May 02 2024 08:35:20
Navigace
IL-2 BoS Návody
1. Aktivace licence
2. Ladění .ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 BoS FAQ (pilot help)
IL-2 BoS FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
CLoD Návody
Postup instalace volitelných záplat
Nastavení ovládání (Aircraft.csv)
IL-2 Návody
IL-2 Sturmovik (verze)
1. Začínáme s IL-2
2. Ladění conf.ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 Sturmovik FAQ (pilot help)
IL-2 Sturmovik FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
RoF Návody
Planeset
Kdo je on-line
· Hosté on-line: 1

· Piloti on-line: 0

· Registrovaní piloti: 2,745
· Nejnovější pilot: Kokes
IL-2: Cliffs of Dover
IL-2 Sturmovik: Cliffs of Dover- krabice (box)
IL-2 Sturmovik 1946
IL-2 Sturmovik 1946 - krabice (box)
Rise of Flight
Rise of Flight - krabice (box)
Informace o SVK
Vlastníci a provozovatelé
Pravidla SVK fóra
Číst diskuzi
Svět Virtuálních Křídel (IL-2 Sturmovik 1946, Cliffs of Dover, Rise of Flight) » IL-2: Battle of Stalingrad (letový bojový simulátor z období bitvy o Stalingrad) » IL-2: BoS diskuse
 Vytisknout diskuzi
Skiny pro Il-2 GB
ringlett
310_cibule napsal:

Nejsem odborník, až na ty divné čáry na kýlovce se mi ale všechny moc líbí : )


Estli jde o ty obdélníčky, tak to je ústupek pravidlům na oficiálním Il-2 fóru, v odkazu jsou samozřejmě i stroje s kompletními větrníčky.
Dostal jsem výstrahu, že takhle pane néé. A nechat jen prázdnou plochu se mi nechtělo.
Nelétám, občas se plazím ...
 
magot
sem ale větrníčky můžeš dávat, tady to je punk
[img]i.imgur.com/0l5jhJG.jpg[/img]
 
ringlett
magot napsal:

sem ale větrníčky můžeš dávat, tady to je punk


já vím, jen jsem od přírody línej
kdo by se dělal s tolika obrázky
Nelétám, občas se plazím ...
 
310_cibule
ringlett napsal:
Estli jde o ty obdélníčky, tak to je ústupek pravidlům na oficiálním Il-2 fóru, v odkazu jsou samozřejmě i stroje s kompletními větrníčky.
Dostal jsem výstrahu, že takhle pane néé. A nechat jen prázdnou plochu se mi nechtělo.


Prima, tak to je pak v pohodě (tedy že skiny jsou s větrníčky).

Ono se jim nelze divit, v Německu či Rusku jsou na to zákony a mohli by provozovatele webu popotahovat a v Rusku i zablokovat. Což by samozřejmě nechtěli. Není se čemu divit.
"Máte právo říkat cokoli. ... Právo být na veřejnosti za hlupáka je u nás garantováno ústavou. Ale právo něco vyslovit nedělá z toho výroku pravdu. Pravda se prokazuje nebo vyvrací porovnáním s fakty. Kdo tenhle princip nerespektuje, s tím je těžká řeč. Všichni smíme takovou diskusi odmítnout. To není zbabělost ani povýšenost, to je jen rozumné hospodaření se silami a časem."
 
ringlett
Asi mi vlezla ta meruňková co mám čertsvě na stěnách v bytě na mozek nebo mám "německé" období ....

[img]https://www.2i.cz/images/2021/04/28/rumun.jpg[/img] is not a valid Image.

Bude jich kolem deseti, nějaké G-2, G-4 a hlavně G-6 a Ga-6 a skončíme v roce 1957. Je to pokračování rumunských Emilů.
Nelétám, občas se plazím ...
 
Paulus
310_cibule napsal:

ringlett napsal:
Estli jde o ty obdélníčky, tak to je ústupek pravidlům na oficiálním Il-2 fóru, v odkazu jsou samozřejmě i stroje s kompletními větrníčky.
Dostal jsem výstrahu, že takhle pane néé. A nechat jen prázdnou plochu se mi nechtělo.


Prima, tak to je pak v pohodě (tedy že skiny jsou s větrníčky).

Ono se jim nelze divit, v Německu či Rusku jsou na to zákony a mohli by provozovatele webu popotahovat a v Rusku i zablokovat. Což by samozřejmě nechtěli. Není se čemu divit.


Když tam nelze dát z jakýchkoliv důvodů „větrníčky“ tak bych se přimlouval NEDÁVAT tam ani „obdélníčky“
základna Loc: 49°43'52.703"N, 16°26'5.3"E
 
ringlett
Paulus napsal:

310_cibule napsal:

ringlett napsal:
Estli jde o ty obdélníčky, tak to je ústupek pravidlům na oficiálním Il-2 fóru, v odkazu jsou samozřejmě i stroje s kompletními větrníčky.
Dostal jsem výstrahu, že takhle pane néé. A nechat jen prázdnou plochu se mi nechtělo.


