May 18 2024 14:41:16
Navigace
IL-2 BoS Návody
1. Aktivace licence
2. Ladění .ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 BoS FAQ (pilot help)
IL-2 BoS FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
CLoD Návody
Postup instalace volitelných záplat
Nastavení ovládání (Aircraft.csv)
IL-2 Návody
IL-2 Sturmovik (verze)
1. Začínáme s IL-2
2. Ladění conf.ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 Sturmovik FAQ (pilot help)
IL-2 Sturmovik FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
RoF Návody
Planeset
Kdo je on-line
· Hosté on-line: 8

· Piloti on-line: 1
AB1Richard

· Registrovaní piloti: 2,745
· Nejnovější pilot: Kokes
IL-2: Cliffs of Dover
IL-2 Sturmovik: Cliffs of Dover- krabice (box)
IL-2 Sturmovik 1946
IL-2 Sturmovik 1946 - krabice (box)
Rise of Flight
Rise of Flight - krabice (box)
Informace o SVK
Vlastníci a provozovatelé
Pravidla SVK fóra
Číst diskuzi
Svět Virtuálních Křídel (IL-2 Sturmovik 1946, Cliffs of Dover, Rise of Flight) » IL-2 Sturmovik 1946 (letový bojový simulátor z období druhé světové války) /*PC série*/ » DS BlackPanthers
 Vytisknout diskuzi
Black Panthers Server
Tajpan
3BAP_Bugs napsal:
BP_Tyrl napsal:
3BAP_Cassius Chaerea napsal:
Je těžký počkat tři minut než si odhodíme náklad a zmizíme domů, nebo jít na jíné letiště?


Ty tvoje tři minuty trvaly jeden a půl mapy. A že Vás pak někdo roztřílel na letišti? Tomu se nesmíte divit. Kdo s čím zachází tím také schází. Tu hlášku ohledně radaru jsem nepochopil. Můžeš jí prosím rozvést?

Škoda, nerobil som si track, ale mám pocit, že sa nám tu niečo pomiešalo. Po nás sa na ešte mapu Barbarossa pripojila jedna skupina maníkov a tí tiež lietali v iloch. Dokonca ich omylom odcovroval nad letisko jeden náš IAPák. Šklebící se Istotne viem, že na letisko pod Obojanom , kde sú bombre sme predvčerom neútočili. Tam sme boli v nedeľu,Mrknutí a tiež omylom. Keby sme si všimli, že sú tam len bombre, tak by sme to nechali tak resp. pre stíhačov. Väčšia zábava a tiež účel je uzavrieť letisko so stíhačmi, potom sú tie bombre takmer ľahký ciel aj vo vzduchu (občas). Ako cieľ na tej prvej mape sme mali umelé letisko s I.A.R., juhozápadnejšie od toho bombardovacieho.
Taktiež sme na druhej mape Polotnanyij boli obvinení z vulchovanie cez chat skôr ako sme doleteli nad letisko myslím, že v M7-8. Boli sme tak v polovice cesty. Možno sa to celé zlialo a aj keď sme na letisko v M7-8 s bf110 útočili cca 6-7min a potom sme sa fakt venovali Závodu a vlastnému letisku, nikto už nerozlišoval, či tie ily čo sú práve nad vami (alebo pod) pilotujú BAPáci. To nikto nezaregistroval hlášky servra, že BLUE sú v sektore M2 (kde sa nachádza Polotnanyij Zavod - ostatne tam trafíme od čias LiW aj so zavretými očami) napadnutí? Chce to track, do frasa!

Bugsi, len tak omylom, neboli náhodou nejaký piloti od Bapu na WT alebo na Lionoch ? I také veci sa stávajú.
MrknutíŠklebící seŠklebící seŠklebící se
Upravil/a Tajpan dne 09-02-2007 08:47
 
3BAP_Bugs
Tajpan napsal:
3BAP_Bugs napsal:
BP_Tyrl napsal:
3BAP_Cassius Chaerea napsal:
Je těžký počkat tři minut než si odhodíme náklad a zmizíme domů, nebo jít na jíné letiště?


Ty tvoje tři minuty trvaly jeden a půl mapy. A že Vás pak někdo roztřílel na letišti? Tomu se nesmíte divit. Kdo s čím zachází tím také schází. Tu hlášku ohledně radaru jsem nepochopil. Můžeš jí prosím rozvést?

