May 17 2024 08:15:19
Navigace
IL-2 BoS Návody
1. Aktivace licence
2. Ladění .ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 BoS FAQ (pilot help)
IL-2 BoS FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
CLoD Návody
Postup instalace volitelných záplat
Nastavení ovládání (Aircraft.csv)
IL-2 Návody
IL-2 Sturmovik (verze)
1. Začínáme s IL-2
2. Ladění conf.ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 Sturmovik FAQ (pilot help)
IL-2 Sturmovik FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
RoF Návody
Planeset
Kdo je on-line
· Hosté on-line: 6

· Piloti on-line: 1
Hot_Dog

· Registrovaní piloti: 2,745
· Nejnovější pilot: Kokes
IL-2: Cliffs of Dover
IL-2 Sturmovik: Cliffs of Dover- krabice (box)
IL-2 Sturmovik 1946
IL-2 Sturmovik 1946 - krabice (box)
Rise of Flight
Rise of Flight - krabice (box)
Informace o SVK
Vlastníci a provozovatelé
Pravidla SVK fóra
Číst diskuzi
Svět Virtuálních Křídel (IL-2 Sturmovik 1946, Cliffs of Dover, Rise of Flight) » IL-2: Battle of Stalingrad (letový bojový simulátor z období bitvy o Stalingrad) » IL-2: BoS diskuse
 Vytisknout diskuzi
IL2 BOX online speciálka - Battle of the Scheldt
1stCL_Punkey
606_Tempik napsal:
Možná si toho ani kluci od LW za ten jeden den nestihli všimnout.


Za sebe mohu říct, že nevšimli. Čeho jsme si měli všimnout? Úsměv
 
falkon
606_Tempik napsal:
Tak daleko jsi to došponoval. To se nikdy nikomu nepovedlo.

"ja" jo?! CoolŠklebící seŠklebící se

Ake ste si to spravili, take ste to mali... Šklebící se
 
310_cibule
"Pokud se ti to nelíbí, nemusíš letět", není vyhrožování. Znamená to "Pokud máš s naší speckou nepřekonatelný problém, budeš se muset rozhodnout, zda ji za těchto okolností chceš letět." Falcon se podílel na hafo speckách a nikdy nikoho od nikud nevyhodil. A ano, dá se to jistě napsat i diplomatictěji. Nicméně v žádném případě nejde o vyhrožování, jak tu už po několikáté zaznělo.
"Máte právo říkat cokoli. ... Právo být na veřejnosti za hlupáka je u nás garantováno ústavou. Ale právo něco vyslovit nedělá z toho výroku pravdu. Pravda se prokazuje nebo vyvrací porovnáním s fakty. Kdo tenhle princip nerespektuje, s tím je těžká řeč. Všichni smíme takovou diskusi odmítnout. To není zbabělost ani povýšenost, to je jen rozumné hospodaření se silami a časem."
 
Rumcajs
Asi to bude znít nepřístojně v kontextu ducha tohoto vlákna, ale mě se to moc líbilo.

Jasně, nejvíc se mi líbila ta scénka, jak přímo před mým Heinkelem dělal nějaký Poník nácvik kanonického "prostě mi ho urvi" a s kouřícím motorem se převracel po křídle dolů a mazal někam do hajan. Ale i jinak to bylo prostě fajn. A jistě smekám před všemi, kdo se podíleli na zajistění a zorganizování akce. Moc dobře vím, co to znamená, nějakou hezkou myšlenku dotáhnout do stavu, že to je reálně použitelné. Kolik úsilí v tom je a jak malý vděk se člověk dočká. Mrknutí
 
IIIJG50_OskarFaber
Zdravím a za III./JG50 bych chtěl poděkovat Všem tvůrcům včerejší speciálky, za integraci pod JG54 a společný let Všem zůčastněným pilotům.
III.JG50_OskarFaber
III./JG50_Hans-Assi
 
LesniHU
"a ze trest si po obede nedam virzinko, neplacte, sami jste si to zpusobili". Take vam ted sestsetsesta tak pripada? :-)
Odemknete prosim planovaci vlakna, at vime, v jake sklenici je tahle bourka.
 
