December 09 2022 16:16:53
Navigace
IL-2 BoS Návody
1. Aktivace licence
2. Ladění .ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 BoS FAQ (pilot help)
IL-2 BoS FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
CLoD Návody
Postup instalace volitelných záplat
Nastavení ovládání (Aircraft.csv)
IL-2 Návody
IL-2 Sturmovik (verze)
1. Začínáme s IL-2
2. Ladění conf.ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 Sturmovik FAQ (pilot help)
IL-2 Sturmovik FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
RoF Návody
Planeset
Kdo je on-line
· Hosté on-line: 16

· Piloti on-line: 0

· Registrovaní piloti: 2,731
· Nejnovější pilot: Kybo
IL-2: Cliffs of Dover
IL-2 Sturmovik: Cliffs of Dover- krabice (box)
IL-2 Sturmovik 1946
IL-2 Sturmovik 1946 - krabice (box)
Rise of Flight
Rise of Flight - krabice (box)
Informace o SVK
Vlastníci a provozovatelé
Pravidla SVK fóra
Číst diskuzi
Svět Virtuálních Křídel (IL-2 Sturmovik 1946, Cliffs of Dover, Rise of Flight) » IL-2: Battle of Stalingrad (letový bojový simulátor z období bitvy o Stalingrad) » IL-2: BoS diskuse
 Vytisknout diskuzi
Battle of Stalingrad - žvanírna(od v.4.004)
310_cibule
Bude, všechno bude. Jednou. (akorát Marshall Mode asi ne, ale to třeba mne moc netankuje).
"Máte právo říkat cokoli. ... Právo být na veřejnosti za hlupáka je u nás garantováno ústavou. Ale právo něco vyslovit nedělá z toho výroku pravdu. Pravda se prokazuje nebo vyvrací porovnáním s fakty. Kdo tenhle princip nerespektuje, s tím je těžká řeč. Všichni smíme takovou diskusi odmítnout. To není zbabělost ani povýšenost, to je jen rozumné hospodaření se silami a časem."

Baron
310_cibule napsal:

Bude, všechno bude. Jednou. (akorát Marshall Mode asi ne, ale to třeba mne moc netankuje).

Marshal mode je odložený. Je - bola - to iniciatíva jedneho z vývojárov, ktorý už pre 777 niekoľko rokov nepracuje. Celkovo si myslím, že užitočnosť a využiteľnosť MM bola diskutbilná. Môj nazor: nie je za čím banovať. Skôr ma zaujíma, čo bude ohlásené ako ďalšie bojisko, a súčasne sa toho trochu obávam.
Hals - und Beinbruch!

LesniHU
V čem je tan patch "huge"?

310_cibule
Velký objem dat? : )
"Máte právo říkat cokoli. ... Právo být na veřejnosti za hlupáka je u nás garantováno ústavou. Ale právo něco vyslovit nedělá z toho výroku pravdu. Pravda se prokazuje nebo vyvrací porovnáním s fakty. Kdo tenhle princip nerespektuje, s tím je těžká řeč. Všichni smíme takovou diskusi odmítnout. To není zbabělost ani povýšenost, to je jen rozumné hospodaření se silami a časem."

LesniHU
Jo, přesně to mě taky napadlo. Ve středu jsem stahoval snad sedmnáct giga, nebo kolik, do DCS, aniž bych něco nového koupil. Může mě snad jen hřát pocit, ze to "mám zadarmo"

magot
LesniHU napsal:

Jo, přesně to mě taky napadlo. Ve středu jsem stahoval snad sedmnáct giga, nebo kolik, do DCS, aniž bych něco nového koupil. Může mě snad jen hřát pocit, ze to "mám zadarmo"

To je nová doba, neomezený internety, optický kabely .. tak jsou developeři líný to dělat tak jak se má, fixneš dva řádky, update 16 kb, přebuildíš file kterej má giga a dáš to lidem stáhnout a fertig.
To není nic proti 777, dělají to úplně všichni .. I vývoj degraduje Úsměv

