May 05 2024 19:24:54
Navigace
IL-2 BoS Návody
1. Aktivace licence
2. Ladění .ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 BoS FAQ (pilot help)
IL-2 BoS FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
CLoD Návody
Postup instalace volitelných záplat
Nastavení ovládání (Aircraft.csv)
IL-2 Návody
IL-2 Sturmovik (verze)
1. Začínáme s IL-2
2. Ladění conf.ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 Sturmovik FAQ (pilot help)
IL-2 Sturmovik FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
RoF Návody
Planeset
Kdo je on-line
· Hosté on-line: 5

· Piloti on-line: 0

· Registrovaní piloti: 2,745
· Nejnovější pilot: Kokes
IL-2: Cliffs of Dover
IL-2 Sturmovik: Cliffs of Dover- krabice (box)
IL-2 Sturmovik 1946
IL-2 Sturmovik 1946 - krabice (box)
Rise of Flight
Rise of Flight - krabice (box)
Informace o SVK
Vlastníci a provozovatelé
Pravidla SVK fóra
Číst diskuzi
Svět Virtuálních Křídel (IL-2 Sturmovik 1946, Cliffs of Dover, Rise of Flight) » IL-2: Battle of Stalingrad (letový bojový simulátor z období bitvy o Stalingrad) » IL-2: BoS diskuse
 Vytisknout diskuzi
Battle of Stalingrad - žvanírna(od v.4.004)
Hot_Dog
1stCL_Jiricek napsal:

Přemýšlím, jak udělat zcela věrohodné srovnání... byl bys ochotný podstoupit test, kdy že bych já tobě nebo ty mi ti poslal kraťoučký track, popsali si nastavení kamery a zkusili bychom udělat úplně totožnou fotku? Vím, trochu sraní... Ale zvedli bychom můj dluh z malého piva rovnou na jedno velké!


Pošli track, klidně ti z něho udělám ShadowPlayem video a pošku na youtube... Ale problém je, že já mám 2K rozlišení, kdežto ty FHD, takže to srovnání nebude úplný...
 
Hot_Dog
Killer napsal:
Říkal si, že panel Nvidia máš na default že?


Nemám změněný nic, co by to mohlo ovlivnit...
 
RH_Killer
To je záhada pro oba Barone. Třeba takovej Švagi má to samé PC a trápí ho to taky. Oba 32" 2560x1440 monitor.
Já bych všechny ty internety a počítače zakázala. Věra Pohlová, 72 let, důchodkyně.
 
Baron
1stCL_Jiricek napsal:

Baron napsal:

1stCL_Jiricek napsal:

Baron napsal:
Zapni si land filter a sharpen. Pokiaľ nemáš úplne nevyhovujúcu kartu (myslím tým starú a menej ako 4 GB ), tiež by som zapol full screen, VSync, SSAO, HDR a 4k textury. Ak by ti to robilo z hry fotoalbum, základné nastavenie nechaj na ultra, ale zniz položky jednotlivých nastavení.

Díky za tipy. Nastavení ve hře jsem vesměs už probádal. Full screen skutečně trošku zvdeá FPS, ale chodím během hry do win, takže jsem to musel oželet. SSAO se mi nelíbilo. HDR kontrasty nepatrně zlepšovalo, to ano. Tu a tam to přepínám podle toho, jestli mám zrovna pocit, že se mi to více trhá nebo více ztrácí. VSync jsem obětoval - trhání obrazu mi tolik nevadí jako ten úbytek FPS.

Land filter (ať sharpen či blur) viditelnost dotů zásadně nezměnily. A nejhezčí mi přišel ten default. Naopak všeobecné sharpen mě strašlivě řeže do očí, jako když fakt brutálně přeostříš fotku. Bez jakéhokoli jiného přiostřování (monitor, Reshade), podotýkám.

Ad fotoalbum - třeba je to zajímavá informace - ačkoli mám FPS standardně 80+ (na plném letišti na WoL 50, ale ve vzduchu často 100+), tak vizuálně je to větší či menší slide-show. Zejména když zoomnu, letadla očividně poskakují po skocích. Můj diletantský dojem tedy je, že problém je někde mezi "okamžikem, kdy počítač vypočítá FPS" a zobrazením na monitoru.


Akú máš kartu? Teda je mi jasné že nVidiu, len sa pýtam na typ. Samozrejme to nezávisí iba na katre ale aj na celom kompe. Ale verím, že sa nám to podarí vyriešiť (vrátane Killera). Len jednoducho potrebujem informácie.