Škoda, nerobil som si track, ale mám pocit, že sa nám tu niečo pomiešalo. Po nás sa na ešte mapu Barbarossa pripojila jedna skupina maníkov a tí tiež lietali v iloch. Dokonca ich omylom odcovroval nad letisko jeden náš IAPák. Šklebící se Istotne viem, že na letisko pod Obojanom , kde sú bombre sme predvčerom neútočili. Tam sme boli v nedeľu,Mrknutí a tiež omylom. Keby sme si všimli, že sú tam len bombre, tak by sme to nechali tak resp. pre stíhačov. Väčšia zábava a tiež účel je uzavrieť letisko so stíhačmi, potom sú tie bombre takmer ľahký ciel aj vo vzduchu (občas). Ako cieľ na tej prvej mape sme mali umelé letisko s I.A.R., juhozápadnejšie od toho bombardovacieho.
Taktiež sme na druhej mape Polotnanyij boli obvinení z vulchovanie cez chat skôr ako sme doleteli nad letisko myslím, že v M7-8. Boli sme tak v polovice cesty. Možno sa to celé zlialo a aj keď sme na letisko v M7-8 s bf110 útočili cca 6-7min a potom sme sa fakt venovali Závodu a vlastnému letisku, nikto už nerozlišoval, či tie ily čo sú práve nad vami (alebo pod) pilotujú BAPáci. To nikto nezaregistroval hlášky servra, že BLUE sú v sektore M2 (kde sa nachádza Polotnanyij Zavod - ostatne tam trafíme od čias LiW aj so zavretými očami) napadnutí? Chce to track, do frasa!

Bugsi, len tak omylom, neboli náhodou nejaký piloti od Bapu na WT alebo na Lionoch ? I také veci sa stávajú.
MrknutíŠklebící seŠklebící seŠklebící se


Celý život sa skladá z omylov a náhod.Šklebící se
A ktorýže to deň máš na mysli?
Upravil/a 3BAP_Bugs dne 09-02-2007 08:54
 
http://3iap.org
Jirka
Bugsi, já tomu rozumím, ale představ si, že si každej večer sedneš ke kompu, budeš si hrát s ilem a někoho nasereš a nebo někdo nasere tebe.
No a když si to budeš takhle dlouhodobě pořád brát, tak je z tebe za pár let psychická ruina.

 
3BAP_Bugs
Jirka napsal:
Bugsi, já tomu rozumím, ale představ si, že si každej večer sedneš ke kompu, budeš si hrát s ilem a někoho nasereš a nebo někdo nasere tebe.
No a když si to budeš takhle dlouhodobě pořád brát, tak je z tebe za pár let psychická ruina.


Ak by sa také niečo stalo na napr. War Clouds, tak mi je to ukradnuté. Ostatne tie fóra len tak preletím, ale tu je to viac osobnejšie. Asi si to moc beriem, ale boli tu zbytočne použité hrubé slová a osočovania a možno fakt zbytočne.
 
http://3iap.org
Jirka
P.S. může mě srát šéf - dlouhodbě, počasí, než začne jaro, rozbitej kávovar, než ho opraví a IL ,než jdu usnout u televíze. Úsměv


Jo a týden, než dojde k pátku. Úsměv Což je právě dnes ÚsměvÚsměvÚsměv
 
3BAP_Bugs
Tak ja už som ticho.Mrknutí
 
http://3iap.org
Tajpan
3BAP_Bugs napsal:
Tajpan napsal:
3BAP_Bugs napsal:
BP_Tyrl napsal:
3BAP_Cassius Chaerea napsal:
Je těžký počkat tři minut než si odhodíme náklad a zmizíme domů, nebo jít na jíné letiště?


Ty tvoje tři minuty trvaly jeden a půl mapy. A že Vás pak někdo roztřílel na letišti? Tomu se nesmíte divit. Kdo s čím zachází tím také schází. Tu hlášku ohledně radaru jsem nepochopil. Můžeš jí prosím rozvést?

