June 05 2020 02:35:08
Navigace
IL-2 BoS Návody
1. Aktivace licence
2. Ladění .ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 BoS FAQ (pilot help)
IL-2 BoS FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
CLoD Návody
Postup instalace volitelných záplat
Nastavení ovládání (Aircraft.csv)
IL-2 Návody
IL-2 Sturmovik (verze)
1. Začínáme s IL-2
2. Ladění conf.ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 Sturmovik FAQ (pilot help)
IL-2 Sturmovik FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
RoF Návody
Planeset
Kdo je on-line
· Hosté on-line: 4

· Piloti on-line: 0

· Registrovaní piloti: 2,660
· Nejnovější pilot: SVK_Motas
IL-2: Cliffs of Dover
IL-2 Sturmovik: Cliffs of Dover- krabice (box)
IL-2 Sturmovik 1946
IL-2 Sturmovik 1946 - krabice (box)
Rise of Flight
Rise of Flight - krabice (box)
Informace o SVK
Vlastníci a provozovatelé
Pravidla SVK fóra
Číst diskuzi
Svět Virtuálních Křídel (IL-2 Sturmovik 1946, Cliffs of Dover, Rise of Flight) » IL-2: Battle of Stalingrad (letový bojový simulátor z období bitvy o Stalingrad) » IL-2: BoS diskuse
 Vytisknout diskuzi
IL2 BOX online speciálka - Battle of the Scheldt
Hoper
310_cibule napsal:

1stCL_Jiricek napsal:
Nene. Palba byla až moje předposlední speciálka, rozhodně ne první. Pokud mě paměť neklame, vůbec první veřejná speciálka v ILovi byla Nálet na Berlín, kde jsem vedl jednu letku Mitchelů, Kraken druhou, Cibule (tehdy ještě Mořský býk) letku P47 a vůbec se ani trochu nestalo to, že by nás ztratil... A pokud mě opět paměť neklame, naivně věřím, že termín "speciální akce" jsem prvně použil já, když jsem snad s Čutorou psal k nějaké akci pravidla... což muselo být před Berlínem... takže Berlín nebyl první...? Kdy byly ty noční nálety na Londýn? Pomozte někdo. Každopádně - teď mi docházi - "speciální akce" jsou moje, takže všichni držte hubu a poslouchtejte, ja se má dělat specálka! (humor, prosím .))

No, to si vyprošuju ; ) Nikoho jsem neztratil, akorát pak přilétli nějací nezvedenci ve fokáčích a náš doprovod rozprášili. V únikovém dajvu jsem předal velení, tuším, Gryzlovovi, ten pro změnu Natanovi... a tak dál : ) Když jsem se pak našel sám a o pět kilometrů níž, vydal jsem se spokojeně domů, na základnu. Aniž bych za celou specku komukoliv ublížil, tak kousek od letiště, na druhé straně mapy, mne zákeřně zezadu přepadl Fučida ještě s někým od lionů a nic netušícího mne rozstřílel na hadry : ) Jó, to byly časy.

Kdy to tak mohlo být? 2003? 2004?

Wilde Sau a Londýn byly až potom (to jsme letěli ve čtyři ráno skutečného času).

A taky bitva o Kanál. Ta se letěla tři dny, ne?

Berlín byl únor 2005 (report jsem odesílal 07-02-2005 00:43 [=již pondělí], takže se to letělo o víkendu, asi sobota 05-02-2005.
WildeSau a NightReapers - hmm, tak tady mám trochu guláš - obrázky cíle mám z ledna 2005, obrázky z akce jsou datované březen 2005. Ale teď mne napadlo, že existovalo video na YT (Bača?) o téhle akci. Neumím ho najít. Datum konání by tam ale mohlo být... (s tím závěrečným epickým vystavěním svítících Hurriků na letišti a následným deštěm potměšilých německých bomb :)

A Jiříčku, k tomu Berlínu, vedl jsi nejen první letku nad cíl, ale dokonce ti bylo souzeno odvést zbyteček všech bépětadvacítek obou letek zpátky domů :)

ed: mno, tak bůhví, jak to bylo...
"Začalo se dokonce řešit, že se spojíme se zbytkem squadry B, která na tom co do počtu byla snad ještě hůř jak mi. Ale práve ve chvíli, kdy se tato možnost zamítala, byl zahlášen další, hmm, kolikátý už, útok ! Šli jsme opět do těsnější formace" + sražení 32 (červená 2 z A sekce) a 71 (červená 1 z B sekce)
"Pak už bylo jen řazení na okruhu, dosednutí červené 1, přednostní pouštění poškozené červené 4 a závěrečné finále s velitelem svazu."

a pak chtějme po staříkách, ať si vzpomenou, co dělali za války :))
Upravil/a Hoper dne 18-05-2020 00:29
Porazit nepřítele a dát mu život může vypadat jako projev laskavosti,
ale ve skutečnosti to je to nejkrutější, co poraženého může potkat.
ovarek.cz/pic/hamster.gif

1stCL_Fucida
Já si celkem jasně pamatuju, že první byla ta noční akce, co se letěla ve 2 ráno a pokračovala masomlejnem na AH až cca do 9 hodin (kdy jsem usnul při přistání). Ale myslím, že název Wilde Sau & Night Reapers získala až její nějaká pozdější reinkarnace. Tohle proběhlo na přelomu let 2004 a 2005. Pořádali to hlavně pánové okolo AH, skoro jistě Čutora. Nicméně ten nápad, že se to poletí ve dvě ráno, tak ten byl můj Úsměv. To se mi to tehdy na koleji bez rodiny navrhovalo Šklebící se. Tohle byla dle mého první organizovaná akce, kterou bychom dnes označili jako speciálka, ale tak jsme jí v té době ještě neříkali.

