May 01 2024 18:06:55
Navigace
IL-2 BoS Návody
1. Aktivace licence
2. Ladění .ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 BoS FAQ (pilot help)
IL-2 BoS FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
CLoD Návody
Postup instalace volitelných záplat
Nastavení ovládání (Aircraft.csv)
IL-2 Návody
IL-2 Sturmovik (verze)
1. Začínáme s IL-2
2. Ladění conf.ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 Sturmovik FAQ (pilot help)
IL-2 Sturmovik FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
RoF Návody
Planeset
Kdo je on-line
· Hosté on-line: 3

· Piloti on-line: 0

· Registrovaní piloti: 2,745
· Nejnovější pilot: Kokes
IL-2: Cliffs of Dover
IL-2 Sturmovik: Cliffs of Dover- krabice (box)
IL-2 Sturmovik 1946
IL-2 Sturmovik 1946 - krabice (box)
Rise of Flight
Rise of Flight - krabice (box)
Informace o SVK
Vlastníci a provozovatelé
Pravidla SVK fóra
Číst diskuzi
Svět Virtuálních Křídel (IL-2 Sturmovik 1946, Cliffs of Dover, Rise of Flight) » IL-2: Battle of Stalingrad (letový bojový simulátor z období bitvy o Stalingrad) » IL-2: BoS diskuse
 Vytisknout diskuzi
Battle of Stalingrad - žvanírna(od v.4.004)
LesniHU
Mno... kolik lidi tu je, co maji koupene vsechny addony, a kolik bylo takovych lidi ve starem ilovi? Kolik tisicu komentu o novem je tu v porovnani s tim starym pred lety? Dle techto meritek imho kompletni propadak.
Diru ze by nezaplnil nikdo? Tomu neverim.
 
606_Temp
Když já si nemyslím, že je to simulátorem, ale dobou. Dnes mají mladí úplně jinou zábavu a staří nemají čas a elán.
"Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ Benjamin Franklin
 
http://no606.ic.cz/
LesniHU
606_Temp napsal:
Když já si nemyslím, že je to simulátorem, ale dobou. Dnes mají mladí úplně jinou zábavu a staří nemají čas a elán.
Presne. Mladi maji jinou zabavu, jak to? No proto, ze je to spatna hra, nic jineho za tim netreba hledat.
 
606_Druindin
LesniHU napsal:

606_Temp napsal:
Když já si nemyslím, že je to simulátorem, ale dobou. Dnes mají mladí úplně jinou zábavu a staří nemají čas a elán.
Presne. Mladi maji jinou zabavu, jak to? No proto, ze je to spatna hra, nic jineho za tim netreba hledat.


A myslíš že mladí čtou literaturu k danému období a jestli ne je ta literatura špatná?
A myslíš že mladí modelařijou dané období a jesli ne jsou ty modely špatné?
A myslíš že mladí ... a ono je to vlastně jedno. Ta hra je špatná, byla špatná a bude špatná, aspoň pro některy.
Zejména pro ty co čím míň v tom maj nalítáno tím větší mají potřebu to komentovat.
 
Ajvn
Ale jo jo.
Nic jiného lepšího prostě není. Taky mám koupeno v BOX všechno možné.
Mě od samého počátku sere, ale fakt S E R E nemožnost zařadit na ty rozlehlé mapy jakýkoli pozemní či námořní boj.
Množství tanků, děl, obranných línijí, vozidel pěchoty a plno vlaků ,muničních,cisternových nákladních a ja nevím jakých. plno seřazovacích nádraží, Námořní svazy lodí a bitev.
Svazy AI bombardérů a bitevníků. Mám pokračovat?
Dávno vím, že tohle prostě v téhle od samého počátku zastaralé hře prostě nepůjde uskutečnit. Prostě v prdeli.
No proč mě to tak sere? No protože tohle všechno ve starém šturmovi jde uskutečnit. Takže jsem ve svatém roztoužení očekával ,že po asi 20ti létech se dočkáme ještě vyžšího levelu. Výsledek v TOMTO SMĚRU?
Krok o třicet let spátky. K čemu nám teda jsou všechny ty bomby a rakety a "protizemní" kanony? Na parádu pro dobrý pocit. Proč teda vůbec vyvinuli bitevníky a bombardéry? K čemu ty velikánské, rozlehlé mapy, když na ně stejně nejde umistít více než několik trapných pozemáků. Jak vidno tak nejdou nasázet ani statické pozemáky. Vám to fakt nepříjde ujeté?
Svitla naděje s tou předělávkou engine(u) nebo jak se tomu nadává, jenže: Viz Rumcajs.
Takže co? Na chvíli se proletím na některém ze dvou funkčních a navštěvovaných serverů a z devadesáti procent nad pustě pustými mapami stejně nikoho nepotkám tak se ještě ve vzduchu odkliknu, jdu na berlogu tam se asi dvacet minut mydlím, pak mě to omrzí, nadám si do blbců a jdu spát.
Kurva kdyby aspoň onlajnovka za něco stála, ale opět stejná mizérie.

