May 19 2024 01:03:28
Navigace
IL-2 BoS Návody
1. Aktivace licence
2. Ladění .ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 BoS FAQ (pilot help)
IL-2 BoS FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
CLoD Návody
Postup instalace volitelných záplat
Nastavení ovládání (Aircraft.csv)
IL-2 Návody
IL-2 Sturmovik (verze)
1. Začínáme s IL-2
2. Ladění conf.ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 Sturmovik FAQ (pilot help)
IL-2 Sturmovik FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
RoF Návody
Planeset
Kdo je on-line
· Hosté on-line: 6

· Piloti on-line: 0

· Registrovaní piloti: 2,745
· Nejnovější pilot: Kokes
IL-2: Cliffs of Dover
IL-2 Sturmovik: Cliffs of Dover- krabice (box)
IL-2 Sturmovik 1946
IL-2 Sturmovik 1946 - krabice (box)
Rise of Flight
Rise of Flight - krabice (box)
Informace o SVK
Vlastníci a provozovatelé
Pravidla SVK fóra
Číst diskuzi
Svět Virtuálních Křídel (IL-2 Sturmovik 1946, Cliffs of Dover, Rise of Flight) » IL-2: Battle of Stalingrad (letový bojový simulátor z období bitvy o Stalingrad) » IL-2: BoS diskuse
 Vytisknout diskuzi
Battle of Stalingrad - žvanírna(od v.4.004)
Baron
1stCL_Jiricek napsal:

Hot_Dog napsal:

pošlete sem vy dva printscreeny jak máte nastavenou grafiku ve hře a jak v Nvidii jen tak pro zajímavost...

Tak posílám. Budu vděčný za jakékoli podněty kohokoli.

i.postimg.cc/bY2kD1yz/grafika-I.jpg

Před "velkým patchem" jsem létal na "HIGH", Horizont draw distance na minimum, Distant landscape detail na minimum a FSAA namísto MSAA. Jinak beze změny.


i.postimg.cc/mr51hgKz/grafika-II.jpg

Tady jsem si kdysi dost poctivě pohrál s AA, zkoušel jsem všechny možné kombinace nastavení na kartě vs. nastavení ve hře. Došel jsem k závěru, že vyhlazování na kartě je vždy ošklivější než ve hře a nepoužívám ho.


Zapni si land filter a sharpen. Pokiaľ nemáš úplne nevyhovujúcu kartu (myslím tým starú a menej ako 4 GB ), tiež by som zapol full screen, VSync, SSAO, HDR a 4k textury. Ak by ti to robilo z hry fotoalbum, základné nastavenie nechaj na ultra, ale zniz položky jednotlivých nastavení.
Hals - und Beinbruch!
 
Paulus
Já bych prosil v některém Patchi změnit barevnost a trochu velikost čísel FPS! Barva červená či oranžová nebo nejlépe abychom si toto mohli upravovat sami! PROSÍM BARONE PŘIMLUV SE!!
Předem děkuji.

základna Loc: 49°43'52.703"N, 16°26'5.3"E
 
RH_Killer
Nic nepomůže. Problém není v nastavení. Doplním, že každá mise na serveru při stejný mapě, má jinou zubatost krajiny. Na některý se nedá koukat.
Já bych všechny ty internety a počítače zakázala. Věra Pohlová, 72 let, důchodkyně.
 
Hot_Dog
Trká mě tam do očí proč nemáš aktivní slider "dynamic resolution factor" jako my ostatní???

Moje přístroje u Befka vypadaj takle:
i.ibb.co/QKrSNwG/2020-6-10-18-10-43.jpg

Moje vzdálená krajina z 10km takle:
i.ibb.co/St3hSn0/2020-6-10-18-10-54.png

a moje nastavení ve hře takle:
i.ibb.co/4Nb44n6/2020-6-10-18-11-18.png

V nvidia control panelech mám většinou všechno na default, rozhodně nemám změněno nic, co by to mohlo ovlivňovat, jen latency, řízení spotřeby a pod...

Tohle Vám přijde OK, nebo ne?
Upravil/a Hot_Dog dne 10-06-2020 20:32
 
Hot_Dog
Duplicita, smazat prosím...
 
RH_Killer
No, tak to mám mimo SSAO a trávy stejně. Ty to zubatý nemáš. Není to v nastavení.
Já bych všechny ty internety a počítače zakázala. Věra Pohlová, 72 let, důchodkyně.
 
1stCL_Jiricek
Baron napsal:
Zapni si land filter a sharpen. Pokiaľ nemáš úplne nevyhovujúcu kartu (myslím tým starú a menej ako 4 GB ), tiež by som zapol full screen, VSync, SSAO, HDR a 4k textury. Ak by ti to robilo z hry fotoalbum, základné nastavenie nechaj na ultra, ale zniz položky jednotlivých nastavení.