GTX 1060 6GB
monitor: https://www.czc.c...52/produkt
i3-2500K (3400 GHz, v režimu turbo 3700 GHz; ale při přetaktování na 4,4 GHz jsem nepocítil výraznou změnu, tak jsem zase odtaktoval)


Díky moc za snahu.


Nemáš za čo Jirko. Ale k veci - neviem koľko máš RAM, budem to brat tak, že 8 GB. Píšem teraz aj pre Killera:znížte rozlíšenie na 1920 x 1080, a dajte všetko na maximum, vrátane vsync a zapnutia plnej obrazovky. Ide vlastne o test. Potom, v prípade problemov (napr. cukatura a pod.) znižuje postupne jednotlivé položky. Keď dosiahnete výsledok, čo vás bude uspokojovať, zvysujte postupne rozlíšenie, a pripadne opäť upravuje nastavenia.

P. S. Skontrolujte si tiež aktuálnosť DirectX, ovládače na GK, a aktualizáciu Woken (pripadne vypnite uľahčenie pre hry vo Windovsoch).
Hals - und Beinbruch!
 
RH_Killer
Testnu. Díky všem.
Já bych všechny ty internety a počítače zakázala. Věra Pohlová, 72 let, důchodkyně.
 
Art
Já to mám takhle a není to pěkné. Až na ten horní okraj. To je moje chyba při vkládání obrázku jsem spěchal a nevšiml jsem si ..
EDIT: koukám, že jsem nenahrála fotka nastavení grafiky ve hře (jinde to nemáme) Až se dostanu večer domů, tak to nahraji znova. Mám vše na max. MSAA 4x SSAO a HDR ON
i.ibb.co/xChy5P0/kosticky-1.png
[img]https://i.ibb.co/HKcdm2B/kosti-ky.png[/img] is not a valid Image.
nahrát obrázek
Upravil/a Art dne 11-06-2020 10:45
 
1stCL_Fucida
Pánové, nemáte hlavně nějak významně rozházené nastavení přímo ovladačů grafárny? Já podobných "krás" dosáhnul při radách na vylepšení zobrazení, které vesměs měly vedlejší efekty právě v podobných detailech. Nakonec jsem nechal ovladače na kartě na "standardu" a vše vizuální ladil jen ve Šturmovi.
"Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt."
 
RH_Killer
Provedl jsem čistou instalaci ovladačů. Vše na defaultní nastavení. Efekt nula. Psal jsem, že udělám novou instalaci hry a nakonec opravdu nic jiného nezbývá. Chtěl jsem se tomu vyhnout. Jinak supersampling to částečně vylepší, ale čím víc přidám hodnotu, tím víc oslepnu a jako bonus nízké FPS.
Já bych všechny ty internety a počítače zakázala. Věra Pohlová, 72 let, důchodkyně.
 
1stCL_Jiricek
1stCL_Fucida napsal:

Pánové, nemáte hlavně nějak významně rozházené nastavení přímo ovladačů grafárny?
Nevíme. Jak to poznáme? Úsměv
"Nastavení ovladačů karty" je totéž co "nastavení karty"? To co jsem postoval kousek výše? Nebo něco jiného?


Killer napsal:

Provedl jsem čistou instalaci ovladačů. Vše na defaultní nastavení. Efekt nula. Psal jsem, že udělám novou instalaci hry a nakonec opravdu nic jiného nezbývá. Chtěl jsem se tomu vyhnout.
Ty moje obrázky jsou z čerstvé čisté instalace (po velkém patchi mi hra vůbec nenabíhala). Myslím, že tím to nebude...

Mimochodem (hledám už paranormální souvislosti) ještě před rokem u mě platilo, že co patch, to problém. Buď s instalací nebo s padáním nebo s grafikou... Pokaždé něco. Přičemž jsem za tu doby vystřídal 3 grafické karty (vesměs slabší), tři základové desky a dva procesory. Až cca poslední rok mi patche chodí bez vedlejších nežádoucích účinků. Tam musí být "něco"... Asi karma. Není zde nějaká šikovná duchovní osobnost, která by mě odháčkovala?
 
606_Druindin
Na odháčkování jedině guru Jára Úsměv akorát mám dojem, že tahle "kapacita v oboru" momentálně sedí.
Ale obecně karmu maj lepší červení, tak zkus změnit stranu. Navíc se nám momentálně uvolnilo jedno místo Šklebící se
 
RH_Killer
Guru Jára bručí v lochu. To je konec Jiříčku.Úsměv
Já bych všechny ty internety a počítače zakázala. Věra Pohlová, 72 let, důchodkyně.
 