Obrovská mapa Normandie.
Vylodění v Normandii bude vypadet jak?
Připlujou tři lodě, se kterych sjedou tři tanky. Bránit téhle velkolepé invazi bodou tři děla.
Už se těším.
No nic dochlastám te gin a jdu spát tentokrát bez berlogy.Šklebící se
 
LesniHU
re Druidin: No tak predne nemyslim, ze by ses mel zavirat pred negativnimi nazory. Jinak by to mohlo dopadnout jako to byva na oficialnich forech, vsechno uplne pozitivni. Jinymi slovy, kdyz maji nekteri nalitano malo, asi je dulezite zjistit proc, namisto potlacovani jejich nazoru.

S tou literaturou je to ferovy argument. Jenze oboje je stejna otazka, a co delaji misto X? No, neco, co je bavi vic. Kdyz to budeme porovnavat dle predchozi generace hracu, dojdeme urcite k tomu, ze novy il je skvela hra, protoze by je strasne bavil, jenze kdyz to porovname podle soucasne...no? Z cehoz vyplyva, ze novy il je skvela hra dle meritek roku ~2005, ale nic moc dle dnesnich. Stejne jako knihy jsou skvela zabava [pred televizi|pred internetem|pred youtubem] (doplnte si, co chcete), ale nic moc dle dnesnich. Jenze to neznamena, ze se neda napsat dobra kniha (Harryho Pottera se prodalo pres 500 milionu kusu), opravdu se neda udelat dobry simulator?
 
606_Temp
LesniHU napsal:

606_Temp napsal:
Když já si nemyslím, že je to simulátorem, ale dobou. Dnes mají mladí úplně jinou zábavu a staří nemají čas a elán.
Presne. Mladi maji jinou zabavu, jak to? No proto, ze je to spatna hra, nic jineho za tim netreba hledat.


Když na iPhone vyjde hra s letadylky, kde jim budeš moct barvit kamufláže a v pozadí bude hrát Imagine Dragons, tak bude víc hraná, než Il2:Box. Ale je to vypovídající?
"Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ Benjamin Franklin
 
http://no606.ic.cz/
ZVP_DRAMA
Zdarec piloti,
před pár dny jsem si všiml, že na P-40 mi nejdou ovládat klapky chladičů (ani olej, ani voda). Prostě to na kombinaci kláves ani namapovaná tlačítka vůbec nereaguje. Z vnějšího pohledu jsou vidět žaluzie vytelený do max. polohy a je to svízel lítat s podchlazeným motorem. Přitom třeba u Cobry vše funguje jak má. Setkal se s tím taky někdo? Nebo je zakopaný pes jen někde u mě?
A protože asi nejsem nejostřejší tužka, zeptám se ještě na takovou pitomost. Co asi tak indikuje malý budík vedle kompasu a kurzu v HUD liště? Dal bych obrázek, ale nevím jak (jsem starej).
A dovolím si taky pár postřehů a srdcevýlev v porovnání s 1946.
Chápu, že BOX je asi primárně určen pro onlajnysty. Já lítám jen občas, offline kampaně , čistě jen pro potěšení z letu, boje z bezpečí své židle a radosti ze zvládnutí "složité" letecké techniky. Nicméně, že si sám nemohu zažádat letiště o přistání nebo o kurz domů, nebo že misi nemohu začít pěkně na stojánce a na vzletovou si dorolovat a další drobnosti to jsou detaily, které zamrzí a v příběhu tak nějak chybí. Je to jakoby v detektivce chyběla poslední stránka. Že ale nedokážu dostat pilota z letounu po nouzovém přistání je už vysloveně iritující. A 1946 takové blbosti umožňovala.
 