310_cibule
V instrukcích u Moskyta stojí, že se palivová směs nastavuje manuálně. V kokpitu jsem nikde nenašel žádnou páku, kterou by se to dalo dělat resp. vidět animaci. Někdo tuhle v hospodě navrhoval, že je to možná na jeden spínač, dvojpolohové nastavení, ale ani příslušný knoflík jsem nenašel. A co vlastně pak případně namapovat v nastavení hry? Any idea?

ringlett
310_cibule napsal:

V instrukcích u Moskyta stojí, že se palivová směs nastavuje manuálně. V kokpitu jsem nikde nenašel žádnou páku, kterou by se to dalo dělat resp. vidět animaci. Někdo tuhle v hospodě navrhoval, že je to možná na jeden spínač, dvojpolohové nastavení, ale ani příslušný knoflík jsem nenašel. A co vlastně pak případně namapovat v nastavení hry? Any idea?

Moskyto by mělo mít automat podle manuálu pro FB.VI. A opravdu se tak ve hře chová.

manuál: https://www.media...o-fb-6.pdf
Upravil/a ringlett dne 05-10-2022 17:01
https://ringlett....
Inter arma silent musae - Cicero

Ano, občas mi dost šibe ..
www.2i.cz/images/2021/08/16/trojka.jpg

310_cibule
ringlett napsal:

310_cibule napsal:

Moskyto by mělo mít automat podle manuálu pro FB.VI. A opravdu se tak ve hře chová.

Dík, chová.

Zmátlo mne, že v "anglické" verzi je u charakteristik psáno, že směs se nastavuje manuálně. Tak jsem se to snažil vyšpekulovat : )

ringlett
310_cibule napsal:

ringlett napsal:

310_cibule napsal:

Dík, chová.

Zmátlo mne, že v "anglické" verzi je u charakteristik psáno, že směs se nastavuje manuálně. Tak jsem se to snažil vyšpekulovat : )

NZ,

my tu máme k dispozici Mk.VI srs II. Manuální ovládání směsi bylo myslím u srs I. Měla by to být jedna z hlavních odlišností.

Zifi
Za pár měsíců se budou ty karty prodávat za pár šupů.

saldy
Bayfield-class v novém updatu, to jsem nečekal.
[img]https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/4/47/USS_DuPage_%28APA-41%29_underway_at_sea_on_13_October_1943_%2880-G-87138%29.jpg[/img] is not a valid Image.

http://www.sturmovik1946.estranky.cz/
magot
Nj, taková silně ozbrojená liberty ship Úsměv

ringlett
No,

Individuální označování letadel na spojenecké straně v zásadě funguje. V zásadě je podle předpisů. Testoval jsem jen stroje do speciálky. A zatím jen spojenecká. Nejsem nadšen, na to o tom vím až moc. Ale "komunita prostých uživatelů" bude řvát nadšením.

Nikde mi písmena nekryla znaky.
Ale...

1.) britské písmena mají správné umístění pro jednu s používaných variant pořadí označení peruť-letadlo

2.) britské varianty písmen pro Spitfiry mají malou velikost, u většiny těchto letounů byla použita větší velikost písmen (ale zase, tahle velikost je přesně podle předpisu. Jen to je prostě blbě. Umístění je správně, ale mělo obrovskou variabilitu. I když to tak na fotkách nevypadá.) Na tempestu mi to vychází plus minus ok.

3.) Písmena pro US letadla mají divný, ale v zásadě správný, ale divný, font. Myslím, že použili prostě jeden z možných. Nejvíc mi to připomíná font použitý na P-38. Pro 47 a 51 mi nepřijde úplně správný. A když už tak pro 47 z Iwodžimi. (což na jednu stranu dává úchylný smysl)

4.) Na pozadí invazních pruhů písmena zanikají a chybí typický lem v barvě kamufláže.

Prostě je to divný opticky.
Upravil/a ringlett dne 12-10-2022 21:21

Hans-Assi
U německých stíhaček budeš nadšený ještě míň... :-(

ringlett
Hans-Assi napsal:

U německých stíhaček budeš nadšený ještě míň... :-(

Máš pravdu, chce se mi blejt!

