March 29 2024 09:20:16
Navigace
IL-2 BoS Návody
1. Aktivace licence
2. Ladění .ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 BoS FAQ (pilot help)
IL-2 BoS FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
CLoD Návody
Postup instalace volitelných záplat
Nastavení ovládání (Aircraft.csv)
IL-2 Návody
IL-2 Sturmovik (verze)
1. Začínáme s IL-2
2. Ladění conf.ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 Sturmovik FAQ (pilot help)
IL-2 Sturmovik FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
RoF Návody
Planeset
Kdo je on-line
· Hosté on-line: 3

· Piloti on-line: 1
606_Druindin

· Registrovaní piloti: 2,743
· Nejnovější pilot: Thehealthreviews23
IL-2: Cliffs of Dover
IL-2 Sturmovik: Cliffs of Dover- krabice (box)
IL-2 Sturmovik 1946
IL-2 Sturmovik 1946 - krabice (box)
Rise of Flight
Rise of Flight - krabice (box)
Informace o SVK
Vlastníci a provozovatelé
Pravidla SVK fóra
Číst diskuzi
Svět Virtuálních Křídel (IL-2 Sturmovik 1946, Cliffs of Dover, Rise of Flight) » IL-2: Battle of Stalingrad (letový bojový simulátor z období bitvy o Stalingrad) » IL-2: BoS diskuse
 Vytisknout diskuzi
Problém s PINGom a kopancami zo serveru keď "horím"
Letka13_Colonel
Ahojte,

Hľadal som tu u Vás na fóre miesto, kde by som nasmeroval svoj problém, ale okrem FAQ a pár vecí ohľadne nastavené a ladení conf.ini som nenašiel konkrétne vlájkno, kde by som môj problém popísal.

Prosím Vás o pomoc so zvláštnym problémom !!!!

Nakoľko som sa prihlásil do špeciálky Repulse a v dobe "corony" a rôznych lockdownom a obmedzení mám trochu viac času na lietanie BoS čo som značne zanedbával, začína byť pre mňa jeden veľký problém a osina za krkom časté kolísanie PINgu a vykopávanie zo serverov pre stratu spojenia !!!

Keď si toto prečítate, poviete si presne to čo aj ja doteraz : " chlapče...... problém máš v internetovom pripojení !!!! "

Čím viac sa s týmto problémom zaoberám, tým viac si začínam myslieť, že problém asi nebude len v internete.

Keď finišujeme s tréningom na Repulse, tak častejšie ako obyčajne chodíme s chalanmi z Letky13 trénovať na BERLOGu server a samozrejme tam teraz stretávam aj množstvo kolegov z RED strany...viď včerajšie súboje s 310_Snake a ďalšími.

Veľmi často sa mi stane, že ma skrátka server...... "VYKOPNE" ( TAW, Wings of Liberty a aj Berloga )... čo som si myslel, že problém teda bude len a len v mojom slabom internete.

Až Letka_13/Kami ma upozornil, že to má aj iné súvislosti a môže to byť ničím iným !!

Keď sme robili súboje jeden na jedného a ja som začal HORIEŤ....... ( neriešim teraz moju šmatlavosť...Pff ) tak niekedy ešte skôr ako som dopadol na zem, server začal vypisovať, že "lost connection".......a KICK a bol som vonku. Smutný

Za včerajší večer sa mi to stalo viackrát za sebou...... a tu už prestáva akákoľvek sranda, lebo si začínam myslieť, že to nebude len internetovým pripojením, ale možno mojím PC, Grafickou kartou...., alebo nejakým vírusom....??? ...... to fakt netuším.

Stretol sa niekto z Vás s podobným problémom ?

Ak áno, ako ste riešili ?


Moja PC zostava vyzerá takto :

Moja zostava PC : Intel(R) Core(TM) i5-7400 CPU @ 3.00GHz 3.00 GHz
Pamäť : 16,0 GB
Operačný systém: Windows 10 Home,
Direct X 12
64-bitový operačný systém, procesor typu x64

Rozhranie : Windows Feature Experience Pack 120.2212.551.0

Antivírak : Eset Internet security verzia 140.22.0 ...... riadne licensovaný a pravidlene aktualizovaný.
Po hĺbkovej kontrole vírusov mi ukazuje, že nemám vírusy.
Sem tam to preženiem aj cez Spay Boot ...a výsledok rovnaký.

