April 19 2024 02:48:26
Navigace
IL-2 BoS Návody
1. Aktivace licence
2. Ladění .ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 BoS FAQ (pilot help)
IL-2 BoS FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
CLoD Návody
Postup instalace volitelných záplat
Nastavení ovládání (Aircraft.csv)
IL-2 Návody
IL-2 Sturmovik (verze)
1. Začínáme s IL-2
2. Ladění conf.ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 Sturmovik FAQ (pilot help)
IL-2 Sturmovik FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
RoF Návody
Planeset
Kdo je on-line
· Hosté on-line: 6

· Piloti on-line: 1
AlecSalinas

· Registrovaní piloti: 2,745
· Nejnovější pilot: Kokes
IL-2: Cliffs of Dover
IL-2 Sturmovik: Cliffs of Dover- krabice (box)
IL-2 Sturmovik 1946
IL-2 Sturmovik 1946 - krabice (box)
Rise of Flight
Rise of Flight - krabice (box)
Informace o SVK
Vlastníci a provozovatelé
Pravidla SVK fóra
Číst diskuzi
Svět Virtuálních Křídel (IL-2 Sturmovik 1946, Cliffs of Dover, Rise of Flight) » IL-2: Battle of Stalingrad (letový bojový simulátor z období bitvy o Stalingrad) » IL-2: BoS diskuse
 Vytisknout diskuzi
IL2 BOX online speciálka - Battle of the Scheldt
rudidlo
1stCL_Jiricek napsal:Virtuální létání je jinde. Dle mého názoru stojí před úkolem znovu se vybudovat.

To by bylo skvele, ale kde chces ty lidi nabrat?

Doby, kdy byl puvodni Sturm etalonem kvality v hernim zanru leteckych simulatoru s presahem do ostatnich zanru zamerenych na dobu druhe svetove valky jsou nenavratne pryc. Drive clovek potreboval pocitac, aby si zahral jakoukoliv hru, dnes existuje spousta hernich zarizeni. Lide radeji odehraji nejaky prasomlejn na mobilu, nez aby resili nakup PC.

V kazdem pripade nehazim flintu do zita a snazim se lidi predevsim v obdobi slev do Sturma nalakat. Uz se mi povedlo ukecat tri lidi, aby si to koupili s tim, ze jeden z nich je nas stary znamy Ffajtl (jenze je momentalne zamilovany, tak vubec nehraje). Druhy zacina aktivne litat. Tretiho budu muset ukecat pres tanky, pres letadla to neslo.

Vim, tri lidi neni mnoho, ale kdyz alespon jeden z tech tri ziska chut tu hru hrat, tak se o ni bude bavit "ve sve socialni bubline" a snad bude i pote to znovuvybudovani snazsi.
 
http://silicon-remarks.blogspot.com
Rumcajs
Ale vždyť to byla povedená akce. Lidí bylo dost. Atmosféra taky fajn ... a o tu jde především.
Jo, byla to první CZ/SK specka v BOSku. Jo, je třeba to vzít jako test. Tvůrci rozhodně velmi přesně vědí, co jim zafungovalo a co ne. Takže z toho vznikne ono poučení. Stačí trocha klidu a prostoru a věřím, že budou další specky. Dokonce si myslím, když se tuten model osvědčí, že by to kucí mohli vyhlásit i mezinárodně a mohlo by se lítat i s nějakým tým engliš ši ruštinou v rádiju.
 
Tyler Durden
1stCL_Jiricek napsal:Virtuální létání je jinde. Dle mého názoru stojí před úkolem znovu se vybudovat.


Je to složité, náročné, drahé, potřebujete na to PC za čtyřicet litrů, není v tom ani náznak zábavné hry, vlastně je to dost nudné, nikdy to nebude kompletně hotové a potřebujete na to spousty času. Pojďte létat!

Tak jistě.
Upravil/a Tyler Durden dne 06-05-2020 12:27
Když máš dostatek mýdla, můžeš vyhodit do vzduchu celý svět.
 
