May 05 2024 08:36:04
Navigace
IL-2 BoS Návody
1. Aktivace licence
2. Ladění .ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 BoS FAQ (pilot help)
IL-2 BoS FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
CLoD Návody
Postup instalace volitelných záplat
Nastavení ovládání (Aircraft.csv)
IL-2 Návody
IL-2 Sturmovik (verze)
1. Začínáme s IL-2
2. Ladění conf.ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 Sturmovik FAQ (pilot help)
IL-2 Sturmovik FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
RoF Návody
Planeset
Kdo je on-line
· Hosté on-line: 4

· Piloti on-line: 0

· Registrovaní piloti: 2,745
· Nejnovější pilot: Kokes
IL-2: Cliffs of Dover
IL-2 Sturmovik: Cliffs of Dover- krabice (box)
IL-2 Sturmovik 1946
IL-2 Sturmovik 1946 - krabice (box)
Rise of Flight
Rise of Flight - krabice (box)
Informace o SVK
Vlastníci a provozovatelé
Pravidla SVK fóra
Číst diskuzi
Svět Virtuálních Křídel (IL-2 Sturmovik 1946, Cliffs of Dover, Rise of Flight) » IL-2: Battle of Stalingrad (letový bojový simulátor z období bitvy o Stalingrad) » IL-2: BoS diskuse
 Vytisknout diskuzi
Battle of Stalingrad - žvanírna(od v.4.004)
Hoper

La-11 (a možná i La-9)
Porazit nepřítele a dát mu život může vypadat jako projev laskavosti,
ale ve skutečnosti to je to nejkrutější, co poraženého může potkat.

[samurajský pohled na zajetí]
ovarek.cz/hamster.gif
 
ringlett
alfik napsal:

Ajvn napsal:

Ale tyk jo. KAŽDÝ z nás je nějak potrefený.
Akorát se nám zdá že na odvoz do blázince je ten druhý.Šklebící se

Hmmm, mi připadne, že jsme všichni v blázinci už kolik měsíců...


Dvanáct.
Někomu vážně šiblo.
S úplně jasnými příznaky jsem 4 dny nesměl ani pro rohlíky, ale že na ten slavnej test musím autobusem, to už nikoho netankuje. Si vemte respirátor a snažte se nekašlat. No ty vole.

Naštvaný

Sorry za OT, ale mě už šibe a zrovna mám jasnější chvilku.
Nelétám, občas se plazím ...
 
Richi
Taky OT.
Ženě je blbě. Fajn, má neschopenku a ať se objedná na test.
Nejbližší termín čtvrtek. Týden tedy trvá, než se někdo někde uráčí zjišťovat, jestli jsi nebo nejsi pozitivní.
Pořád stejný, už jedenáct měsíců ty ....... (pánové ve vládě) jen kecaj kraviny.
A o tom, že si pět měsíců nemůžeš koupit boty nebo oblečení jinak než na netu je zbytečný psát.
Jo, OT, admin si poradí. Úsměv
 
alfik
ringlett napsal:

alfik napsal:

Ajvn napsal:

Ale tyk jo. KAŽDÝ z nás je nějak potrefený.
Akorát se nám zdá že na odvoz do blázince je ten druhý.Šklebící se

Hmmm, mi připadne, že jsme všichni v blázinci už kolik měsíců...


Dvanáct.
Někomu vážně šiblo.
S úplně jasnými příznaky jsem 4 dny nesměl ani pro rohlíky, ale že na ten slavnej test musím autobusem, to už nikoho netankuje. Si vemte respirátor a snažte se nekašlat. No ty vole.

Naštvaný

Sorry za OT, ale mě už šibe a zrovna mám jasnější chvilku.

