April 25 2024 23:04:10
Navigace
IL-2 BoS Návody
1. Aktivace licence
2. Ladění .ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 BoS FAQ (pilot help)
IL-2 BoS FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
CLoD Návody
Postup instalace volitelných záplat
Nastavení ovládání (Aircraft.csv)
IL-2 Návody
IL-2 Sturmovik (verze)
1. Začínáme s IL-2
2. Ladění conf.ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 Sturmovik FAQ (pilot help)
IL-2 Sturmovik FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
RoF Návody
Planeset
Kdo je on-line
· Hosté on-line: 2

· Piloti on-line: 0

· Registrovaní piloti: 2,745
· Nejnovější pilot: Kokes
IL-2: Cliffs of Dover
IL-2 Sturmovik: Cliffs of Dover- krabice (box)
IL-2 Sturmovik 1946
IL-2 Sturmovik 1946 - krabice (box)
Rise of Flight
Rise of Flight - krabice (box)
Informace o SVK
Vlastníci a provozovatelé
Pravidla SVK fóra
Číst diskuzi
Svět Virtuálních Křídel (IL-2 Sturmovik 1946, Cliffs of Dover, Rise of Flight) » IL-2: Battle of Stalingrad (letový bojový simulátor z období bitvy o Stalingrad) » IL-2: BoS diskuse
 Vytisknout diskuzi
Battle of Stalingrad - žvanírna(od v.4.004)
RH_Killer
Už jsem testnul všechno nastavení i nenastavení, starý a nový ovladače GK, novou instalaci hry, Windows aktuální, DirectX, prostě co šlo. Výsledek? Jsem nasranej na soudruhy a jak to šlape popsal Punkey.
Já bych všechny ty internety a počítače zakázala. Věra Pohlová, 72 let, důchodkyně.
 
magot
Po podrobnějším zkoumání, jsem zjistil že to dělá i mne.
Nicméně 4K to zjemní, takže to není tak okaté.
Takže v kostce, maj definitivně zmršené renderování.
Degradovali vlastní engine zpět o 10 let ..
Upravil/a magot dne 13-06-2020 22:29
 
RH_Killer
Teď jsem si všiml, že se mi navíc otáčí stromy při zatáčce nad zemí. Taky libůstka co tu už byla ne? Strašnej shit.
Já bych všechny ty internety a počítače zakázala. Věra Pohlová, 72 let, důchodkyně.
 
Zifi
To mi dělalo vždycky
 
1stCL_Punkey
Jj, stromy se točí a problikávájí desítky měsíců.
 
magot
Tom je součást enginu.
 
1stCL_Punkey
Ještě se chci zeptat, abych se nehonil za nějakou chimérou. Dnes jsem si všiml, že se opět vrátila "bublina", viz obrázek níže. Bude si ho to chtít zvětšit.
- žlutá: vykreslený les
- červená: nevykreslený les
- modrá: vykreslené město v méně vykreslené krajině

i.postimg.cc/3wJvd223/2020-6-13-22-11-28.jpg


Bylo to tak vždycky? Je to novinka? Nemám zvýšit hodnoty v terrain.cfg? Aktuálně to mám takto:

[setup]
texlod=4096,8
texlod=2048,8
texlod=2048,8
texlod=2048,8
texlod=2048,8

[end]

[setup]
texlod=4096,8
texlod=4096,8
texlod=4096,8
texlod=2048,8
texlod=2048,8
[end]

[setup]
texlod=4096,8
texlod=4096,8
texlod=4096,8
texlod=4096,8
texlod=4096,8
[end]

[setup]
texlod=8192,8
texlod=8192,8
texlod=8192,8
texlod=8192,8
texlod=8192,8

Díky za postřehy
 
Hans-Assi
Můžeš, prosím, napsat adresu k terrain.cfg? Já ho totiž vůbec nenašel. Bublina tam je... (dnes WOL stejná mapa i jiné...)
 