WT_Horrido
Pro začátek by možná stačilo udělat něco co bude hotové když to vyjde a bude to alespoň trochu důstojná moderní kopie her které dělaly totéž a lépe před čtvrt stoletím.
武士は振り返らない
祖国を救うためが(我)ここにあり
 
606_Druindin
ZVP_DRAMA napsal:

Zdarec piloti,
před pár dny jsem si všiml, že na P-40 mi nejdou ovládat klapky chladičů (ani olej, ani voda). Prostě to na kombinaci kláves ani namapovaná tlačítka vůbec nereaguje. Z vnějšího pohledu jsou vidět žaluzie vytelený do max. polohy a je to svízel lítat s podchlazeným motorem. Přitom třeba u Cobry vše funguje jak má. Setkal se s tím taky někdo? Nebo je zakopaný pes jen někde u mě?
A protože asi nejsem nejostřejší tužka, zeptám se ještě na takovou pitomost. Co asi tak indikuje malý budík vedle kompasu a kurzu v HUD liště? Dal bych obrázek, ale nevím jak (jsem starej).
A dovolím si taky pár postřehů a srdcevýlev v porovnání s 1946.
Chápu, že BOX je asi primárně určen pro onlajnysty. Já lítám jen občas, offline kampaně , čistě jen pro potěšení z letu, boje z bezpečí své židle a radosti ze zvládnutí "složité" letecké techniky. Nicméně, že si sám nemohu zažádat letiště o přistání nebo o kurz domů, nebo že misi nemohu začít pěkně na stojánce a na vzletovou si dorolovat a další drobnosti to jsou detaily, které zamrzí a v příběhu tak nějak chybí. Je to jakoby v detektivce chyběla poslední stránka. Že ale nedokážu dostat pilota z letounu po nouzovém přistání je už vysloveně iritující. A 1946 takové blbosti umožňovala.


V P40 jsem dlouho neseděl, ale mám pocit že chladiče jsou sdružené (voda i olej) ovládají se tedy jen jedním tlačítkem (dvojtlačítkem otevírání - zavírání). Nemusí ti to zdánlivě fungovat, pokud lítáš na nějakou nižší obtížnost (ovládá se to samo? ) Dej si nejvyšší obtížnost a bude to na tobě.

Ten malý budík bude ukazetl "Géček" působících na pilota.

V onlinu je zcela běžné na Fullreal servrech začít na stojánce a pojíždět k dráze, jak to mají v offline misích netuším, ale v QM asi začínáš na prahu dráhy, ale proto je to Quick mise Úsměv

No a pilota na zemi chceš jako vidět jak leze z kokpitu, nebo jak? To asi fakt do dneška nemají, stejně jako opuštění letadla na vodě v Dinghi, nebo plavajícího.
 
1stCL_Fucida
WT_Horrido napsal:

Pro začátek by možná stačilo udělat něco co bude hotové když to vyjde a bude to alespoň trochu důstojná moderní kopie her které dělaly totéž a lépe před čtvrt stoletím.


Tohle je stejně dneska zvláštní móda. Early Access mi přijde vyloženě perverzní, ale nějak se tomu svět asi přizpůsobil. Takhle mohl být hit i z Daikatany a Romero nemusel nikdy chodit kanálama Úsměv.

"Hele co jsme udělali za hru! A počkejte, až teprve bude dokončená!" Úsměv
"Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt."
 
606_Druindin
LesniHU napsal:

re Druidin: No tak predne nemyslim, ze by ses mel zavirat pred negativnimi nazory. Jinak by to mohlo dopadnout jako to byva na oficialnich forech, vsechno uplne pozitivni. Jinymi slovy, kdyz maji nekteri nalitano malo, asi je dulezite zjistit proc, namisto potlacovani jejich nazoru.

S tou literaturou je to ferovy argument. Jenze oboje je stejna otazka, a co delaji misto X? No, neco, co je bavi vic. Kdyz to budeme porovnavat dle predchozi generace hracu, dojdeme urcite k tomu, ze novy il je skvela hra, protoze by je strasne bavil, jenze kdyz to porovname podle soucasne...no? Z cehoz vyplyva, ze novy il je skvela hra dle meritek roku ~2005, ale nic moc dle dnesnich. Stejne jako knihy jsou skvela zabava [pred televizi|pred internetem|pred youtubem] (doplnte si, co chcete), ale nic moc dle dnesnich. Jenze to neznamena, ze se neda napsat dobra kniha (Harryho Pottera se prodalo pres 500 milionu kusu), opravdu se neda udelat dobry simulator?