Grafická karta : G Force GTX 1060 6GB
Verzia ovládača : 441.26 ( aktualizovaná )

Osobitná video pamäť : 6144 MB GDDR5

Internetové pripojenie : DSL Orange po starých medených Telecom kábloch ( Optika je
zatiaľ v nedohľadne, aj keď v okolí mňa vo výstavbe )
Download : 15 Mb/s
Upload: 1 Mb/s

Posledné namerané hodnoty
speedmetrom : Download : vrchol : 11,08 MB/s
priemer : 10,87 Mb/s
Upload : vrchol : 0,609 Mb/s
priemer : 0,536 Mb/s
Latencia : minimum : 22,00 ms
Priemer : 22,69 ms
Jitter : 3,000 ms

Router : ZyXEL VMG3927 –T50K

Nastavenie BoS : Grafiku mám nastavenú na HiGH, čiže nie ULTRA viď príloha :

2i.cz/images/2021/02/12/Moje-nastavenie-grafiky-v-BoS.jpg


Moje nastavenie grafickej karty :


Základné nastavenie :

2i.cz/images/2021/02/12/Nastavenie-3D-grafickej-karty_01.jpg
2i.cz/images/2021/02/12/Nastavenie-3D-grafickej-karty_02.jpg

Programové nastavenie ešte na IL-2 1946 : ( Na BoX nemám zatiaľ nastavené )

2i.cz/images/2021/02/12/Programove-nastavenie-pre-IL-2-1946_01.jpg
2i.cz/images/2021/02/12/Programove-nastavenie-pre-IL-2-1946_02.jpg
2i.cz/images/2021/02/12/Programove-nastavenie-pre-IL-2-1946_03.jpg


Poznámky k problému :

1 ) Tieto problémy s PINGOm a s kopancami zo severov sa mi začali po zmene paušálu u Orange v mesiaci Október 2020.
Vtedy prišli chlapci z Telecomu a niečo baštrngovali u mňa s káblami a aj niečo prehadzovali na ústredni.
Ako prvé som zaznamenal "skákajúce pingy" na Orel War serveri, lebo tam je tá ikonka stavu pripojenia.
Na TAW sa mi stalo tiež zopár krát, že ma koplo a vlastne som ani nebol varovaný, lebo tam nemám ikonku stavu pripojenia. Len FPS a Zoom.
Tak som to začal riešiť. Najprv som myslel, že problém bude nový extender WiFi.

2 ) Domácu sieť WiFi mám poriešenú bezdrátovým Extenderom AC 1750 Tp-Link a v tesnej blízkosti mojej pracovne WiFi sieťou z routra ZyXel.
Ako som už napísal, myslel som si, že moje problémy začali práve vďaka tomu bezdrátovému pripojeniu WiFi.
Žiaľ , tade cesta nevedie. Aj keď som vypol WiFi, problém s pingom, či kopancami zo serverov pokračoval..... Smutný

3 ) Samozrejme, že som sa to snažil riešiť aj s mojím operátorom Orange. V súčasnej dobe mám cez Router ZyXEL spustené monitorovanie a posielanie logu do Orange.
Zdalo sa mi, že po spustení kontroly, sa situácia mierne zlepšila a na TAW som nemal kopance počas letu. Ale pamätám si, že keď som "zomrel", tak ma koplo. Asi ten
to spravil tiež ten oheň, ale nemám z toho záznam. Ale po včerajšku a skúsenosti s Berlogou serverom to vyzerá úplne inak. a k tomu mi Kami spravil aj záznam.

4 ) Stále je v hre aj môj problém s internetom, ktorý riešim vďaka tomu " minitorovaniu" a posielaniu LOGu do Orange.
Len sa obávam, že po včerajšej skúsenosti na Berloge kde ..... "horím" znamená "letím zo servera", to asi nebude len internetom.. Smutný

5) Okrem bežného nastavenia v menu BoS, som žiadnym spôsobom nezasahoval do conf.ini, alebo prídával nejaké vylepšenia a fičuriny. Tu to mám čisté.

Za každú radu a nápad čo s tým budem povďačný.
Upravil/a Letka13_Colonel dne 12-02-2021 16:17
 
Baron
Malý dotaz - máš výnimku v antivire na IL2?
Hals - und Beinbruch!
 
606_vencour
Moje zkušenost s TP-linkem: jsou kusy, kterým možná dochází občas paměť, možná zlobí napájení. Výměna za Asus, Mikrotik nebo něco jiného pomohla. NEBO aspoň na zkoušku vypnout wifi a jet přes ethernet.

Další možnost: jak moc máš sdílené připojení (agregace třeba 1:5), tedy kolik lidí celkem leze přes ISP do internetu přes jejjch jeden port, kde je i Tvůj "internet"? Jakou máš vlastně smlouvu?