1stCL_Jiricek
Rumcajs napsal:

Ale vždyť to byla povedená akce. Lidí bylo dost. Atmosféra taky fajn ... a o tu jde především.
Jo, byla to první CZ/SK specka v BOSku. Jo, je třeba to vzít jako test. Tvůrci rozhodně velmi přesně vědí, co jim zafungovalo a co ne. Takže z toho vznikne ono poučení. Stačí trocha klidu a prostoru a věřím, že budou další specky. Dokonce si myslím, když se tuten model osvědčí, že by to kucí mohli vyhlásit i mezinárodně a mohlo by se lítat i s nějakým tým engliš ši ruštinou v rádiju.

Rumcajsi, jo... Ale myslím, že ten "flejm" je o něčem jiném. Jakože spíše o formě než o obsahu.
 
ringlett
Tyler Durden napsal:

1stCL_Jiricek napsal:Virtuální létání je jinde. Dle mého názoru stojí před úkolem znovu se vybudovat.


Je to složité, náročné, drahé, potřebujete na to PC za čtyřicet litrů, není v tom ani náznak zábavné hry, vlastně je to dost nudné, nikdy to nebude kompletně hotové a potřebujete na to spousty času. Pojďte létat!

Tak jistě.


Já ti nevím, celé jsem to odletěl na plečce za dvanáct a půjčeném monitoru 2544x1980 za pět, protože na svém 1980x1080 jsem viděl úplné hov ...houby.

A bylo to po dlouhé době zatraceně fajn.
 
1stCL_Jiricek
rudidlo napsal:
Doby, kdy byl puvodni Sturm etalonem kvality v hernim zanru leteckych simulatoru s presahem do ostatnich zanru zamerenych na dobu druhe svetove valky jsou nenavratne pryc. Drive clovek potreboval pocitac, aby si zahral jakoukoliv hru, dnes existuje spousta hernich zarizeni. Lide radeji odehraji nejaky prasomlejn na mobilu, nez aby resili nakup PC.

Souhlasím ze sta procent. Létat mohou buď staří "navrátilci", kteří už si zorganizovali život a hledají v BOSku to "staré dobré", a ono to tam není, nebo mladí nadšení asociálové. Protože dnešní mladí mají takovou nabídku tak dostupné zábavy, že tu investici (času, energie a v poslední řadě peněz) do toho už normální člověk nevloží...

Ale zateoretizujme si - co je potřeba, aby vůbec byla šance, že se někdo nový přidá?
- aby se létalo, pokud možno pravidelně, organizovaně a smysluplně
- aby bylo co létat (servery jsou)
- rozhodně pomůžou speciálky (jakékoli kvality), tudíž lidi schopné a ochotné je dělat bychom měli na rukou nosit

Těžko ale můžeme chtít, ať se někdo přidá, když sami létáme "pod svoje možnosti". Myslím si, základem je rozlétat sami sebe. Pak až můžeme mít co nabídnout novým.


Tyler Durden napsal:

1stCL_Jiricek napsal:Virtuální létání je jinde. Dle mého názoru stojí před úkolem znovu se vybudovat.



Je to složité, náročné, drahé, potřebujete na to PC za čtyřicet litrů, není v tom ani náznak zábavné hry, vlastně je to dost nudné, nikdy to nebude kompletně hotové a potřebujete na to spousty času. Pojďte létat!

Ano, jsme bohužel ve shodě.
 
606_Temp
Jiříčku, tady nejde o staré kádry.
Já si vzpomínám na první moji (a nejspíš i tvoji?) Speciálku, které jsem se účastnil jako nový kádr. Šlo o Palbu 1938.
A moc dobře si pamatuji jak vznikala. Týdny a týdny společného bádání po hromadných e-mailech. Tvůrci měli nějaký záměr a jestli si dobře pamatuju, tak ty i já jsme je museli krotit, aby z toho vzniklo co mělo. A to já jsem krotil hlavně československou stranu.
Tady nejde o mladé, nebo staré kádry. Tady jde o to, aby aspoň jeden kádr z obou stran fungoval jako pomocník právě autorům scénáře. Takříkajíc hodil autory do nějaké lajny.
Kolik by ti zabralo najít vhodný německý planeset pro jakékoliv období za německou stranu? 30 minut? To bys nadhodil tvůrcům a oni by ti něco proskrtaly, něco přidali a ve výsledku by byl vyřešen jeden z problémů. A to bys nemusel udělat ani ty starý pardál. To může udělat i nejmladší člen co speciálku letí.
To samé s okruhem úkolů. Oni ti nadhodí co si myslíš o útoku na pozemní cíle storchem a 5y jim řekneš, že bys raději fokace.
Ale pokud nebude nikdo přizván, tak je jedno jestli akci letí mladej nadšenec nebo starej melancholik.
 
