April 25 2024 19:15:57
Navigace
IL-2 BoS Návody
1. Aktivace licence
2. Ladění .ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 BoS FAQ (pilot help)
IL-2 BoS FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
CLoD Návody
Postup instalace volitelných záplat
Nastavení ovládání (Aircraft.csv)
IL-2 Návody
IL-2 Sturmovik (verze)
1. Začínáme s IL-2
2. Ladění conf.ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 Sturmovik FAQ (pilot help)
IL-2 Sturmovik FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
RoF Návody
Planeset
Kdo je on-line
· Hosté on-line: 3

· Piloti on-line: 0

· Registrovaní piloti: 2,745
· Nejnovější pilot: Kokes
IL-2: Cliffs of Dover
IL-2 Sturmovik: Cliffs of Dover- krabice (box)
IL-2 Sturmovik 1946
IL-2 Sturmovik 1946 - krabice (box)
Rise of Flight
Rise of Flight - krabice (box)
Informace o SVK
Vlastníci a provozovatelé
Pravidla SVK fóra
Číst diskuzi
Svět Virtuálních Křídel (IL-2 Sturmovik 1946, Cliffs of Dover, Rise of Flight) » IL-2: Battle of Stalingrad (letový bojový simulátor z období bitvy o Stalingrad) » IL-2: BoS FAQ
 Vytisknout diskuzi
Grafické nastavení Update 4.006(19.05.2020)
1stCL_Ricrd
čus prosim o radu ted se mě něco stahlo a ve hře se mě klepe střed obrazovky nevim kam mam šahnout v grafice před tim mě to nedělalo dik
 
Zifi
Jakou máš grafiku? Pokud AMD, tak si musíš počkat na opravu. Po poslední aktualizaci to na AMD často neběží korektně
 
1stCL_Ricrd
GTX 970
už se mě to stalo někdo mě poradil a makalo to ale bohužel tomu vůbec nerozumim
 
Zifi
Co ti ten někdo poradil?
 
606_Temp
Je zajímavé, že když se někdo ozve s grafickým bugem, tak mu je odpovědí, že to je chyba AMD. A o to je vtipnější, že se to týká majitelů nVidii.
"Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ Benjamin Franklin
 
http://no606.ic.cz/
310_cibule
Jenže on tam podle všeho je problém s ATI ovladači, jak připustili sami jeho výrobci.

https://forum.il2...ent=943760
"Máte právo říkat cokoli. ... Právo být na veřejnosti za hlupáka je u nás garantováno ústavou. Ale právo něco vyslovit nedělá z toho výroku pravdu. Pravda se prokazuje nebo vyvrací porovnáním s fakty. Kdo tenhle princip nerespektuje, s tím je těžká řeč. Všichni smíme takovou diskusi odmítnout. To není zbabělost ani povýšenost, to je jen rozumné hospodaření se silami a časem."
 
606_Temp
Tak ať ho majitelé nVidii nepoužívají :-)
"Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ Benjamin Franklin
 
http://no606.ic.cz/
1stCL_Ricrd
https://imgur.com/a/SDrgs3G
kluk mě to nějakym stylem zkopiroval
takto to mam nastaveny ve hře a tam je asi chyba
Upravil/a 1stCL_Ricrd dne 23-05-2020 13:07
 
606_Temp
To FXAA nepoužívej. Sice nejlepší výkon, ale nejhorší kvalita. To je lepší 2x MSAA
"Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ Benjamin Franklin
 
http://no606.ic.cz/
1stCL_Ricrd
diky zlepšilo se to ale při otačeni hlavou(treckir5)mě to uprostřed obrazovky zaškube skoro říct zavlni
 
310_cibule
606_Tempik napsal:

To FXAA nepoužívej. Sice nejlepší výkon, ale nejhorší kvalita. To je lepší 2x MSAA


Jen pro zajímavost: kolik FPS tak máš při MSAA 2X?

