June 18 2026 10:44:00
Navigace
IL-2 BoS Návody
1. Aktivace licence
2. Ladění .ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 BoS FAQ (pilot help)
IL-2 BoS FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
CLoD Návody
Postup instalace volitelných záplat
Nastavení ovládání (Aircraft.csv)
IL-2 Návody
IL-2 Sturmovik (verze)
1. Začínáme s IL-2
2. Ladění conf.ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 Sturmovik FAQ (pilot help)
IL-2 Sturmovik FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
RoF Návody
Planeset
Kdo je on-line
· Hosté on-line: 4

· Piloti on-line: 0

· Registrovaní piloti: 2,760
· Nejnovější pilot: 310_Raptor
IL-2: Cliffs of Dover
IL-2 Sturmovik: Cliffs of Dover- krabice (box)
IL-2 Sturmovik 1946
IL-2 Sturmovik 1946 - krabice (box)
Rise of Flight
Rise of Flight - krabice (box)
Informace o SVK
Vlastníci a provozovatelé
Pravidla SVK fóra
Číst diskuzi
Svět Virtuálních Křídel (IL-2 Sturmovik 1946, Cliffs of Dover, Rise of Flight) » IL-2: Battle of Stalingrad (letový bojový simulátor z období bitvy o Stalingrad) » IL-2: BoS diskuse
 Vytisknout diskuzi
Battle of Stalingrad - žvanírna(od v.4.004)
310_cibule
magot napsal:

a co tenhle džbán? Šklebící se
i.imgur.com/I2OlyAf.jpeg


Ten chystají příště. Bylo jich vyrobeno jen o několik desítek méně než typu M ; ))
"Máte právo říkat cokoli. ... Právo být na veřejnosti za hlupáka je u nás garantováno ústavou. Ale právo něco vyslovit nedělá z toho výroku pravdu. Pravda se prokazuje nebo vyvrací porovnáním s fakty. Kdo tenhle princip nerespektuje, s tím je těžká řeč. Všichni smíme takovou diskusi odmítnout. To není zbabělost ani povýšenost, to je jen rozumné hospodaření se silami a časem."
 
Hoper
moji diskuzi s ringlettem jsem přesunul do odpovídajícího vlákna
https://vwings.ne...ost_375909
Porazit nepřítele a dát mu život může vypadat jako projev laskavosti,
ale ve skutečnosti to je to nejkrutější, co poraženého může potkat.

[samurajský pohled na zajetí]
ovarek.cz/hamster.gif
 
LesniHU
AJaromir napsal:

Jenom bych dodal, že "vysoké machovo číslo" je takový zavádějící pojem. Aby si u toho někdo nepředstavil třeba Mach 3. U WWII strojů to bude někde okolo M 0,6-0,7. A spíš bych řekl, že dojde naopak k extrémnímu přestabilizování stroje. Je tak stabilní, že zásah do ovládání nemá na výsledný vektor letu žádný vliv.
Mluvime o vrtulovych strojich a o smerove stabilite.
 
ringlett
Jsem si to dohledal.
Jug měl vyrovnání kroutícího momentu vrtule řešené aerodynamicky, profil stabilizátoru a směrovky byl nesymetrický a vytvářel vztlak na jednu stranu. Po snížení trupu ten efekt byl od určité rychlosti mimo účinek trimu. Tak přidali tu ploutvičku.
 
https://ringlett.blogspot.com/
saldy
YouTube Video


Enigma spekuluje že dlc bude zaměřen na letadlovky
 
http://www.sturmovik1946.estranky.cz/
310_cibule
Letadlovky! Tak to je hustý. Já si to snad nakonec budu muset koupit, sakra.
"Máte právo říkat cokoli. ... Právo být na veřejnosti za hlupáka je u nás garantováno ústavou. Ale právo něco vyslovit nedělá z toho výroku pravdu. Pravda se prokazuje nebo vyvrací porovnáním s fakty. Kdo tenhle princip nerespektuje, s tím je těžká řeč. Všichni smíme takovou diskusi odmítnout. To není zbabělost ani povýšenost, to je jen rozumné hospodaření se silami a časem."
 
saldy
YouTube Video




To by bylo fajn. Pantera si pamatuju z aoe servru, měl moc hezký 3d model, určitě někde uloupený, byla s tím velká zábava, aspoň pro mě, uměly skládat křídla a vystřelovali jsme se katapultem. V Koreji měly 80k vzletů.
 
http://www.sturmovik1946.estranky.cz/
magot
engine za 8 pětek ..
YouTube Video



Upravil/a magot dne 18-04-2026 10:33
 
310_cibule
Líbí se mi to. Pěkný.
"Máte právo říkat cokoli. ... Právo být na veřejnosti za hlupáka je u nás garantováno ústavou. Ale právo něco vyslovit nedělá z toho výroku pravdu. Pravda se prokazuje nebo vyvrací porovnáním s fakty. Kdo tenhle princip nerespektuje, s tím je těžká řeč. Všichni smíme takovou diskusi odmítnout. To není zbabělost ani povýšenost, to je jen rozumné hospodaření se silami a časem."
 