http://no606.ic.cz/
1stCL_Jiricek
606_Tempik napsal:

Tady nejde o mladé, nebo staré kádry. Tady jde o to, aby aspoň jeden kádr z obou stran fungoval jako pomocník právě autorům scénáře. Takříkajíc hodil autory do nějaké lajny.
Kolik by ti zabralo najít vhodný německý planeset pro jakékoliv období za německou stranu? 30 minut? To bys nadhodil tvůrcům a oni by ti něco proskrtaly, něco přidali a ve výsledku by byl vyřešen jeden z problémů. A to bys nemusel udělat ani ty starý pardál. To může udělat i nejmladší člen co speciálku letí.
To samé s okruhem úkolů. Oni ti nadhodí co si myslíš o útoku na pozemní cíle storchem a 5y jim řekneš, že bys raději fokace.
Ale pokud nebude nikdo přizván, tak je jedno jestli akci letí mladej nadšenec nebo starej melancholik.

Hele, já bych s tímhle dokázal souhlasit. Postup, který navrhuješ, mi osobně přijde také vhodný. Problém je ten, že si ho nemáme právo nárokovat. Tvůrci speciálky nejsou v našich službách, neplatíme si je, nejsou našimi nevolníky. Já se tady nezastávám toho, jak to kluci udělali. Já se jich zastávám v tom smyslu, že to bylo jejich plné právo, dělat to dle svého uvážení ba dělat to i s chybama, a především brojím proti tónu, kterým se tu s nimi mluví. Nic víc.

Šlo o Palbu 1938. A moc dobře si pamatuji jak vznikala. Týdny a týdny společného bádání po hromadných e-mailech. Tvůrci měli nějaký záměr a jestli si dobře pamatuju, tak ty i já jsme je museli krotit, aby z toho vzniklo co mělo. A to já jsem krotil hlavně československou stranu.

Ano, to byly časy... Ale Palba byla v mnohém úplně něco jiného. Zaprvé jsme tam museli ukočírovat "pozemní generalitu", která o možnostech a vlastnostech simulátoru nevěděla vůbec nic. Zadruhé to bylo ambiciózní, jako nic před tím. Zatřetí to byl vrchol jedné éry, spoustu jsme toho uměli a věděli jsme, co chceme. Začtvrté tvorba mapy byla tehdy tak jednoduchá (byť časově náročná), že to tehdy mohl dělat prakticky kdokoli, kdo chtěl.

Battle of the Scheldt je něco úplně jiného. Zaprvé organizátoři nejsou žádní pozemní diletanti, znají prostředí simulátoru, létají, mají i zkušenosti s podobnými akcemi. Mají také vizi, co od speciálky chtějí. Tady je hlavní kámen úrazu - část komunity jim spílá, protože "takto přece specka nemá vypadat". Ale to je přece jejich věc. To je na nich, co od té akce chtějí a co chtějí nabídnout. Vždyť většina z nás nemá ani tušení, co všechno před tou akcí testovali a co přesně oni od té akci chtěli. Nemáme nejmenší právo na ně v tomto směru klást jakékoli nároky. Zadruhé - Scheldt zdaleka nebyl tak ambiciózní jako Palba, jeho příprava tudíž také ne. Zatřetí nejde o žádný vrchol, nejde ani o pokračování řady standardních akcí. Jde o "první výkop" v úplně novém světě speciálek BOSka. Začtvrté - co jsem zatím pochopil, tak tvorba mapy v BOSku je pomalu programátorská práce, kterou laik nemá naději zvládnout.

Za mě jsou toto všechno důvody chápat a věřit, že si tvůrci vyzkoušeli, co potřebovali, přesně tak, jak potřebovali.


No a stěmi kádry jsem to myslel tak, že to, že je mi 40 mě neopravňuje přijít na pískoviště a zjebat tam děti, že si debilně hrají, že takhle se tunely za mého mládi nedělaly a že se mě měly zeptat, než si začaly hrát...


