March 29 2024 16:21:59
Navigace
IL-2 BoS Návody
1. Aktivace licence
2. Ladění .ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 BoS FAQ (pilot help)
IL-2 BoS FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
CLoD Návody
Postup instalace volitelných záplat
Nastavení ovládání (Aircraft.csv)
IL-2 Návody
IL-2 Sturmovik (verze)
1. Začínáme s IL-2
2. Ladění conf.ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 Sturmovik FAQ (pilot help)
IL-2 Sturmovik FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
RoF Návody
Planeset
Kdo je on-line
· Hosté on-line: 8

· Piloti on-line: 0

· Registrovaní piloti: 2,743
· Nejnovější pilot: Thehealthreviews23
IL-2: Cliffs of Dover
IL-2 Sturmovik: Cliffs of Dover- krabice (box)
IL-2 Sturmovik 1946
IL-2 Sturmovik 1946 - krabice (box)
Rise of Flight
Rise of Flight - krabice (box)
Informace o SVK
Vlastníci a provozovatelé
Pravidla SVK fóra
Číst diskuzi
Svět Virtuálních Křídel (IL-2 Sturmovik 1946, Cliffs of Dover, Rise of Flight) » IL-2: Battle of Stalingrad (letový bojový simulátor z období bitvy o Stalingrad) » IL-2: BoS diskuse
 Vytisknout diskuzi
Battle of Stalingrad - žvanírna(od v.4.004)
Hot_Dog
To neni soud smahem, to je soud cloveka, kterej to online lita bez prestavky od roku 2013 kdy to vydali, travi na tom 1-2 hodiny denne v prumeru a v predprodeji koupil vsechy WW2 moduly, co kdy byly... Takze mu staci informace na to, aby docela slusne tusil, pouze z toho, jaky letadlo oznamej, jak moc bude ve hre vyuzitelne, a co by prospelo lepe...

Sorry jako, ale litat na vychodni fronte s C-47 namisto Li-2 by byl daleko mensi problem (zadny), nez litat na zapade s A-20 Boston! namisto cehokoliv jinyho co ma aspon dva motory a bombovy zamerovac....
 
310_cibule
Dobře, létám od roku tak 2000 a byly doby, kdy jsem při tom trávil denně nejméně tolik času. Online. Ale už mlčím.

P.S. Taky dost sleduju, co se kolem toho píše na ofiko fóru.
"Máte právo říkat cokoli. ... Právo být na veřejnosti za hlupáka je u nás garantováno ústavou. Ale právo něco vyslovit nedělá z toho výroku pravdu. Pravda se prokazuje nebo vyvrací porovnáním s fakty. Kdo tenhle princip nerespektuje, s tím je těžká řeč. Všichni smíme takovou diskusi odmítnout. To není zbabělost ani povýšenost, to je jen rozumné hospodaření se silami a časem."
 
magot
310_cibule napsal:
Dokáže někdo odhadnout, jak těžké by bylo nasimulovat ho (magot, podle starého "iloj" od DT)? A kolik takových šílenců, jako je nás třeba tady pár desítek, by ho ocenilo? Dal bych za něj padesát dolarů, možná i víc. Kdo ještě?

Se starým šturmem se to co do vývoje už nedá moc srovnávat. Ale třeba B-24D dělalo DT hooodně dlouho a to má simulace vnitřních systémů, FM atd dost omezenou.
Taky 3D model je jednodušší co do struktury detailu, ale co se týče low-poly modelu, tak ten je náročnější na výrobu než high-poly.
B-24 se dělala více jak 4 roky. Jenže po večerech a po malých chvilkách. 3 lidi (2 grafici, jeden kodér + nějaký ten support a testing okolo).

Baj voko např. B-24D pro BOX by dle mého trvala tak 1 rok. 6 měsíců research, 6 měsíců práce + testing, debug. Full time.
Upravil/a magot dne 27-05-2021 10:58
 
310_cibule
magot napsal:

Se starým šturmem se to co do vývoje už nedá moc srovnávat. Ale třeba B-24D dělalo DT hooodně dlouho a to má simulace vnitřních systémů, FM atd dost omezenou.
Taky 3D model je jednodušší co do struktury detailu, ale co se týče low-poly modelu, tak ten je náročnější na výrobu než high-poly.
Dělala více jak 4 roky. Jenže po večerech a po malých chvilkách. 3 lidi (2 grafici, jeden kodér + nějaký ten support a testing okolo).


