April 18 2024 20:38:22
Navigace
IL-2 BoS Návody
1. Aktivace licence
2. Ladění .ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 BoS FAQ (pilot help)
IL-2 BoS FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
CLoD Návody
Postup instalace volitelných záplat
Nastavení ovládání (Aircraft.csv)
IL-2 Návody
IL-2 Sturmovik (verze)
1. Začínáme s IL-2
2. Ladění conf.ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 Sturmovik FAQ (pilot help)
IL-2 Sturmovik FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
RoF Návody
Planeset
Kdo je on-line
· Hosté on-line: 9

· Piloti on-line: 1
Leroy

· Registrovaní piloti: 2,745
· Nejnovější pilot: Kokes
IL-2: Cliffs of Dover
IL-2 Sturmovik: Cliffs of Dover- krabice (box)
IL-2 Sturmovik 1946
IL-2 Sturmovik 1946 - krabice (box)
Rise of Flight
Rise of Flight - krabice (box)
Informace o SVK
Vlastníci a provozovatelé
Pravidla SVK fóra
Číst diskuzi
Svět Virtuálních Křídel (IL-2 Sturmovik 1946, Cliffs of Dover, Rise of Flight) » IL-2: Battle of Stalingrad (letový bojový simulátor z období bitvy o Stalingrad) » IL-2: BoS diskuse
 Vytisknout diskuzi
Battle of Stalingrad - žvanírna(od v.4.004)
LesniHU
Hoper napsal:

LesniHU napsal:

Mno... kolik lidi tu je, co maji koupene vsechny addony, a kolik bylo takovych lidi ve starem ilovi?


Lesníku pozor, starého Ila, v době, kdy se nejvíce létal, neměl koupeného skoro nikdo...
díky stárnutí starých ilařů si pak nového již normálně kupovali (alespoň to předpokládám Mrknutí
To je uplna pravda a dobry argument. Muzu snad jen teoretizovat, ze predchozi generace, ktera v te dobe mela penize a na ila presla z predchozich simu, to mozna mohla videt jinak. A neexistuje moznost, jak to overit ci vyvratit, snad jen casem budeme moci porovnat prodeje. Uvidime, jestli to taky dotahnou na ty dva miliony, nebo kolik.
 
310_cibule
Tak tohle je velmi zajímavá fíčura : )) Když z Dakoty "vyhodíte" paragány, někdo rozbije boční okénko u co-pilota.

i.ibb.co/KFDrSHc/C-47-window-jpg-d082a5cfcb81dae7ab0d1072e549ef24.jpg


A tady je poněkud bizarní vysvětlení:

YouTube Video



"Máte právo říkat cokoli. ... Právo být na veřejnosti za hlupáka je u nás garantováno ústavou. Ale právo něco vyslovit nedělá z toho výroku pravdu. Pravda se prokazuje nebo vyvrací porovnáním s fakty. Kdo tenhle princip nerespektuje, s tím je těžká řeč. Všichni smíme takovou diskusi odmítnout. To není zbabělost ani povýšenost, to je jen rozumné hospodaření se silami a časem."
 
Baron
LesniHU napsal: Pokud jde o ty klikaci kokpity, no, co na to rici jineho, ja jsem tu psal hned na zacatku, ze je to velka chyba. A hlavne proto, ze to omezuje moznosti implementace jednotlivych vlastnosti letadla, jejich osobnosti. A jsme presne tam.


S tymto mozem iba suhlasit. Ako testeri sme tuto moznost navrhovali mnohokrat, ale pokial tam bol Williams, bolo to bez sance. Uvidime co sa bude diat v buducnosti. Moj osobny nazor je ten, ze skor ci neskor to ovladanie mysou budu nuteni do hry implementovat.
Hals - und Beinbruch!
 
310_cibule
310_cibule napsal:

Tak uživatelé VR se do sedadla co-pilota nepodívají. S TrackIr by to mělo fungovat přes klávesy End a Delete, ale ve VR to nedělá nic.

A tomuhle si dovolej říkat simulátor, hajzlové ; )


Tak možná to řešení má. Zní to logicky, ale ještě jsem nezkoušel, budu u lítacího PC až večer.

Use F10: move your head to whatever position you want to be the camera position (in this case, the co-pilot's head), and press F10 to save it as the default camera position.

Either get up from your seat and move to the right until you're at the desired location (you can move back to your seat and press Numpad 5 afterwards to reset the viewpoint), or lean right and use a couple of intermediate steps.

