July 31 2021 07:02:03
Navigace
IL-2 BoS Návody
1. Aktivace licence
2. Ladění .ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 BoS FAQ (pilot help)
IL-2 BoS FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
CLoD Návody
Postup instalace volitelných záplat
Nastavení ovládání (Aircraft.csv)
IL-2 Návody
IL-2 Sturmovik (verze)
1. Začínáme s IL-2
2. Ladění conf.ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 Sturmovik FAQ (pilot help)
IL-2 Sturmovik FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
RoF Návody
Planeset
Kdo je on-line
· Hosté on-line: 5

· Piloti on-line: 0

· Registrovaní piloti: 2,693
· Nejnovější pilot: orl_cz
IL-2: Cliffs of Dover
IL-2 Sturmovik: Cliffs of Dover- krabice (box)
IL-2 Sturmovik 1946
IL-2 Sturmovik 1946 - krabice (box)
Rise of Flight
Rise of Flight - krabice (box)
Informace o SVK
Vlastníci a provozovatelé
Pravidla SVK fóra
Číst diskuzi
Svět Virtuálních Křídel (IL-2 Sturmovik 1946, Cliffs of Dover, Rise of Flight) » IL-2: Battle of Stalingrad (letový bojový simulátor z období bitvy o Stalingrad) » IL-2: BoS diskuse
 Vytisknout diskuzi
Battle of Stalingrad - žvanírna(od v.4.004)
magot
Kukuloo napsal:
Tak na naky poriadny ramrod alebo circus na mape Kanala to bude nevyhnutnost. To by sme hadam dali dokopy aj cs wing s mkV spitmi.

Ale nezapomeň, tady v tom pokrokovém simu nejsou spojenecké plombardéry .. čili by to nebyl Ramrod 753, ale jen Rod 7,53
i.ytimg.com/vi/FzgpYoLd7dI/maxresdefault.jpg

Kukuloo
No vsak na Ramrody a Cirkusy tych bombrov moc nelietalo. Bostony by nam bohato vystacili v pocte do 10. Uz dlho v hlave nosim scenar usporiadat poriadny Cirkus s par bombrami a eskortou v poschodiach nad nimi, plus predny, zadny a ustupovy cover. Uz mi vyfukalo z hlavy ako sa tie eskorty presne volali ale to sa da dohladat. Neviem kolko max hracov zvladne server. Museli by sme zrejme obsadit len niektore pozicie eskorty, lebo 100+ stihacov asi nejde. Islo by o istym sposobom reenactment Cirkusu. Zazit v spitfirovi V nadradenost fokaca A-3 ako zazivali piloti oboch stran, resp v skorsom scenari to skusit s bf-109f-4.

V starom iloj som to chcel ale zohnat tolko ludi uz nie je hracka. A chybali bandasky pre spity Vb. Tam by to slo len s Vc resp. IXc/e.

V novom iloj pravda nie je ani mapa zatial, ani bandasky. To je asi nadlho este. Ale verim ze by sa ta myslienka ujala. Narocne na zlietanost spojeneckej strany, lietat v poschodiach. Akokolvek, zatial nerealne ale stale zive. A plus skiny cs wingu, to by bola lahodka. Aj pre tych par modrych wulfov co by cihali v slnku.

Som sa nechal uniest, sorac Šklebící se
Letka_13/Kukulo

ringlett
Kukuloo napsal:

No vsak na Ramrody a Cirkusy tych bombrov moc nelietalo. Bostony by nam bohato vystacili v pocte do 10. Uz dlho v hlave nosim scenar usporiadat poriadny Cirkus s par bombrami a eskortou v poschodiach nad nimi, plus predny, zadny a ustupovy cover. Uz mi vyfukalo z hlavy ako sa tie eskorty presne volali ale to sa da dohladat. Neviem kolko max hracov zvladne server. Museli by sme zrejme obsadit len niektore pozicie eskorty, lebo 100+ stihacov asi nejde. Islo by o istym sposobom reenactment Cirkusu. Zazit v spitfirovi V nadradenost fokaca A-3 ako zazivali piloti oboch stran, resp v skorsom scenari to skusit s bf-109f-4.

V starom iloj som to chcel ale zohnat tolko ludi uz nie je hracka. A chybali bandasky pre spity Vb. Tam by to slo len s Vc resp. IXc/e.

V novom iloj pravda nie je ani mapa zatial, ani bandasky. To je asi nadlho este. Ale verim ze by sa ta myslienka ujala. Narocne na zlietanost spojeneckej strany, lietat v poschodiach. Akokolvek, zatial nerealne ale stale zive. A plus skiny cs wingu, to by bola lahodka. Aj pre tych par modrych wulfov co by cihali v slnku.

Však Hej!