Tyler Durden
Pěkná óda na Kurfürsta

YouTube Video



Osud šeptá bojovníkovi: "Nemůžeš odolat bouři" a bojovník šeptá: "já jsem bouře!"

World Adomination!
 
310_cibule
Ty jo, ten Walter musel mít totálně bezobratlí krk, že dokázal takhle otočit hlavu o 180 stupňů dozadu ; )
"Máte právo říkat cokoli. ... Právo být na veřejnosti za hlupáka je u nás garantováno ústavou. Ale právo něco vyslovit nedělá z toho výroku pravdu. Pravda se prokazuje nebo vyvrací porovnáním s fakty. Kdo tenhle princip nerespektuje, s tím je těžká řeč. Všichni smíme takovou diskusi odmítnout. To není zbabělost ani povýšenost, to je jen rozumné hospodaření se silami a časem."
 
Tyler Durden
Jsou tam prsaté korejky, SOLD! :-D

YouTube Video



Osud šeptá bojovníkovi: "Nemůžeš odolat bouři" a bojovník šeptá: "já jsem bouře!"

World Adomination!
 
Kukuloo
V nadvaznosti na diskusiu v ringletovom vlakne - neviem ci ste zachytili offline nocnu kampan pre Bf-110. Nejde len o nocny polet, je tam toho viac: https://forum.il2...-campaign/
Letka_13/Kukulo
 
saldy
Šikula, vymačkal z toho další možnosti, umí to třeba ladit majáky a navádění ze země. Je třeba si pohrát se složkou hry. Do té doby bylo možné pouze wilde sau přes obyčejné trigery.
 
http://www.sturmovik1946.estranky.cz/
ringlett
saldy napsal:

Šikula, vymačkal z toho další možnosti, umí to třeba ladit majáky a navádění ze země. Je třeba si pohrát se složkou hry. Do té doby bylo možné pouze wilde sau přes obyčejné trigery.


A jak se to pak tváří při online? Nevyhodnotí to server jako nefunkční?
https://ringlett.blogspot.com/
 
https://ringlett.blogspot.com/
saldy
ringlett napsal:

saldy napsal:

Šikula, vymačkal z toho další možnosti, umí to třeba ladit majáky a navádění ze země. Je třeba si pohrát se složkou hry. Do té doby bylo možné pouze wilde sau přes obyčejné trigery.


A jak se to pak tváří při online? Nevyhodnotí to server jako nefunkční?


Zkoušet to nebudu, ale pochybuju, pouze off
 
http://www.sturmovik1946.estranky.cz/
ringlett
saldy napsal:

ringlett napsal:

saldy napsal:

Šikula, vymačkal z toho další možnosti, umí to třeba ladit majáky a navádění ze země. Je třeba si pohrát se složkou hry. Do té doby bylo možné pouze wilde sau přes obyčejné trigery.


A jak se to pak tváří při online? Nevyhodnotí to server jako nefunkční?


Zkoušet to nebudu, ale pochybuju, pouze off


hmm, tak jsem nenašel odvahu
díky
https://ringlett.blogspot.com/
 
https://ringlett.blogspot.com/
Tyler Durden
Kariéra:

YouTube Video



Osud šeptá bojovníkovi: "Nemůžeš odolat bouři" a bojovník šeptá: "já jsem bouře!"

World Adomination!
 
Přejít na fórum:
HANÁCKÉ SLET
HANÁCKÉ SLET 26.6.-28.6.
Přihlášení
Jméno

Heslo



Nejste pilotem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
TeamSpeak3
cr597.teamspeak3.com:9254
Heslo: net

Rychlovka
Pro přidání zprávy se musíte přihlásit.

16-06-2026 10:49
my už web asi ani neprovozujeme. Ještě z nostalgie funguje fórum, ale snad dva roky tam nikdo nic nenapsal. Domlouváme se přes WhatsApp.

31-05-2026 13:32
Czech Lions mají pořád ještě web na https://czechlions
.cz? Co koukam tak jsou u Forpsi a expirace 2028 ...

29-05-2026 17:16
Zítra jedu do Hradce. Kdo chce, potkáme se tam. Budu se jako vždy pohybovat okolo hangáru UVP s virtuálními vyhlídkovými lety.

23-05-2026 20:57
Finský instrukční survival kit Šklebící se https://youtu.be/.
..bSBCPSBVSb


22-05-2026 18:01
Máte někdo kontakt na Rampu nebo Podrse? Mi nejde resetovat heslo na "310raf.com" Patrně protože to mám na starou mailovou adresu.

21-04-2026 09:25
Dnes je to 108 let co zemřel Manfred Albrecht Freiherr von Richthofen, nositel Pour Le Mérite, 80 sestřelů.

25-03-2026 09:17
Bin Ladinova první akce s B-25 https://youtu.be/.
..U6GrE0fRfY

19-03-2026 16:46
Tak to má dneska i svátek.

19-03-2026 11:54
Dnes, přes 114 lety se narodil Adolf Joseph Ferdinand Galland. Generálporučík Luftwaffe, nositel Rytířského kříže Železného kříže, s dubovou ratolestí, meči a brilianty. 104 setřelů

15-03-2026 18:03

40,516,580 návštěv