May 15 2021 09:07:54
Navigace
IL-2 BoS Návody
1. Aktivace licence
2. Ladění .ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 BoS FAQ (pilot help)
IL-2 BoS FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
CLoD Návody
Postup instalace volitelných záplat
Nastavení ovládání (Aircraft.csv)
IL-2 Návody
IL-2 Sturmovik (verze)
1. Začínáme s IL-2
2. Ladění conf.ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 Sturmovik FAQ (pilot help)
IL-2 Sturmovik FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
RoF Návody
Planeset
Kdo je on-line
· Hosté on-line: 6

· Piloti on-line: 2
Opitz, Hot_Dog

· Registrovaní piloti: 2,690
· Nejnovější pilot: Barney
IL-2: Cliffs of Dover
IL-2 Sturmovik: Cliffs of Dover- krabice (box)
IL-2 Sturmovik 1946
IL-2 Sturmovik 1946 - krabice (box)
Rise of Flight
Rise of Flight - krabice (box)
Informace o SVK
Vlastníci a provozovatelé
Pravidla SVK fóra
Číst diskuzi
Svět Virtuálních Křídel (IL-2 Sturmovik 1946, Cliffs of Dover, Rise of Flight) » IL-2 Sturmovik 1946 (letový bojový simulátor z období druhé světové války) /*PC série*/ » Speciální mise
 Vytisknout diskuzi
Tanec nad Port Moresby - prihlasovanie
erichos
Ahojte,

dnes sme trochu trenovali Kukulo a vzhľadom na to, že Franta sa rozhliada ešte stále klobúčikom na joysticku tak bude lepšie keď prezbrojíme na P-40E lebo tá má všetky prístroje pekne hore kdežto Cobra má napr rýchlomer schovaný úplne dole a on na to nevidí ani len pri pristátí nie to ešte v boji. Tak nás oboch prosím ťa presuň na Kittyhawky.
Vďaka
Letu zdar

EDIT: Kukulo aj tu sú skryté vlákna pre jednotlivé strany alebo len u vás? Je to nejaké cinklé Šklebící se
Upravil/a erichos dne 10-11-2020 00:18

http://www.letkaorel.eu
Kukuloo
Ok, sorry, muzstvo nespalo tak som nedorazil na TS. Skryte vlakna len na Letke 13.
Letka_13/Kukulo

Kukuloo
VARPovia ponukaju 4-6 pilotov do P-39... Fuu... teraz mi chybaju modri piloti Šklebící se
Letka_13/Kukulo

Kukuloo
MODPACK V3 v sukromnych vlaknach v prvom prispevku! Staru verziu deaktivujte v jsgme a nahodte novu verziu 3. Staru V2 zmazte.
Letka_13/Kukulo

Kukuloo
Kocky su hodene... Úsměv

i.pinimg.com/474x/64/64/ce/6464ce518f908284e8c5d4f55df47ed2.jpg
Letka_13/Kukulo

veikso
Vy už letíte?Cool

Kukuloo
Uz mesiac co na tom robime Šklebící se
Letka_13/Kukulo

magot
my jsme taky ready Šklebící se
[img]https://www.hatteras-nc.com/images/uploads/place/209/surfco7.jpg[/img] is not a valid Image.

Kukuloo
Ano, u Tainan kokutai sledujeme

upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/f/f4/RabaulJapaneseEnlistedFighterPilots.jpg
Letka_13/Kukulo

veikso
Těšíme se na večerMrknutí
images.squarespace-cdn.com/content/v1/53c61866e4b01886bc5570d3/1554894998098-8UAAX2B544FUPXM4O05L/ke17ZwdGBToddI8pDm48kKWebp3cCkqjElJlDI8NzLx7gQa3H78H3Y0txjaiv_0fDoOvxcdMmMKkDsyUqMSsMWxHk725yiiHCCLfrh8O1z5QPOohDIaIeljMHgDF5CVlOqpeNLcJ80NK65_fV7S1UWIN3MUu6ucv27MaZKEhDtOTNKodSb7ZWWjWTtIRiDQ8p4g8dkz8m9jd1c_lmLz9eg/six.jpg

saldy
Jedeme bomby
tamiya.com/english/products/61110g4m1_yamamoto/4.jpg

http://www.sturmovik1946.estranky.cz/
Kukuloo
Znama bola v Japonsku a doniesla mi sake. Hadam rok cakalo nana tematicku specialku. I ked je na nom korean tradition Šklebící se