Hehehe, jen tak for fuň, Izraelci mají takovou teorii proč jim to s tím očkováním nepomohlo tak, jak chtěli: podle nich k největšímu přenosu viru dochází při čekání ve frontách u testů.
Protože to je jediné místo, kde se (během lockdownu) setkávají lidé vě větším počtu, a nadto nakažení s nenakaženými...
*doublefacepalm*
"Zapomněli jste na syny Vorvénovy. Ztratili jste Greptrovo kladivo. Vás nikdo mstít nebude." Dr. Lazarus
 
606_Temp
Politiku nechte koňovi.

Otázka je, co bude po A-6? Bude to Špit XIV, kterého budou nenávidět Němci, protože na 5 minut to bude nejvýkonnější letadlo ve vzduchu, nebo ho budou nenávidět spojenci, protože mimo těch 5 minut to bude nejpomalejší letadlo na mapě? Úsměv
"Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ Benjamin Franklin
 
http://no606.ic.cz/
Hot_Dog
No spit s Grifonem nebude na hodinovej režim rozhodně nejpomalejší letadlo na mapě, tím se si jistejÚsměv
 
606_Druindin
pamatuj, modá lobby je mocná Úsměv
 
Bierglass
Potřebuji poradit. Když spustím DS server vidím ho ve hře jenom já. Mohu se i připojit ale ostatní ten server nevidí. Co s tím?
 
606_Temp
Hot_Dog napsal:

No spit s Grifonem nebude na hodinovej režim rozhodně nejpomalejší letadlo na mapě, tím se si jistejÚsměv


Ok, Thunderbolta nepočítám Šklebící se

Ve hře máme namodelovaný hodnoty z manuálů. Když se podívám do manuálů Spitfiru Mk. IX a Mk. XIV, tak si právě nejsem vůbec jist, jestli bude XIV nějak v cestovním režimu a ani ve stoupacím režimu nějak moc rychlejší

Spitfire Mk IX Merlin
Max Continuos 2650RPM / +7 boost
1hour Climbing 2850RPM/ + 12 boost
5min 3000RPM/ + 18 boost

Spitfire Mk XIV Grifon
Max Continuos 2400RPM/ +7 boost
1hour Climbing 2600RPM/ +9 boost
5min 2750RPM/+18 boost

Grifon je posazen zhruba o 250RPM níže, ale jinak velmi blízko jeho Merlinovskému sourozenci. Cestovní režim bude díky přirozeně většímu obsahu a síle snad o něco rychlejší, ale když se podíváš na ten Climb režim, tak tam je u Grifonu oproti Merlinu výrazný propad (9 vs 12 Boost). Dost možná bude Spitfire XIV na Climb power méně výkonný, než Spitfire Mk. IX.
U toho bojového 5ti minutového to pak oba shodně ženou na +18 boost a tam bude mít bez debat obrovskou výkonovou výhodu větší Grifon. Ale v těch "normálních" režimech jede poměrové k maximálnímu výkonu uškrceněji, než Merlin, který navíc tahá lehčí letadlo.

To já jen aby pak nebylo v našich řadách zklamání Šklebící se
"Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ Benjamin Franklin
 
http://no606.ic.cz/
606_Druindin
Bierglass napsal:

Potřebuji poradit. Když spustím DS server vidím ho ve hře jenom já. Mohu se i připojit ale ostatní ten server nevidí. Co s tím?


Tipuju, že nemáš veřejnou IP adresu
 
606_Druindin
606_Temp napsal:

Hot_Dog napsal:

No spit s Grifonem nebude na hodinovej režim rozhodně nejpomalejší letadlo na mapě, tím se si jistejÚsměv


Ok, Thunderbolta nepočítám Šklebící se

Ve hře máme namodelovaný hodnoty z manuálů. Když se podívám do manuálů Spitfiru Mk. IX a Mk. XIV, tak si právě nejsem vůbec jist, jestli bude XIV nějak v cestovním režimu a ani ve stoupacím režimu nějak moc rychlejší

Spitfire Mk IX Merlin

Je tam jeden graf s Merlinama a Griffonama (výška - rychlost) a Griffon je všude lepší. Ale není tam popsáno v jakých režimech je to měřeno.
Max Continuos 2650RPM / +7 boost
1hour Climbing 2850RPM/ + 12 boost
5min 3000RPM/ + 18 boost