Prima, tak to je pak v pohodě (tedy že skiny jsou s větrníčky).

Ono se jim nelze divit, v Německu či Rusku jsou na to zákony a mohli by provozovatele webu popotahovat a v Rusku i zablokovat. Což by samozřejmě nechtěli. Není se čemu divit.


Když tam nelze dát z jakýchkoliv důvodů „větrníčky“ tak bych se přimlouval NEDÁVAT tam ani „obdélníčky“


A hvězdičky, hvězdičky můžu?
Nelétám, občas se plazím ...
 
WT_Horrido
Ta "alternativni" RLM76 z konce války nebyla tak svítivá. Hodně bych to ztlumil.

www.scalemodellingnow.com/wp-content/uploads/2015/01/hasegawa-Focke-Wulf-Fw190D9-big1.jpg


ak-interactive.com/wp-content/uploads/2019/11/RCS034acryliclacquerset.jpg
武士は振り返らない
祖国を救うためが(我)ここにあり
 
ringlett
Rumunské Bf 109G-2

[img]https://www.2i.cz/images/2021/04/29/Cantacuzino-I.jpg[/img] is not a valid Image.
Grupul 7 Vanatoare, Esc 58, Constantin Cantacuzino, Kirovograd 6/1943

[img]https://www.2i.cz/images/2021/04/29/Cantacuzino-II.jpg[/img] is not a valid Image.
Grupul 7 Vanatoare, Esc 58, Constantin Cantacuzino, Moldávie 1943

[img]https://www.2i.cz/images/2021/04/29/Ioan.jpg[/img] is not a valid Image.
Grupul 7 Vanatoare, Esc 53, Magu Ioan, Mizil, 7/1943

Stažení:https://www.media...f109G2.rar
Nelétám, občas se plazím ...
 
ringlett
WT_Horrido napsal:

Ta "alternativni" RLM76 z konce války nebyla tak svítivá. Hodně bych to ztlumil.


Mohl bych napsat, že se mi nechce Mrknutí ale zkusím to víc okecat.
Beru odstíny ze vzorníku vyrobeného před spoustou let podle originálních barev tištěného vzorníku. Pevně se na něj spoléhám i když nejsem tvůrcem. Ostatní barvy celkem sedí, tak doufám, že i tahle. Jako 76 ji vidím označenou prvně. Zatím vždy jsem narazil na to, že je to základovka.

Čeho jsem si ale všimnul, a už neřeším, je rozdílná sytost a posunuté odstíny ve fotošopu, prohlížeči modelů obsaženém ve hře a hře samotné. V každém z nich jsou barvy na jednom a tom samém monitoru trochu jiné. Takže odstín řeším ve fotošopu a pak už ne. I tak když koukám na konkurenci máme stejná letadla úplně jiná a přitom asi všichni správně Mrknutí
Nelétám, občas se plazím ...
 
WT_Horrido
No ono se bádání nad barvama za roky trochu posunulo. Základovka to nebyla, odstíny základovek jsou známy. Proste se touhle barvou začaly natírat nové segmenty letadel (ale i letouny po opravách) na konci roku 1944 na plochách pro které stále platil předpis RLM76.

Jen tak pro zajímavost, jak v tom vzorníku vypadá RLM83? Mrknutí
武士は振り返らない
祖国を救うためが(我)ここにあり
 
ringlett
P.S. spousta let je v tuhle chvíli 11 přesně ...
To už je věčnost.


[url=https://vwings.net/forum/viewthread.php?thread_id=6106&pid=327141#post_327141]WT_Horrido napsal:

Jen tak pro zajímavost, jak v tom vzorníku vypadá RLM83? Mrknutí


[img]https://www.2i.cz/images/2021/04/29/vzornik.jpg[/img] is not a valid Image.
Nelétám, občas se plazím ...
 
WT_Horrido
Ani modra, ani světle zelená. Tak to jsem nečekal. Šklebící se
武士は振り返らない
祖国を救うためが(我)ここにあり
 
ringlett
WT_Horrido napsal:

Ani modra, ani světle zelená. Tak to jsem nečekal. Šklebící se


To je to až tak překvapující? Já už si název knihy se vzorníkem nepamatuji, ale tenkrát to byl naprostý průlom zkrz tradiční představy o těch odstínech.
Nelétám, občas se plazím ...
 
WT_Horrido
Nejdříve se podařilo znalcům přehodit RLM82 a 83 tak dokonale že obě barvy byly náhodně interpretovány jedna jako tmavě zelená a druhá jako světle zelená. Až se to podařilo ustálit tak se přišlo na to, že ta RLM82 nikdy brčálově světle zelená nebyla a RLM83 je modrá na bombardéry. A to je poslední aktualní stav. Jo a teda RLM81 exitovala ve třech odlišných odstínech.

airbrushcentrum.de/ak-interactive/RCS030acryliclacquerset.jpg
Upravil/a WT_Horrido dne 29-04-2021 13:47
武士は振り返らない
祖国を救うためが(我)ここにあり
 
ringlett
WT_Horrido napsal:

Nejdříve se podařilo znalcům přehodit RLM82 a 83 tak dokonale že obě barvy byly náhodně interpretovány jedna jako tmavě zelená a druhá jako světle zelená. Až se to podařilo ustálit tak se přišlo na to, že ta RLM82 nikdy brčálově světle zelená nebyla a RLM83 je modrá na bombardéry. A to je poslední aktualní stav. Jo a teda RLM81 exitovala ve třech odlišných odstínech.