Art
Máte prosím také někdo zubaté cesty jako mám já? Je to focené z cca 9800 m
 
Rumcajs
Jiříčku, odháčkování je velmi jistá metoda řešení počítačových problémů. Vlastně ani neznám účinější metodu. Problém té metody je jen v té maličkosti, že na to potřebuješ toho odháčkovávače. Zde pomůže internet. Svěříš se mu, co tě trápí, a internet ti odpoví. Najde odháčkovávače. Ale! Ne každý odháčkovávač je ten pravý. Ne každý pomůže. Některý dokonce může ublížit. Co s tím? Zde vítězí metoda pokusu a omylu. Prostě zkoušíš tak dlouho, až to vyřešíš. Nebo tě to nasere tak, že se na to vysereš. Asi tak v 30% případů to domrvíš tak, že už nevíš kudy kam.
My, co jsme zkoušeli odháčkovávat svépomocí dnes již nějaká ta desetiletí, už na to sereme preventivně. Já třeba, když jsem v situaci, že mi něco blbne, na nic nečekám. Nic nehledám. Bum, bác, reinstalace Windows. Nechci už nic opravovat. Má to chodit samo do sebe. Nechodí to samo od sebe? Kašlu na ty miriády připitomělých přepínačů. Nechci to ani vidět. Mačkám čudlík a dělám čistou instalaci.
Vím, sesype se tady na mě kohorta nesouhlasičů, nastavovačů a vylepšovačů. Každému, co jeho jest. Howgh.

Samo s sebou to má i své vedlejší efekty. Odvyknul jsem si přizpůsobovat Windows. Používám je přesně tak, jak to vyleze z krabice. Neinstaluju bambilion různých utilitek, který mi mají zjednodušovat život. Ne. Beru Windows, jak se to narodí, páčto vím, že to není poslední porod.
 
RH_Killer
Art napsal:

Máte prosím také někdo zubaté cesty jako mám já? Je to focené z cca 9800 m


Arte ano. Já to mám i nízko. Tam vlastně nejvíc.
Já bych všechny ty internety a počítače zakázala. Věra Pohlová, 72 let, důchodkyně.
 
1stCL_Jiricek
Art napsal:

Máte prosím také někdo zubaté cesty jako mám já? Je to focené z cca 9800 m

A čem myslíš, že se tu už dobrou půlhodinu bavíme, Plho? Úsměv

Ano, mimo jiné řešíme rozkostičkování terénu. Tedy - po posledním patchi. Jestli jsi to měl i před tím, bude to asi jiný problém než náš. Kousek výše je můj odkaz na obrázky pár stránek zpět, tam se to zubatýma cestama jen zubí.
 
1stCL_Fucida
1stCL_Jiricek napsal:

1stCL_Fucida napsal:

Pánové, nemáte hlavně nějak významně rozházené nastavení přímo ovladačů grafárny?
Nevíme. Jak to poznáme? Úsměv
"Nastavení ovladačů karty" je totéž co "nastavení karty"? To co jsem postoval kousek výše? Nebo něco jiného?


Jop, to je ono Úsměv. V rámci jednotlivých "položek" je myslím možné volit mezi standardním nastavením a "vynuceným". Hodně dělají ty položky jako FXAA a MSAA s průhledností, které se vzájemně krásně mydlí s tím "AA" přímo ve Šturmovi. Anizotropní filtry mi taky moc nepomáhaly.
Na druhou stranu pár kluků tvrdí, že laděním nastavení v grafice dosáhli výborných výsledků. Já jimi dosáhl jen podobných efektů, jaké tady posílal na screenshotu Killer Šklebící se
"Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt."
 
1stCL_Jiricek
Rumcajs napsal:
...Bum, bác, reinstalace Windows...

A to já věřím, že je to nejlepší. Ale já jsem IT-fobní. Reinstalace je pro mě něco jako... jako zubař. Ne, to je málo. Jako hrozný zubař. Jo, asi takové něco...

Nemám na disku moc instalací (vlastěn mám počítač téměř čistý, jen pro BoSko), ale ty dvě tři věci co tam mám bych nerad instaloval znovu, protože bych to už po těch letech asi nezvládnul Úsměv

Navíc mám WIN sice legální, ale nedisponuju kódem. Pořídil jsem je se základovou deskou, pak je (k mému úžasu úspěšně) migroval na novou desku i procvesor a dneska už nevím, čí jsem. Jako kdybys mi řekl, že je to na tuty těma Windowsama, tak já se rozšoupnua pořídím si nové. Ale pokud je to "jen pro jistotu", tak se bojím, že bych stropil víc problémů než užitku.
 
