May 04 2024 10:06:52
Navigace
IL-2 BoS Návody
1. Aktivace licence
2. Ladění .ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 BoS FAQ (pilot help)
IL-2 BoS FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
CLoD Návody
Postup instalace volitelných záplat
Nastavení ovládání (Aircraft.csv)
IL-2 Návody
IL-2 Sturmovik (verze)
1. Začínáme s IL-2
2. Ladění conf.ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 Sturmovik FAQ (pilot help)
IL-2 Sturmovik FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
RoF Návody
Planeset
Kdo je on-line
· Hosté on-line: 3

· Piloti on-line: 1
Hot_Dog

· Registrovaní piloti: 2,745
· Nejnovější pilot: Kokes
IL-2: Cliffs of Dover
IL-2 Sturmovik: Cliffs of Dover- krabice (box)
IL-2 Sturmovik 1946
IL-2 Sturmovik 1946 - krabice (box)
Rise of Flight
Rise of Flight - krabice (box)
Informace o SVK
Vlastníci a provozovatelé
Pravidla SVK fóra
Číst diskuzi
Svět Virtuálních Křídel (IL-2 Sturmovik 1946, Cliffs of Dover, Rise of Flight) » IL-2: Battle of Stalingrad (letový bojový simulátor z období bitvy o Stalingrad) » IL-2: BoS diskuse
 Vytisknout diskuzi
IL2 BOX online speciálka č.2 - Operation Repulse
Hot_Dog
Ten samej web, ale jeste 3 dny zpatky s nim forum normalne pracovalo...
 
1stCL_Fucida
Kdo ví, co se tam, nebo třeba na firewallu ve Forpsi sesypalo.
"Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt."
 
magot
@ALL
Ještě připomínám časy:
- start ostré mise začíná v 19:15 (reálného času)/ 11:15 (herního času) - příprava na start, pojíždění, koordinace na letišti
- vzlet k nebojovému průzkumu začíná v 19:30 (reálného času)/ 11:30 (herního času)
- bojový vzlet začíná v 20:00 (reálného času)/ 12:00 (herního času)
- konec bojových akcí končí v 00:00 (reálného času)/ 16:00 (herního času)
- konec speciálky/ návrat na základny končí v 00:30 (reálného času)/ 16:30 (herního času)

 
magot
@Tempík PM - heslo na server
 
1stCL_Fucida
Pánové, za mě to bylo velmi velmi dobré :-). Díky tvůrcům, díky spolubojovníkům a díky soupeřům :-).

Více napíšu snad v pondělí, ale dnes půjdu spát s pocitem, že jsem si přípravu i akci samotnou skvěle užil :-).
"Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt."
 
ringlett
Chtěl bych poděkovat za super akci, skvělé počasí, jemné dávkování adrenalinu, jemný neobtěžující flak a tak nějak vůbec. Přes počáteční problémy mi přijde, že se akce velmi povedla.

A tomu prevítovy co si ze mě udělal cvičný terč koukejte někdo ohnout laufy. Doslova pod tlakem jsem do sebe během dvanácti minut nalil plzeňské a bylo to na mých pilotážních schopnostech sakra poznat.


Kdy bude další?
 
Paulus
Rudí, to jsou hrdinové. Sestřelují chudáky bezbranné Tetky, vezli jsme jen neškodný zdravotní materiál a trochu jídla pro chudáky pěšáky…, fuj styďte se!Vyděšený
základna Loc: 49°43'52.703"N, 16°26'5.3"E
 
606_vencour
Modrý jsou hrdinové. Vědí, že je rudí sundaj a stejně do toho vlezou zas a znova :-)
 
Achileus
http://62.168.30....ssion/229/
 
jg26.achileus.cz
matmy
Ale no tak. Germánské Tetky se určitě rády nechaly ohoblovat americkými plnokrevníkyMrknutí
Zásobování modrých jednotek převzala USAAF a RAF. Němeční hoši nám při odletu od Bastoňe posílali děkovné kouřové signályŠklebící se

Díky organizátorům za spojení téměř sedmdesáti pilotů české a slovenské virtuálně letecké komunity v jediné a úspěšné speciálce!
 
Letka13_Colonel
Ahoj Achileus,

vďaka za odkaz na štatistiky, ale musím sa hneď niečo dôležité spýtať.

Toto sú štatistiky len z čistej "ostrej" misie, alebo sú v nej zarátané aj "cvičné" akcie v dobe tréningu?

