May 17 2024 09:08:00
Navigace
IL-2 BoS Návody
1. Aktivace licence
2. Ladění .ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 BoS FAQ (pilot help)
IL-2 BoS FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
CLoD Návody
Postup instalace volitelných záplat
Nastavení ovládání (Aircraft.csv)
IL-2 Návody
IL-2 Sturmovik (verze)
1. Začínáme s IL-2
2. Ladění conf.ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 Sturmovik FAQ (pilot help)
IL-2 Sturmovik FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
RoF Návody
Planeset
Kdo je on-line
· Hosté on-line: 9

· Piloti on-line: 2
Tyler Durden, 1stCL_Fucida

· Registrovaní piloti: 2,745
· Nejnovější pilot: Kokes
IL-2: Cliffs of Dover
IL-2 Sturmovik: Cliffs of Dover- krabice (box)
IL-2 Sturmovik 1946
IL-2 Sturmovik 1946 - krabice (box)
Rise of Flight
Rise of Flight - krabice (box)
Informace o SVK
Vlastníci a provozovatelé
Pravidla SVK fóra
Číst diskuzi
Svět Virtuálních Křídel (IL-2 Sturmovik 1946, Cliffs of Dover, Rise of Flight) » IL-2: Battle of Stalingrad (letový bojový simulátor z období bitvy o Stalingrad) » IL-2: BoS diskuse
 Vytisknout diskuzi
IL2 BOX online speciálka - Battle of the Scheldt
1stCL_Punkey
1stCL_Fucida napsal:

magot napsal:
Technicky vlastně vyhrála LW, protože zničila kompletně jeden z vedlejších cílů a to cíle v Sind Truiden, jestli si to dobře pamatuju. Pak hra začla odpočítávat 30 min. sebedestrukční mechanizmus ..


Punkey, 2.5.2020, 20:27 hod. řekl:
My už tu nemáme co ničit, točíme přes Saint Truiden do severu.


Jako vedoucímu formace/útoku, nemohu říct, že mi to nepolechtalo egoŠklebící se
 
606_Temp
Jaké překvapení, že k vítězství Luftwaffe stačí zničení jednoho ze sekundárních cílů. Jako není třeba na sebe klást velké nároky Cool
(myšleno ve vtipu. Útok jste dokázali hezky zorganizovat a klaplo vám to ;-)
"Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ Benjamin Franklin
 
http://no606.ic.cz/
311_Vont
Chtěl bych poděkovat všem tvůrcům za připravení historicky 1. specky na platformě BOX
Doufám že pozitiva z celého tohoto podniku nakonec převáží a že budete mít dost poznatků na kterých se dají stavět budoucí společné akce.

Z pohledu bombra se mi akce líbila a považuji jí za povedenou.

Když se podívám zpětně z pohledu jednoho z velících, tak mě jen mrzí některá nedorozumění a nepochopení plynoucí možná z časového či jiného stresu, která tomu předcházela a kterým se - aspoň si to myslím - dalo předejít. Ale je jasné, že i to k tomu z části patří.

V každém případě máte můj respekt a obdiv za to, že jste se do toho vůbec pustili a odvedli pro celou komunitu obrovský kus práce. GJ

Chci také poděkovat všem zúčastněným, za jejich nasazení a zodpovědnost s jakou přistupovali ke svým úkolům.

Vont
www.311raf.com/images/signature/sig_Vont.jpg

Je vždy velmi užitečné stát proti nepříteli, který je připraven zemřít pro svou vlast. Znamená to totiž, že máte oba společný cíl. (Generál Tacticus)
 
http://www.311raf.com/viewpage.php?page_id=97
1stCL_Punkey
606_Tempik napsal:

Jaké překvapení, že k vítězství Luftwaffe stačí zničení jednoho ze sekundárních cílů. Jako není třeba na sebe klást velké nároky Cool
(myšleno ve vtipu. Útok jste dokázali hezky zorganizovat a klaplo vám to ;-)


Na sklonku roku 44, nám nezbývá nic jiného než radovat se z dílčích úspěchů.

O to více mě začíná mrzet, že jsme nemohli předvést, jak to Hu nazval, ďábelský plán ve druhém letuÚsměv
 
EAGLE-Shifter
Škoda že jsem si nenahrál tu 109 nad Antwerpami Úsměv co šla po mojí dvojce a v zápětí se šňůrou kouře k zemi. Za akci děkuji. Ať byla jakákoliv.
 
