed. Reason: 0x887A0005.Skusil najst na nete riesnie ale nic nefungovalo.Mate podobnu skusenost alebo tusite co to moze byt za problem? Moja zostava Intel 3,6 GHz,Ram 32 GB,Grafika Nvdia GeForce RTX 4060 Ti 8GB,doska GIGABYTE B760M GAMING X DDR4, Windows 11.
Dakujem Pato |
| |
|
|
| magot |
Přidané 08-05-2026 20:46
|

Fusioner

Příspěvek: 18637
Založený: 19.06.08
|
https://learn.mic...ce-removed |
| |
|
|
| AJaromir |
Přidané 08-05-2026 20:59
|

Diskutující

Příspěvek: 3459
Založený: 01.05.06
|
https://forum.dcs...x887a0007/
Podle tohoto vlákna ve fóru DCS to dělají ovladače. Takže DDU a čistá instalace ovladačů.
Edit: další vlánka se stejným problémem
https://forum.dcs...ard-crash/ |
| |
|
|
| AJaromir |
Přidané 08-05-2026 21:02
|

Diskutující

Příspěvek: 3459
Založený: 01.05.06
|
Ještě se tam objevilo specifické téma, že by to mohl být TDR (meout Detection & Recovery) bug
https://forum.dcs...ug-program
Mimochodem, antivir nic nehlásí? Žádnou blokaci?
Byl nějaký pokus o přetaktování GPU? |
| |
|
|
| magot |
Přidané 08-05-2026 21:09
|

Fusioner

Příspěvek: 18637
Založený: 19.06.08
|
Type TdrLevel |
| |
|
|
| Placek |
Přidané 08-05-2026 22:00
|

Nováček

Příspěvek: 13
Založený: 13.05.23
|
Dakujem za tipy chlapi.
Uz som to rozbehal.Nakoniec bola chyba uplne inde.V stave najvysieho zufalstva som som skusil poslednu vec.
if you were able to run the game before this problem, then...
Rename "DCS" folder to Temp in the user folder: C:\Users\User Name\Saved Games\.. and start the DCS game again.
Zmiatlo ma ze v lavom hornom rohu mi ukazuje ze som prihlaseny a moduly dole na ploche boli tiez ok.Takato kravina...uz davno som nepouzil za jeden den tolko neslusnych slov.... |
| |
|