Spitfire Mk XIV Grifon
Max Continuos 2400RPM/ +7 boost
1hour Climbing 2600RPM/ +9 boost
5min 2750RPM/+18 boost

Grifon je posazen zhruba o 250RPM níže, ale jinak velmi blízko jeho Merlinovskému sourozenci. Cestovní režim bude díky přirozeně většímu obsahu a síle snad o něco rychlejší, ale když se podíváš na ten Climb režim, tak tam je u Grifonu oproti Merlinu výrazný propad (9 vs 12 Boost). Dost možná bude Spitfire XIV na Climb power méně výkonný, než Spitfire Mk. IX.
U toho bojového 5ti minutového to pak oba shodně ženou na +18 boost a tam bude mít bez debat obrovskou výkonovou výhodu větší Grifon. Ale v těch "normálních" režimech jede poměrové k maximálnímu výkonu uškrceněji, než Merlin, který navíc tahá lehčí letadlo.

To já jen aby pak nebylo v našich řadách zklamání Šklebící se


XIV má 5 listou vrtuli.

V knížce Spitfire od J. Quilla je napsáno:
Celkový výkon Spitfiru XIV je lepší než Spitfiru IX na všech výškových úrovních. Ve vodorovných letech je o 25 až 35 mph rychlejší a má odpovídající větší stoupavost. Jeho manévrovací schopnosti jsou stejně dobré jako Spitfiru IX. Je snažší na létání, ale je třeba s ním manipulovat pečlivě při pojíždění a vzletu...

Z další zprávy je tam uvedeno:

68. Spitfire Mk XIV je dokonalejší než spitfire IX v každém ohledu

69. Má nejlepšé celkový výkon z jakýchkoli současných stíhaček, kromě dosahu.
Upravil/a 606_Druindin dne 20-02-2021 12:55
 
Bierglass
606_Druindin napsal:

Bierglass napsal:

Potřebuji poradit. Když spustím DS server vidím ho ve hře jenom já. Mohu se i připojit ale ostatní ten server nevidí. Co s tím?


Tipuju, že nemáš veřejnou IP adresu


mám v tom problém není
 
606_Temp
Ale to se nejspíše baví o maximálním výkonu v těch všech výškách. Mě jde o ten cestovní a stoupací. Fyziku neokecáš a data nám dal samotný manuál, podle kterého Jason dělá režimy motoru.
To že bude XIV lepší, než IX nemám vůbec snahu popírat. Ale nevěřím, že bude na "hodinovej" režim rychlejší, než Mustang, Dora, nebo Tempest a bude velmi blízko Devítce.
"Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ Benjamin Franklin
 
http://no606.ic.cz/
Hot_Dog
Nemám to podložený konkrétníma údajema, ale griffon na +9lb musí mít větší výkon, než merlin na +12lb, odhaduju že o dost, což potvrzujou Druindinovy citace. Ten rozdíl v tom tlaku je velmi malej, nezapomínej, že Britové používaj relativní tlak, na rozdíl od ostatních států, které ho maj absolutně. Takže když k tomu přičteš jednu atmosféru, což je 14,7lb tak porovnáváš vlastně 23,7lb na griffonu vs. 26,7lb na merlinu a to je natolik malej rozdíl, že ho ten větší objem griffonu musí přebýt...