Můžeš dát ping někam s počtem třeba 10000 pokusů a dej vědět, kolik se jich nevrátilo. Viz např. https://www.lifewire.com/ping-command-2618099 - tj. "ping -n 10000 -l 800 -f 8.8.8.8" je ping na google.
 
CSW_606_Thomas
Ahoj,
máme velice podobnou sestavu - CPU, GPU, velikost RAM stejné, OS Windows 7. Internet mám hodně stabilní - 100 MBit/s download i upload.
Problém, který popisuješ, jsem za poslední měsíce nezaznamenal. Párkrát se nám stalo, že server "kopnul" jednoho pilota, ale to bylo opravdu způsobeno připojením (za chvíli byl totiž odpojen i z TS - stává se ti tohle také?).
Vyzkoušel byl v command line příkaz "ping [ip.adresa.nebo.nazev.serveru] -t" (např. "ping www.vwings.net -t"Mrknutí, který pinguje daný server a tohle nechat běžet na pozadí během hraní. Mohlo by to říct více informací o tom, jak se měnil ping v čase (očekával bych, že se ping zvýší v době, kdy tě hra odpojí ze serveru).
Ještě se mi stávalo, že levnější routery se mi restartovaly zhruba jednou za den. Restart routeru by samozřejmě měl vliv i na odhlášení ze serveru. Vyměnil jsem router a od té doby klid. To by ale byla velká náhoda a určitě by sis restartu všimnul Úsměv.
 
606_vencour
CSW_606_Thomas napsal:

Ahoj,
máme velice podobnou sestavu - CPU, GPU, velikost RAM stejné, OS Windows 7. Internet mám hodně stabilní - 100 MBit/s download i upload.
Problém, který popisuješ, jsem za poslední měsíce nezaznamenal. Párkrát se nám stalo, že server "kopnul" jednoho pilota, ale to bylo opravdu způsobeno připojením (za chvíli byl totiž odpojen i z TS - stává se ti tohle také?).
Vyzkoušel byl v command line příkaz "ping [ip.adresa.nebo.nazev.serveru] -t" (např. "ping www.vwings.net -t"Mrknutí, který pinguje daný server a tohle nechat běžet na pozadí během hraní. Mohlo by to říct více informací o tom, jak se měnil ping v čase (očekával bych, že se ping zvýší v době, kdy tě hra odpojí ze serveru).
Ještě se mi stávalo, že levnější routery se mi restartovaly zhruba jednou za den. Restart routeru by samozřejmě měl vliv i na odhlášení ze serveru. Vyměnil jsem router a od té doby klid. To by ale byla velká náhoda a určitě by sis restartu všimnul Úsměv.


Blbnutí wifi routeru se právě může poznat tím, že tabulka IP spojení směrem "do routeru" a "z routeru" není stejná, že ji neudrží v sobě.

Stejně tak může pomoct i víc chladit wifi router. Kdysi byly adsl wifi (D-link 684?) routery a s wifinou hřály, řešením bylo wifi vypnout nebo chladit.
 
Letka13_Colonel
CSW_606_Thomas napsal:

Vyzkoušel byl v command line příkaz "ping [ip.adresa.nebo.nazev.serveru] -t" (např. "ping www.vwings.net -t"Mrknutí, který pinguje daný server a tohle nechat běžet na pozadí během hraní.................................


Ahoj, ďakujem za tip.

Toto vyskúšam.
K tomu TSku : Práve som, sa bavil s Kamim po TSku, že v dobe, keď mňa vyhadzoval server Berloga z hry, presne v ten moment ako som začal horieť, tak zaregistroval aj na mojom TSku....zmeny hlasu, výpadky a také tie čudné digitalitované skomolené zvuky. Ale z TSka ma nevykoplo. To by samozrejme nasvedčovalo na problém s internetovým pripojením.

Ešte k môjmu wifi a pripojeniu.

1 ) naozaj netuším, koľko ľudí so mnou visí na IP ečke. Ale bolo by divné, že vždy len keď začnem horieť nastane problém. Ak by bol problém s tým, že niekto začne niečo sťahovať a mňa bude kopať, to by som bral. Ale vždy keď urobím kontrolu cez speedmeter, výsledky sú zhruba rovnaké. Ale na Orloch som miestami zaznamenal skokovo PING aj na 700-1000..... Vyděšený

2 ) Vždy keď lietam, tak som na PC, ktorý mám káblom pripojený na router. Čiže problém s Wifi pripojením smerom k PC odpadá. Ja som to Wifi uvádzal a ten TP link extender uviedol, že som si tiež toto myslel, či v dobe keď poletujem a niekto z rodiny klikne na FB, alebo na internet cez mobil, tak by mi to robilo problém. To som vyskúšal veľmi jednoducho. Odpojil som extender a v dobe "poletu" som zakázal používať Wifi pripojenie.