Bierglass
606_Tempik napsal:

Jaké překvapení, že k vítězství Luftwaffe stačí zničení jednoho ze sekundárních cílů. Jako není třeba na sebe klást velké nároky Cool
(myšleno ve vtipu. Útok jste dokázali hezky zorganizovat a klaplo vám to ;-)


Nemůžeme za to.Byli jsme tak vycvičeniŠklebící se
 
1stCL_Jiricek
606_Tempik napsal:
Jaké překvapení, že k vítězství Luftwaffe stačí zničení jednoho ze sekundárních cílů. Jako není třeba na sebe klást velké nároky Cool

Hele, třeba já hned po akci říkal klukům: "kluci, kompletně jsme zničili jeden sekundární cíl. Rudí sekundární cíl jen poškodili. Co kdybychom řekli, že vyhráli? Ať mají aspoň někdy radost. Kluci, prosím, kdy, když ne dneska? Nebo jim aspoň navrhněme plichtu..." Ale řekli: "ne". Sorry, já se snažil Úsměv


ZG76 v prvním letu provedla společný útok s SG4 na letiště St. Truiden, kde si nárokuje:

5 zničených letadel, 2 pravděpodobně
9 hangárů a dalších technických budov
1 postavení flaku
1 vozidlo

ztráty a poškození - 0
nároky SG4 nezahrnuty



Ve druhém letu provedla ZG76 u města Tilburg útok na obrněný vojenský transport, který byl (za trapných okolností) zničen. Nároky:

2 flakové vozy (celkem pozorovaných flakových vozů 1)
2 lokomotivy (celkem lokomotiv 1)
7 vagónů (celkem vagónu 4-5)

ztráty: 1x MIA (jeden stroj se zřítil několik minut po útoku z neznámého důvodu)
poškození: 2x těžké poškození stroje (1x vlakem, 1x ještě cestou), oba úspěšně přistáli na německém letišti



Jeden stroj Bf110 dále pokračoval spolu s SG4 na letiště Antverpy-Duerne, kde zničil:

min. 1 letoun
1 postavení flaku
několik budov


Přesnější pozorování nebylo možné pro přepad Mustangy. Stroj se se středním poškozením dokázal vrátit na základnu (jako jeden ze dvou přeživších, z celkového počtu 7 útočících strojů ZG76 + SG4).
 
Bierglass
1stCL_Jiricek napsal:

606_Tempik napsal:
Jaké překvapení, že k vítězství Luftwaffe stačí zničení jednoho ze sekundárních cílů. Jako není třeba na sebe klást velké nároky Cool

Hele, třeba já hned po akci říkal klukům: "kluci, kompletně jsme zničili jeden sekundární cíl. Rudí sekundární cíl jen poškodili. Co kdybychom řekli, že vyhráli? Ať mají aspoň někdy radost. Kluci, prosím, kdy, když ne dneska? Nebo jim aspoň navrhněme plichtu..." Ale řekli: "ne". Sorry, já se snažil Úsměv


ZG76 v prvním letu provedla společný útok s SG4 na letiště St. Truiden, kde si nárokuje:

5 zničených letadel, 2 pravděpodobně
9 hangárů a dalších technických budov
1 postavení flaku
1 vozidlo

ztráty a poškození - 0
nároky SG4 nezahrnuty



Ve druhém letu provedla ZG76 u města Tilburg útok na obrněný vojenský transport, který byl (za trapných okolností) zničen. Nároky:

2 flakové vozy (celkem pozorovaných flakových vozů 1)
2 lokomotivy (celkem lokomotiv 1)
7 vagónů (celkem vagónu 4-5)

ztráty: 1x MIA (jeden stroj se zřítil několik minut po útoku z neznámého důvodu)
poškození: 2x těžké poškození stroje (1x vlakem, 1x ještě cestou), oba úspěšně přistáli na německém letišti



Jeden stroj Bf110 dále pokračoval spolu s SG4 na letiště Antverpy-Duerne, kde zničil:

min. 1 letoun
1 postavení flaku
několik budov


Přesnější pozorování nebylo možné pro přepad Mustangy. Stroj se se středním poškozením dokázal vrátit na základnu (jako jeden ze dvou přeživších, z celkového počtu 7 útočících strojů ZG76 + SG4).


Ne pane generále.Ty máš šest zničených vagonů a já já tři. To je devět zničených vagonů.
 
1stCL_Jiricek
Bierglass napsal:
Ne pane generále.Ty máš šest zničených vagonů a já já tři. To je devět zničených vagonů.

Díky, jsi laskav Úsměv
Já jen poskládal nároky a pozorování. Track jsem neměl, takže nevím.