A samotný norden? Dá se to odhadnout? Jen pro zajímavost, ono to stejně nemá cenu srovnávat. Jasonův tým má jiné možnosti, ale také je tlačen i obchodní politikou. Musí své lidi platit. A nejen je. Podle mne to nebalancuje špatně (ale sleduje letecké simulátory z WWII jen něco přes dvacet let, tak si netroufám být moc kategorický : )
"Máte právo říkat cokoli. ... Právo být na veřejnosti za hlupáka je u nás garantováno ústavou. Ale právo něco vyslovit nedělá z toho výroku pravdu. Pravda se prokazuje nebo vyvrací porovnáním s fakty. Kdo tenhle princip nerespektuje, s tím je těžká řeč. Všichni smíme takovou diskusi odmítnout. To není zbabělost ani povýšenost, to je jen rozumné hospodaření se silami a časem."
 
magot
Norden, jak psal lesník. Tam není moc co řešit.
Upravil/a magot dne 27-05-2021 11:08
 
310_cibule
magot napsal:
Baj voko např. B-24D pro BOX by dle mého trvala tak 1 rok. 6 měsíců research, 6 měsíců práce + testing, debug. Full time.


Hm, a oni si místo toho nechají od UGRA vnutit Skytrain prakticky hned. To mně ho tedy vyndej...
"Máte právo říkat cokoli. ... Právo být na veřejnosti za hlupáka je u nás garantováno ústavou. Ale právo něco vyslovit nedělá z toho výroku pravdu. Pravda se prokazuje nebo vyvrací porovnáním s fakty. Kdo tenhle princip nerespektuje, s tím je těžká řeč. Všichni smíme takovou diskusi odmítnout. To není zbabělost ani povýšenost, to je jen rozumné hospodaření se silami a časem."
 
310_cibule
magot napsal:

Norden, jak psal lesník. Tam není moc co řešit.


To by se jim za mých padesát vdolků mohlo vyplatit ; )
"Máte právo říkat cokoli. ... Právo být na veřejnosti za hlupáka je u nás garantováno ústavou. Ale právo něco vyslovit nedělá z toho výroku pravdu. Pravda se prokazuje nebo vyvrací porovnáním s fakty. Kdo tenhle princip nerespektuje, s tím je těžká řeč. Všichni smíme takovou diskusi odmítnout. To není zbabělost ani povýšenost, to je jen rozumné hospodaření se silami a časem."
 
magot
Ale 777 podle mne nechce dělat simulace bombardérů včetně jejich zaměřovačů. Mají zřejmě za to že by to bylo pro veřejnost příliš nepřístupné učit se zacházení s tím zařízením.
Starý šturm to taky neměl defaultně. Až pak DT to přidalo jako hardcore fíčuru.
 
Hot_Dog
310_cibule napsal:

P.S. Taky dost sleduju, co se kolem toho píše na ofiko fóru.


V tom případě, co říkáš Cibule na tento paradox?:

Jason mnohokrát v minulosti již několik let v kuse... Nemůžeme udělat pacifik, nejde to (pláč), nejsou zdroje pro Japonská letadla (pláč), nemůžeme je udělat v našem nejvyššim standartu, kdy sou všechny letadla naprosto dokonalý, nemáme k nim blue printy (pláč, pláč), nezachovali se exempláře dodnes atd, atd, atd...

Jason včera... Finally, Ugra Media will build a late-war German fighter as well – that being the Siemens-Schuckert D.IV. Like the Snipe it entered the war late, but was a terrific design and will be a deadly opponent for the Snipe and other Entente fighters. This plane will be a challenge to make as references are tough to come by and we don’t believe any original examples survive today. However, we love a good challenge and plan to make this bird take flight just like all the rest. It’s interesting to see the similarities of the Snipe and SS.DIV designs with their compact bodies which we would image makes them quite maneuverable. When work begins, we will give you a change to pre-order the SS.DIV.

