May 02 2024 13:21:01
Navigace
IL-2 BoS Návody
1. Aktivace licence
2. Ladění .ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 BoS FAQ (pilot help)
IL-2 BoS FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
CLoD Návody
Postup instalace volitelných záplat
Nastavení ovládání (Aircraft.csv)
IL-2 Návody
IL-2 Sturmovik (verze)
1. Začínáme s IL-2
2. Ladění conf.ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 Sturmovik FAQ (pilot help)
IL-2 Sturmovik FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
RoF Návody
Planeset
Kdo je on-line
· Hosté on-line: 5

· Piloti on-line: 1
606_Druindin

· Registrovaní piloti: 2,745
· Nejnovější pilot: Kokes
IL-2: Cliffs of Dover
IL-2 Sturmovik: Cliffs of Dover- krabice (box)
IL-2 Sturmovik 1946
IL-2 Sturmovik 1946 - krabice (box)
Rise of Flight
Rise of Flight - krabice (box)
Informace o SVK
Vlastníci a provozovatelé
Pravidla SVK fóra
Číst diskuzi
Svět Virtuálních Křídel (IL-2 Sturmovik 1946, Cliffs of Dover, Rise of Flight) » IL-2: Battle of Stalingrad (letový bojový simulátor z období bitvy o Stalingrad) » IL-2: BoS diskuse
 Vytisknout diskuzi
Battle of Stalingrad - žvanírna(od v.4.004)
Baron
Neviem o tom. Ak niečo chystajú, nechávajú si to pre seba.
Hals - und Beinbruch!
 
Hot_Dog
1stCL_Fucida napsal:

HP Reverb se připojuje nejen čistě přes Steam (jako třeba ty HTC), ale ještě přes Windows Mixed Reality Portal, takže se to nastavuje trochu jinak. Nevzpomněl by sis ale na to, jak se to v tou Steamu jmenovalo?



Bez HMD setu teď pořádně nespustím SteamVR, takže nevím, jak to bude v aktuální verzi. Podle toho co googlím to bylo myslím asi "Motion Smoothing", ale podle obrázků na googlu vypadá, že je tam nyní i položka "Reprojection". Oboje jsou asi různé verze toho samého, zkus povypínat oboje... V zásadě všechny tyhle fičury fungujou tak, že když klesne fps na 45, veme to dva předchozí snímky a odhadne to následující snímek, který tam vloží, je jasný, že u leteckých simulátorů kór je to naprosto strašný, protože ten odhad bude šílenej, třeba u mě to nejvíc bylo vidět na náběžný hraně křídel, jak byla dvojitá... Bohužel, když si ted nepřipojím, tak ti přesně neřeknu, co to je, ale zkus tam najít tyhle položky jestli je tam budeš mít a zkusit povypínat...
 
ZVP Zdenek
Jestli se bavíte o Reverbu tak se to jmenuje motion reprojection a nastavuje se to takhle :

https://forums.ea...cFATfr7YA8

Akorát že bez reprojekce to zas bude pod 90 hz cukat.....
Die Tschechen sind die lachende Bestien
 
1stCL_Fucida
Díky, průbnu Úsměv
"Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt."
 
ZVP Zdenek
Ještě tady nepadlo to hlavní - IPD. Reverb je nastaven na cca 63 mm a sice lze provést softwarovou "úpravu" IPD ale ta rozhodně neopraví pozici čoček Smutný Já mám bohužel asi 70 - 71 mm....
Die Tschechen sind die lachende Bestien
 
1stCL_Fucida
Jop, tohle je při velké "odchylce" problematické - já jsem naštěstí narostl v tomhle směru jen lehounce nadprůměrně a ta "default" vzdálenost mi vyhovuje. To možná zvýrazňuje ten problém se sweet spotem, jak jsi psal výše :-/

IPD řeší třeba Vive Cosmos, ale jeho rozlišení je přeci jen znatelně nižší.
"Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt."
 
LesniHU
rudidlo napsal:

4.006 vyjde dnes, pokud se niz nepokazi.
Pokud se neco "pokazi", vyjde zitra
Tak to je husty, komercni firma na rovinu rekne, abyste si jejich produkt zazalohovali, nez vam tam zacnou tlacit update. Misto aby popsali, k cemu ten update povede a co noveho bude zakaznik mit.
 