Moje verze vzpomínek je tato:
Protože se flak rozstřílel po mě ještě dříve, než jsem rozlišoval vagóny, odvail jsem a vlak jsem pořádně nezahlédnul. Pak jsem flak vázal v kruzích a soustředil se jen na ty trasírky, pořád jsem si vagóny nedokázal spočítat. Druhým útokem flak zničil Saldy, ale vzápětí jsem nakoupil. Taže jsem usoudil, že ho nezničil. Pak jsi útočil ty a hlásil, že jsi vlak zničil. Mně to tak nepřipadalo - nezpozoroval jsem změnu ve vzezření vlaku před tvým útokem a po něm, tak jsem útočil i já. Protože už jsem měl přes brýle krev a nějaké kousky masa, z obou motorů hulilo a z výškovky už mi zbývala jen čtvrtina, ani během vlastního útoku jsem nedokázal spočítat vagóny. Přišlo mi, že jich bylo tak 4-5. A přišlo mi, že byly nezničené. Po odhozu a slehnutí dýmu už mi připadaly zničeně, ale to mohly být i před tím, od tebe. Odtud ten dvojitý nárok - tvůj a můj - a odtud dohad o nadsdazených nárocích.

Saldy posléze potvrdil, že jsi vlak zničil ty, ale dost možná jen podle tvého hlášení.

Dále Saldy po akci hlásil, že flaky byly dva, což osvětluje, co mě to trefilo po té, co Saldy zničil ten první. K tomu všemu tam byl ještě ten flak v poli, ten byl třetí.
 
606_Temp
Kolik AI bombru mělo letět ve specce na německé straně?
"Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ Benjamin Franklin
 
http://no606.ic.cz/
1stCL_Fucida
606_Tempik napsal:

Kolik AI bombru mělo letět ve specce na německé straně?


5 He 111, u kterých jsme nemohli určit nic. Vzlétali z frontového letiště v Kölnu a letěli podle předdefinované trasy asi ve 3 km. A pak 2x 3 Ju 88 z Münsteru, u kterých jsme sice nemohli ovlivnit trasu, ale aspoň jsme si mohli určit, kdy vystartují. Restartem mise šlo všechno tohle samozřejmě do kytek. Za mě osobně byla přítomnost těchhle letadel v misi zcela nadbytečná.
"Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt."
 
1stCL_Jiricek
A ani na tréninku se neukázali...
 
AH_Kraken
My jsme tyhle He 111 zničili. Cíle co jsem zasáhl (útočil jsem na He 111 stojící na zemi) byly hrou započteny jako "zničená letadla" ne jako "zničená statická letadla".
 
rudidlo
1stCL_Jiricek napsal:

A ani na tréninku se neukázali...

To bych jeste pochopil, ze za tech osm let maji natrenovano, ale oni ani neprisli na teamspeak!
 
http://silicon-remarks.blogspot.com
saldy
1stCL_Fucida napsal:

606_Tempik napsal:

Kolik AI bombru mělo letět ve specce na německé straně?


5 He 111, u kterých jsme nemohli určit nic. Vzlétali z frontového letiště v Kölnu a letěli podle předdefinované trasy asi ve 3 km. A pak 2x 3 Ju 88 z Münsteru, u kterých jsme sice nemohli ovlivnit trasu, ale aspoň jsme si mohli určit, kdy vystartují. Restartem mise šlo všechno tohle samozřejmě do kytek. Za mě osobně byla přítomnost těchhle letadel v misi zcela nadbytečná.



Tempiku, v této akci bylo 11 modrých AI bombrů. Velitel znal trasu a já mu nastavil časovače kdy mají vzlétnout. V prvním prototypu mapy jich bylo 3x více, to jsme ale počítali jen s polovinou slotů pro hráče a to pouze do stíhaček/bitevníků.

Fučido, He 111 tam jsme předpokládali, že budou zmasakrováni, to se myslím i vyplnilo, nevím ale jistě, pouze jsem něco zaslechl. Druhá část bombrů měla za cíl zvýšit šance na přežití živým stěhovákům i si červeným více zastřílet. Možná to je blbý, ale za mě dobrý způsob, my jsme ale v našem kruhu ještě nic ohledně proběhlé akce neřešili.
 
http://www.sturmovik1946.estranky.cz/
1stCL_Fucida
Saldy, no comment.
"Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt."
 
falkon
1stCL_Fucida napsal:

Saldy, no comment.

Fuci, to je snad az zbytocne vyjadrovat sa takto "pohrdavo", nie?
(keby si totiz nechcel, aby to zamerne vyznelo pohrdavo, a nechcel si to komentovat ("no comment" ), tak by si ziadny prispevok do fora neposlal)
Chapem, ze Tebe konkretne asi zostala horka pachut po akcii, na ktorej si bol zostreleny a (aj) preto teraz "prskas" na vsetky strany a "vsetko bolo nahowno". Je to ale dovod na pohrdanie?

Tato akcia mala "scenar", mala svoj "pribeh". Jasne, nebol to AAA+ holywoodsky trhak, bol to skor "nizkorozpoctovy alternativny snimok", a nemusel sa pacit kazdemu.
Tebe sa tato 'scena' nepacila? Okay, diky za feedback, respektujeme.
Su ale ini, ktory to naopak ocenili (minimalne Krakenova skupina (P-47?) a A-20), ktorym to prichystalo zapletku a zabavu.