ZVP Zdenek
LesniHU napsal:

"a ze trest si po obede nedam virzinko, neplacte, sami jste si to zpusobili". Take vam ted sestsetsesta tak pripada? :-)


Ne
Die Tschechen sind die lachende Bestien
 
magot
1stCL_Fucida napsal:

Jinak Magote, několikrát jsi mi sliboval, že se po akci dozvíme, proč měla LW takový planeset, jaký měla Úsměv.

A asi nebudu sám, koho to zajímá Úsměv.

Primárně to vycházelo z velké neznámé a to takové jaký bude zájem o akci Měli jsme za to že se přihlásí tak maximálně 30 lidí. To že se přihlásilo tak velké množství lidí, nás dost překvapilo.
Tzn za LW 15 kusů. Dále pak byla pro nás dost velká neznámá kdo vlastní BOBP modul, čili snažili jsme se zařadit stroje ze starších modulů aby mělo co nejvíce lidí šanci si to zaletět.
Stejně tak i byla designovaná mise. Nebyla designována tak, aby byla vybojována vzdušná nadvláda nad nějakým územím za lw, ale pouze měly krýt bombardéry aby bombardéry dosáhli strategického cíle.
Jako poslední věc - LW měla mít nasazeny starší a olétané stroje z jednoduchého důvodu - nové stroje si LW syslí na nový rok přece. Do nového roku zbývá pouhý měsíc.
Byla to asymetrická mise a nevidím důvod proč se nepoprat i se staršími stroji. Výzva je výzva. Stejně jako situace na na západní frontě byla asymetrická ...
Celé to oslabení bylo vyváženo tak, že červení budou mít plné brejle s velkým množstvím bombardérů a tak šance byly na obou stranách solidní. Úsměv
Upravil/a magot dne 03-05-2020 19:32
 
606_Temp
Našel jsem nějaké video s tím, jak funguje Rearm, Refuel, Repair.
Ve výsledku mi to nepřijde až tak zajímavé a to suplování s počítáním času je vlastně OK.
https://www.twitc...8?t=04m18s
"Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ Benjamin Franklin
 
http://no606.ic.cz/
606_Druindin
LesniHU napsal:

"a ze trest si po obede nedam virzinko, neplacte, sami jste si to zpusobili". Take vam ted sestsetsesta tak pripada? :-)
Odemknete prosim planovaci vlakna, at vime, v jake sklenici je tahle bourka.


Kurde jak ta speciálka mohla bejt krásná, kdyby ju neletěla 606tá, nebo rovnou cely CSW.
 
1stCL_Werner
magot napsal:

1stCL_Fucida napsal:

Jinak Magote, několikrát jsi mi sliboval, že se po akci dozvíme, proč měla LW takový planeset, jaký měla Úsměv.

A asi nebudu sám, koho to zajímá Úsměv.

Primárně to vycházelo z velké neznámé a to takové jaký bude zájem o akci Měli jsme za to že se přihlásí tak maximálně 30 lidí. To že se přihlásilo tak velké množství lidí, nás dost překvapilo.
Tzn za LW 15 kusů. Dále pak byla pro nás dost velká neznámá kdo vlastní BOBP modul, čili snažili jsme se zařadit stroje ze starších modulů aby mělo co nejvíce lidí šanci si to zaletět.
Stejně tak i byla designovaná mise. Nebyla designována tak, aby byla vybojována vzdušná nadvláda nad nějakým územím za lw, ale pouze měly krýt bombardéry aby bombardéry dosáhli strategického cíle.
Jako poslední věc - LW měla mít nasazeny starší a olétané stroje z jednoduchého důvodu - nové stroje si LW syslí na nový rok přece. Do nového roku zbývá pouhý měsíc.
Byla to asymetrická mise a nevidím důvod proč se nepoprat i se staršími stroji. Výzva je výzva. Stejně jako situace na na západní frontě byla asymetrická ...
Celé to oslabení bylo vyváženo tak, že červení budou mít plné brejle s velkým množstvím bombardérů a tak šance byly na obou stranách solidní. Úsměv