Já se před negativníma názorama nezavírám, ale beru je radši od lidí, kteří ten simulátor hlouběji znají, než od povrchních uživatelů. A těch názorů je k dispozici spousta ať už na ofic. fóru, nebo v naší neveřejné části. A vyzpovídávat každého kritika proč toho má nalítáno málo nehodlám, evidentně proto že tam nenašel co hledal, nebo má lepší zábavu. Nicméně občas trpím potřebou se ozvat když lidi co v tom maj nalítáno málo, nebo si vyberou jen část toho produktu začnou vynášet nějaky svoje finální soudy.
Každej ví že to není dokonalý produkt, že je to věčně nedodělaný produkt, nebo spíš lépe napsat postupně vylepšovaný produkt. Taky každej ví že zatím nedosáhl všech vymožeností produktů předchozích, a některých věcí zřejmě ani nedosáhne, ale ten kdo ten produkt zná protože ho používá a to v širším ohledu, než je záběr jen na jeho nějakou část, tak musí uznat že lepší produkt na trhu není a není žádná záruka že místo tohoto produktu by byl. Přeci jenom konkurence nás posouvá dopředu. Takže buďme rádi že to je tak jak to je a buďme rádi že tu máme i jiné simulátory. Kdo chce lítá tohle, kdo nehce lítá něco jiného, nebo se věnuje úplně jiné kategorii her...
 
WT_Horrido
1stCL_Fucida napsal:

WT_Horrido napsal:

Pro začátek by možná stačilo udělat něco co bude hotové když to vyjde a bude to alespoň trochu důstojná moderní kopie her které dělaly totéž a lépe před čtvrt stoletím.


Tohle je stejně dneska zvláštní móda. Early Access mi přijde vyloženě perverzní, ale nějak se tomu svět asi přizpůsobil. Takhle mohl být hit i z Daikatany a Romero nemusel nikdy chodit kanálama Úsměv.

"Hele co jsme udělali za hru! A počkejte, až teprve bude dokončená!" Úsměv


Wenn ich Rohdiamant höre … entsichere ich meinen Browning! Úsměv
武士は振り返らない
祖国を救うためが(我)ここにあり
 
ZVP_DRAMA
V P40 jsem dlouho neseděl, ale mám pocit že chladiče jsou sdružené (voda i olej) ovládají se tedy jen jedním tlačítkem (dvojtlačítkem otevírání - zavírání). Nemusí ti to zdánlivě fungovat, pokud lítáš na nějakou nižší obtížnost (ovládá se to samo? ) Dej si nejvyšší obtížnost a bude to na tobě.


Dík
Ale lítám si na full a automatiku mám povypínanou
 
606_Druindin
Tak v tom případě běž do nastavení a hledej osamocené nastavení chladiče pro P40. Některá letadla mají nastavovaní chladičů samostatně, nebo dohromady ještě s jiným typem. Samozřejmě pro to pak nemusíš členit další samostatné klávesy, ale můžeš to dát pod tlačítka, kde normálně chladiče máš...
(nejsem u herního PC, abych se ti podíval jak to tam vlastně je)
 
310_cibule
606_Druindin napsal:
Já se před negativníma názorama nezavírám...


Ani já ne. Ale hodně mne baví lidi, kteří mají zaujímání negativních názorů jako životní program ; ) A že jich sem pár chodí...

BOS je fajn. Není super, ale prostě jen fajn. Early access mne baví. Celý rok je co dělat, co testovat, na co se těšit. I když se to pak vychytává až ex post.

Ale stejně to všechno stojí za prd, pani Nováková.
"Máte právo říkat cokoli. ... Právo být na veřejnosti za hlupáka je u nás garantováno ústavou. Ale právo něco vyslovit nedělá z toho výroku pravdu. Pravda se prokazuje nebo vyvrací porovnáním s fakty. Kdo tenhle princip nerespektuje, s tím je těžká řeč. Všichni smíme takovou diskusi odmítnout. To není zbabělost ani povýšenost, to je jen rozumné hospodaření se silami a časem."
 
WT_Horrido
310_cibule napsal:

Early access mne baví. Celý rok je co dělat, co testovat, na co se těšit.