Prosím, řekněte mi někdo, že to co s tím označením provedli celkově je vtip? Prosím!

Bude mi to na houby, ale otevřel jsem si hubu i na oficiálním fóru ....

I'm begging you, simulator creative team, please tell me that the way you envision individual aircraft markings for both sides of the conflict is a joke! Please, is it?

Because what you've given us has absolutely nothing to do with the historical reality you're bragging about. This is just a crying shame. Or vomit.

It's like putting a 1:48 scale decal on a 1:72 scale plastic model. Please tell me you're ten years old and you've grown out of this!

I apologize for the somewhat harsh language, but I paid a not-so-small amount for this piece of crap of yours.

Moc vás prosím, tvůrčí týme simulátoru, řekněte mi prosím, že to jak si představujete individuální označení letounů obou stran konfliktu je vtip! Prosím, že je to tak?
Protože tohle co jste nám dali nemá s historickou realitou, kterou se tak vychloubáte, naprosto nic společného. Tohle je prostě k pláči. Nebo blití.
Je to jako by jste na plastikový model v měřítku 1:48 nalepili obtisky určené pro měřítko 1:72. Prosím, řekněte že už vám bylo deset let a z tohodle jste vyrostli!?!
Omlouvám se za poněkud ostřejší slovník, ale já jsem za tento váš zmetek zaplatil ne zrovna malou částku.

Takže tohle na oficiálním fóru vydrželo přesně 4 minuty ....
Upravil/a ringlett dne 13-10-2022 18:58

1stCL_Fucida
Jsem zjevně strašně mírný admin :-)
"Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt."

ringlett
1stCL_Fucida napsal:

Jsem zjevně strašně mírný admin :-)

A my si toho všichni nesmírně vážíme Mrknutí

310_cibule
A fakt to nejde bez toho blití a zmetků? Oni na to lidé ve vyspělejších zemích nejsou až tak úplně zvyklí (osobní zkušenost). Nic ve zlém, jen jsem se zeptal.

LesniHU
To je, po pravde receno, skvela otazka. Moje zkusenost s velkymi firmami rika, ze to vetsinou fakt nejde, ze nejake uctive plky a prosby je netrapi, trapi je jen hrozba negativni publicity. Ono to obcas nejde ani jinak, njn.

Přejít na fórum:
Přihlášení
Jméno

Heslo

Nejste pilotem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
TeamSpeak3
cr597.teamspeak3.com:9254
Heslo: net

Rychlovka
Pro přidání zprávy se musíte přihlásit.

07-12-2022 08:11
Niitaka Yama Nobore 1208

04-12-2022 17:35
Má někdo doma normu ČSN 33 2000-7-721, ať to nemusím kupovat?

17-11-2022 12:45
No to už je podruhé co jsem mývala zprasil. Poprvé Cibule mi to taky hlásil Úsměv - promazáno, ať to tam nestraší -

17-11-2022 12:23
Koukám Magote žes nepochopil. Šklebící se Pomož si pražštinou. Něco mít (např. od někoho to dostat) kontra něco mejt, umejvat. A pak za -ej- zaměň tvrdé Y.

17-11-2022 10:39
Co mívala, Magote? Něco co teď už nemá? Jako třeba panenství? Nebo? Vyděšený

Opitze
16-11-2022 10:56
Sorry, to že je Lipavský kokot beru zpátky... Ale to druhý požaduji stále! Vyděšený

Opitze
16-11-2022 10:55
Lipavský je kokot a NATO by mělo okamžitě aktivovat článek 5! Vyděšený

15-11-2022 11:04
hmm to je divné, zkus jiný prohlížeč. Já jsem nedávno kompletně zrušil chrome a přešel na operu Úsměv

14-11-2022 16:46
Myslím, že při načítání stránky dojde někde k šumu a formulář buď na server nedorazí nebo jej server nezpracuje.

14-11-2022 16:45
Já ti nevím. Ono totiž když se nepřihlásím, tak se mi nic jako přečtené nebo nepřečtené neoznačuje. A jako mám 2 měsíce čistou instalaci OS, a dělalo mi to před i po přeinstalaci.

31,250,694 návštěv