Pokud měla být mise asymetrická tak ok, nevadí mi letět se starším strojem, ale prosím nepoužívej uplně mimo nepravdivý a totálně vyfabulovaný argument, že si LW šetřila novější stroje na Bodenplatte. Jak to si to jako představuješ ? Že řekl velitel "hele volové, přeci si nerozbijem dory, letíme do reichu sehnat nějaký gárážovaný A-5, a chcípejte si zatim měsíc v nich" ?
Mně osobně to třeba dojem kazí, když vím, že se létá fantasy planeset, ale jsem ochoten to kousnout. Hlavně si to ale na rovinu přiznejme, a nehledejme nějaké pokřivené argumenty, abychom si to sami před sebou obhájili.
1st Czech Lions - Resistance is futile...
 
magot
1stCL_Werner napsal:
Prosím nepoužívej uplně mimo nepravdivý a totálně vyfabulovaný argument, že si LW šetřila novější stroje na Bodenplatte.

Ne v reálu. V této specce. Story. Ok, za tebe debilní story. No problem.
 
saldy
Děkuji všem zúčastněným pilotům a velitelům za účast v ostré misi i pomoc s testováním prototypu mapy, také za kladné a kritické ohlasy. Hra se bohužel ukončila zhruba po 90 minutách kdy vyhlásila konec mimo naší kontrolu, zřejmě budeme pátrat po tomto mechanismu, který má pracovní název "temná energie". Pokud má někdo pocit křivdy nebo promarněného času, tak za sebe se mu omlouvám. Během času jsme zdolali většinu technických problémů, nefunguje to tak, že skouknete 3 youtube videa, pak si na mapu rozhodíte letiště, pár flaků a máte speciálku. Připravili jsme dlouhou řadu verzí mapy a testovali dopady jednotlivých struktur na stabilitu hry. Je třeba zmínit, že hra nemá editor, ale vývojářský nástroj, kde se jednotlivé entity spojují do složitých aktivačních struktur, pak se musí otestovat a mít jasné povědomí jak se skript chová.

Podcenili jsme komunitu, to je můj názor. Skriptovaná forma specky nefungovala, stála mnoho úsilí a byla příčinou nesvárů. Viděl jsem, že velitelé si vytvořili své vlastní plány, koordinovali se v bitvě a ochota hráčů bojovat společně to je sám o sobě základ specky, který netřeba složitě rozvíjet v nějakém koridoru.

Koncept specky se v čase měnil, ale planesetu se to skoro nedotklo, bylo by bývalo před vyhlášením lepší oslovit styčného důstojníka dané strany a planeset ještě jednou přehodnotit, možná bysme došli ke změnám nebo taky ne, to už nebudu hodnotit. Pozdní plán byla velká chyba.

Extraktem této specky, která se rodila v bolestech je template, který je otestovaný a který pokud se rozhodneme pokračovat má v sobě vše potřebné. Jsou tu pro obě strany funkční kolony, vlaky, živá letiště, AI bombry, flakové struktury, plující lodě... Každopádně si teď dáme oraz, uvidíme a snad nebude tak zle.
 
http://www.sturmovik1946.estranky.cz/
1stCL_Fucida
Saldy, opakovaně, ale opravdu opakovaně jsem tobě i Magotovi psal, že je ten planeset pro Luftwaffe šíleně znevýhodňující - jak z hlediska parametrů, tak z hlediska rozdílných strojů v jedné formaci. Rozepisoval jsem se, jak nás trápí dolet, že nedokážeme zadané cíle splnit. Nereagovali jste na to nijak. Resp. reagovali jste: Odhlasovali jsme, že se planeset nemění, po akci vám bude všechno jasné.