Dobře, ale tím pádem padají všechy kamufláže třeba 190D udávané ve složení 82/83/76. A stávají se čím?
Já mám 82 a 83 zafixovanou právě jako dvě zelené, 82 trochu do šedé a 83 šmrcnutou hnědou.
A stou skoro pistáciovou 82 a zelenočernou 83 jsem se setkal ve starém vzorníku od Humbrolů, blahé paměti ...
Upravil/a ringlett dne 29-04-2021 14:08
Nelétám, občas se plazím ...
 
magot
ovšem mínus rozladěný RGB monitor a u něj sedící relativní pozorovatel, mnohdy i barvoslepý
 
ringlett
magot napsal:

ovšem mínus rozladěný RGB monitor a u něj sedící relativní pozorovatel, mnohdy i barvoslepý


Osobně jsem na tom s barvocitem celkem dobře, monitor snad taky v pořádku. Je to stejný problém jako typ materiálu ve fotografii. Vrátit se o 80 let zpět do továrny a napatlat si pěkně vzorky na ocelový plech bohužel (naštestí) nejde. (Jak já bych chtěl stroj času a pěkný suchý solný důl ...)
Nelétám, občas se plazím ...
 
WT_Horrido
ringlett napsal:

WT_Horrido napsal:

Nejdříve se podařilo znalcům přehodit RLM82 a 83 tak dokonale že obě barvy byly náhodně interpretovány jedna jako tmavě zelená a druhá jako světle zelená. Až se to podařilo ustálit tak se přišlo na to, že ta RLM82 nikdy brčálově světle zelená nebyla a RLM83 je modrá na bombardéry. A to je poslední aktualní stav. Jo a teda RLM81 exitovala ve třech odlišných odstínech.


Dobře, ale tím pádem padají všechy kamufláže třeba 190D udávané ve složení 82/83/76. A stávají se čím?


Jop. Předpis horních ploch byl pouze 81/82. Taky bylo přípustné kombinovat tmavé a světlé odstíny podle zásob, takže 74/82 a 75/81.
武士は振り返らない
祖国を救うためが(我)ここにあり
 
magot
ringlett napsal:

magot napsal:

ovšem mínus rozladěný RGB monitor a u něj sedící relativní pozorovatel, mnohdy i barvoslepý


Osobně jsem na tom s barvocitem celkem dobře, monitor snad taky v pořádku. Je to stejný problém jako typ materiálu ve fotografii. Vrátit se o 80 let zpět do továrny a napatlat si pěkně vzorky na ocelový plech bohužel (naštestí) nejde. (Jak já bych chtěl stroj času a pěkný suchý solný důl ...)

Já mám před sebou tři monitory a na všech třech vidím ten vzorkovník jinak Šklebící se
 
Přejít na fórum:
Přihlášení
Jméno

Heslo



Nejste pilotem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
TeamSpeak3
cr597.teamspeak3.com:9254
Heslo: net

Rychlovka
Pro přidání zprávy se musíte přihlásit.

30-04-2024 10:19
Teď se tyká všude. Každý je familierní jak kdybychom všichni spolu pásli husy.

29-04-2024 20:53
Tem Teamspeak jedete trojku nebo pětku? Mně se nechce nikam registrovat.

29-04-2024 20:44
Jsem zapl discord. FUJ! Proč mi tam všechno tyká? To je tak nezdvořilé a neuctivé.

24-04-2024 12:25
-Vzrusuju te? - -Docela jo, jsi krasna zenska a chtel bych byt tvuj princ. - -To je pekne. Ale na to jsem se neptala. Potrebovala bzch yjistit, jak se yapina ceska klavesnice. Pomuyes mi?

22-04-2024 20:31
Njelepší je kombinace FF (s pluginem kačera)+uBlock ;-)

21-04-2024 09:36
No zatím ještě není. Neumí blokovat vyskakovací okna.

19-04-2024 23:01
jo, kačer je dobrej Úsměv

19-04-2024 17:04
No já asi přejdu na duckduckgo, až jej vyladí.

16-04-2024 11:52
To jsou Jaromíre defekty z realtime anti-anti-ads google teroru. Chyba není na tvém přijímači. Už před 3 rokama jsem Chrome definitivně odinstaloval a přešel opět po 20 letech na FF

12-04-2024 16:25
Pořídil jsem si Arctic Liquid Freezer III 360. Poměr cena/výkon asi nepřekonatelný. Uchladilo to 300W po dobu 10 minut.

34,800,621 návštěv