A mimochodem, používáte někdo tyhle taháky? Jsou udělané pro úplně každé letadlo, dají se dát do kabiny místo fotografie různých bab. Jako sváteční pilot a především sklerotik je vcelku dost využívám.

i.ibb.co/qDx01Hf/help.jpg
"Máte právo říkat cokoli. ... Právo být na veřejnosti za hlupáka je u nás garantováno ústavou. Ale právo něco vyslovit nedělá z toho výroku pravdu. Pravda se prokazuje nebo vyvrací porovnáním s fakty. Kdo tenhle princip nerespektuje, s tím je těžká řeč. Všichni smíme takovou diskusi odmítnout. To není zbabělost ani povýšenost, to je jen rozumné hospodaření se silami a časem."
 
1stCL_Ricrd
ofline na max letadel FPS 60,59.niž to nešlo a to MSAA jsem našel bez 2krat
 
310_cibule
1stCL_Ricrd napsal:

ofline na max letadel FPS 60,59.niž to nešlo a to MSAA jsem našel bez 2krat


Hodnotu 2x či 4x najdeš v nastavení grafiky ve hře vedle Antialiasing. Čtyřka vypadá skvěle, ale je hodně náročná na hardware.

Já se s dvojkou dostanu tak na 30 FPS, často to jde ale níž. A ani kolem nemusím mít moc letadel. Jaký máš procesor a grafárnu?

P.S. Jinak na tom screenshotu, na nějž si odkazoval výše, je nastaveno FXAA, ne MSAA.
Upravil/a 310_cibule dne 23-05-2020 14:48
"Máte právo říkat cokoli. ... Právo být na veřejnosti za hlupáka je u nás garantováno ústavou. Ale právo něco vyslovit nedělá z toho výroku pravdu. Pravda se prokazuje nebo vyvrací porovnáním s fakty. Kdo tenhle princip nerespektuje, s tím je těžká řeč. Všichni smíme takovou diskusi odmítnout. To není zbabělost ani povýšenost, to je jen rozumné hospodaření se silami a časem."
 
606_Temp
Antialiasing type nastavit na "MSAA" a Antialiasing na "2", klidně i na "4", když ti to utáhne PC

Cibule, s tou 2xAA MSAA nepozoruji žádný propad výkonu. Ale mám jen 1920x1200 monitor. Tak to asi v pohodě zvládá.

Edit: CPU i5 3,1GHz
16GB RAM
Radeon RX 470 4GB
SSD disk
Upravil/a 606_Temp dne 23-05-2020 14:44
"Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ Benjamin Franklin
 
http://no606.ic.cz/
310_cibule
606_Tempik napsal:

Antialiasing type nastavit na "MSAA" a Antialiasing na "2", klidně i na "4", když ti to utáhne PC

Cibule, s tou 2xAA MSAA nepozoruji žádný propad výkonu. Ale mám jen 1920x1200 monitor. Tak to asi v pohodě zvládá.


Taky mám 1920x1200. A proti FXAA 2x mám propad skoro na polovinu.
"Máte právo říkat cokoli. ... Právo být na veřejnosti za hlupáka je u nás garantováno ústavou. Ale právo něco vyslovit nedělá z toho výroku pravdu. Pravda se prokazuje nebo vyvrací porovnáním s fakty. Kdo tenhle princip nerespektuje, s tím je těžká řeč. Všichni smíme takovou diskusi odmítnout. To není zbabělost ani povýšenost, to je jen rozumné hospodaření se silami a časem."
 