3) Ešte by som mohol skúsiť požiadať o nové zariadenie ZyXEL, ale ten mám zhruba od polky decembra a myslel som, že ten problém novým zariadením vyriešim.
Tiež nepomohlo, tak predpokladám, že tam chyba nebude. Ale kto vie...Mrknutí

Žiaľ ani potom sa to nezmenilo. Ten problém s pingom pretrvával.
 
606_vencour
Ještě můžeš udělat jednu věc: zkontrolovat, jak žije odchozí interfejs do internetu.

Když to dělam na svym domácím internetu, tak se na Mikrotiku dívám na vytížení na interfejsu pryč, vidim, jestli je vytížený na 90 a více procent.
I tohle by mohl být jeden z důvodů, proč se Ti ztrácí data (pingy apod.), ping jako ICMP provoz není zpravidla prioritizovaný, upřednostňovaný, je to "jen" signalizace. Ale když neprojde ani ping, tak už zpravidla je důvod něco hledat.
A stejně tak na tom Mikrotiku můžu vidět, jestli na firewallu v tabulce spojení přibývají aspoň nějaká data pro TX i RX (vysílání i příjem). U funkčního internetu tomu zpravidla je.
 
Letka13_Colonel
Baron napsal:

Malý dotaz - máš výnimku v antivire na IL2?


Myslím, že mám, lebo priprvej inštalácii sa ma na to pýtal. Ale preverím.
Vždy keď idem lietať prepínam ESET do herného módu pred spustením ILa.
Takto som to mal aj pred zmenou internetu a dlho predtým.

V takomto "hernom" mode sa mi nikdy nestalo, že by antivirák začal niečo kontrolovať, alebo robiť update, čo samozrejme hneď spomalí internet.
 
606_vencour
Letka13_Colonel napsal:

Baron napsal:

Malý dotaz - máš výnimku v antivire na IL2?


Myslím, že mám, lebo priprvej inštalácii sa ma na to pýtal. Ale preverím.
Vždy keď idem lietať prepínam ESET do herného módu pred spustením ILa.
Takto som to mal aj pred zmenou internetu a dlho predtým.

V takomto "hernom" mode sa mi nikdy nestalo, že by antivirák začal niečo kontrolovať, alebo robiť update, čo samozrejme hneď spomalí internet.


To vypadá, jako by síťovka byla nějak svázaná s CPU (nebo OS s "taktem CPU" nebo třeba přerušení). Pokud dokážeš najít charakteristické chování, podmínky, můžeš postupně vypínat nebo měnit jednotlivé detaily. Tolik rada podle toho, co jsme se zatím dozvěděli.
(Na serverech se třeba doporučujou síťovky Intel víc než Realtek, že se chovají předvídatelněji při zátěži.)
 
magot
@Colonel
otestuj to vylučovacím způsobem, problém v IL2 pravděpodobně nebude.

1) udělej zátěžový test v čase mimo IL2 - např. 2 až 4h to nech běžet
2) udělej zátěžový test v čase mimo IL2 - v pátek večer od 20:00, to je kritický čas ever Úsměv
3) Pokud máš "načnutou" síťovku v pc (na desce) - kup externí zkus zátěžový test v čase (tím odfiltruješ zda máš špatnou síťovku)
Nezapomeň tu defaultní síťovku před testem v zařízeních deaktivovat a mít aktivovanou jen tu externí.
Pokud se budou problémy dál vyskytovat dej refund té externí síťovky aby se ti doma nekupily krámy Úsměv
4) Pokud máš "načnutý" router, vyměň router
5) Pokud už ti zelená meď v kabelech, nepomůže nic, pořiď si holt nějakou tu pičusovinu přes vzduch přes operátora do té doby než ti tam dotáhnou optiku
6) Nikdy nepoužívej wifi - ale to je asi jasné Úsměv
Upravil/a magot dne 13-02-2021 10:53
 
606_Druindin
Já včera hořel na CombatBoxu a kolega hlásil, že při tom dost laguju. Ale ze serveru mě to nekoplo a ani nevyhrožovalo. Mám VDSL 20/2 Takže teoreticky o něco lepší spojení.
 