Škoda, nerobil som si track, ale mám pocit, že sa nám tu niečo pomiešalo. Po nás sa na ešte mapu Barbarossa pripojila jedna skupina maníkov a tí tiež lietali v iloch. Dokonca ich omylom odcovroval nad letisko jeden náš IAPák. Šklebící se Istotne viem, že na letisko pod Obojanom , kde sú bombre sme predvčerom neútočili. Tam sme boli v nedeľu,Mrknutí a tiež omylom. Keby sme si všimli, že sú tam len bombre, tak by sme to nechali tak resp. pre stíhačov. Väčšia zábava a tiež účel je uzavrieť letisko so stíhačmi, potom sú tie bombre takmer ľahký ciel aj vo vzduchu (občas). Ako cieľ na tej prvej mape sme mali umelé letisko s I.A.R., juhozápadnejšie od toho bombardovacieho.
Taktiež sme na druhej mape Polotnanyij boli obvinení z vulchovanie cez chat skôr ako sme doleteli nad letisko myslím, že v M7-8. Boli sme tak v polovice cesty. Možno sa to celé zlialo a aj keď sme na letisko v M7-8 s bf110 útočili cca 6-7min a potom sme sa fakt venovali Závodu a vlastnému letisku, nikto už nerozlišoval, či tie ily čo sú práve nad vami (alebo pod) pilotujú BAPáci. To nikto nezaregistroval hlášky servra, že BLUE sú v sektore M2 (kde sa nachádza Polotnanyij Zavod - ostatne tam trafíme od čias LiW aj so zavretými očami) napadnutí? Chce to track, do frasa!

Bugsi, len tak omylom, neboli náhodou nejaký piloti od Bapu na WT alebo na Lionoch ? I také veci sa stávajú.
MrknutíŠklebící seŠklebící seŠklebící se


Celý život sa skladá z omylov a náhod.Šklebící se
A ktorýže to deň máš na mysli?

všední Šklebící seMrknutí
 
BP_Tyrl
3BAP_Cassius Chaerea napsal:
BP_Tyrl napsal:
1)Ty tvoje tři minuty trvaly jeden a půl mapy. 2)A že Vás pak někdo roztřílel na letišti? Tomu se nesmíte divit. Kdo s čím zachází tím také schází.
1)LEŽ
2)Nikdo se tomu nediví, divím se jenom tomu že máte tu drzost nás za ty samé věci plísnit.


Milý Cassie, než někoho označíš za lháře, tak si alespoň pročti svoje příspěvky od začátku tam jsi vaše chování označoval za jediné správné. Nyní jej popíráš.
Než se začneš navážet do našeho Server Guru, tak si uvědom, že až strávíš 40hodin nad záhadami ruského softu, tak budeš mít právo, po přečtení některých zde uvedených invektiv, být mírně podrážděn.
Myslím ,že je zcela zbytečné ve zdejší debatě pokračovat. Každý soudný člověk si jistě již sám dokáže učinit svůj názor.
 
3BAP_Cassius Chaerea
BP_Tyrl napsal:
1)Milý Cassie, než někoho označíš za lháře, 2)tak si alespoň pročti svoje příspěvky od začátku tam jsi vaše chování označoval za jediné správné. Nyní jej popíráš.
2)Než se začneš navážet do našeho Server Guru, tak si uvědom, že až strávíš 40hodin nad záhadami ruského softu, tak budeš mít právo, po přečtení některých zde uvedených invektiv, být mírně podrážděn.
3)Myslím ,že je zcela zbytečné ve zdejší debatě pokračovat. Každý soudný člověk si jistě již sám dokáže učinit svůj názor.
1)To co si předtím napsal je nestoudná LEŽ.

2)Co popírám?
3)Nikdo se do Serveru nenaváží, Váš Guru se náváží do nás. Mě je jedno jak si to tam vedete, já jen psal jak to vidím já když u vás lítám. Nechci po vás žádný změny, já sem s vaším serverem spokojen.
4)To beze sporu.
Upravil/a 3BAP_Cassius Chaerea dne 09-02-2007 09:51
 
Opitze
A tímto uděluji medajli Cassiusovi, teda pokud ji už nemá...

[img]http://3iap.org/orders/big/ODZ_CTI.jpg[/img] is not a valid Image.

Odznak Cti
Na udělení tohoto odznaku je pilot navrhován jakýmkoliv jiným pilotem, pro jeho získání je třeba provést nějaký hrdinský čin při kterém se pilot bez ohledu na nebezpečí vrhl na pomoc jinému členu letky nebo něco podobně ušlechtilého.
Pilot navrhující udělení odznaku by měl udělat na tento návrh samostatné vlákno a zde zdůvodnit proč by měl navrhovaný tento odznak obdržet. Poté by se hlasováním celé letky určilo zda si navrhovaný Odznak Cti zaslouží. (Možno udělit i za "oficiální" coop polety proti jiné letce, zde pilot může i obětovat svůj život nebo být zajat)
Tento řád je nejcenějším řádem, který může člen 3.IAP/BAP získat.
Udeľuje sa vždy k 1.dňu nasledujúceho mesiaca po splnení požadovaných kritérii na udelenie odznaku.