Já si vzpomínám na první moji (a nejspíš i tvoji?) Speciálku, které jsem se účastnil jako nový kádr. Šlo o Palbu 1938.

Nene. Palba byla až moje předposlední speciálka, rozhodně ne první. Pokud mě paměť neklame, vůbec první veřejná speciálka v ILovi byla Nálet na Berlín, kde jsem vedl jednu letku Mitchelů, Kraken druhou, Cibule (tehdy ještě Mořský býk) letku P47 a vůbec se ani trochu nestalo to, že by nás ztratil... A pokud mě opět paměť neklame, naivně věřím, že termín "speciální akce" jsem prvně použil já, když jsem snad s Čutorou psal k nějaké akci pravidla... což muselo být před Berlínem... takže Berlín nebyl první...? Kdy byly ty noční nálety na Londýn? Pomozte někdo. Každopádně - teď mi docházi - "speciální akce" jsou moje, takže všichni držte hubu a poslouchtejte, ja se má dělat specálka! (humor, prosím .))
Upravil/a 1stCL_Jiricek dne 06-05-2020 14:45
 
Tapi
Tyler Durden napsal:

Je to složité, náročné, drahé, potřebujete na to PC za čtyřicet litrů, není v tom ani náznak zábavné hry, vlastně je to dost nudné, nikdy to nebude kompletně hotové a potřebujete na to spousty času. Pojďte létat!

Tak jistě.


Je to smutné, ale s naším hobby to zdá se tak je (i když počáteční investice myslím zas tak vysoká být nemusí, ale určitě to přijde později, když to člověka opravdu chytne Šklebící se) ... Podle mne k virtuálnímu létání WWII přijde dnes výhradně a pouze člověk, kterého zajímá TÉMA, tedy warbirdy, historie 2. sv.v., technické zajímavosti té doby, taktika,... prostě všehno okolo letadel a leteckých bitev 2. světové.

Kladu si ale otázku, kde takový zájem dnes u člověka může vzniknout? Dříve to byly především knížky. Jako kluk jsem ještě za totáče sháněl kdejakou dostupnou literaturu, kupoval ABC, L+K atd. Dneska se ale bohužel už moc nečte, takže mi přijde pravděpodobnější, že je někdo osloven filmem (osobně třeba předpokládám, že po uvedení TOPGUN2 stoupne výrazně prodej modulu F/A-18 pro DCS Šklebící se ). Možná dnes výraznou roli hraje YouTube s mnoha dokumenty, zaznamy z leteckých show a v neposlední řadě tracky ze simulátorů. Hodně asi pomůže kontakt s někým, kdo se o tematiku či přímo o hobby zajímá - tady můžou pomoci diskuzní fóra nebo skupiny na Discordu apod. Konvertovat k hobby mohou také lidé z různých tematicky příbuzných koníčků jako jsou plastikové modelářství, RC modelářství apod., ale co si budeme povídat, tyto zájmy jsou dnes už také jen o malé skupině spíše stárnoucí generace. Přesto věřím, že cesty pořád jsou, ale žel simulátorové létání asi i v budoucnu zůstane spíše okrajovým hobby pro relativně malou skupinu nadšenců.
WARBIRDS-BLOG.CZ
http://www.warbir...
 
LesniHU
Jiricky, i kdyz mas vicemene ve vsem pravdu, lisime se tim, co z toho vyvozujeme. Nouze o tvurce specialek je imho primarne proto, ze neni vhodny simulator. Jak to? No protoze soucasna verze BoXu v zasade nenabizi nic, co bychom nemeli pred deseti lety, vlastne o mnoho mene, a kdyz nejsou moznosti a temata, tak neni co noveho vytvaret a opakovat uz provedene moc lidi nelaka. Zkuste se kazdy zamyslet na tema "moje vysnena specialka" a pak zkontrolujte, jestli jde realizovat - planeset, mapa. Lidi se IMHO najdou vzdycky.