[img]http://imgway.cz/m/H9g.jpg[/img] is not a valid Image.
Letka_13/Kukulo

311_Mart
Chlapi, ať se to podaří Mrknutí Mně to tentokrát nevyšlo.
A bombři, ať vás moc nebolí prdel. Šest hodin je celkem dost Šklebící se
www.311raf.com/images/signature/sig_Mart.jpg

magot
Hodně dobrá specka. Vypilo se hodně alkoholu Šklebící se Akce se zadařila. Závěr byl klasický masakr. Saldy s přeživšími je v tuto chvíli ještě ve vzduchu a vrací se domu na saké.
Bohužel jsem zapomněl screenovat, tak skoro nic nemám ..

připraveni k obraně Port Moresby
i.imgur.com/robczH8.jpg

někdo si kreslil zřejmě Veikso při vyčkávání příletu Bettyn při obraně Port Moresby ..
i.imgur.com/wtAV1k3.jpg

zero které mě dostalo u země, v té době už jsem byl rozsekaný na cimpr ale hlavně na campr
i.imgur.com/3zACmQJ.jpg

veikso
Tak to já jsem bohužel požil málo alkoholu a dobře mi tak...Zamračený
P-40 při letu na Lae z kokpitu p-39.
imgur.com/9Kty7g8.jpg

Z našich pozorování jsme zjistili že konpáry se nad Port Moresby tvořily až někde v 24000 ft a tam jsem já nebyl. Nicméně viděl jsem je taky.

magot
Tak leda že by Varpáci kresili se svejma P-39. Nikdo jiný tam být nemohl .. Erichos byl na severu ..

erichos
Poleťák za našu dvojicu s Frantom:
1.časť: Po vzlete sme sa dali dokopy a vyrazili na Lae, niekto sa ešte za nami ťahal a vytrvale svietil, asi chcel mať istotu, že nás nájdu ryžožrúti :-) po mojej výzve zhasol. Na Lae sme zaútočili po rieke od západu, vzal som ľavú stranu letiska, postreloval som 2 Zerá na stojánke, minimálne jedno vybuchlo, čo videl aj Franta, ale log o tom mlčí. Franta to mal na pravej strane sťažené keďže tam boli Zerá čiastočne na krytých stojánkach. Už pri nálete som videl, že nad morom sú nejaké vyššie body, trochu sme ich síce zaskočili, ale hneď po útoku šli po nás. Jedno Zero sa na mňa snažilo zaútočiť, strielalo, unikal som nízko nad vodou na plný plyn, Franta hlásil, že ho asi poškodil a následne ma nechalo, ja som na rýchlosti zdrhal. Bohužiaľ ostatné sa vrhli na Frantu, aj tak sme im celkom dobre unikali, boli sme už nad pevninou keď hlásil, že stále má jedného za sebou (podľa logu to bol Letka_13/Algy) začal som točiť aby som mu pomohol keď to dostal do riadenia a šiel dole, tým pádom som to vyrovnal a mastil domov. Asi v čase 21:55 som pristál na domovskej základni V Port Moresby.

2. časť: Po polhodinovej pauze sme znovu sadali do mašín, zdvihlo nás hlásenie o blížiacích sa bombroch. Hliadkovali sme s Frantom severo-západne od Port Moresby vo výške 18.000-22.000ft. Bohužiaľ hlásenie o prítomnosti nepriateľa nad prístavom sa k nám nedostalo a do boja sme sa zapojili až pri odlete modrej skupiny. Severovýchodne od Port Moresby sme začali stíhať trojicu G4M1 Betty, vpravo od nich už prebiehal boj, nezapájali sme sa a pokračovali k bombrom. Z prava zrazu priletelo Zero ako na prehliadke a zaradilo sa predo mňa, Priblížil som sa ukážkovo zo šiestej hodiny, počkal kým narastie v zameriavači a vyzerá že aj ukážkovo netrafil :-) niečo asi dostal ale vážne zásahy som nevidel, každopádne šiel do zvratu a dole a ja som pokračoval k bombrom, Franta hlásil že je niekde dole za mnou ale nemôže ma doletieť, aspoň teda na čas nemohol brániť svoje bombre. Zaútočil som hneď na zadný bombardér z ľavej zadnej štrvtiny, dostával plné zásahy, po seči som jemne potlačil pod neho aby som ho podletel, čo bola chyba lebo on práve obranne a veľmi tvrdo potlačil tiež, zrážka bola nevyhnutná (podľa logu sme sa vzájomne zavraždili s Batohom). Franta pokračoval ďalej sám a hlásil ťažko poškodenú Betty, ktorá mu ale tiež slušne nasolila a s poškodeným motorom sa ťahal domov, po ceste ho ešte otravovalo nejaké Zero, ale potom ho nechalo keďže mu už stála vrtuľa. Vyskočil na padáku neďaleko letísk v Port Moresby. Podľa logu bola jeho obeť (asi ruský pilot) AnpeJIb.