606_Temp
Šel jsem to zkusit, abych tě nesvačil a svačil jsem tě. ten propad výkonu u MSAA oproti FSAA je opravdu velký. Na MSAA2x cca 45-65 FPS, při FSAA4x 70-110 FPS. Jen jsem si toho nevšiml, protože pocitově to mám pořád stejně plynulé.
"Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ Benjamin Franklin
 
http://no606.ic.cz/
310_cibule
Jo, to odpovídá. Já těch třicet mám na zemi, nastavení téměř na ultra. Teď jsem zkoušel šestnáct letadel ve vzduchu a jsem prakticky pořád na 50 FPS (na ně mám nastavený limiter).

i7-4790K,
GTX 960 4GB,
16 GB RAM
SSD
"Máte právo říkat cokoli. ... Právo být na veřejnosti za hlupáka je u nás garantováno ústavou. Ale právo něco vyslovit nedělá z toho výroku pravdu. Pravda se prokazuje nebo vyvrací porovnáním s fakty. Kdo tenhle princip nerespektuje, s tím je těžká řeč. Všichni smíme takovou diskusi odmítnout. To není zbabělost ani povýšenost, to je jen rozumné hospodaření se silami a časem."
 
1stCL_Ricrd
přehodil jsem to.. kluk mě poradil at zapnu vsyn a cukatura při otaceni hlavou zmizela
 
310_cibule
1stCL_Ricrd napsal:

přehodil jsem to.. kluk mě poradil at zapnu vsyn a cukatura při otaceni hlavou zmizela


Jo, na to to je, eliminuje trhání obrazu. Mám ho zapnuté na kartě pro tuto aplikaci, ve hře vypnuté. Někdo, kdo tomu rozumí, by možná mohl říct, jak je to lepší.
"Máte právo říkat cokoli. ... Právo být na veřejnosti za hlupáka je u nás garantováno ústavou. Ale právo něco vyslovit nedělá z toho výroku pravdu. Pravda se prokazuje nebo vyvrací porovnáním s fakty. Kdo tenhle princip nerespektuje, s tím je těžká řeč. Všichni smíme takovou diskusi odmítnout. To není zbabělost ani povýšenost, to je jen rozumné hospodaření se silami a časem."
 
Bierglass
310_cibule napsal:

1stCL_Ricrd napsal:

přehodil jsem to.. kluk mě poradil at zapnu vsyn a cukatura při otaceni hlavou zmizela


Jo, na to to je, eliminuje trhání obrazu. Mám ho zapnuté na kartě pro tuto aplikaci, ve hře vypnuté. Někdo, kdo tomu rozumí, by možná mohl říct, jak je to lepší.


Vsyn snižuje FPS ve všech hrách. Problém u tebe vidím spíše v grafické kartě.
 
Přejít na fórum:
Přihlášení
Jméno

Heslo



Nejste pilotem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
TeamSpeak3
cr597.teamspeak3.com:9254
Heslo: net

teamspeak server Hosting by TeamSpeak3.com
Rychlovka
Pro přidání zprávy se musíte přihlásit.

24-04-2024 12:25
-Vzrusuju te? - -Docela jo, jsi krasna zenska a chtel bych byt tvuj princ. - -To je pekne. Ale na to jsem se neptala. Potrebovala bzch yjistit, jak se yapina ceska klavesnice. Pomuyes mi?

22-04-2024 20:31
Njelepší je kombinace FF (s pluginem kačera)+uBlock ;-)

21-04-2024 09:36
No zatím ještě není. Neumí blokovat vyskakovací okna.

19-04-2024 23:01
jo, kačer je dobrej Úsměv

19-04-2024 17:04
No já asi přejdu na duckduckgo, až jej vyladí.

16-04-2024 11:52
To jsou Jaromíre defekty z realtime anti-anti-ads google teroru. Chyba není na tvém přijímači. Už před 3 rokama jsem Chrome definitivně odinstaloval a přešel opět po 20 letech na FF

12-04-2024 16:25
Pořídil jsem si Arctic Liquid Freezer III 360. Poměr cena/výkon asi nepřekonatelný. Uchladilo to 300W po dobu 10 minut.

07-04-2024 21:31
Taky vám v prohlížeči Chrome vyskakují artefakty?

19-03-2024 14:59
Mrknutí

16-02-2024 16:54
1stCL .. forever :-)

34,759,659 návštěv