Nicmene ty mluvis o nejake generaci stare a nove. To je v zasade pravda. Jenze tuhle akci organizovali ti stari na zaklade svych zkusenosti, a kdyz nepripustime, aby se tyhle zkusenosti prenasely dal, tak bude kazda dalsi generace stavet od prvni cihly. Z tohoto pohledu povazuji za nestastnou reakci na "no comment", coz byl post, ktery nesl hodne informaci sam o sobe a treba ja bych o tom konkretnim pohledu na vec rad vedel mnohem vic - nejen "co", ale hlavne "proc". Abych se, pokud/az budu neco organizovat, mohl snad nejakym chybam vyhnout. Cena, kterou bychom zaplatili, by mozna byla, ze se tvurci urazi, ale ziskali bychom tim smer, kam se dale vydat, co fungovalo a co ne. Mozna, ze to nechteli rozebirat proto, ze uz vsechno probrali pres PMka pred akci, ale to prave odrizlo tu *novou generaci*, o kterou se tu snazime, a ktere by se to treba hodilo.

Jak prilakat nove piloty? Pominu otazku, jestli to chceme. No, vytvorenim videa na youtube. Urcite se najde pet, deset minut zaberu koordinovanych hromadnych akci, ktere budou pusobit dostatecne epicky a snad i odlisne od toho, co lze videt v nejakem free to play deadmatchi. Lakani kamaradu z vlastni bubliny dle me nic moc neresi, je lepsi nalakat jednoho z bubliny jine, s neopotrebovanymi kamarady.
 
falkon
LesniHU napsal:
Abych se, pokud/az budu neco organizovat, mohl snad nejakym chybam vyhnout.

LesniHU, az budes nieco organizovat, tak sa o tom mozme osobne dopodrobna pobavit... Dovtedy je to len "mlatenie prazdnej slamy".

Aktivne diskutuje/kritizuje nasu akciu 6 ludi (Druidin, Tempik, Fucida, LesniHu, pbarry, Werner), zopar dalsich napisalo svoje hodnotenie, a zvysnych ~60 je ticho (bud sa im to pacilo tak ako to bolo, alebo to respektuju, alebo sa im akcia nepacila natolko, ze im nestoji ani za to to napisat).

Za feedback dakujeme, ked budete kazdy hovorit sam za seba a svoj vlastny nazor, je to plne v poriadku. Ked sa ale budete stavat do role 'kritikov' v zmysle ze "zastupujete vatsiu skupinu" a vynasat "globalne sudy" v zmysle "takto sa to predsa nerobi", tak to uz v poriadku nie je.


Reakcia na "no comment" bola vyhrada voci forme, nie obsahu. Ostatne, Jiricek to tu velmi dobre popisal, a ja sa pod to podpisujem.
1stCL_Jiricek napsal:
"Vážení kádrové modré i červené strany, trochu úcty a pokory..."


Cele "jadro" tejto diskusie totiz je v tom, ze zopar jedincov si uzmyslelo, ze v tejto akcii uvidi nieco ine nez co to v skutocnosti bolo a od zaciatku malo byt. Nasledne neboli naplnene ich ocakavania a tak tento nesulad konfrontuju s nami ako tvorcami. A "za boha" nevedia pochopit, ze ked staviam traktor, ktory ma jazdit po rozmocenom poli, nenamontujem tam 19" elektrony s nizkoprofilovymi zavodnymi pneumatikami. A okolo tohoto sa to cele toci -- furt dokola a dokola :-)

Nie je totiz "specialka" ako "specialka", a kto nevie rozlisit ani medzi zakladnymi typmi/konceptami specialok, tak s nim nema cenu diskutovat, pretoze si nikdy nemozeme rozumiet. Kto nasu akciu porovnava s Palbou alebo Invaziou, je toho prikladom. Preco ju nikto neporovnava s Kukulovym 'Megazblnk 2'? Alebo s niekdajsimi Edisonovymi speckami? Alebo s povodnymi 'sobotnymi vecermi' pod taktovkou Cutoru a spol.?


LesniHu, Fucido, Tempiku, Druidine, pBarry, Werner -- spravte specialku presne podla vasich predstav!
Ja si ju (mozno) velmi rad zaletim, ak mi bude vyhovovat to, ako ste si spravili vasu akciu. A potom, len (!) potom, sa mozme pobavit a vymenit si skusenosti, co fungovalo vo vasom pripade a co v tom nasom...