Tak tady teď prosím nezkoušej něco ve stylu: "Bylo by bývalo lepší oslovit před akcí důstojníka"

Magote, to tvoje vysvětlení je ještě mnohem absurdnější, než jsem si myslel Úsměv.
"Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt."
 
saldy
Ne ne, to si nerozumíme, proto jsem zvolil formulaci "před vyhlášením" ne před akcí, takže uznávám tvůj názor. Po vyhlášení je už pozdě, né že není, ale je pozdě. Odnáším si z toho zkušenost, že komunikace se styčným důstojníkem by předešla budoucím nesvárům. Problém v doletu jsme nakonec uznali.
 
http://www.sturmovik1946.estranky.cz/
LesniHU
606_Druindin napsal:
LesniHU napsal:
"a ze trest si po obede nedam virzinko, neplacte, sami jste si to zpusobili". Take vam ted sestsetsesta tak pripada? :-)
Odemknete prosim planovaci vlakna, at vime, v jake sklenici je tahle bourka.

Kurde jak ta speciálka mohla bejt krásná, kdyby ju neletěla 606tá, nebo rovnou cely CSW.
No, pokud nekdo zvazuje, jak se kdo urazil, kdo prvni a tak, tak urcite ted dostal jeden jasny stripek do mozaiky.

Tak jeste jednou: ze je falkon organizator a server admin vsichni vedeli od zacatku. To znamena, ze pokud se rozhodne nejake strane nefer zatopit, tak to muze udelat bez problemu. Tudiz kdyz se hlasim na specialku, kladu si otazku, jestli si ji uziju, a soucasti toho je, jestli verim organizatorum, ze mise bude zajimava|vybalancovana|historicka|dramaticka|... sestavte si priority dle sebe. A jestli verim organizatorovi, pak je zbytecne resit, jestli nekam vidi, nebo ne. Takze to nic nezmeni. A jestli mu neverim, tak bych se tam predne nemel hlasit, a navic to, jestli nekam vidi, nebo ne, zase nic nezmeni. Furt mu neverim a furt mi muze zatopit. A kdyz to nic nezmeni v obou pripadech, tak proc to sakra resite? A hlavne, proc to furt stavite, ze vam ten druhy neco nejak vyeskaloval a prinutil vas presunout se s planovanim jinam nebo co, to bylo prece vase rozhodnuti.

Tak to bylo z prve. A za druhe, tak se tedy podivame na planeset. Stihaci:
spojenci 8+5+1+6+11+7=38
nemci 2+2+2+4+2+4+2+4=22
Ocekavam, ze se podivis, proc jsem tam zapocital "attack only" tempesty, jenze attack only s takovymhle zviretem znamena proste jen sweep nad nepratelskym uzemim v mensich vyskach. A vsimni si, ze zatimco se urcite ozyvaji hlasy zpochybnujici volbu typu a tak, ale celkovy princip, tj. ze spojenci maji prevahu 2+:1, tady vlastne nikdo moc neresi. Protoze chapeme jinak filozofii specialek. Ze ma autor nejakou myslenku, kterou budeme par veceru sdilet, a verime mu, ze tech par investovanych veceru nebudeme povazovat za ztracene. Ze to nemusi byt vybalancovana situace, ani ferova, ale ze to bude zazitek. A kdyz mu verime, tak...viz predchozi bod.
 
606_Temp
Hu, znovu opakuji, že problém byl v tom, že jsme to nevěděli. Měli jsme za to, že tam vidí jen Magot, který létal za nás. Kdyby jsme to věděli, tak je všechno v pořádku. Takhle to mělo hořkou pachuť.
"Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ Benjamin Franklin
 
http://no606.ic.cz/
LesniHU
606_Tempik napsal:

Hu, znovu opakuji, že problém byl v tom, že jsme to nevěděli. Měli jsme za to, že tam vidí jen Magot, který létal za nás. Kdyby jsme to věděli, tak je všechno v pořádku. Takhle to mělo hořkou pachuť.
fajn, ale to prece nic nemeni na tom, co jsem napsal. Chapu, ze je to neprijemne prekvapeni. My jich taky par zazili, behem planovani i pri samotne misi. Ale stale to nic nemeni na verim/neverim, a proto to neni treba hrotit, ne?
 