I když to vemeš trojčlenkou, tak to vychází víc v porovnání s maximálníma výkonama... Griffon +18lb 2050Hp, Merlin +25lb 2000Hp... Navíc budem mít ve hře i 150 oktanovýho Griffona s +21lb s 2200HpCool

Neříkám, že to bude na hodinovej režim extra rychlík, Tempest a Mustang budou asi rychlejší, ale nijak extra pomalý by to nemělo bejt... Výhoda zas je, že ten režim je hodinovej, na což možná ani nevydrží benzín...
Upravil/a Hot_Dog dne 20-02-2021 13:20
 
606_Temp
Tak jsme to přivolali. Měl jsem raději psát o Typhoonu :-)
Developer Diary 272
https://forum.il2...nt-1062118
"Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ Benjamin Franklin
 
http://no606.ic.cz/
Hot_Dog
Tak za měsíc to rozseknemŠklebící se Jinak sem po hodině hledání nebyl schopnej najít, jakej výkon by měl mít ten Griffon 65 při +9lb/2600rpm. Prohledal sem uplně všechno, co šlo vygooglit a nic. Merlin 66 při +12lb/2850rpm by měl mít 1400Hp...
 
LesniHU
rating: RR Griffon 69 (RR Merlin 66)
Normal, low: 1480hp/2600@13500ft (1400/2850@9250ft)
Normal, high: 1350/2600@26000 (1310/2850@19000)
Cruise, low: 1305/2400@12250 (1100/2650@11250)
Cruise, high: 1215/2400@25000 (1040/2650@20500)
Hodnoty jsou bez udani tlaku, bojove rezimy jsem liny opisovat. Je to z pdfek na wwiiaircraftperformance. Griffon 65 a 69 se afaik lisil jen prevodem redutoru vrtule, ale mohu se mylit.
 
606_Temp
Ten Normal ukazuje na co narážím. Výhoda +100 BHP a nevýhoda +150 kg.
"Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ Benjamin Franklin
 
http://no606.ic.cz/
LesniHU
Tak uplne jednoduche to nebude, spis to vypada, ze do deviti tisec to bude +-nastejno, pak velky zub ve prospech griffona, pak zase +-nastejno a nad 20k zase velka vyhoda. Jenze je spis treba porovnavat s protiv*teniska*m :-).
 
606_Temp
Ve skutečnosti tam nebudou ty zuby nijak výrazné, protože se nejede na maximální plnící tlak, ale jen +7 (potažmo +12 u devítky) a to ty kompresory nejspíš udrží i k těm 20 000.
"Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ Benjamin Franklin
 
http://no606.ic.cz/
Přejít na fórum:
Přihlášení
Jméno

Heslo



Nejste pilotem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
TeamSpeak3
cr597.teamspeak3.com:9254
Heslo: net

teamspeak server Hosting by TeamSpeak3.com
Rychlovka
Pro přidání zprávy se musíte přihlásit.

03-05-2024 11:15
Vykání je následek nepochopení formy vlády pozdních římských císařů. Koncem Římského císařství spoluvládli čtyři vládci. Proto byli oslovován jako celek. Tykání je správné.

30-04-2024 10:19
Teď se tyká všude. Každý je familierní jak kdybychom všichni spolu pásli husy.

29-04-2024 20:53
Tem Teamspeak jedete trojku nebo pětku? Mně se nechce nikam registrovat.

29-04-2024 20:44
Jsem zapl discord. FUJ! Proč mi tam všechno tyká? To je tak nezdvořilé a neuctivé.

24-04-2024 12:25
-Vzrusuju te? - -Docela jo, jsi krasna zenska a chtel bych byt tvuj princ. - -To je pekne. Ale na to jsem se neptala. Potrebovala bzch yjistit, jak se yapina ceska klavesnice. Pomuyes mi?

22-04-2024 20:31
Njelepší je kombinace FF (s pluginem kačera)+uBlock ;-)

21-04-2024 09:36
No zatím ještě není. Neumí blokovat vyskakovací okna.

19-04-2024 23:01
jo, kačer je dobrej Úsměv

19-04-2024 17:04
No já asi přejdu na duckduckgo, až jej vyladí.

16-04-2024 11:52
To jsou Jaromíre defekty z realtime anti-anti-ads google teroru. Chyba není na tvém přijímači. Už před 3 rokama jsem Chrome definitivně odinstaloval a přešel opět po 20 letech na FF

34,818,602 návštěv