1stCL_Punkey
Cesta ke hře, pak je to data =》graphics. Ten soubor tam buď byl nebo sis ho musel vytvořit, to už si nepamatuji. Nicméně teď při bližším bádání jsem zjistil, že tahle fičura od patche 2.011 už nefunguje Šklebící se. Sorry za plané naděje.
 
Hans-Assi
Jj, díky
 
1stCL_Jiricek
Jenže v tom případě je potřeba správně přejmenovat problém, kterej tady řešíme... Ano, ta krajina je divná, vypadá to, že se někdy (při jistý vzdálenosti a FoV) načítá textura s daleko menším rozlišením, než co se dělo dříve a co je v roce 2020 únosné... Ale to nemá nic společného s Antialiasingem, který tady už pár dní řešíme a ani to není jakýkoliv antialiasing schopen rozumně vyřešit...

Hele, tak já nevím, co vy tady řešíte, ale já řeším, jak mít hezkou grafiku. Jsem laik a co se skrývá za pojmy Antialiazing nebo renderování textury v nejlepším případě jen tuším a upřímně mě to nezajímá.

Já tady po patchi napsal:

1. že nově má nastavení dohlednosti významný vliv na mlhu (tzn. rada, jak si od mlhy pomoci, těm, kteří jí trpěpli jako já)
2. že to mám zubatější, než před patchem, a hledal jsem, jak to spravit. Že jde o problém Antialiazingu jsem snad nikde netvrdil, dokonce s ním ani nelaboruji (nenapadlo by mě nít ho jinak než na max). Poradit Baronovi, kde je technický problém, je fakt mimo moje možnosti.

Hot_Dog napsal:
Jiříčku souhlas, takle zubatá textura tý krajiny před patchem nebyla...

Tak - a já jenom hledal, jestli se něco rozesralo u mě, u některých nebo u všech. Nebo jestli je to nová vlastnost a mám se s tím smířit. Nic víc.


Zifi napsal:

Třeba se Vám z nějakého důvodu nestíhají načítat textury. Vy postižení, jaké teda používáte GK drivery?

Měl jsem starší. Aktualizoval jsem, bez viditelného dopadu.
 
Zifi
Jiříčku. Není proč se trápit. Je to problém Všech (tedy můj už ne). Jen někteří to nevidí. Pokud nastavíš sharp a sharpen landscape flter, tak to vylepšíš. A čím vyšší jemnost obrazu, tak tím menší problém. Přesněji čím menší úhlopříčka a větší rozlišení. A největší problém nastane, když vzlétneš nad Kubáň hned po tom co jsi se proháněl v DCS nad Kanálem. To potom člověk vidí jaká je BOX ve skutečnosti hnuska
Upravil/a Zifi dne 14-06-2020 21:30
 
Hans-Assi
Začínám mít takový dojem, že soudruzi z 1c udělali někde opravdu velkou chybu a pravděpodobně neví, co s tím. Další dva patche a dojem z grafiky zase do mínusu. "Bublina" opticky stále menší, o vlnitosti a zubatosti textur ani nemluvím. Ale máme krásné oblečky pro ruské děvočky do Kukuruzniků, super odlesky kabiny a nejúžasnější FXAA/MSAA. Tehdy se tam opravdu něco hodně rozbilo, bez ohledu na AMD/NVidia karty. Tolik opravných patchů bez zjevného výsledku za tak krátkou dobu málokdo pamatuje. Snad se s tím nějak poperou
Upravil/a Hans-Assi dne 17-06-2020 07:49
 
606_Druindin
V rámci novejch malejch patchů jsem si žádné degradace grafiky, či něčeho jiného nevšiml. Ale možná pro to mám jen sníženou citlivost Šklebící se
 
rudidlo
606_Druindin napsal:

V rámci novejch malejch patchů jsem si žádné degradace grafiky, či něčeho jiného nevšiml. Ale možná pro to mám jen sníženou citlivost Šklebící se

Mam to uplne stejne. Sem tam na zemi neco problikava, ale to beru jako "vyhodu" Radeon karet a cekam na ovladace, ktere tu chybu hlasenou od vyvojaru opravi.