Teď už jich máš víc než Brežněv, tak už toho nech... a začni se chovat jako dospělý muž a ne jako drzý fakan...

VyděšenýVyděšený

Válka a korupce se nedá oddělit.

Dosažení kritické meze korupce téměř vždy vyvolá občanskou válku. A válka vyvolá ještě větší korupci. A tato korupce vyvolá další nestabilitu, která oslabí již tak oslabené demokratické instituce. Oslabí demokratickou kontrolu elit, kontrolu vlády, kontrolu státní autority. Války vedou armády a jejich generálové. A armády z podstaty nejsou demokratické instituce. Pro generály armád je válka požehnání. Kdo podporuje válku vedenou zkorumpovaným státem, podporuje jak samotnou korupci, tak v důsledku i úplné zničení demokracie a svobody v tomto státě.
 
GC3_Chroust
BP_Tyrle, takze si jses porad jistej ze to byli opravdu BAPaci a ne ta druha skupinka Ilu?? I presto co zde bylo receno?? Myslis ze Bugs lhal o tom ze byli daleko od letiste kdyz jste jim vycitali ze Vas vulcuji?? Neveris Bugsovi ani v tom ostatnim??

Neprudim, vazne me zajima Tvuj nazor pripadne nazor ostatnich BP na tyto otazky, diky.
 
MUF
Nemohl jsem si pomoci, ale musim potvrdit ze letka BAP toho osudneho vecera na mape Polotnyj zavod opravdu operovala u severniho letiste, bo jsem byl sestrelen ve svem pretizenem He 111 tesne po odlepeni od drahy osobne panem Cassiem Chaereou.
Docela me pak pobavilo, kdyz jsem se odvelel na jine letiste, na kterem jsem pak vlivem pusobeni dalsich dvou sturmu nenahodil ani motor... Diky za skvely polet.Vyděšený
 
Tajpan
Budem vám musieť do tohoto vašeho sporu kecnúť, nerád by som bol, ak by to mohlo prerásť do niečoho , čo by nikto nechcel.

1. máte niekto z vás track z toho poletu? ak nie , velmi zvažujte každé jedno slovo, každý argument , ktorý vyslovíte a použijete. tak či tak, bude to len slovo proti slovu. Ak je , nie je problém si danú vec overiť.
2.otázka na BP_server admina. Na jednom z posledných letoch na Wt, mal som taký menší spor , resp, nesúhlasil som s istými názormi. Kedže sa ma to tak trochu dotýkalo, požiadal o WT_Schmoudlleho o výpis zo serveru, kde bola zaznamenaná každá akcia počas tej misie. naštastie šlo o jednoduchú vec a k svojej nechuti som musel uznať, že som bol ja v omyle. resp, nechcel som si pripustil danú vec.

Takže je možné nájsť a urobiť daný výpis zo serveru? Je dosti možné, že by sa dalo vyčítať, ako to sa celé udialo.

to je moja rada. A hlavne, ak nemáte track, nemáte výpis , vážne si vlastné slová, Môžu sa obrátit proti vám.

PS: kua, kde sa stratila tá radosť poletovia s šturmovi? Smutný
 
BP_Tyrl
Chroust napsal:
BP_Tyrle, takze si jses porad jistej ze to byli opravdu BAPaci a ne ta druha skupinka Ilu?? I presto co zde bylo receno?? Myslis ze Bugs lhal o tom ze byli daleko od letiste kdyz jste jim vycitali ze Vas vulcuji?? Neveris Bugsovi ani v tom ostatnim??

Neprudim, vazne me zajima Tvuj nazor pripadne nazor ostatnich BP na tyto otazky, diky.


Záznam neexistuje. Nicméně každý pilot si může přečíst koho, či kdo jeho sestřelil. Možná vám to bude připadat malicherné, ale pokud jsem v debatě dvakrát označen za lháře, tak tato debata se pro mě stává bezpředmětnou. Tomu jsem odvykl na základní škole. Přiznávám Cassiovi jeho Pyrhovo vítěztví i nejedno poslední slovo.
 