Šest Bostonů se do kupy dá, dvanáct spitů V přímého doprovodu taky, dvanáct výškového krytí dáme taky.
Ale to jsme těžce v prdeli.

Protože na takový pořádný Ramrod s náletem na továrnu toho potřebujeme víc.
Když vezmu jednu z prvních akcí našeho wingu, tak šest bostonů doprovázelo 26 spitů V přímého doprovodu, 34 spitů V výškového, 18 tvořilo přední kryt a 12 pak zadní krytí. A to celé se zamotalo s dvacítkou 109 a osmi fokáči.

Spotřebujeme asi 30modrých pilotů a 96 červených pilotů ....
A to je jen MALÝ Ramrod.

A jinak, JDU DO TOHO!
https://ringlett....

Rychlejší koně, mladší ženský a víc peněz
Jinak občan třetí kategorie, vrah zástupů a sebestředný idiot.

Hoper
Hot_Dog napsal:
...vlastne moc nechapu, proc se s tim Tempestem delali:D

třeba i pro tohle ;)
310_cibule napsal:
Teprve dneska jsem zjistil, proč má pilot Typhoonu v BoX neustále nasazenou kyslíkovou masku, tedy i při startu a přistání. Určitě nejsem první, takže přenechávám možnost vzniknout ; )

Porazit nepřítele a dát mu život může vypadat jako projev laskavosti,
ale ve skutečnosti to je to nejkrutější, co poraženého může potkat.
ovarek.cz/hamster.gif

310_cibule
To by mne bavilo, Kukuloo.
Je suis lepšolid.

magot
Kukuloo napsal:

Btw Ramrod 16 by šel
https://en.wikipe..._Ramrod_16
Upravil/a magot dne 09-06-2021 21:37

pSipi
311_Mart napsal:

P-51B/C je další na řadě, flak, droptanky a nějaká chmelnice...
https://forum.il2...nt-1099012

Ze chmelnica. Ignorant. To je Pfalz D XII. Uz sa na neho tesim.

311_Mart
Šklebící se
www.311raf.com/images/signature/sig_Mart.jpg

310_cibule
Vlastně jsem Tempesta nikdy moc nezkoušel, ale u Tiffyho mne uchvátila ta stoupavost na plnej cérés. To je fakt zajímavé éro. Škoda, že nemá dveře ; )
Je suis lepšolid.

310_cibule

Udělej Ramrod 16 pls.
Je suis lepšolid.

magot
To nejde takhle snadno. To stojí spoustu peněz .. to se musí napsat Sorošovi aby zaplatil research a výstavbu mise.
Pokud finance nestačí, tak se pak musí napsat Muskovi aby tweetnul a shodil bitcoin.

310_cibule
Já vím. Se Sorosem ti samozřejmě můžu pomoci, mám na něj přímou linku (jak tu už někteří upozorňovali : )
Je suis lepšolid.

606_Temp
310_cibule napsal:

Vlastně jsem Tempesta nikdy moc nezkoušel, ale u Tiffyho mne uchvátila ta stoupavost na plnej cérés. To je fakt zajímavé éro. Škoda, že nemá dveře ; )

24 válců, 2400 koní. Nejsilnější letecký motor své doby v sériové křídlo tlusté tak, že generuje vztlaku, jak Zeppelin. Někde se to projevit musí :-)
„Já nestojím proti náboženství, nýbrž proti náboženství zvrhlému, které potřebuje politiky, aby jej hájili.“
TGM

http://no606.ic.cz/
WT_Horrido
Pfalz před deseti lety:

YouTube Video

武士は振り返らない
祖国を救うためが(我)ここにあり

1stCL_Fucida
Hot_Dog napsal:

Obratnost mi prijde ok, vuci Tempestu nema duvod netocit, spis naopak, na kridelkach je desne pomalej, to je za me OK... Co me desi je ta rychlost, 581km/h u zeme v zakladnim provedeni, kolik to udela se 4-listou vrtuli? Kolik s 11lb motorem? Vuci zakladnimu provedeni Tempestu s 600km/h vlastne moc nechapu, proc se s tim Tempestem delaliŠklebící se

Očekával bych výrazně větší potíže na vysokých rychlostech, ty problémy s kompresibilitou v případě Typhoonu byly hodně závažné, ostatně snad i to byl jeden z důvodů, proč vznikal Tempest.
"Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt."

1stCL_Fucida
606_Temp napsal:

24 válců, 2400 koní. Nejsilnější letecký motor své doby v sériové křídlo tlusté tak, že generuje vztlaku, jak Zeppelin. Někde se to projevit musí :-)

A kolik těch Typhoonů ten 11 lb plnicí tlak používalo?