606_Temp
Však není. My se s tím vypořádali a dáváme to jako feedback.

edit: s tím planesetem s tebou souhlasím. S počítáním Tempestů do stíhačů též. Osobně jsem čekal a přál si (a Magot by to klidně mohl potvrdit, jestli si pamatuje), že by němci mohli mít klidně dvě bombardovací Schwalbiny. Tempesty jsou zvířata. Kdyby bylo po mém, tak byla celá JG 54 na Dorách a místo G-6 byly G-14.
Co jsme měli dělat mimo ten Sweep, když nad Antwerpama jsme byli primárně nežádoucí? Šli jsem si vyluxovat letiště v oblasti a cestou zpátky jsme chtěli požehlit nějaké vlaky. S tím, že bychom mohli narazit na leteckou aktivitu se samozřejmě počítalo. Ale asi by bylo divné, kdybychom nesměli zasáhnout, ne? O dost divnější by bylo, kdybychom jako Attack Only zaparkovali po začátku nad Antwerpama a sundali každé Jabo, co by se snažilo projet a pak čekali na přilétávající bombry.
Předpokládám, že takhle nějak si tvůrci mise představovali činnost Tempestů, nebo jsem aspoň nabyl takový dojem.
Upravil/a 606_Temp dne 03-05-2020 22:30
"Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ Benjamin Franklin
 
http://no606.ic.cz/
LesniHU
Ja vam to vubec nevycitam, nic jineho vam nezbyvalo, alespon pokud jste nemeli v ramci svych rozkazu neco konkretniho nebo nejaka omezeni. Zpusob pouziti byl vicemene primo prikazan tvurcem, v tom jsme za jedno. Jen jsem vysvetloval svuj vypocet EDIT: kterym jsem ilustroval moje chapani filozofie specky, coz mi prislo dulezite. A prave diky takove filozofii to bez problemu akceptuju, i kdyz to napriklad stavelo nase tezke bombardery do pozice hrace ruske rulety.
 
Přejít na fórum:
Přihlášení
Jméno

Heslo



Nejste pilotem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
TeamSpeak3
cr597.teamspeak3.com:9254
Heslo: net

Rychlovka
Pro přidání zprávy se musíte přihlásit.

15-05-2024 22:10
2 z 16 snad to stihnu na termín. Ale ty pruhy jsou děs.

15-05-2024 21:49
Nesnáším proužky o šířce 46 cm! Děs. A ani jeden to nemá stejně!

09-05-2024 09:43
Thou shalt not bear false witness.

08-05-2024 22:45
A nebo naopak? Takove "you" je i pro jednotne cislo a preklada se jako "ty"?

07-05-2024 20:34
Angličané si jenom vykají. Takove "you" je i pro množné číslo. Tedy v češtině se vždy překládá jako "vy".

06-05-2024 11:24
Ještě Paulusi napiš že "takoví angličané si jenom tykaji." Úsměv

05-05-2024 18:15
Ale hovno. Co je správné, určuje společnost a její kultura.

03-05-2024 11:15
Vykání je následek nepochopení formy vlády pozdních římských císařů. Koncem Římského císařství spoluvládli čtyři vládci. Proto byli oslovován jako celek. Tykání je správné.

30-04-2024 10:19
Teď se tyká všude. Každý je familierní jak kdybychom všichni spolu pásli husy.

29-04-2024 20:53
Tem Teamspeak jedete trojku nebo pětku? Mně se nechce nikam registrovat.

34,891,550 návštěv