May 05 2024 19:27:29
Navigace
IL-2 BoS Návody
1. Aktivace licence
2. Ladění .ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 BoS FAQ (pilot help)
IL-2 BoS FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
CLoD Návody
Postup instalace volitelných záplat
Nastavení ovládání (Aircraft.csv)
IL-2 Návody
IL-2 Sturmovik (verze)
1. Začínáme s IL-2
2. Ladění conf.ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 Sturmovik FAQ (pilot help)
IL-2 Sturmovik FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
RoF Návody
Planeset
Kdo je on-line
· Hosté on-line: 6

· Piloti on-line: 0

· Registrovaní piloti: 2,745
· Nejnovější pilot: Kokes
IL-2: Cliffs of Dover
IL-2 Sturmovik: Cliffs of Dover- krabice (box)
IL-2 Sturmovik 1946
IL-2 Sturmovik 1946 - krabice (box)
Rise of Flight
Rise of Flight - krabice (box)
Informace o SVK
Vlastníci a provozovatelé
Pravidla SVK fóra
Číst diskuzi
 Vytisknout diskuzi
Plánuji novou sestavu (možná)
AJaromir
Co vy na to:
https://www.czc.c...17b/seznam (není aktuální)

V sestavě není HDD, SSD a chlazení. Ty plánuji použít ze starého PC, v novém PC bude navíc vodní chlazení MB, CPU a GPU. Výhoda je, že základní deska už má v originále vodní blok i pro CPU. Vše je MSI s podporou MSI Mystic Light Sync RGB synchronizace :)
Přetaktovávání neplánuji, tak jsem zvolil verzi F procesoru, která je bez násobiče a bez IGPU.

Cena je děsná. Nicméně pokud se mi povede nějak inteligentně prodat staré komponenty:

MB: MSI Z170A Gaming M5
GPU: MSI GTX 1080 gaming X 8G
CPU: Core I9 6700K + chladič Noctua NH-U14S
RAM: Kingston HyperX Fury DDR4 64GB (Kit 4x16GB) 2400MHz CL15
PSU: Corsair HXi Series HX850i - 850W
Case: Corsair Carbide Series 300R

Tak bych byl vysmátý.
Upravil/a AJaromir dne 01-11-2020 23:16
 
606_Temp
Úplně nechápu to vodní chlazení spojené s tím, že nechceš taktovat. To je jak pořizovat zrzku s tím, že s ní neplánuješ večerní hrátky :-)
"Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ Benjamin Franklin
 
http://no606.ic.cz/
AJaromir
606_Temp napsal:

Úplně nechápu to vodní chlazení spojené s tím, že nechceš taktovat. To je jak pořizovat zrzku s tím, že s ní neplánuješ večerní hrátky :-)


Kvůli hlučnosti a estetice. S vodním chlazením se i bez taktování dosatneš na mnohem nižší hlučnost a čistotu skříně jak vzhledem, tak prachem.
 
606_Temp
Jo, to určitě platí. Ale asi bych těch pár stovek přihodil a měl třeba za tři roky možnost posunout výkon. Já si vždy stavěl komp tak, abych měl možnost ho do budoucna upgradnout a vždy se mi to vyplatilo. Určitě tě třeba za ty tři roky vyjde dráž koupit nový CPU, než teď připlatit. Když už máš základ na přetaktování a nebude tě to stát nic moc navíc.
"Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ Benjamin Franklin
 
http://no606.ic.cz/
Hot_Dog
Vodní chlazení chceš na CPU, nebo i na grafiku? Na CPU nemá vodní chlazení absolutně žádnej význam, měl sem půjčeného AIO vodníka na CPU asi tejden, s pořádnym vzdušnym chladičem se to nedá srovnávat, třeba můj Zalman CNPS10X extreme to chladí o 10°C líp, jak to AIO. Pokud si postavíš vlastní chlazení z jednotlivejch součástek, čekej totální voser, vyhozený prachy a výsledek na CPU stejnej jako pořádný vzdušný chladiče v cenový relaci 1000-2000Kč. Vodní chlazení má imho smysl pouze pokud tím teda budeš chladit i tu grafiku(y) a to jen někdy, vyjde to draho, AiO to nekoupíš a otázka není jestli to začne téct ale kdy. Kámoš v práci si to postavil, a když sem to viděl, tak bych do toho nešel, natrápili sme se s tím dost.

