April 26 2024 23:56:31
Navigace
IL-2 BoS Návody
1. Aktivace licence
2. Ladění .ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 BoS FAQ (pilot help)
IL-2 BoS FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
CLoD Návody
Postup instalace volitelných záplat
Nastavení ovládání (Aircraft.csv)
IL-2 Návody
IL-2 Sturmovik (verze)
1. Začínáme s IL-2
2. Ladění conf.ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 Sturmovik FAQ (pilot help)
IL-2 Sturmovik FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
RoF Návody
Planeset
Kdo je on-line
· Hosté on-line: 6

· Piloti on-line: 0

· Registrovaní piloti: 2,745
· Nejnovější pilot: Kokes
IL-2: Cliffs of Dover
IL-2 Sturmovik: Cliffs of Dover- krabice (box)
IL-2 Sturmovik 1946
IL-2 Sturmovik 1946 - krabice (box)
Rise of Flight
Rise of Flight - krabice (box)
Informace o SVK
Vlastníci a provozovatelé
Pravidla SVK fóra
Číst diskuzi
Svět Virtuálních Křídel (IL-2 Sturmovik 1946, Cliffs of Dover, Rise of Flight) » IL-2: Battle of Stalingrad (letový bojový simulátor z období bitvy o Stalingrad) » IL-2: BoS diskuse
 Vytisknout diskuzi
Battle of Stalingrad - žvanírna(od v.4.004)
alfik
Ehm... taková technická:
Máš pravdu, že:
1) chladič, tedy nízkoteplotní stroj, nemohl dávat kdovíjak velký tah
2) ostatně a konec konců, je to "jen" chladič, tzn. mohl tak max. zvyšovat celkovou účinnost motoru plus vrtule plus chlazení trošíčku lepším využitím odpadního tepla, sám k tomu nic nepřidal, tak jako např. turbo nic nepřidává, neboť "jen" využije něco energie která by odfučela do nikam.

Ale: Ono vůbec nešlo o to, aby chladič "tahal jako tisíc Ňůtnů Izáků v postroji zapřažených", ono šlo o to, snížit odpor.
Kdyby tedy dodával byť i o jeden jediný Newton tahu méně, než činil jeho odpor, byl by to výsledek přímo Bóží.
A kdyby dodával jen polovinu!!! furt by to bylo Něco s hooodně velkým Ň.
Ve skut. to bylo o mnoho méně.

Nešlo o to, aby "táhl", ale aby snížil svůj vlastní odpor tím, že využije část odpadního tepla. Jinak by totiž mohlo dojít k vynálezu Perpetua mobile, tzn., stalo by se výhodnějším jen tak čučet s rukama v bok na chladič, v letadle zcela bez motoru, a chladič by tě vynesl k oblakům - a to, jak víme, měli tenkrát už od fyziků (vč. Járy Da Cimrmana) zakázané Mrknutí
"Zapomněli jste na syny Vorvénovy. Ztratili jste Greptrovo kladivo. Vás nikdo mstít nebude." Dr. Lazarus
 
606_Temp
Slevy na kolektorská letadla.
"Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ Benjamin Franklin
 
http://no606.ic.cz/
311_Mart
Jásoň ukazuje revidovaný spotting, akorát s tou kompresí videa to moc není vidět Šklebící se

https://forum.il2...tting-fun/

Jsem zvědavý na výsledek, pádž současné mizení kontaktů na širokém FoV mě, slušně řečeno, sere.
i.ibb.co/KzWCvpr/Mart.png
 
saldy
Já na to koukal včera v noci a bylo to video ještě rozmazaný snad v 480p, prostě psycho. Jinak dokoupil jsem nějaký šrot a ten Macchi se mi moc líbí.
 
http://www.sturmovik1946.estranky.cz/
606_Temp
Za pár týdnů Velká aktualizace. Nové věci ohledně viditelnosti a vlivu přetížení. Nějaké nové atmosférické jevy, 8x MSAA a offline kampaň 486.sqn 2. TAF.
Více a podrobněji na klasických místech.
"Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ Benjamin Franklin
 
http://no606.ic.cz/
Aces_Wild
More Spotting Fun

Ok guys,

Here are some more spotting vids that include one of our new haze settings (which is set on 5 which is midway) and the new Default visibility setting. Filmed in 4K with Shadowplay (which started stuttering again when checking playback, but didn't do it the other day - very weird) and all settings maxed except AA which was at 2x I believe. I was alternating between 2x and 4x. 8x is quite expensive, but the new 3000 series cards by Nvidia should handle it fine as will the next-gen Radeons.

Fight starts are 3k at 10km range at about 0730 in the morning. Although recording did not start quite at 10km range. I had some lucky shots so I shared them here and I like the Alt-F2 view because it shows kills very nicely. I can see planes all over the sky without much effort. All LODs now also have the same lighting, which wasn't the case before. The more I play, the more I am enjoying our new visibility and atmospheric settings. I think you will too.

Feel free to watch, but let's not get bent out of shape this time. You will all have this on about 10 days if all goes to plan.

Jason

YouTube Video



YouTube Video



YouTube Video



Zdroj
 
magot
V 4K to je super-ostré a vypadá to jakoby okolo těch letadel byla slabá bílá linka, něco jako svatozář .. působí to trochu rušivě, ale nic kritického.
Nižší rozlišení vlastně nelze posoudit, protože to je produkt YT. (Jinak v QHD to vypadá nejlépe)
Upravil/a magot dne 14-09-2020 21:10
 
Baron
magot napsal:

V 4K to je super-ostré a vypadá to jakoby okolo těch letadel byla slabá bílá linka, něco jako svatozář .. působí to trochu rušivě, ale nic kritického.
Nižší rozlišení vlastně nelze posoudit, protože to je produkt YT. (Jinak v QHD to vypadá nejlépe)


To video je z verzie Alfa. V súčastnosti sa testuje Beta, tam to už viditeľné nie je.
Hals - und Beinbruch!
 