Jak malé děcko Úsměv Kup si Teslu, budou ti ji taky aktualizovat Úsměv
武士は振り返らない
祖国を救うためが(我)ここにあり
 
310_cibule
To není špatný nápad, akorát že na ni nemám.

Ale jinak jsem hračička, tyhle pitomůstky mne baví.
Upravil/a 310_cibule dne 15-11-2022 11:10
"Máte právo říkat cokoli. ... Právo být na veřejnosti za hlupáka je u nás garantováno ústavou. Ale právo něco vyslovit nedělá z toho výroku pravdu. Pravda se prokazuje nebo vyvrací porovnáním s fakty. Kdo tenhle princip nerespektuje, s tím je těžká řeč. Všichni smíme takovou diskusi odmítnout. To není zbabělost ani povýšenost, to je jen rozumné hospodaření se silami a časem."
 
Paulus
ZVP_DRAMA napsal:

Zdarec piloti,
... nebo že misi nemohu začít pěkně na stojánce a na vzletovou si dorolovat ...


MŮŽEŠ.
V QM se ti zobrazí mapa, kterou jsi si vybral. Vlevo máš Your Plane, zde si vybíráš letadlo, s kterým chceš letět a dole máš výběr Start. Zde si můžeš zadat, zda chceš startovat:
Parket – nenastartované letadlo, mimo dráhu;
Runway – nastartované letadlo na dráze;
Nebo startovat ze vzduchu ve výšce 300 až 10000 m.
V PILOT CAREER dole v Options si Mission Start můžeš vybrat jen In Air – ve vzduch nebo On Runway – nastartovaný na dráze.
V MULTIPLAYERU nastavení Startu určuje tvůrce mise.
základna Loc: 49°43'52.703"N, 16°26'5.3"E
 
ZVP_DRAMA
Tak v tom případě běž do nastavení a hledej osamocené nastavení chladiče pro P40. Některá letadla mají nastavovaní chladičů samostatně, nebo dohromady ještě s jiným typem. Samozřejmě pro to pak nemusíš členit další samostatné klávesy, ale můžeš to dát pod tlačítka, kde normálně chladiče máš...

JJ v nastavení to je, ale jak jsem psal, nefunguje mi to u P-40, ale u Cobry jo. Skoro bych tipnul nějakou chybu v modelu.
MŮŽEŠ.
V QM se ti zobrazí mapa, kterou jsi si vybral. Vlevo máš Your Plane, zde si vybíráš letadlo, s kterým chceš letět a dole máš výběr Start. Zde si můžeš zadat, zda chceš startovat:
Parket – nenastartované letadlo, mimo dráhu;

JJ, vím, že v QM to jde, ale mne zajímá Career
 
Přejít na fórum:
Přihlášení
Jméno

Heslo



Nejste pilotem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
TeamSpeak3
cr597.teamspeak3.com:9254
Heslo: net

teamspeak server Hosting by TeamSpeak3.com
Rychlovka
Pro přidání zprávy se musíte přihlásit.

30-04-2024 10:19
Teď se tyká všude. Každý je familierní jak kdybychom všichni spolu pásli husy.

29-04-2024 20:53
Tem Teamspeak jedete trojku nebo pětku? Mně se nechce nikam registrovat.

29-04-2024 20:44
Jsem zapl discord. FUJ! Proč mi tam všechno tyká? To je tak nezdvořilé a neuctivé.

24-04-2024 12:25
-Vzrusuju te? - -Docela jo, jsi krasna zenska a chtel bych byt tvuj princ. - -To je pekne. Ale na to jsem se neptala. Potrebovala bzch yjistit, jak se yapina ceska klavesnice. Pomuyes mi?

22-04-2024 20:31
Njelepší je kombinace FF (s pluginem kačera)+uBlock ;-)

21-04-2024 09:36
No zatím ještě není. Neumí blokovat vyskakovací okna.

19-04-2024 23:01
jo, kačer je dobrej Úsměv

19-04-2024 17:04
No já asi přejdu na duckduckgo, až jej vyladí.

16-04-2024 11:52
To jsou Jaromíre defekty z realtime anti-anti-ads google teroru. Chyba není na tvém přijímači. Už před 3 rokama jsem Chrome definitivně odinstaloval a přešel opět po 20 letech na FF

12-04-2024 16:25
Pořídil jsem si Arctic Liquid Freezer III 360. Poměr cena/výkon asi nepřekonatelný. Uchladilo to 300W po dobu 10 minut.

34,796,033 návštěv