Veľmi ma prekvapilo, keď som vo svojej štatistike zbadal, že mám na konte aj nejaké pozemné ciele.....😳😳

V "ostrej" misii som nevystrelil jediný náboj na pozemáka. Dívam sa na nejakú inú štatistiku ako len zo včerajšej "ostrej" akcie?

http://62.168.30.28:8000/en/pilot/48/Letka_13/Colonel-/?tour=5
 
Hot_Dog
Taky díky za zážitek, vlastní akce za mě superMrknutí

První pocity sou takové, že to bylo velmi realistické. Aspoň pro nás v P-47, ale myslím, že asi pro všechny stran toho, že smyslem nebyl dogfight nad Bastogní, anóbrž podpora pozemních jednotek - 101. výsadkové divize. K soubojům docházelo zřídka, nikoliv samoúčelně, ale jako výsledek vzniklé situace. Když k souboji došlo, bylo to velmi rychlé, opatrné, každý chtěl přežít, to bylo hodně znát... Strana která překvapila se držela v dogfigtu pouze, dokud si držela kontrolu nad situací, jakmile došlo k vyrovnání situace, strany se stáhly, nikdo zběsile nehonil ustupujícího nepřítele riskujíc vlastní život, tohle mi fakt přijde dost reálný. Jen se podívejte, letělo 66 pilotů a došlo k 16 sestřelům na obou stranách! Kdo by tohle čekal???

Druhá strana mince je, že kdo čekal víc akce (myslím, že velmi běžné na běžných serverech i jiných speciálkách), tak se možná ani do žádné adrenalinové akce nedostal, čímž může být zklamán. Adrenalin byl však přítomen neustále, byla taková ta hrozba "nevím co nás tam čeká" a ubíjející válečná rutina, jen co přistanu rychle dozbrojit, zformovat, a znova na frontu, žádný odpočinek. Mě od druhýho turnusu už docela tlačilo VR, těch turnusů bylo nakonec 5!

To sou asi první pocity, co mě po té akci napadají, pozdějš možná napíšu nějakej report, za mě každopádně super, krásná simulace válečné reality, tohle jen tak běžně na servrech nezažijete. Takže tvůrcům i všem pilotůmMrknutí

PS: Jinak naprostá většina P-47D se po prvním letu respawnovala znova bez RRRR - důvod byl přezbrojení na jinou výzbroj - což sme předpokládali, že je v rámci pravidel OK, tak kdyby se někdo divil, proč to tak ve statech máme. Všechny další lety už přes RRRR...
Upravil/a Hot_Dog dne 14-02-2021 10:43
 
Hot_Dog
Letka13_Colonel napsal:

Ahoj Achileus,

vďaka za odkaz na štatistiky, ale musím sa hneď niečo dôležité spýtať.

Toto sú štatistiky len z čistej "ostrej" misie, alebo sú v nej zarátané aj "cvičné" akcie v dobe tréningu?

Veľmi ma prekvapilo, keď som vo svojej štatistike zbadal, že mám na konte aj nejaké pozemné ciele.....😳😳

V "ostrej" misii som nevystrelil jediný náboj na pozemáka. Dívam sa na nejakú inú štatistiku ako len zo včerajšej "ostrej" akcie?

http://62.168.30.28:8000/en/pilot/48/Letka_13/Colonel-/?tour=5
,

Sou tam všechny mise, musíš vybrat jen tu ostrou, na kterou mimochodem odkazuje ten odkaz, nebo si prohlídnout pouze danou "sortie". Na celkový statistiky nekoukej, je tam vše včetně tréninků.... Tvoje speciálka vypadala jen a pouze takle: http://62.168.30....91/?tour=5
 
312_Lazy
Děkuji organizátorům i ostatním účastníkům, bylo to fajn a užil jsem si to. Úsměv
 
Letka13_Colonel
Hot_Dog napsal:

Sou tam všechny mise, musíš vybrat jen tu ostrou, na kterou mimochodem odkazuje ten odkaz, nebo si prohlídnout pouze danou "sortie". Na celkový statistiky nekoukej, je tam vše včetně tréninků.... Tvoje speciálka vypadala jen a pouze takle: http://62.168.30....91/?tour=5


Ok. Ďakujem..👍👍
 
606_vencour
Dík všem, stálo to za to. I s tou marností.
 
Baron
Vďaka pani, dobre to bolo. Mrknutí
Hals - und Beinbruch!
 
BarracudaCZ
Děkuji všem organizátorům za skvělou akci. Opravdu jsme si to ve Spitech moc užili. Také moc děkuji Colonelovi, že mě těsně před koncem ušetřil jisté smrti Šklebící se
 
AH_Kraken
Musím říci, že i když jsem se od počítače nedostal plné čtyři a půl hodiny a sedal na úplném konci časového limitu, tak jsem se opravdu bavil.