3BAP_Cassius Chaerea
BP_Tyrl napsal:
Záznam neexistuje. Nicméně každý pilot si může přečíst koho, či kdo jeho sestřelil. Možná vám to bude připadat malicherné, ale pokud jsem v debatě dvakrát označen za lháře, tak tato debata se pro mě stává bezpředmětnou. Tomu jsem odvykl na základní škole. Přiznávám Cassiovi jeho Pyrhovo vítěztví i nejedno poslední slovo.
Řekl si že jsme byly jednu a půl mapy nad vaším letištěm. Za celý večer jsme byly v blízkosti vašeho letiště asi 10 min. Z toho asi 6 min. na severním letišti na mapě Moskva. Na první mapě jsme opakuji dle tvrzení pilotů zničili jen dva flaky a jedno vzlítavající letadlo (asi I.A.R.). Na Moskvě za těch šest minut přibližně 12 statických letadel, 2-3 flaky, 1x He-111, asi 3-4 bf-110 a přibližně 5 bf-109, za cenu ztrát 5 IL-2.
Proto považuji to co si řekl za lež.
Upravil/a 3BAP_Cassius Chaerea dne 09-02-2007 10:34
 
BP_guru
Chlapci, chlapci Úsměv
Ja jsem netykavka od prirody a blbej jako stoudev.
Kazdopadne by asi stalo za to tuto debatu ukoncit. Nakonec to dopadne tak ze vsichni modry litali na Vase letiste ani Vas nenechali vzletet zatimco jste chteli jen plnit cile mise. Kaslete na to.

Pro Jirku (a vsechny ostatni ktere to zajima, prip. provozuji server):

Prekopiruju upraveny zaznam komunikace s WT_Schmouddle, se kterym jsem se o vedomosti podelil pred chvili:

Problem je takovej ze existuji dva zpusoby pocitani casu. Standartni v beznym rezimu, kterej ma "toleranci" kolem 50-100ms a pak rezim kterej se jmenuje High Resolution Time a ten ma "toleranci" 1-10ms. HighRes se spousti napr. spolu s media playerem aby dochazelo k perfektni synchronizaci zvuku, pripadne zvuku a videa. Problem Olega je ze dualcore systemy vraci jiny vysledky nez singlecore a Oleg tu funkci neumi spravne volat (konretne vola konec, ale mel by volat zacatek). Po 10 minutach googleni najdes minimalne 100 prikladu jak problem v aplikaci vyresit, nicmene Oleg na to kasle. Diky vyse zminenymu problemu pak dochazi k tomu ze jakmile nahodis dedikac, tak se systemovej cas zacne rozjizdet (a to klidne o 7 minut za 10 minut realnyho casu). Jak jsem zjistil tak se muze zpozdovat (nejcastejsi - protoze dualcore odpovidaji driv nez se zeptas - a to fakt. zeptas v 00:00:00 a odpoved dostanes v 11:59:59) nebo predchazet (nektery AMD se tak chovaj). to dualcore je vubec zajimava specifikace Úsměv
reseni je bud nahodit media player, kterej zaroven zapina HighRes a pak nahodit dedikac, ale nonstop bezici mediaplayer a jeste k tomu na serveru se mi fakt nelibi, takze je jeste reseni bud naskriptovat spousteni anebo pomoci srvany a instsrv z resource kitu vytvorit sluzbu na tenhle tool: http://www.mediafire.com/?9w4kjkhwj4r kterej nedela nic jinyho nez ze zapina HighResTiming. Je to odzkouseny na WinXP a Server2003 (na kterym dedikac bezi) a vsechno funguje ok. Tool ma 62kb a jako proces nebere vic nez 1.2MB, coz je oproti media playeru s minimem 8MB docela vyhoda.
ufff. to je dlouhy. taky me to stalo peknejch par hodin zivota nez jsem to vyresil. jinak nema dedikac na dualcore zadnej problem. po 3 mesicich se nic jinyho neprojevilo.
kazdopadne jsme si s dedikacem potykali. rozhodne by me zajimalo kdo to napsal, protoze delat symbiozu C++ a Javy ve verzi 1.3 tak to jsem jeste nevidel. zkousim nahrazovat tu 1.3 verzi 6, ale to uz je jen hrani, protoze pri nahrazovani cca 20% knihoven to porad bezi ale myslim ze 100% nahradit nepujde. takze proste budeme mit na systemech nejderavejsi javu v hostorii, ale hlavne ze je dedikac Úsměv
Jinak ten HighRes se pomerne citlive dotyka i TCP/IP, protoze kdyz se ti zacne zpozdovat server tak vznika zajimavej problem kterej muze zpusobovat lagovani protoze paket dorazi driv nez odesel. Zajimava situace. Existuje pomerne hodne clanku ktery tento problem popisujou.
 