Dovtedy pa a pu... ;-)
Upravil/a falkon dne 06-05-2020 15:41
 
1stCL_Fucida
falkon napsal:
LesniHu, Fucido, Tempiku, Druidine, pBarry, Wedgi -- spravte specialku presne podla vasich predstav!


Wedgem asi myslíš Wernera, viď?
"Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt."
 
falkon
1stCL_Fucida napsal:

falkon napsal:
LesniHu, Fucido, Tempiku, Druidine, pBarry, Wedgi -- spravte specialku presne podla vasich predstav!


Wedgem asi myslíš Wernera, viď?

Spravne! Tieto dva nicky si vzdy pletiem a nikdy neviem, ktory je ktory Smutný

Moja omluva obom panom.
 
1stCL_Jiricek
LesniHU napsal:

Jiricky, i kdyz mas vicemene ve vsem pravdu, lisime se tim, co z toho vyvozujeme. Nouze o tvurce specialek je imho primarne proto, ze neni vhodny simulator. Jak to? No protoze soucasna verze BoXu v zasade nenabizi nic, co bychom nemeli pred deseti lety, vlastne o mnoho mene, a kdyz nejsou moznosti a temata, tak neni co noveho vytvaret a opakovat uz provedene moc lidi nelaka. Zkuste se kazdy zamyslet na tema "moje vysnena specialka" a pak zkontrolujte, jestli jde realizovat - planeset, mapa. Lidi se IMHO najdou vzdycky.

Toto si nemyslím, Hu. Myslím, že do tvorby speciálek se nikdo moc nehrne proto, protože se nikdo moc nehrne do létání. Kdyby se létalo, tak námětů na akci si můžeš vymyslet nepočítaně.

Na druhou stranu nelétá se možná právě z těch důvodů, které píšeš.

Nicmene ty mluvis o nejake generaci stare a nove. To je v zasade pravda. Jenze tuhle akci organizovali ti stari...

V mojí původní reakci mi slovo "kádr" přišlo trefné a výstižné. V jiných souvislostech už ale zavádí. Když ho teď používáš ty, zní to, jako bych tvrdil, že Saldy+Magot+Falkon jsou nějací nováčci. Tak jsem to nemyslel, samozřejmě. Nedělil jsem na mladé / staré, ale na konající / již nekonající (zasloužilé). Přijde mi, že pokud dnes někdo má chuť a sílu něco dělat, tak ti, co nemají tuto chuť a sílu, mají mlčet, šoupat nohama a být vděční. A chtějí-li přispět radou či zkušeností, mají to udělat "vhodně". Třeba ji nabídnout. A každý má právo radou pohrdnout, kor na své vlastní akci.

To - stále a znovu - není o obsahu, ale o formě. Já vám všem dávám za pravdu v tom, že "včasná diskuse" by bývala byla přínosná atd. Ale nemáme právo si ji vymiňovat (předvedeným způsobem).

Jak prilakat nove piloty? Pominu otazku, jestli to chceme. No, vytvorenim videa na youtube. Urcite se najde pet, deset minut zaberu koordinovanych hromadnych akci, ktere budou pusobit dostatecne epicky a snad i odlisne od toho, co lze videt v nejakem free to play deadmatchi. Lakani kamaradu z vlastni bubliny dle me nic moc neresi, je lepsi nalakat jednoho z bubliny jine, s neopotrebovanymi kamarady.

Tady už zase souhlasím. Podle mě způsoby prezentace jsou. Ale nejdříve musíme mít co nabídnout. Já se bojím, že za aktuálního stavu jsme schopní tu a tam někoho přimět dát BOSku šanci. Ale nejsme schopní ho pak udržet.
 
LesniHU
falkon napsal:

LesniHU napsal:
Abych se, pokud/az budu neco organizovat, mohl snad nejakym chybam vyhnout.

LesniHU, az budes nieco organizovat, tak sa o tom mozme osobne dopodrobna pobavit... Dovtedy je to len "mlatenie prazdnej slamy".

Aktivne diskutuje/kritizuje nasu akciu 6 ludi (Druidin, Tempik, Fucida, LesniHu, pbarry, Werner), zopar dalsich napisalo svoje hodnotenie, a zvysnych ~60 je ticho (bud sa im to pacilo tak ako to bolo, alebo to respektuju, alebo sa im akcia nepacila natolko, ze im nestoji ani za to to napisat).