To je docela výsměch, ne?Šklebící se
 
WT_Horrido
Siemens byl hotový už pro Rise of Flight. Asi je jim stydno prodávat znovu to stejné (hahahaha) tak ho vytáhli.

live.staticflickr.com/176/479875379_a41dd9d528_c.jpg


Mimochodem kdyby se ty jejich standardy meli posuzovat třeba podle AI tak je laťka někde na dně a ještě zabořená půl metru do bahna.
Upravil/a WT_Horrido dne 27-05-2021 11:47
武士は振り返らない
祖国を救うためが(我)ここにあり
 
310_cibule
magot napsal:

Ale 777 podle mne nechce dělat simulace bombardérů včetně jejich zaměřovačů. Mají zřejmě za to že by to bylo pro veřejnost příliš nepřístupné učit se zacházení s tím zařízením.
Starý šturm to taky neměl defaultně. Až pak DT to přidalo jako hardcore fíčuru.


Ano. Ale jsou lidé, kteří je chtějí, chtějí a chtějí (patřím mezi ně). A když je nedostanou, vynadají tvůrcům (nevidím žádný smysl, proč to dělat).

Ano, Hot_Dogu, ono se z Velké války vůbec moc letatelných strojů nedochovalo (nemluvím o více, či méně věrných replikách).Z obou stran. Zatímco potenciálních oponentů japonských strojů létá spousta, takže existuje nepřeberné množství testů a srovnávacích studií. Nedivím se Jasonovi, že se nechce se šťouraly pouštět do případných debat, co třeba Hien uměl, či neuměl, a proč je v tom či onom parametru horší/lepší než mustang. A nemít žádné podklady. Taky bych do toho při jeho pojetí nešel.
"Máte právo říkat cokoli. ... Právo být na veřejnosti za hlupáka je u nás garantováno ústavou. Ale právo něco vyslovit nedělá z toho výroku pravdu. Pravda se prokazuje nebo vyvrací porovnáním s fakty. Kdo tenhle princip nerespektuje, s tím je těžká řeč. Všichni smíme takovou diskusi odmítnout. To není zbabělost ani povýšenost, to je jen rozumné hospodaření se silami a časem."
 
magot
Hot_Dog napsal:

310_cibule napsal:

P.S. Taky dost sleduju, co se kolem toho píše na ofiko fóru.


V tom případě, co říkáš Cibule na tento paradox?:

Jason mnohokrát v minulosti již několik let v kuse... Nemůžeme udělat pacifik, nejde to (pláč), nejsou zdroje pro Japonská letadla (pláč), nemůžeme je udělat v našem nejvyššim standartu, kdy sou všechny letadla naprosto dokonalý, nemáme k nim blue printy (pláč, pláč), nezachovali se exempláře dodnes atd, atd, atd...

Jason včera... Finally, Ugra Media will build a late-war German fighter as well – that being the Siemens-Schuckert D.IV. Like the Snipe it entered the war late, but was a terrific design and will be a deadly opponent for the Snipe and other Entente fighters. This plane will be a challenge to make as references are tough to come by and we don’t believe any original examples survive today. However, we love a good challenge and plan to make this bird take flight just like all the rest. It’s interesting to see the similarities of the Snipe and SS.DIV designs with their compact bodies which we would image makes them quite maneuverable. When work begins, we will give you a change to pre-order the SS.DIV.

To je docela výsměch, ne?Šklebící se

Na ty WWI stroje jsou v podstatě mnohem nižší požadavky. Dělá se to analýzou: "Takhle to zhruba létalo jsme jednou četli na nějaký posmrkaným ubrousku .."
Tam bys data z větrného tunelu hledal marně Šklebící se
Upravil/a magot dne 27-05-2021 12:10
 
Hot_Dog
No nic, takle argumentovat můžeme donekonečna, každej si tam najde tu svojí pravdu, žeÚsměv

Já tvrdím, že když ugra může z AI C-47 udělat létatelnou, může to samé spravit u B-25. Obecně u Bomberů není kladen až takový důraz na přesnost, jestli B-25 v tom či oněm režimu poletí o 20km/h víc nebo míň, nebo se do 6km dostane o 3 minuty později nebo dřív už tolik nezáleží, narozdíl od stíhaček kde to kritické je...