Tuhle noční akci následoval můj a Jiříčkův Berlín, což byla svým rozsahem první skutečně velká akce, která zcela využila tehdejší kapacitu serveru (tuším 64 lidí?). Berlín také představoval první akci, na kterou se (hlavně na spojenecké straně) mohutně trénovalo. Ani tenhle počin ještě nenesl jméno speciálka.

No a pak už následovala právě první speciálka (v čele zase já a Jiříček) - koncem jara 2005, stále ještě na podolské koleji. Dvoudenní "Speciální Mise", neboli "SM", neboli "SadoMaso". Integrace generálů (Jamamoto a Čutora) a pozemních bojů. Obrovská příprava, obrovská pravidla, obrovská komplexnost - ani ne půl roku od první společné organizované akce. Zajímavé bylo, že na komplexností něco podobného jsme si troufli až na Palbě (podzim 2010), nebo spíše na Invazi (2011). Invazí také byla ukončena sedmiletá éra těch "obrovských" speciálek. To už byla doba, kdy ze sebe starý Šturm vydal své maximum a mohutně se čekalo na CLOD.
"Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt."

Hoper
čiliž první byl ten WildeSau & Night Reapers (takto se to jmenovalo, dvě akce v jednu noc - nejprve červené bombery a modří stíhači a pak červení stíhači a modré bombery; a protože noc, tak se vstávalo v ty 04:00; obrázky jsem nejspíše típal z ntrk později,proto to jiné datum)
a Berlín až pak

WS&NR byl vlastně obyč server s omezeným planesetem a vyjimečnější na něm byl nastavený herní čas + ten reálný
zábava však náramná :)
Pak nastalo dlouhé vyčkávácí kroužení nad letištěm před přistáním. Čutora nás balamutil "skupinovým foto" a když jsme se konečně seřadili na stojánkách, přiletěl Bača... :)))

AH_Kraken
Speciálky vznikly tak, že za Čutorou a za mnou přišel (bohužel si už nepamatuji jeho jméno - škoda je to skutečný autor speciálek) jeden hráč a chtěl aby jsme na AH server dali nějakou noční mapu. My jsme nechtěli protože jsme si mysleli, že to lidi nebude bavit, ale on vytrval a tak se mu řeklo že se to může letět mimo běžný server jako něco speciálního. Proto se tomu taky od té doby začalo říkat "specialka". On vymysle tu dvou specialku WildeSau & Night Reapers, která se nejdříve letěla v noci a pro úspěch se ještě jednou zopakovala ve větším počtu lidí a v "normální" dobu. Jako třetí se letěla "Nálet na Berlín" a po ní následovala "Midway". Pak se to rozjelo.
U souboru Night_reapers.mis mám nejstarší datum 4.1.2005
U souboru Berlin-Kraken.ntrk je datum 6.2.2005

alfik
Hoper napsal:
Ale teď mne napadlo, že existovalo video na YT (Bača?) o téhle akci. Neumím ho najít. Datum konání by tam ale mohlo být... (s tím závěrečným epickým vystavěním svítících Hurriků na letišti a následným deštěm potměšilých německých bomb Úsměv

Pro tebe i pro další zájemce:
Několik videí ze specek mám na portablbním disku, který tahám na Hanácký, každý rok. Takže si je můžeš ode mě přetáhnout (nebo přes někoho kdo tam bude). Jsou to většinou z YT, kde už jsou zaváta a špatně hledatelná Úsměv
Jsou tam i takové akce, kterých jsem se sám neúčastnil.
"Vidím velký špatný. Hodně budeš někde." Jolanda
Navigare necesse est. Vivere non est necesse!
Who dares, wins!

Hoper
oki :)

Přejít na fórum:
Přihlášení
Jméno

Heslo

Nejste pilotem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
TeamSpeak3
cr597.teamspeak3.com:9254
Heslo: net

teamspeak server Hosting by TeamSpeak3.com
Rychlovka
Pro přidání zprávy se musíte přihlásit.

04-06-2020 15:33
Tak raději pij víc Úsměv

03-06-2020 15:20
... měli všichni chuť povídat, jak je to vtáhlo do historických chvil. Teď opět historická chvíle a letí se! Proto Salut! a dík všem za krásné vzpomínky ... (a už nepiju alkohol)

03-06-2020 15:20
Cassi, ono to bylo tak nějak automatické - vidět Crew Dragon letět z vzpomínat si na ten úžas z letu. Ze spolupráce s pilotama, z toho, že nebyli jen sólisti. Jak po Invazi i Palbě ...

03-06-2020 10:55
Nepij tolik Vencoure.

31-05-2020 07:53
... živé. Ano užil jsem si to. Včera jsem si uvědomil, že CD DM-2 je v opačném gardu. A opět bych na živé nestřílel. Díky za vše, žijte blaze! Salut!

31-05-2020 07:51
Vážení nejmilejší přátelé, kamarádí, díky, že jsem vás kdy poznal. Nevadilo mi, že po mne kdy střílíte, bral jsem to jako hru. Nechtěl jsem po vás střílet, bral jsem vás jako ...

27-05-2020 14:38

26-05-2020 08:35
K TIR3 som pouzival software pre TIR5

25-05-2020 18:37
TrackIr 3 odeslo mi PC potrebuju do novyho software k tomuto -na netu nelze najit pouze k Track 4 nebo 5

24-05-2020 08:14
Získal jsem 100 Kč na cestování a zážitky ze Slevomat.cz. Pokud by o to měl někdo zájem ozvěte se mi. Já nikam nejezdím! Mrknutí

24,073,387 návštěv