Za feedback dakujeme, ked budete kazdy hovorit sam za seba a svoj vlastny nazor, je to plne v poriadku. Ked sa ale budete stavat do role 'kritikov' v zmysle ze "zastupujete vatsiu skupinu" a vynasat "globalne sudy" v zmysle "takto sa to predsa nerobi", tak to uz v poriadku nie je.


Reakcia na "no comment" bola vyhrada voci forme, nie obsahu. Ostatne, Jiricek to tu velmi dobre popisal, a ja sa pod to podpisujem.
No dobre falkone, tak si svoje zkusenosti nech, at si je kazdy musi ziskat opakovanim stejnych chyb znovu a znovu. Ja za sebe slibuji, ze uz tu nikdy nepouziji slovicko "my", a me osobne stale zajima Fuciduv osobni nazor. Reakce na reakci na no comment nebyla reakce na specialku, byla to reakce na formu v postu ve vlakne - to, co popsal Jiricek, jen z druhe strany. A vim o jednom cloveku, co mi psal, jak to bylo prima, rikal jsem mu, at to napise hlavne vam/do vlakna, ale pry neni takovy exhibicionista, aby svoje postrehy psal verejne. No, ted uz to sem asi nenapise.

Mimochodem, svoji vysnenou specialku jsem organizoval uz pred lety, zhavarovala na technickem nedostatku v simu. A mozna za deset let tu zase bude sim ve stavu, o kterem si budu myslet (ne "budeme", na to pozor - soukromy nazor), ze to umozni...
 
falkon
LesniHU, co prosim z vety:
falkon napsal:
LesniHU, az budes nieco organizovat, tak sa o tom mozme osobne dopodrobna pobavit...


evokuje Tvoje pochopenie ze sa o ne "nechcem podelit", teda:

LesniHU napsal:
No dobre falkone, tak si svoje zkusenosti nech, at si je kazdy musi ziskat opakovanim stejnych chyb znovu a znovu.

?

Úsměv
 
1stCL_Werner
falkon napsal:
LesniHu, Fucido, Tempiku, Druidine, pBarry, Werner -- spravte specialku presne podla vasich predstav!
Ja si ju (mozno) velmi rad zaletim, ak mi bude vyhovovat to, ako ste si spravili vasu akciu. A potom, len (!) potom, sa mozme pobavit a vymenit si skusenosti, co fungovalo vo vasom pripade a co v tom nasom...
Dovtedy pa a pu... ;-)

OK, nevěděl jsem, že se právo vyměňovat si zkušenosti se získává až za akce vytvořené poslední týden Úsměv

Už budu jen držet hubu a krok a když to tvůrcům vyjde, poplácám je po zádech, s tím, že jsem jim od začátku věřil. Je to přecijenom v našich krajinách oblíbený přístup.

Dívčí klub tady, fakt...
1st Czech Lions - Resistance is futile...
 
LesniHU
1stCL_Jiricek napsal:

LesniHU napsal:

Jiricky, i kdyz mas vicemene ve vsem pravdu, lisime se tim, co z toho vyvozujeme. Nouze o tvurce specialek je imho primarne proto, ze neni vhodny simulator. Jak to? No protoze soucasna verze BoXu v zasade nenabizi nic, co bychom nemeli pred deseti lety, vlastne o mnoho mene, a kdyz nejsou moznosti a temata, tak neni co noveho vytvaret a opakovat uz provedene moc lidi nelaka. Zkuste se kazdy zamyslet na tema "moje vysnena specialka" a pak zkontrolujte, jestli jde realizovat - planeset, mapa. Lidi se IMHO najdou vzdycky.

Toto si nemyslím, Hu. Myslím, že do tvorby speciálek se nikdo moc nehrne proto, protože se nikdo moc nehrne do létání. Kdyby se létalo, tak námětů na akci si můžeš vymyslet nepočítaně.

Na druhou stranu nelétá se možná právě z těch důvodů, které píšeš.
Nametu taky umim vymyslet nepocitane. Ale smeruji na to, ze aby clovek vrazil kus sveho zivota do vytvoreni a organizace, musi to byt vic nez jen jeden z mnoha nametu. Musi to byt neco, co skutecne chces. Zazit, vyzkouset. Zopaknout Macho Grande by v dnesni dobe bylo po technicke strance mnohem jednodussi nez tehdy, ale proc to delat, ze jo.