Hans-Assi
magot napsal:

V 4K to je super-ostré a vypadá to jakoby okolo těch letadel byla slabá bílá linka, něco jako svatozář .. působí to trochu rušivě, ale nic kritického.
Nižší rozlišení vlastně nelze posoudit, protože to je produkt YT. (Jinak v QHD to vypadá nejlépe)

Ve 2K existuje s přestávkami delší dobu.....říkáme tomu "stříbrnozář" :-)
 
magot
U lw strojů to je pochopitelné, ty maj kříže na křídlech, ale co ty spojenecké? Šklebící se
 
Hans-Assi
Mrknutí
 
1stCL_Novotny
Update 4.501

IL-2 NEWS:

Dear friends,

We just released the new update - 4.501. Its shifted version number means it is a kind of a milestone and it really is. First, the research we did on the community opinion on the aircraft spotting allowed us to make many improvements to this important part of the sim. The distant LOD scaling system has been adjusted, their lighting has been made full, atmospheric haze option and an increased MSAA level have been added. We're sure that this update will make the online multiplayer experience totally different from how it was before. Now our next target, for the next update, is the improved pilot G tolerance model we do after asking the community taking the account the new reference data provided by the community members. . . . . . . VÍCE ZDE.
 
magot
@Baron
Našel jsem menší grafický bug - když podívám z blízka na pedály a pohnu jimi + pohnu brzdami (např Me-262), tak 3D mesh se pohne ale stín toho objektu stojí v pozici center/ 0% brzd. Stín pedálů se nehýbe.
Je to u všech kokpitů zřejmě. Kdyžtak to tam někde nahlaš, pokud to už někdo nezjistil dříve.
Upravil/a magot dne 21-09-2020 12:29
 
ringlett
Nesmírně mě stresuje ta šílená dohlednost. Bejt vidět na dvacet kilometrů je dost na prd. To už můžu chodi s nahou prdelí po náměstí. Ale což.

Zaznamenal jsem (na prasomlejnu 1CGS Official Server by -DED-) a nejsem sám, že letadla od vzdálenosti x do 10 km jsou vidět jako černá silueta, v 10 km zmizí do pryč a objeví se s ikonkou na 9,9km.
Zatím se mi nepovedlo vyfotit a nahrávání mi brzdí fpska.
Nelétám, občas se plazím ...
 
606_Temp
Prasomlejny mají zapnuté často to zvýraznění dotů.
"Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ Benjamin Franklin
 
http://no606.ic.cz/
ringlett
606_Temp napsal:

Prasomlejny mají zapnuté často to zvýraznění dotů.


Dobře, což o to.

Ale mě mate to zmizení dotu na 10km a objevení se na 9,9km.
Nelétám, občas se plazím ...
 
Baron
magot napsal:

@Baron
Našel jsem menší grafický bug - když podívám z blízka na pedály a pohnu jimi + pohnu brzdami (např Me-262), tak 3D mesh se pohne ale stín toho objektu stojí v pozici center/ 0% brzd. Stín pedálů se nehýbe.
Je to u všech kokpitů zřejmě. Kdyžtak to tam někde nahlaš, pokud to už někdo nezjistil dříve.


Ďakujem za info, pozriem sa na to.
Hals - und Beinbruch!
 
Alan Grey
Novinka ! - COLLECTOR VEHICLES

il2sturmovik.com/m/store/items/sdkfz105_flak38_preorder_Hzw6GnR.jpg

il2sturmovik.com/m/store/items/gaz_mm_72k_preorder_tlytFbv.jpg

https://il2sturmo...-vehicles/

Fórum info: https://forum.il2...nt-1002139
 
http://www.alan-grey-page.cz/
saldy
20 babek za každý? To se přepohnali ne?
 
http://www.sturmovik1946.estranky.cz/
magot
No, nepůjdeš (v pátek) 3x do hospody Šklebící se
 
Přejít na fórum:
Přihlášení
Jméno

Heslo



Nejste pilotem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
TeamSpeak3
cr597.teamspeak3.com:9254
Heslo: net

teamspeak server Hosting by TeamSpeak3.com
Rychlovka
Pro přidání zprávy se musíte přihlásit.

24-04-2024 12:25
-Vzrusuju te? - -Docela jo, jsi krasna zenska a chtel bych byt tvuj princ. - -To je pekne. Ale na to jsem se neptala. Potrebovala bzch yjistit, jak se yapina ceska klavesnice. Pomuyes mi?

22-04-2024 20:31
Njelepší je kombinace FF (s pluginem kačera)+uBlock ;-)

21-04-2024 09:36
No zatím ještě není. Neumí blokovat vyskakovací okna.

19-04-2024 23:01
jo, kačer je dobrej Úsměv

19-04-2024 17:04
No já asi přejdu na duckduckgo, až jej vyladí.

16-04-2024 11:52
To jsou Jaromíre defekty z realtime anti-anti-ads google teroru. Chyba není na tvém přijímači. Už před 3 rokama jsem Chrome definitivně odinstaloval a přešel opět po 20 letech na FF

12-04-2024 16:25
Pořídil jsem si Arctic Liquid Freezer III 360. Poměr cena/výkon asi nepřekonatelný. Uchladilo to 300W po dobu 10 minut.

07-04-2024 21:31
Taky vám v prohlížeči Chrome vyskakují artefakty?

19-03-2024 14:59
Mrknutí

16-02-2024 16:54
1stCL .. forever :-)

34,767,115 návštěv