Takže když zvládne ugra C-47, zvládla by i tu B-25. Trvala by dýl? Dozajista ano, sou tam střeliště, zaměřovač a jiné věci, které Dakota nemá, ale to sou jen "drobné" ten základ, AI letadlo, ze kterého UGRA udělá pilotovatelný stroj je stejný... Požadavek na nutnost přesnosti letového modelu vůči předloze rovněž zhruba podobný, řádově nižší než u stíhaček.

Kdyby chtěli, tak tu B-25 mohli udělat a bylo by to daleko prospěšnější, než tady toto...
 
LesniHU
@cibule, no jistě že muzes padesát nabidnout. Já pak zopakuji, ze je to blbost, i přesto, ze respektuji, že pro tebe to tu cenu má.
Hot_Dog napsal:
Jenže přesně jak psal Tempík na minulé straně, pak je tady nějaká skupina, která to lítá online, využívá tu hru k trochu něčemu jinýmu, než ty a hlavně tam "válčí". Tato skupina žel, nemá lepší možnost, konkurence simulátoru v tomto neexistuje... A tahle Skupina se za poslední 3-4 roky velmi ale velmi zmenšila, a to jak v celosvětovym měřítku, tak v měřítku CZ/SK... Je to velmi smutné, ale naprosto zřetelné, 100% jisté. A jedním z hlavních důvodů, proč tomu tak je jsou právě takováhle rozhodnutí vývojářů...
Nepopírám to, co jsi napsal, ale ten problém není ve zmenšování hardcore online skupinek. Ten je mnohem hlouběji - co dělají,, resp. mohou dělat nováčci, co si hru koupí. A tady je dost co vyčítat tvůrcům i skupinám, které bych nazval online mafie.
Fakt totiž je, že kdyz si někdo hru koupí a je to nováček a ne někdo, kdo lita uz pet let, tak co muze dělat: skočit online mezi ty, co uz pet let lítají, a být jim cílem, nebo lítat offline tak nějak beze smyslu. Alespoň kdyz to porovnáme s World of XX, kde nováček naskočí do hry s redukovanymi možnostmi a hlavne do skupiny nováčků, jako je on. A ma před sebou odměnu a cíl v podobe tech tree, které bude odemykat.
Strucne řečeno, problem není, ze odcházejí ti staří z online válek, ale ze odcházejí ti noví hned že začátku.
Napsal bych víc, ale nechce se mi to ted klepat na telefonu.
 
Hot_Dog
Stejně tak, to co tady "sere" roky už spoustu lidí, že se Spitem či Išakem musí člověk letět nějakou dobu rovně, aby se kouknul, kolik má benzínu, místo toho, aby to bylo namapovaný na nějakou klávesu. Tak si troufnu tvrdit, že my, co umíme programovat, tak kdyby nás posadili před ten jejich kod, tak to během 1 dne zvládnem přepsat tak, aby se to místo po "letím 15 vteřin rovně" spustilo po "zmáčknu klávesu XY".

Ty co se už v tom jejich kódu vyznaj (rozuměj vývojáři IL2), těm by to nezabralo ani 1 hodinu to takle přepsat... A pokud ano, tak v tom maj něco sakra špatně...

Jenže, už asi 5 let lítáme s těma letadlama rovně, aby sme se koukli, kolik máme benzínuPff Je to drobnost a prkotina? Jasně že je, ale stejně nepochopíš, proč už tomu tu 1 hodinu dávno nevěnovali a nepřepsali to...
 
WT_Horrido
Tak to je. Offline to nefunguje - je to nepřístupné co se týče učení, AI je katastrofální a provedení je sto let za opicema. I když - kdyby to bylo "sto let za opicema" někde u EAW či AOE tak by to vlastně bylo mnohem lepší. A nikdy to nebude hotové.

Online dostane nováček příšerně na prdel, protože je to provedením onlajnu sto let za opicema. Stojí to navíc spousty peněz a nikdy to nebude hotové.
武士は振り返らない
祖国を救うためが(我)ここにあり
 
310_cibule
Tak já bych to tak nějak uzavřel: BoX je nikdy nedodělaný bordel a 1C i UGRA jsou kreténi. Siemense a Skytrain si mohou strčit za klobouk.