LesniHU
Re IPD, na pozici cocek zase tak moc nezalezi, i kdyz to samozrejme minimalizuje opticke chyby apod., ale ta SW strana je kriticka.
 
saldy
Tak snad už bude pokoj od ruských stíhaček a začnou teď sypat BoN lítadla, těším se taky na nové pozemní a hlavně hladinové přírůstky.
 
http://www.sturmovik1946.estranky.cz/
ZVP Zdenek
Hu, je to přesně naopak.... jen ta SW kompenzace je levnější než mechanicky stavitelné IPD, proto se výrobci snaží spotřebitelům namluvit opak... samozřejmě že vždy má i ten fixní IPD nějaký použitelný rozsah. Ale mimo něj sice teoreticky SW "nastaví" objekty na displejích do "správných" poloh (pokud je dané IPD v rozsahu který lze nastavit - v ovladači, v DCS přímo atp) avšak nesouhlas sweet spotů stejně nutí oči šilhat a v krajním případě nelze na jakýkoli objekt zaostřit oběma očima vůbec (sweet spoty jsou tak mimo že nemají průnik a nebo mají jen minimální) ....a SW s tímhle nemá vůbec co dělat když potřebuješ pohnout i s čočkami a ne jen s obrázky za nimi..... na internetech je to x krát probrané téma - jo nepotřebuješ mechanicky stavitelné IPD pokud máš průměrné IPD, na prázdné dálnici taky nepotřebuješ volant...
Upravil/a ZVP Zdenek dne 19-05-2020 14:28
Die Tschechen sind die lachende Bestien
 
Mira
saldy napsal:

Tak snad už bude pokoj od ruských stíhaček a začnou teď sypat BoN lítadla, těším se taky na nové pozemní a hlavně hladinové přírůstky.


Tak to prr.. já chci ještě minimálně La7 a Jak 3 Úsměv
 
LesniHU
ZVP Zdenek napsal:

Hu, je to přesně naopak.... jen ta SW kompenzace je levnější než mechanicky stavitelné IPD, proto se výrobci snaží spotřebitelům namluvit opak... samozřejmě že vždy má i ten fixní IPD nějaký použitelný rozsah. Ale mimo něj sice teoreticky SW "nastaví" objekty na displejích do "správných" poloh (pokud je dané IPD v rozsahu který lze nastavit - v ovladači, v DCS přímo atp) avšak nesouhlas sweet spotů stejně nutí oči šilhat a v krajním případě nelze na jakýkoli objekt zaostřit oběma očima vůbec (sweet spoty jsou tak mimo že nemají průnik a nebo mají jen minimální) ....a SW s tímhle nemá vůbec co dělat když potřebuješ pohnout i s čočkami a ne jen s obrázky za nimi..... na internetech je to x krát probrané téma - jo nepotřebuješ mechanicky stavitelné IPD pokud máš průměrné IPD, na prázdné dálnici taky nepotřebuješ volant...
Nezpochybnuji, ze pro velky pocet kusu je SW levnejsi nez HW, ani ze jsou na internetech tisice teoretiku.
Konstatovani je, ze SW strana je dulezitejsi: predne musi hra vykreslit to, co vidi oko, a to neco muze byt neco "za rohem" vuci nejakemu prumernemu IPD a to posunem cocky skutecne neopravis. A pokud to neopravis, tak ti bude virtualni svet ruzne utikat - kdyz pujdes ke zdi, bude od tebe couvat nebo se k tombe priblizovat, a pulce zakazniku z toho bude blivno. Proto je SW strana naprosto nutna.
HW stranka veci, na druhou stranu, nutna neni. Kdyz budes posunovat treba ve vive cocky, aniz bys menil parametry SW generujici obraz, tak nejspis ani zadnou zmenu nezachytis (fakt to nic viditelneho nedela). Jak moc je to problem pro lidi na obou extremech zalezi na velikosti a kvalite cocek, jinymi slovy, na jejich cene a a na tom, kolik hmotnosti muzes akceptovat. Pak muze byt levnejsi udelat cocky mensi a posuvne, treba.
 
ZVP Zdenek
Ach jo Hu.... tak za prvé rozhozené IPD (HW, SW) nezpůsobí že zeď bude "couvat" když by se měla přibližovat.... viděl jsi někdy něco takového ??? Za druhé tvrdit že HW stránka není důležitá protože SW stránka důležitá je je zcela zcestné. Obě jsou nutné jenže ta SW je splněna vždy, HW ne.

Tvrdit že HW není podstatný protože na Vive ti to "nic nedělá" je zcestné ještě víc. To že to u Vive "nic viditelného nedělá" neznamená že na tom nezáleží. Je to otázka toho co vlastně vidíš (kvalita zraku), toho co můžeš vidět (kvalita obrazu) tvého skutečného IPD a rozsahu IPD který Vive umožňuje nastavit.

A teď končím, dál to nemá smysl. Jdu si z auta vymontovat ten volant...Onehdá jsem s ním točil a vůbec nic viditelného to nedělalo takže je tam zbytečně.... Šklebící se Stačí mi motor....