GC3_Chroust
Guru to je asi jednoduchy napred nekoho osocit, vynadat mu, pak kdyz se ukazi dalsi souvislosti, objevi se nekdo kdo dava druhe strane za pravdu, tak radsi debatu ukoncit a jeste u toho byt ironickej ze?? Vyděšený
 
Jirka
@Guru, Díky Úsměv

 
Opitze
Hoši Stalinovi, jediné řešení je to, že se složíte a uděláte si svůj vlastní server.
Přeci pokud jsou nějaké pravidla, tak se mají dodržovat, pokud si lidi, kteří ten server provozují, stěžují na vaše chování, tak máte říct - sorry, nevěděli jsme to, už se to nestane...

nevím, co touhle diskuzí s adminem chcete dosáhnout, jako že se vám ještě omluví? Chápete, že ten server je jeho a kdyby chtěl tak vás zabanuje všechny a vůbec nemusí nic vysvětlovat?

Buďte radši rádi, že lidi vám dávají prostor pro vaše hrátky, při kterých zapomínáte na svý trápení a neštěstí, když už vy sami nic nevytváříte a akorát konzumujete a ještě mektáte...

fakt demence tohle...

Válka a korupce se nedá oddělit.

Dosažení kritické meze korupce téměř vždy vyvolá občanskou válku. A válka vyvolá ještě větší korupci. A tato korupce vyvolá další nestabilitu, která oslabí již tak oslabené demokratické instituce. Oslabí demokratickou kontrolu elit, kontrolu vlády, kontrolu státní autority. Války vedou armády a jejich generálové. A armády z podstaty nejsou demokratické instituce. Pro generály armád je válka požehnání. Kdo podporuje válku vedenou zkorumpovaným státem, podporuje jak samotnou korupci, tak v důsledku i úplné zničení demokracie a svobody v tomto státě.
 
3BAP_Cassius Chaerea
Opitz napsal:
Hoši Stalinovi, jediné řešení je to, že se složíte a uděláte si svůj vlastní server.
Přeci pokud jsou nějaké pravidla, tak se mají dodržovat, pokud si lidi, kteří ten server provozují, stěžují na vaše chování, tak máte říct - sorry, nevěděli jsme to, už se to nestane...
Jako vždy mimo mísu co opice, u tebe to ani jinak nikdy nebude.
Pravidla sme snad neporušili. Když sem se zhruba před dvěma měsící Tyrla ptal v chatu jestli se tam smí vulchit, bylo mi odpovězeno že ano.
 
Přejít na fórum:
Přihlášení
Jméno

Heslo



Nejste pilotem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
TeamSpeak3
cr597.teamspeak3.com:9254
Heslo: net

teamspeak server Hosting by TeamSpeak3.com
Rychlovka
Pro přidání zprávy se musíte přihlásit.

15-05-2024 22:10
2 z 16 snad to stihnu na termín. Ale ty pruhy jsou děs.

15-05-2024 21:49
Nesnáším proužky o šířce 46 cm! Děs. A ani jeden to nemá stejně!

09-05-2024 09:43
Thou shalt not bear false witness.

08-05-2024 22:45
A nebo naopak? Takove "you" je i pro jednotne cislo a preklada se jako "ty"?

07-05-2024 20:34
Angličané si jenom vykají. Takove "you" je i pro množné číslo. Tedy v češtině se vždy překládá jako "vy".

06-05-2024 11:24
Ještě Paulusi napiš že "takoví angličané si jenom tykaji." Úsměv

05-05-2024 18:15
Ale hovno. Co je správné, určuje společnost a její kultura.

03-05-2024 11:15
Vykání je následek nepochopení formy vlády pozdních římských císařů. Koncem Římského císařství spoluvládli čtyři vládci. Proto byli oslovován jako celek. Tykání je správné.

30-04-2024 10:19
Teď se tyká všude. Každý je familierní jak kdybychom všichni spolu pásli husy.

29-04-2024 20:53
Tem Teamspeak jedete trojku nebo pětku? Mně se nechce nikam registrovat.

34,903,111 návštěv