A ano, HU, nic jiného jsem těmi padesáti babkami nechtěl říct než to, co neustále v komentáři opakuješ : )
"Máte právo říkat cokoli. ... Právo být na veřejnosti za hlupáka je u nás garantováno ústavou. Ale právo něco vyslovit nedělá z toho výroku pravdu. Pravda se prokazuje nebo vyvrací porovnáním s fakty. Kdo tenhle princip nerespektuje, s tím je těžká řeč. Všichni smíme takovou diskusi odmítnout. To není zbabělost ani povýšenost, to je jen rozumné hospodaření se silami a časem."
 
Hot_Dog
310_cibule napsal:

Tak já bych to tak nějak uzavřel: BoX je nikdy nedodělaný bordel a 1C i UGRA jsou kreténi.


Ale notak Cibule, dyť jako novinář přece víš, že takovýto pokus extremizovat názor oponenta zahnat ho do krajnosti a ukázat ho v absurdním přehnaném světle je argumentační faul, který by se neměl ve věcné argumantaci používatMrknutí
 
310_cibule
Máš pocit, že jsem s těmi extrémními názory začal já? ; ) Jen jsem tu jednu, dvě takové krajnosti zopakoval, domnívaje se, že vynikne jejich absurdita a ti, co je pronášejí, si to uvědomí (tedy Horriho nemyslím, ten to má jako program). Nic více.
"Máte právo říkat cokoli. ... Právo být na veřejnosti za hlupáka je u nás garantováno ústavou. Ale právo něco vyslovit nedělá z toho výroku pravdu. Pravda se prokazuje nebo vyvrací porovnáním s fakty. Kdo tenhle princip nerespektuje, s tím je těžká řeč. Všichni smíme takovou diskusi odmítnout. To není zbabělost ani povýšenost, to je jen rozumné hospodaření se silami a časem."
 
Hot_Dog
Já sem ničí názor neextremizoval, já jen použil 2-3 středně sprostá slova na adresu vývojářů v prvních příspěvcích, když mě naštvali tím, co se rozhodli vydat, přesto že sem jim věřil, že třeba ta B-25 bude priorita, poté už sem jen věcně psal moje názory na to, proč si myslím, že je to špatněÚsměv Na to se mi dostávalo následujících odpovědí...

310_cibule napsal:
Jen upozorňuju, že létatelnou C-47 nedělá 1CGS, ale UGRA Media. ................ Myslím, že si nelze tak úplně představovat, že by mohli z ničeho nic udělat mitchella či ho u někoho objednat.


310_cibule napsal:
. Online. Ale už mlčím.


310_cibule napsal:
(ale sleduje letecké simulátory z WWII jen něco přes dvacet let, tak si netroufám být moc kategorický : )


310_cibule napsal:
Hm, a oni si místo toho nechají od UGRA vnutit Skytrain prakticky hned. To mně ho tedy vyndej...

Upravil/a Hot_Dog dne 27-05-2021 13:33
 
Přejít na fórum:
Přihlášení
Jméno

Heslo



Nejste pilotem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
TeamSpeak3
cr597.teamspeak3.com:9254
Heslo: net

Rychlovka
Pro přidání zprávy se musíte přihlásit.

19-03-2024 14:59
Mrknutí

16-02-2024 16:54
1stCL .. forever :-)

15-02-2024 13:46
Chtěl jsem tu napsat výborný fór o České poště, ale mám obavu, že by vám to nedošlo.

02-02-2024 12:17
Nj, na rozdíl ode dneška tehdá ještě nešetřili.

29-01-2024 14:14
Dej vzorek.

29-01-2024 13:41
Rád bych tu napsal pár chemických vtipů, ale bojím se reakcí...

29-01-2024 12:29
Phantom bolševické promo Úsměv https://youtu.be/.
..

05-01-2024 17:45
Z 2:5 na 8:5.... zázrak

21-12-2023 16:25
Já jsem rád, že BMW potvrdilo, že moje letitá motorka si s tím poradí a nemusím to řešit :-)

21-12-2023 15:59
Ještě mohu kupovat Natural 98, který má ETBE. Nebo ještě se dá někde sehnat neoriginální těsnění na regulátor tlaku paliva, který bude dělat největší neplechu.

34,603,438 návštěv