"Máte právo říkat cokoli. ... Právo být na veřejnosti za hlupáka je u nás garantováno ústavou. Ale právo něco vyslovit nedělá z toho výroku pravdu. Pravda se prokazuje nebo vyvrací porovnáním s fakty. Kdo tenhle princip nerespektuje, s tím je těžká řeč. Všichni smíme takovou diskusi odmítnout. To není zbabělost ani povýšenost, to je jen rozumné hospodaření se silami a časem."
 
1stCL_Fucida
Ne že bych ti Cibule přesně tohle neradil pár dní zpátky;-)
"Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt."
 
Hoper
LesniHU napsal:

Hoper napsal:

LesniHU napsal:

Mno... kolik lidi tu je, co maji koupene vsechny addony, a kolik bylo takovych lidi ve starem ilovi?


Lesníku pozor, starého Ila, v době, kdy se nejvíce létal, neměl koupeného skoro nikdo...
díky stárnutí starých ilařů si pak nového již normálně kupovali (alespoň to předpokládám ;)
To je uplna pravda a dobry argument. Muzu snad jen teoretizovat, ze predchozi generace, ktera v te dobe mela penize a na ila presla z predchozich simu, to mozna mohla videt jinak. A neexistuje moznost, jak to overit ci vyvratit, snad jen casem budeme moci porovnat prodeje. Uvidime, jestli to taky dotahnou na ty dva miliony, nebo kolik.

ano, viz Cibule, Horri (a určitě dost dalších, jinak by to Oleg přestal dělat hned :)
Porazit nepřítele a dát mu život může vypadat jako projev laskavosti,
ale ve skutečnosti to je to nejkrutější, co poraženého může potkat.

[samurajský pohled na zajetí]
ovarek.cz/hamster.gif
 
310_cibule
1stCL_Fucida napsal:

Ne že bych ti Cibule přesně tohle neradil pár dní zpátky;-)


No, nevím, psal jsi něco o úpravě pozice v konfiguráku. Tohle jde jen přes naklánění a klávesu F10. Ale možná jsem to špatně pochopil.
"Máte právo říkat cokoli. ... Právo být na veřejnosti za hlupáka je u nás garantováno ústavou. Ale právo něco vyslovit nedělá z toho výroku pravdu. Pravda se prokazuje nebo vyvrací porovnáním s fakty. Kdo tenhle princip nerespektuje, s tím je těžká řeč. Všichni smíme takovou diskusi odmítnout. To není zbabělost ani povýšenost, to je jen rozumné hospodaření se silami a časem."
 
1stCL_Fucida
To je právě to samé. Ta pozice se v tom konfiguraku přepíše právě stiskem klávesy, případně se to v něm dá změnit manuálně před spuštěním aplikace.
"Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt."
 
310_cibule
Ok, dobře. Nicméně já se zřejmě do sedadla kopilota nepodívám (uznávám, že je to asi mojí blbostí).

Když posunu hlavu s nasazeným VR doprava a stisknu F10, pohled se zafixuje VLEVO od (hlavního) pilota Když doleva tak se pohled též zafixuje VLEVO ode mne. Je nad moje chápaní, proč se tak děje.

Fuči, můžež mi prosím přesně popsat, jak to udělat? Popřípadě jaké hodnoty v konfiguráku přepsat a na co? Strašně rád bych to vyzkoušel. Dík.
"Máte právo říkat cokoli. ... Právo být na veřejnosti za hlupáka je u nás garantováno ústavou. Ale právo něco vyslovit nedělá z toho výroku pravdu. Pravda se prokazuje nebo vyvrací porovnáním s fakty. Kdo tenhle princip nerespektuje, s tím je těžká řeč. Všichni smíme takovou diskusi odmítnout. To není zbabělost ani povýšenost, to je jen rozumné hospodaření se silami a časem."
 
1stCL_Fucida
Jsem nemocný, ale až se jen trochu zberchám, tak ti pošlu upravený konfigurak a řeknu ti, kam ho dát.

I když, teď mě vlastně napadá, že C-47 nemám koupenou, tak to nebudu moct odladit. Ale zkusím se nějak trefit a ty mi pak řekneš víc nebo méně:-)
"Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt."
 
310_cibule
Dík, to nespěchá. Hlavně se brzo uzdrav.

P.S. Co je "zberchám" nevím, asi něco jako "pikádor" : ), ale nezávidím ti to.
"Máte právo říkat cokoli. ... Právo být na veřejnosti za hlupáka je u nás garantováno ústavou. Ale právo něco vyslovit nedělá z toho výroku pravdu. Pravda se prokazuje nebo vyvrací porovnáním s fakty. Kdo tenhle princip nerespektuje, s tím je těžká řeč. Všichni smíme takovou diskusi odmítnout. To není zbabělost ani povýšenost, to je jen rozumné hospodaření se silami a časem."
 