V kazdem pripade pozoruji pri stejnem nastaveni po verzi 4.006 lepsi viditelnost pozemnich objektu a to i z vysky peti kilometru (protoze vys uz maji bombardery problem se dostat).

Btw: Ti z vas kdo letate dynamickou valku na Finnish Virtualfighters, vezte ze injektory typu Reshade nebo 3DMigoto budou zakazany i tam.
 
http://silicon-remarks.blogspot.com
1stCL_Punkey
Také z toho teď máte krasohled?

Na následujících záběrech uvidíte: Rozmázlé zamlžené město, Rozmázlé zamlžené město z jiného pohledu, Novorossijsk a rozmazaný les


i.postimg.cc/bJ6Kyhhy/2020-6-15-17-30-35.jpg

i.postimg.cc/hjBMm3Kk/2020-6-15-17-31-48.jpg

i.postimg.cc/XYWwQBR5/2020-6-15-17-32-5.jpg
 
RH_Killer
2k kaleidoskopŠklebící se ano, mám ho taky
Já bych všechny ty internety a počítače zakázala. Věra Pohlová, 72 let, důchodkyně.
 
Hans-Assi
Psal jsem výše :-( Jen pro konspiraci: ještě před posledními aktualizacemi jsem ze zajímavosti překlikl rozlišení na 2560x1600 tj. 4:3 a subjektivně, světe div se, nic se nevlnilo, dohlednost obdivuhodná, tak, jak to bylo před 4.006. Samozřejmě ty dva černé pásy na krajích monitoru. Ano, vím, vyšší rozlišení než 2K, jiný formát, ale přesto???
 
1stCL_Fucida
Oni to kluci fixnou.

Zjevně ta úprava grafiky byla celkem zásadní. Tady tuším snad Aces_Wild psal, že při zavedení toho samého do DCS, to tamní vývojáři ladili celkem dlouho.
"Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt."
 
1stCL_Punkey
Hansi, zmiňoval jsi bublinu, vlnění a zubatost. Tenhle krásohnus je zcela nový rozměr Úsměv. Ještě bych doplnil, že ten dalekohled je naprosto ultimativní a zcela změnil historii pc her.
 
Přejít na fórum:
Přihlášení
Jméno

Heslo



Nejste pilotem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
TeamSpeak3
cr597.teamspeak3.com:9254
Heslo: net

teamspeak server Hosting by TeamSpeak3.com
Rychlovka
Pro přidání zprávy se musíte přihlásit.

24-04-2024 12:25
-Vzrusuju te? - -Docela jo, jsi krasna zenska a chtel bych byt tvuj princ. - -To je pekne. Ale na to jsem se neptala. Potrebovala bzch yjistit, jak se yapina ceska klavesnice. Pomuyes mi?

22-04-2024 20:31
Njelepší je kombinace FF (s pluginem kačera)+uBlock ;-)

21-04-2024 09:36
No zatím ještě není. Neumí blokovat vyskakovací okna.

19-04-2024 23:01
jo, kačer je dobrej Úsměv

19-04-2024 17:04
No já asi přejdu na duckduckgo, až jej vyladí.

16-04-2024 11:52
To jsou Jaromíre defekty z realtime anti-anti-ads google teroru. Chyba není na tvém přijímači. Už před 3 rokama jsem Chrome definitivně odinstaloval a přešel opět po 20 letech na FF

12-04-2024 16:25
Pořídil jsem si Arctic Liquid Freezer III 360. Poměr cena/výkon asi nepřekonatelný. Uchladilo to 300W po dobu 10 minut.

07-04-2024 21:31
Taky vám v prohlížeči Chrome vyskakují artefakty?

19-03-2024 14:59
Mrknutí

16-02-2024 16:54
1stCL .. forever :-)

34,761,156 návštěv