606_vencour
Ještě je jedna možnost: pustit Šturma a wireshark. A po skončení Šturma se podívat do statistiky provozu, zda něco poznam, jsou nějaké delší odezvy, nějaké ICMP zprávy.

Pokud to bude udp a pouze lokální, tak to moc asi nepomůžu = na udp se většinou přímo neodpovídá a je "tak nějak jednoduše" identifikovatelný jen odchozí provoz.
 
Aces_Wild
Úplně nejjednodušší co můžeš udělat je zajistit si nějaké další zařízení schopné BoX provozovat alespoň na minimální detaily, ideálně notebook. Pokud bude trpět stejnými symptomy jako tvá mašina, pak je chyba v lince. Pokud ne, chyba je v tvým PC.
Další možností je zkusit připojit tvoje PC na jinou linku, např. si udělat z telefonu hotspot nebo pokud je v dosahu nějaká ta wi-fi souseda.

A místo "ping" použij příkaz "tracert".
 
pSipi
606_vencour napsal:

Pokud to bude udp .

IL 2 pouziva Udp.
 
Achileus
to ze te Coloneli vyhodi server je v nastavwni serveru takze na jednom te vyhodi na druhem ne ale z meho pohledu to dost pripomina problem 606_Druindina mozna ze to bude mit souvislost a je neco v ilu zkusil bych politat na lte a budes vedet zda komp ci linka bohuzel dneska jsou uz vzduchem lepsi internety nez ty v zemi
 
jg26.achileus.cz
606_vencour
Pardon, vzduch vs zem ... sám jedu skrz wifi router a pak mam 20/20 (těch 20/20 Mbps stačí zatim na vše) asi na optice - po ČR mam ping většinoudo 6 ms.
Mně přijde, že obecně vadí něco jako "zakuckání internetu", že většinou má odezvv X a občas třeba 2x do hodiny 5x větší.
 
606_vencour
pSipi napsal:

606_vencour napsal:

Pokud to bude udp .

IL 2 pouziva Udp.


Pardon, že to zmiňuji, ale není to asi přesné ...

Authorization requires ports 80 and 443. Multiplayer mode uses TCP – 28000, UDP – 28000, Downloader Port (TCP) – 28100.

(https://forum.il2sturmovik.com/topic/2074-game-setup-and-settings-faq/#faq3 - bod 8)

(než se zeptám na něco jiného, hledam odpověď i ve faq, tak proč to sem nepřidat, co s tímhle souvisí)
 
pSipi
Mas pravdu pouziva obidva. Akurat ze TCP je pre autentifikaciu, pripajanie na server a podobne. Letove data idu cez UDP. Colonel uz je na server pripojeny a leti takze potrebuje sledovat UDP stream.
 
Hoper
má tedy cenu zkoušet ten ping?
s mým nastavením 1000 pingů trvá cca 17 minut, takže bych možná doporučil 2000 (půl hodiny)
a viděl by, jestli mu nekolísá připojení
Porazit nepřítele a dát mu život může vypadat jako projev laskavosti,
ale ve skutečnosti to je to nejkrutější, co poraženého může potkat.

[samurajský pohled na zajetí]
ovarek.cz/hamster.gif
 
Přejít na fórum:
Přihlášení
Jméno

Heslo



Nejste pilotem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
TeamSpeak3
cr597.teamspeak3.com:9254
Heslo: net

Rychlovka
Pro přidání zprávy se musíte přihlásit.

19-03-2024 14:59
Mrknutí

16-02-2024 16:54
1stCL .. forever :-)

15-02-2024 13:46
Chtěl jsem tu napsat výborný fór o České poště, ale mám obavu, že by vám to nedošlo.

02-02-2024 12:17
Nj, na rozdíl ode dneška tehdá ještě nešetřili.

29-01-2024 14:14
Dej vzorek.

29-01-2024 13:41
Rád bych tu napsal pár chemických vtipů, ale bojím se reakcí...

29-01-2024 12:29
Phantom bolševické promo Úsměv https://youtu.be/.
..

05-01-2024 17:45
Z 2:5 na 8:5.... zázrak

21-12-2023 16:25
Já jsem rád, že BMW potvrdilo, že moje letitá motorka si s tím poradí a nemusím to řešit :-)

21-12-2023 15:59
Ještě mohu kupovat Natural 98, který má ETBE. Nebo ještě se dá někde sehnat neoriginální těsnění na regulátor tlaku paliva, který bude dělat největší neplechu.

34,601,172 návštěv