WT_Horrido
Zberchat je prý jihočeský výraz. A ani to nepochází z němčiny. Fuči nám nějak zwolfoval. Úsměv
武士は振り返らない
祖国を救うためが(我)ここにあり
 
1stCL_Fucida
He he, to jsem ani nevěděl, že to obecná čeština nezná :-)
"Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt."
 
alfik
Jestli ono to nebude zkratkoslovo (neznám správný češtinský výraz) ze "sebrat se" a "zdrchat" Šklebící se
Něco jako Svazarm nebo prduch Šklebící se
"Zapomněli jste na syny Vorvénovy. Ztratili jste Greptrovo kladivo. Vás nikdo mstít nebude." Dr. Lazarus
 
310_cibule
Možná dokonce "zdrhat"... : )
"Máte právo říkat cokoli. ... Právo být na veřejnosti za hlupáka je u nás garantováno ústavou. Ale právo něco vyslovit nedělá z toho výroku pravdu. Pravda se prokazuje nebo vyvrací porovnáním s fakty. Kdo tenhle princip nerespektuje, s tím je těžká řeč. Všichni smíme takovou diskusi odmítnout. To není zbabělost ani povýšenost, to je jen rozumné hospodaření se silami a časem."
 
alfik
Zdrhat před nemocí... taky dobrý Úsměv
"Zapomněli jste na syny Vorvénovy. Ztratili jste Greptrovo kladivo. Vás nikdo mstít nebude." Dr. Lazarus
 
ringlett
Hele klucí modrý, prej si máte koupit fungl nový letadlo co tu ještě nebylo Úsměv
Nelétám, občas se plazím ...
 
1stCL_Fucida
Jo jo, G-6 jsem si koupil teprve 3x :-). Tak teď počtvrté. Hurá! :-)
"Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt."
 
310_cibule
Co je to? G10?
"Máte právo říkat cokoli. ... Právo být na veřejnosti za hlupáka je u nás garantováno ústavou. Ale právo něco vyslovit nedělá z toho výroku pravdu. Pravda se prokazuje nebo vyvrací porovnáním s fakty. Kdo tenhle princip nerespektuje, s tím je těžká řeč. Všichni smíme takovou diskusi odmítnout. To není zbabělost ani povýšenost, to je jen rozumné hospodaření se silami a časem."
 
ringlett
310_cibule napsal:

Co je to? G10?


G-6/AS
Zkombinovali Sop, trup a rám kabiny co už mají s novou kapotáží motoru. Lehce poladí FM a jde se vydělávat. Ale tu G-10 asi můžeme čekat taky. Stejný přístup jako u spitu 14. A divím se, že takhle neprodali i ty dvě verse P-47 Úsměv
I když, třeba nabídnou C, M a D-30 Úsměv jejich marketingu by to odpovídalo.
Nelétám, občas se plazím ...
 
Přejít na fórum:
Přihlášení
Jméno

Heslo



Nejste pilotem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
TeamSpeak3
cr597.teamspeak3.com:9254
Heslo: net

teamspeak server Hosting by TeamSpeak3.com
Rychlovka
Pro přidání zprávy se musíte přihlásit.

16-04-2024 11:52
To jsou Jaromíre defekty z realtime anti-anti-ads google teroru. Chyba není na tvém přijímači. Už před 3 rokama jsem Chrome definitivně odinstaloval a přešel opět po 20 letech na FF

12-04-2024 16:25
Pořídil jsem si Arctic Liquid Freezer III 360. Poměr cena/výkon asi nepřekonatelný. Uchladilo to 300W po dobu 10 minut.

07-04-2024 21:31
Taky vám v prohlížeči Chrome vyskakují artefakty?

19-03-2024 14:59
Mrknutí

16-02-2024 16:54
1stCL .. forever :-)

15-02-2024 13:46
Chtěl jsem tu napsat výborný fór o České poště, ale mám obavu, že by vám to nedošlo.

02-02-2024 12:17
Nj, na rozdíl ode dneška tehdá ještě nešetřili.

29-01-2024 14:14
Dej vzorek.

29-01-2024 13:41
Rád bych tu napsal pár chemických vtipů, ale bojím se reakcí...

29-01-2024 12:29
Phantom bolševické promo Úsměv https://youtu.be/.
..

34,717,674 návštěv