1stCL_Jiricek napsal:
Nicmene ty mluvis o nejake generaci stare a nove. To je v zasade pravda. Jenze tuhle akci organizovali ti stari...

V mojí původní reakci mi slovo "kádr" přišlo trefné a výstižné. V jiných souvislostech už ale zavádí. Když ho teď používáš ty, zní to, jako bych tvrdil, že Saldy+Magot+Falkon jsou nějací nováčci. Tak jsem to nemyslel, samozřejmě. Nedělil jsem na mladé / staré, ale na konající / již nekonající (zasloužilé). Přijde mi, že pokud dnes někdo má chuť a sílu něco dělat, tak ti, co nemají tuto chuť a sílu, mají mlčet, šoupat nohama a být vděční. A chtějí-li přispět radou či zkušeností, mají to udělat "vhodně". Třeba ji nabídnout. A každý má právo radou pohrdnout, kor na své vlastní akci.

To - stále a znovu - není o obsahu, ale o formě. Já vám všem dávám za pravdu v tom, že "včasná diskuse" by bývala byla přínosná atd. Ale nemáme právo si ji vymiňovat (předvedeným způsobem).
Ale ja jsem se o nejake "vcasne diskuzi" zminil snad jednou na zacatku, ze se pridavam ke stejnemu nazoru, jaky tehdy napsali nekteri dalsi. Tim to pro me skoncilo, je to proste postreh ode me, ktery si tvurci bud prectou, nebo ne, a vezmou v uvahu, nebo ne. Od te doby to neresim. Ale skutecne rad bych videl Fuciho postreh, ktery byl podle me tak trochu umlcen pod zaminkou discipliny a one vdecnosti autorum. Ja jim jsem take vdecny, ale nepovazuji za vhodne se snazit omezovat publikovani zkusenosti, protoze ve vysledku ty zkusenosti jsou to nejcennejsi. A ty zkusenosti se musi prenaset z generace na generaci.
 
magot
Nevšiml jsme si že by pbarry & Werner napsali něco nekonstruktivního .. to jen tak na okraj.
A s Tempíkem jsem většinou souhlasil, viz. např. ty red/ blue vlákna a přístupy. Ale většinou už byl vlak rozjetý, tak že to už nemělo cenu měnit v ten daný čas. Dalo se to přežít, ale ideální to nebylo ..
No u lesníka víme, že to není osobní, ale že to chce mít dokonalý .. Úsměv
 
falkon
1stCL_Werner napsal:
Dívčí klub tady, fakt...

Skor klub kecálků, ze?! Vyděšený
 
Přejít na fórum:
Přihlášení
Jméno

Heslo



Nejste pilotem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
TeamSpeak3
cr597.teamspeak3.com:9254
Heslo: net

teamspeak server Hosting by TeamSpeak3.com
Rychlovka
Pro přidání zprávy se musíte přihlásit.

16-04-2024 11:52
To jsou Jaromíre defekty z realtime anti-anti-ads google teroru. Chyba není na tvém přijímači. Už před 3 rokama jsem Chrome definitivně odinstaloval a přešel opět po 20 letech na FF

12-04-2024 16:25
Pořídil jsem si Arctic Liquid Freezer III 360. Poměr cena/výkon asi nepřekonatelný. Uchladilo to 300W po dobu 10 minut.

07-04-2024 21:31
Taky vám v prohlížeči Chrome vyskakují artefakty?

19-03-2024 14:59
Mrknutí

16-02-2024 16:54
1stCL .. forever :-)

15-02-2024 13:46
Chtěl jsem tu napsat výborný fór o České poště, ale mám obavu, že by vám to nedošlo.

02-02-2024 12:17
Nj, na rozdíl ode dneška tehdá ještě nešetřili.

29-01-2024 14:14
Dej vzorek.

29-01-2024 13:41
Rád bych tu napsal pár chemických vtipů, ale bojím se reakcí...

29-01-2024 12:29
Phantom bolševické promo Úsměv https://youtu.be/.
..

34,718,992 návštěv