Typhoon byl těžké letadlo, se vzletovou hmotností nějakých 4600+ kg (v čisté stíhací konfiguraci). A ne, rozhodně to nebyla mašina, která by se vyznačovala jakkoliv úchvatnou stoupavostí. Víceméně byl v tomto směru srovnatelný se soudobými Fw 190 A, tzn. o parník za Spitfirem a Bf 109.

http://www.wwiiai...ntest.html

606_Temp
Závažné bylo trhání ocasních ploch. Ale nebylo to způsobené kompresibilitou. Respektive se na tom možná podepsala, ale trhání ocasu se podařilo vyřešit aniž by se měnila tloušťka křídla.
Ale slyšel jsem, že ve vyšších výškách ve střemhlavém letu při překročení maximální povolené rychlosti došlo k vytržení potahu na křídlech.
„Já nestojím proti náboženství, nýbrž proti náboženství zvrhlému, které potřebuje politiky, aby jej hájili.“
TGM

606_Temp
Osobně bych si i tipl, že 11lb nelítal operačně ani jeden.
Ale 2200 koní s 9lb je pořád víc, než na co se dostali v Německu :-D
TGM

1stCL_Fucida
No, v Německu se dostali u sériově nasazených pístových 24-válců bez jakéhokoliv extrémnějšího režimu na cca 3000 PS Úsměv. Ale uznávám, to byl i ten otylý Napier Sabre lehčí (1500 kg vs 1070 kg) Úsměv.

A tady pár slov na téma Typhoon vs. vysoké rychlosti:
High speed, however, could produce its own dangers, as one test pilot, E.W. ‘Jock’ Bonar discovered when he put a Typhoon through a series of high-speed dives to investigate oil scavenging problems. Rolling into a dive at 35,000 feet, the Typhoon accelerated vertically, very fast. Suddenly, there was a complete loss of control: the elevators, rudder and ailerons were all completely ineffective. Bonar managed to pull out using the elevator trimmers and regained full control as the aircraft descended into denser air, and was shocked to see that the skin on the wings was shuddering and flapping. Bonar landed safely, but the Typhoon was a complete write-off, the victim of an as yet unknown effect called compressibility.

Víceméně obdobné potíže, na které tolik trpěl P38.

Hot_Dog
Jo, to bych ocekaval Fuci... Ja tu obratnost resil na nizsich a strednich rychlostech, kde by naopak mohla bejt lepsi, nez u Tempestu, vicemene proto byl Typhoon tak super bitevnik, protoze dokazal zvedat tezke naklady z kratkych travnatych letist, na to byl opravdu vyborny, prave diky tlustemu kridlu...

Me furt nejde do hlavy ta maximalka v porovnani s Tempestem... Kdyz dame stejny motor a stejnou/obdobnou vrtuli, tedy 9lb a 4-list, ma podle specifikace ve hre Typhoon u zeme cca 590km/h kdezto Tempest 600km/h. Ten rozdil bych ocekaval nasobne vetsi, sou tyto hodnoty opravdu realne? Ma nekdo v hlave skutecne hodnoty?

Přejít na fórum:
HANÁCKÉ SLET
HANÁCKÉ SLET 2.7.-4.7.
Přihlášení
Jméno

Heslo

Nejste pilotem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
TeamSpeak3
cr597.teamspeak3.com:9254
Heslo: net

teamspeak server Hosting by TeamSpeak3.com
Rychlovka
Pro přidání zprávy se musíte přihlásit.

28-07-2021 14:55
Hoši včerajší let som bohužiaľ nedokončil, vypadol internet a doteraz nenabehol. Tak snáď to dnes večer zopakujeme Úsměv

25-06-2021 15:20
Já bych nabídl ubytování, ale jsem až v Ústí na severu.

25-06-2021 10:20
Kdyby někdo potřeboval na jihu Moravy pomocníky s lopatou, tak napište.

24-06-2021 15:00
Motas poslal jsem ti SZ

24-06-2021 09:38
Chalani polietal by niekto so mnou proti sebe? Kurna toto nieje dcs tu aby clovek premýšľal nad každou zátačkou 😂 Uz ma ide porazit z tých mojich pádov a blackoutov. Padak padak

11-06-2021 13:14
nemáš zač, rádo se stalo Úsměv

11-06-2021 10:41
Páni z CSW dik za včerajší polet, moc som si to užil Mrknutí Šklebící se

10-06-2021 20:25
Saldy, tak rychle to bejt nemuselo Úsměv

08-05-2021 09:40
IL2 Stalingrad

08-05-2021 09:39
Mám problém v nastavení bombardování a střelba raket, ze začátku byli značky na odpal raket a bombardování, přestali se objevovat i po potvrzení v nastavení. Dík Bruno

26,624,425 návštěv