Všetkým veľká vďaka za akciu, ten počet ma nakoniec príjemne prekvapil, v tomto počte to už má slušnú atmosféru. A hlavne klobúk dole pred bomber pilotmi, že sa na to dali, obdivuhodné. Ja som počas hliadkovania v Aircobre nad Port Moresby už nevydržal, vytrimoval som mašinku a švihal vyliať baky na WC, chvalabohu pekne letela tak ako som ju nechal a mohli sme hliadkovať ďalej :-)

P.S. eventlog.lst zo serveru som poslal Kukulovi kto by chcel vedieť svoje výsledky.

Letu zdar borci a niekdy zase nás dúfam Kukulo nahovorí na ďalšiu vtákovinu Šklebící se Mrknutí

http://www.letkaorel.eu
Kukuloo
Pred par minutami pristal Saldy v Rabaule. po 5 a pol hodine letu. Jediny bombarder co prezil... zo 6tich. Siedmy bol disconected ak sa nemylim.

Mesiac sme na tom intenzivne makali a aj ked to bolo narychlo, bolo to neuveritelne dobre. Idem spat ako posledny s dobrym pocitom ze to bola dobra praca.

Dik chalani!

thepastpresented.com/wp-content/uploads/2017/06/Astounding-Science-Fiction-1951-03678_edited-2.jpg
Letka_13/Kukulo

veikso
Salute Saldy!

petsild
Teda... Saldy podal heroický Mrknutí výkon a potvrdil Betty možný dolet na Měsíc.
www.imgup.cz/images/2015/08/30/FCU.pngimg25.rajce.idnes.cz/d2502/15/15475/15475408_671c3d189a72430840e88702444950a4/images/DR_2.jpgimg33.rajce.idnes.cz/d3302/16/16984/16984634_736d48680dbea871c244e75c34d27f32/images/SClogom.jpg

Přejít na fórum:
Přihlášení
Jméno

Heslo

Nejste pilotem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
TeamSpeak3
cr597.teamspeak3.com:9254
Heslo: net

teamspeak server Hosting by TeamSpeak3.com
Rychlovka
Pro přidání zprávy se musíte přihlásit.

08-05-2021 09:40
IL2 Stalingrad

08-05-2021 09:39
Mám problém v nastavení bombardování a střelba raket, ze začátku byli značky na odpal raket a bombardování, přestali se objevovat i po potvrzení v nastavení. Dík Bruno

14-04-2021 19:19
sedm nebo osm těch mrch bylo, kroužili jak supy a nikoho si nevšímali ...

14-04-2021 19:14
Jo je to fajn, takové rušno. A ty štuky .. snad na ně taky někdy narazím.

14-04-2021 18:42
Náhodou je to drsné Úsměv úžasný moment byla obří formace štuk včera v noci

14-04-2021 13:06
To je opakovaně, já to viděl, asi se sníží počet befek na Pitomniku.

13-04-2021 21:49
Aktuální mapa (Bridge) je spíš iako masakr modrou pilou :-)

03-04-2021 11:12
IL-2 Sturmovik Cliffs of Dover Blitz Edition a mám i Tobruk a nefunguje mi kamera na sledovačku bomb ví někdo poradit?

09-03-2021 10:02
Pro holky určitě Medvídek Pů. Chybí tam ještě sova. Recesisti by uvídali i sysla :-)

09-03-2021 09:43
Strom Medvídka Pú???

26,009,680 návštěv