1stCL_Jiricek
1stCL_Fucida napsal:
Jop, to je ono Úsměv. V rámci jednotlivých "položek" je myslím možné volit mezi standardním nastavením a "vynuceným". Hodně dělají ty položky jako FXAA a MSAA s průhledností, které se vzájemně krásně mydlí s tím "AA" přímo ve Šturmovi. Anizotropní filtry mi taky moc nepomáhaly.

No a dovedl bys mi říct, co teda změnit?
https://vwings.ne...wstart=800, úplně dole.

Mám tam zapnuté akorát:

- mezipaměť shaderu
- trojité vyhlazování
- vyhlazování hran - gama korekce

Mám za to, že to odpovídá defaultu. Ale možná se pletu.
 
Art
1stCL_Jiricek napsal:

Art napsal:

Máte prosím také někdo zubaté cesty jako mám já? Je to focené z cca 9800 m

A čem myslíš, že se tu už dobrou půlhodinu bavíme, Plho? Úsměv

Ano, mimo jiné řešíme rozkostičkování terénu. Tedy - po posledním patchi. Jestli jsi to měl i před tím, bude to asi jiný problém než náš. Kousek výše je můj odkaz na obrázky pár stránek zpět, tam se to zubatýma cestama jen zubí.


Tak ono to každý cítí jinak. Měl jsem to víc, teď je to malinko lepší, ale někdo ti na to řekne, že to je takhle v pohodě a líp to nejde. Tak se raději zeptám jako debil jestli se přesně bavíme o tomhle Šklebící se (Nepamatuji si jak to vypadalo před patchem)
 
Hot_Dog
Jako takový malý vodítko je, že se to velmi často děje vždycky celejm skupinám, který spolu lítaj... Celý RHčka, celá Jiříčkova skupina Lionů... Pak sou tu jiný skupiny, třeba celá CSW, kde ten problém nemá nikdo...

Takže je docela pravděpodobný, že prostě nevědomky děláte něco, co ste si někdy na TS řekli všichni, všichni to udělali a pak se to teď projevilo. Může to být klidně i Bug ve hře, který se zpětně projevuje jen u Vás na základě toho, co tam máte nějak nastavený, může to bejt nastavení ve hře, ikdyž to sme si docela zkontrolovali a může to bejt něco v tom nastavení Nvidie...

Další věc je, že sem Vám poslal screenschoty mé moc pěkné grafiky a oba ste zatím nedokázali s jistotou tvrdit, jestli to mám lepší nebo ne? Jako Ten screenschot ten antialiasing samozřejmě zvýrazní + je možno se na něj víc zaměřit, při pohybu ve hře je to lepší, sám sem byl z těch svejch screenů překvapenej... Takže čekám na ten Jiříčkův track (nezapomeň poslat nejen .trck ale i tu složku s misí) a nahraju z toho u sebe video, předpokládám, že třeba minuta bude stačit..
 
Přejít na fórum:
Přihlášení
Jméno

Heslo



Nejste pilotem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
TeamSpeak3
cr597.teamspeak3.com:9254
Heslo: net

teamspeak server Hosting by TeamSpeak3.com
Rychlovka
Pro přidání zprávy se musíte přihlásit.

05-05-2024 18:15
Ale hovno. Co je správné, určuje společnost a její kultura.

03-05-2024 11:15
Vykání je následek nepochopení formy vlády pozdních římských císařů. Koncem Římského císařství spoluvládli čtyři vládci. Proto byli oslovován jako celek. Tykání je správné.

30-04-2024 10:19
Teď se tyká všude. Každý je familierní jak kdybychom všichni spolu pásli husy.

29-04-2024 20:53
Tem Teamspeak jedete trojku nebo pětku? Mně se nechce nikam registrovat.

29-04-2024 20:44
Jsem zapl discord. FUJ! Proč mi tam všechno tyká? To je tak nezdvořilé a neuctivé.

24-04-2024 12:25
-Vzrusuju te? - -Docela jo, jsi krasna zenska a chtel bych byt tvuj princ. - -To je pekne. Ale na to jsem se neptala. Potrebovala bzch yjistit, jak se yapina ceska klavesnice. Pomuyes mi?

22-04-2024 20:31
Njelepší je kombinace FF (s pluginem kačera)+uBlock ;-)

21-04-2024 09:36
No zatím ještě není. Neumí blokovat vyskakovací okna.

19-04-2024 23:01
jo, kačer je dobrej Úsměv

19-04-2024 17:04
No já asi přejdu na duckduckgo, až jej vyladí.

34,821,157 návštěv