Chtěl bych v první řadě poděkovat autorům speciálky. Na přípravě nějaké té speciálky jsem se v minulosti taky podílel a vím kolik to dá práce a bez vašeho nadšení pro věc pánové by jsme se my ostatní rozhodně takhle nebavili.

Moje velké díky má za mě také Fučida. Jeho velení bylo pohodové a účinné a i když jsme letěli v letadle ve kterém jsem operovali trochu mimo ostatní, tak jsem rozhodně neměl pocit že jsme nedůležití a naše celkem dlouhé lety dávali smysl a já si plných čtrnáct dní příprav a samou speciálku opravdu užil.

No a na závěr bych chtěl hlavně poděkovat všem pánům co letěli v Me262 a to jak u KG-51, tak v komando Panther. Pánové díky. Za celu dobu příprav a během celé speciálky jsem si s vámi užil mnoho opravdu srandy a pro mě to rozhodně nebyl promarněný čas. Těm co nakonec ta samotná speciálka úplně nevyšla, i když se během tréninkům poctivě připravovali, tak chci říci: "budou další speciálky, uvidíme se v Aradech"Úsměv
 
ringlett
Dovolím si i sem veřejně:

514 FS hlásí za 26.12.1944 provedení pěti operací nad prostorem Bastogne

Provedli jsme 17 operačních letů.

Ztratili jsme jednoho pilota KIA - 310_Paul

A odepsali 3 letouny P-47D28, z toho 1x náraz do prostoru cíle, 1x zásah nepřátelským protiletadlovým dělostřelectvem s následkem nouzového přistání a 1x nouzové přistání po těžkém poškození od nepřátelského letounu.

Hlásíme zničení
2 tanků a 2 tanky poškozené
3 samohybných děl a poškození 7 dalších
23 obrněných transportérů a poškození minimálně 4 dalších
4 zničená dělostřelcká postavení
3 zničená postavení protiletadlových děl
nejméně 23 zničených nákladních automobilů

Děkuji zúčastněným pilotům!

R.


Nějaké obrázky, hlavně z pojíždění a řazení na dráze.
https://www.2i.cz...


Mimochodem koupil jsem to z víceméně šesté, aniž bych dotyčného lumpa viděl, do motoru, trupu v oblasti kompresoru, ustřelil mi levou ztlakovou klapku a takřka ustřelil pravé křidélko. Unikl jsem při zemi na jih a pak se začal vracet nad naše letiště, povedlo se mi, bez toho abych jen hnul s plynovou pákou a tedy na bojovém výkonu, uletět celkem více než 40 km směrem domů když mi ve výšce 4000 stop vysadil motor. Protože nešel odhodit kryt kabiny musel jsem sednout nouzově do polí.

Gratuluji štastnému střelci!
Upravil/a ringlett dne 14-02-2021 12:18
 
Přejít na fórum:
Přihlášení
Jméno

Heslo



Nejste pilotem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
TeamSpeak3
cr597.teamspeak3.com:9254
Heslo: net

teamspeak server Hosting by TeamSpeak3.com
Rychlovka
Pro přidání zprávy se musíte přihlásit.

03-05-2024 11:15
Vykání je následek nepochopení formy vlády pozdních římských císařů. Koncem Římského císařství spoluvládli čtyři vládci. Proto byli oslovován jako celek. Tykání je správné.

30-04-2024 10:19
Teď se tyká všude. Každý je familierní jak kdybychom všichni spolu pásli husy.

29-04-2024 20:53
Tem Teamspeak jedete trojku nebo pětku? Mně se nechce nikam registrovat.

29-04-2024 20:44
Jsem zapl discord. FUJ! Proč mi tam všechno tyká? To je tak nezdvořilé a neuctivé.

24-04-2024 12:25
-Vzrusuju te? - -Docela jo, jsi krasna zenska a chtel bych byt tvuj princ. - -To je pekne. Ale na to jsem se neptala. Potrebovala bzch yjistit, jak se yapina ceska klavesnice. Pomuyes mi?

22-04-2024 20:31
Njelepší je kombinace FF (s pluginem kačera)+uBlock ;-)

21-04-2024 09:36
No zatím ještě není. Neumí blokovat vyskakovací okna.

19-04-2024 23:01
jo, kačer je dobrej Úsměv

19-04-2024 17:04
No já asi přejdu na duckduckgo, až jej vyladí.

16-04-2024 11:52
To jsou Jaromíre defekty z realtime anti-anti-ads google teroru. Chyba není na tvém přijímači. Už před 3 rokama jsem Chrome definitivně odinstaloval a přešel opět po 20 letech na FF

34,813,120 návštěv