Edit: na Reverbu jsou čočky malé, geometrické zkreslení mimo osu velké, chromatická aberace a neostrost mimo střed velká, posuvné nejsou. displeje mají vysoké rozlišení... špatná kombinace pro jedince s nadprůměrnými proporcemi. HP pracuje na novém headsetu, až vyjde tak uvidím jestli bude pro mne zajímavý.
Upravil/a ZVP Zdenek dne 19-05-2020 15:42
Die Tschechen sind die lachende Bestien
 
Art
Mira napsal:

saldy napsal:

Tak snad už bude pokoj od ruských stíhaček a začnou teď sypat BoN lítadla, těším se taky na nové pozemní a hlavně hladinové přírůstky.


Tak to prr.. já chci ještě minimálně La7 a Jak 3 Úsměv


A já bych zase rád viděl nějakou lepší verzi P47 (s kapkovitou verzí) N nebo i D, ale hlavně aby to byl lepší stíhač ..
 
rudidlo
LesniHU napsal:

rudidlo napsal:

4.006 vyjde dnes, pokud se niz nepokazi.
Pokud se neco "pokazi", vyjde zitra
Tak to je husty, komercni firma na rovinu rekne, abyste si jejich produkt zazalohovali, nez vam tam zacnou tlacit update. Misto aby popsali, k cemu ten update povede a co noveho bude zakaznik mit.

Nikoliv. Rikaji zazalohujte si vsechno co chcete mit zazalohovano. Tyka se to hlavne lidi co pouzivaj nejaky mod. Napriklad i fotky v kokpitu.
 
http://silicon-remarks.blogspot.com
1stCL_Jiricek
rudidlo napsal:
Nikoliv. Rikaji zazalohujte si vsechno co chcete mit zazalohovano. Tyka se to hlavne lidi co pouzivaj nejaky mod. Napriklad i fotky v kokpitu.

Nebo lidí, co používají třeba - nějaké nastavení kláves...
 
Baron
Nie, nastavenie kláves to neprepíše.
Hals - und Beinbruch!
 
Aces_Wild
Nechápu proč nepoužívají uživatelský profil ve Windows (%USERPROFILE%) namísto ukládání uživatelských dat do instalace hry.
 
1stCL_Jiricek
Baron napsal:

Nie, nastavenie kláves to neprepíše.

No jednou už se jim to povedlo a já pak měsíc trucoval... Úsměv

Ale díky za to uklidnění.
 
Richi
S VR nebudeš online silnější, než bez něj. Sice ti umožní hlavně na menší vzdálenosti výrazně lépe střílet, ale to, že se najednou rozhlížíš víceméně reálně je oproti prakticky nulovým limitům na TrackIRu, je prostě nevýhoda. Další věc je, že s VR létáš jinak. Divoké manévry mozek vnímá rozdílně a je to mnohem více vyčerpávající: 1 hodina ve VR = 2 hodiny bez VR (z počátku 5 minut ve VR = 1 hodina bez VR). Dogfight přes 5 minut je už docela zápřah na hlavu, krk, oči i mozek. Jinak létáš do zatáček, jinak se rozhlížíš, létáš po trochu jiných křivkách. Ten výsledný zážitek je ale absolutně jinde, nabere na sebe jinou podobu. Já bez toho lítat už nechci. Jen teď pro mě není dobrá doba koupit výkonnější grafickou kartu :-/.


Cesta k cíli není lepší VR, ale verze hry výhradně pro VR.
 
Přejít na fórum:
Přihlášení
Jméno

Heslo



Nejste pilotem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
TeamSpeak3
cr597.teamspeak3.com:9254
Heslo: net

Rychlovka
Pro přidání zprávy se musíte přihlásit.

30-04-2024 10:19
Teď se tyká všude. Každý je familierní jak kdybychom všichni spolu pásli husy.

29-04-2024 20:53
Tem Teamspeak jedete trojku nebo pětku? Mně se nechce nikam registrovat.

29-04-2024 20:44
Jsem zapl discord. FUJ! Proč mi tam všechno tyká? To je tak nezdvořilé a neuctivé.

24-04-2024 12:25
-Vzrusuju te? - -Docela jo, jsi krasna zenska a chtel bych byt tvuj princ. - -To je pekne. Ale na to jsem se neptala. Potrebovala bzch yjistit, jak se yapina ceska klavesnice. Pomuyes mi?

22-04-2024 20:31
Njelepší je kombinace FF (s pluginem kačera)+uBlock ;-)

21-04-2024 09:36
No zatím ještě není. Neumí blokovat vyskakovací okna.

19-04-2024 23:01
jo, kačer je dobrej Úsměv

19-04-2024 17:04
No já asi přejdu na duckduckgo, až jej vyladí.

16-04-2024 11:52
To jsou Jaromíre defekty z realtime anti-anti-ads google teroru. Chyba není na tvém přijímači. Už před 3 rokama jsem Chrome definitivně odinstaloval a přešel opět po 20 letech na FF

12-04-2024 16:25
Pořídil jsem si Arctic Liquid Freezer III 360. Poměr cena/výkon asi nepřekonatelný. Uchladilo to 300W po dobu 10 minut.

34,801,764 návštěv