Rovnako ako ked sa na letisko v St. Truiden umiestnili "AI" lietadla ako potrava pre modrych bitevnikov, nevidim nic zle na tom umiestnit "AI" lietadla ako potravu pre cervenych bitevnikov a stihacov. Uplne rovnako ako sa pridavaju "AI" lode, vlaky, kolony, flaky, etc... Ze nieco z toho sedi na zemi, ine plava na vode a to tretie leti? Dyt to je predsa uplne jedno...
 
606_Temp
My jsme zničili těch 2x3Ju a další 4 ve vzduchu. Jestli tedy dobře počítám, tak na nálet toho už moc nezbylo.
"Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ Benjamin Franklin
 
http://no606.ic.cz/
magot
1stCL_Fucida napsal:

Saldy, no comment.

@All Takhle ne.
Pokud nějaká specka v budoucnu vznikne ať už v režii nás tří nebo kohokoliv jiného, bohajeho očekáváte-li tam něco co by se vám nemusel bytostně sedět - konfigurace, planeset, obsah.
Cokoliv by vám mohlo pokazit den. Radši se tam nehlašte. I kdyby tu specku letělo polovic lidí, který by to brali,tak jak to je s chybama, který se časem odladí. Důležité je aby si to lidi užili.

Tahle specka byla především pilotní projekt na zjištění:
a) Zda se sejde komunita
b) zda je schopna komunita před speckou se zkoordinovat a trénovat a na specku připravit
c) zda to server výkonově zvládne
d) zda to rozdejchá všechny skripty v editoru - funkčnost mise
e) zda to zvládne net připojení na straně falkona
f) zda to zvládne net kód hry

Tohle všechno byly pro nás velké neznámé a my jsme je museli řešit. Dali jsme tam AI aby se naplnila mise a story. (AI který jak vidno už jsou k ničemu, z dnešního pohledu, když se sejde dostatek lidí)
Probíhalo 3 měsíce testování + velký zátěžový test. Přesto to nestačilo.

Vše ostatní, komunikace, planeset, story mise, kdo vyhraje, pravidla byly celkem podružné (v rámci tohoto pilotního projektu), aby jsme mohli zjistit zda je možné realizovat specky na BOX enginu.
To byla ta největší neznámá. Protože na těch podružných věcech to nestálo. Ty se dají přizpůsobit. Některé věci technické i komunikační ale selhaly v rámci přípravy celé specky.
To bych ale bral za proces vývoje ..
Odladění pravidel, planesetu, story a lepšího skriptování se může řešit na specce č.2/ č.3 atd .. kde už bude dořešeno to jádro pudla - technický stav.
Specka padla po 90. minutách tzn.
bod d) technický stav mise selhal
bod c) zde jsme zjistili limity a dokázali se jim přizůsobit aby to bylo létatelné
Zbytek prošel.
To co předvedl Fuči, je fakt úplně zbytečné a sem by to nikdy nemělo dojít imho .. totiž není jediný důvod proč.
Upravil/a magot dne 05-05-2020 18:41
 
falkon

+1
Falkon.
 
Přejít na fórum:
Přihlášení
Jméno

Heslo



Nejste pilotem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
TeamSpeak3
cr597.teamspeak3.com:9254
Heslo: net

Rychlovka
Pro přidání zprávy se musíte přihlásit.

15-05-2024 22:10
2 z 16 snad to stihnu na termín. Ale ty pruhy jsou děs.

15-05-2024 21:49
Nesnáším proužky o šířce 46 cm! Děs. A ani jeden to nemá stejně!

09-05-2024 09:43
Thou shalt not bear false witness.

08-05-2024 22:45
A nebo naopak? Takove "you" je i pro jednotne cislo a preklada se jako "ty"?

07-05-2024 20:34
Angličané si jenom vykají. Takove "you" je i pro množné číslo. Tedy v češtině se vždy překládá jako "vy".

06-05-2024 11:24
Ještě Paulusi napiš že "takoví angličané si jenom tykaji." Úsměv

05-05-2024 18:15
Ale hovno. Co je správné, určuje společnost a její kultura.

03-05-2024 11:15
Vykání je následek nepochopení formy vlády pozdních římských císařů. Koncem Římského císařství spoluvládli čtyři vládci. Proto byli oslovován jako celek. Tykání je správné.

30-04-2024 10:19
Teď se tyká všude. Každý je familierní jak kdybychom všichni spolu pásli husy.

29-04-2024 20:53
Tem Teamspeak jedete trojku nebo pětku? Mně se nechce nikam registrovat.

34,891,807 návštěv