Pokud to vodní chlazení nemá větší plochu chladiče, než vzdušný, tak se to samozřejmě líp nechladí, pouze tam můžeš využít krátkodobě tu tepelnou kapacitu tý kapaliny, což sou řádově desítky sekund, než se ohřeje na teplotu a pak chladí líp to, co má větší chladič, a to vodník není... Navíc tu kapalinu táhneš daleko, oproti bližšímu chladiči na klasickym cpu chladiči, takže zase klesá účinnost chlazení...

Vodní chlazení je spíš jenom taková COOL fíčura, s kvalitními vzduchy to jede líp za lepší peníze...
 
AJaromir
Hot_Dog - Vodní chlazení chci na vše krom RAM. Když se podíváš na základní desku, tak uvidíš, že už má originál vodní blok pro CPU i pro řízení napětí.

Jinak u vodního chlazení taky záleží na čerpadle, velikosti radiátoru a zvolených ventilátorech. Jestli si někdo dá na radiátor HF ventilátory a ne HP, tak se pak nemůže divit, že to moc nechladí. CPU má TDP 65W. GPU má TDP okolo 370W
Do skříně se vejde 420x140mm radiátor, tak by to mohlo stačit.
Upravil/a AJaromir dne 01-11-2020 17:28
 
Hot_Dog
AJaromir napsal:

Kvůli hlučnosti a estetice. S vodním chlazením se i bez taktování dosatneš na mnohem nižší hlučnost a čistotu skříně jak vzhledem, tak prachem.


Mezi tím si napsal tohle, v tom případě pokud na to máš peníze a chceš se s tím "srát", tak ano. Jenom upozorňuju, že nejlepší AiO za řádově 2000-4000Kč chladěj výrazně hůř než třeba Noctua za 2000Kč...
 
magot
Netuším který chlazení má více proužků,
ale já mám na i9kf větrnej mlejn noctua a slyším jen cvaknutí tlačítka on/off. Tenhle intel procik stejně jede u 90% apps na ,10-20% výkonu per core/ht při 40° - 50°. A to mám taktováno na 5Ghz.
 
AJaromir
Jo, asi nad tím ještě popřemýšlím. Jediný, co mi vadí, je, že ty procesory intel 10. generace jsou dělané na paměti o taktech, které se neprodávají. OMG....
 
Aces_Wild
AJaromir napsal:

Vše je MSI s podporou MSI Mystic Light Sync RGB synchronizace Úsměv

S MSI softem opatrně. Nevím přesně jak to je, ale tuším, že samostatný Mystic Light už ty nový desky nepodporuje. Dali to do celýho balíku, Dragon Center, což je soft co se ti aktivně snaží oddělat PC.

Mimochodem, nový Ryzeny tě nelákají?
 
Přejít na fórum:
Přihlášení
Jméno

Heslo



Nejste pilotem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
TeamSpeak3
cr597.teamspeak3.com:9254
Heslo: net

teamspeak server Hosting by TeamSpeak3.com
Rychlovka
Pro přidání zprávy se musíte přihlásit.

05-05-2024 18:15
Ale hovno. Co je správné, určuje společnost a její kultura.

03-05-2024 11:15
Vykání je následek nepochopení formy vlády pozdních římských císařů. Koncem Římského císařství spoluvládli čtyři vládci. Proto byli oslovován jako celek. Tykání je správné.

30-04-2024 10:19
Teď se tyká všude. Každý je familierní jak kdybychom všichni spolu pásli husy.

29-04-2024 20:53
Tem Teamspeak jedete trojku nebo pětku? Mně se nechce nikam registrovat.

29-04-2024 20:44
Jsem zapl discord. FUJ! Proč mi tam všechno tyká? To je tak nezdvořilé a neuctivé.

24-04-2024 12:25
-Vzrusuju te? - -Docela jo, jsi krasna zenska a chtel bych byt tvuj princ. - -To je pekne. Ale na to jsem se neptala. Potrebovala bzch yjistit, jak se yapina ceska klavesnice. Pomuyes mi?

22-04-2024 20:31
Njelepší je kombinace FF (s pluginem kačera)+uBlock ;-)

21-04-2024 09:36
No zatím ještě není. Neumí blokovat vyskakovací okna.

19-04-2024 23:01
jo, kačer je dobrej Úsměv

19-04-2024 17:04
No já asi přejdu na duckduckgo, až jej vyladí.

34,821,168 návštěv