Díky za tipy. Nastavení ve hře jsem vesměs už probádal. Full screen skutečně trošku zvdeá FPS, ale chodím během hry do win, takže jsem to musel oželet. SSAO se mi nelíbilo. HDR kontrasty nepatrně zlepšovalo, to ano. Tu a tam to přepínám podle toho, jestli mám zrovna pocit, že se mi to více trhá nebo více ztrácí. VSync jsem obětoval - trhání obrazu mi tolik nevadí jako ten úbytek FPS.

Land filter (ať sharpen či blur) viditelnost dotů zásadně nezměnily. A nejhezčí mi přišel ten default. Naopak všeobecné sharpen mě strašlivě řeže do očí, jako když fakt brutálně přeostříš fotku. Bez jakéhokoli jiného přiostřování (monitor, Reshade), podotýkám.

Ad fotoalbum - třeba je to zajímavá informace - ačkoli mám FPS standardně 80+ (na plném letišti na WoL 50, ale ve vzduchu často 100+), tak vizuálně je to větší či menší slide-show. Zejména když zoomnu, letadla očividně poskakují po skocích. Můj diletantský dojem tedy je, že problém je někde mezi "okamžikem, kdy počítač vypočítá FPS" a zobrazením na monitoru.
 
Baron
Ešte jedna vec: skontrolujte si, či nemáte startup.cfg iba na čítanie.

Paulusi, navrhnúť to môžem, ale vopred upozorňujem, že s tým asi nebudú nič robiť.
Upravil/a Baron dne 10-06-2020 20:37
Hals - und Beinbruch!
 
RH_Killer
Můžeš udělat foto horizontu z 1km? Díky
Já bych všechny ty internety a počítače zakázala. Věra Pohlová, 72 let, důchodkyně.
 
RH_Killer
Barone nemám.
Já bych všechny ty internety a počítače zakázala. Věra Pohlová, 72 let, důchodkyně.
 
Baron
Killer napsal:

Můžeš udělat foto horizontu z 1km? Díky


Momentálne som mimo Slovenska a vrátim sa až okolo 20teho júna. Takže žiaľ až potom. Ďakujem za pochopenie.
Hals - und Beinbruch!
 
RH_Killer
Jdu udělat novou instalaci. Napíšu jak to dopadlo.
Já bych všechny ty internety a počítače zakázala. Věra Pohlová, 72 let, důchodkyně.
 
606_Druindin
A není problém ve výšce z které se na to dívám? Čím jsem výš tím je to víc rozbitý.
 
Hot_Dog
Killer napsal:

Můžeš udělat foto horizontu z 1km? Díky


Takle?

i.ibb.co/HXyZxwL/2020-6-10-18-40-15.png
 
RH_Killer
Přesně naopak
Já bych všechny ty internety a počítače zakázala. Věra Pohlová, 72 let, důchodkyně.
 
Baron
1stCL_Jiricek napsal:

Baron napsal:
Zapni si land filter a sharpen. Pokiaľ nemáš úplne nevyhovujúcu kartu (myslím tým starú a menej ako 4 GB ), tiež by som zapol full screen, VSync, SSAO, HDR a 4k textury. Ak by ti to robilo z hry fotoalbum, základné nastavenie nechaj na ultra, ale zniz položky jednotlivých nastavení.

Díky za tipy. Nastavení ve hře jsem vesměs už probádal. Full screen skutečně trošku zvdeá FPS, ale chodím během hry do win, takže jsem to musel oželet. SSAO se mi nelíbilo. HDR kontrasty nepatrně zlepšovalo, to ano. Tu a tam to přepínám podle toho, jestli mám zrovna pocit, že se mi to více trhá nebo více ztrácí. VSync jsem obětoval - trhání obrazu mi tolik nevadí jako ten úbytek FPS.

Land filter (ať sharpen či blur) viditelnost dotů zásadně nezměnily. A nejhezčí mi přišel ten default. Naopak všeobecné sharpen mě strašlivě řeže do očí, jako když fakt brutálně přeostříš fotku. Bez jakéhokoli jiného přiostřování (monitor, Reshade), podotýkám.

Ad fotoalbum - třeba je to zajímavá informace - ačkoli mám FPS standardně 80+ (na plném letišti na WoL 50, ale ve vzduchu často 100+), tak vizuálně je to větší či menší slide-show. Zejména když zoomnu, letadla očividně poskakují po skocích. Můj diletantský dojem tedy je, že problém je někde mezi "okamžikem, kdy počítač vypočítá FPS" a zobrazením na monitoru.


Akú máš kartu? Teda je mi jasné že nVidiu, len sa pýtam na typ. Samozrejme to nezávisí iba na katre ale aj na celom kompe. Ale verím, že sa nám to podarí vyriešiť (vrátane Killera). Len jednoducho potrebujem informácie.
Hals - und Beinbruch!
 
RH_Killer
Hot_Dogu nemáš to tak hrozný. Říkal si, že panel Nvidia máš na default že?

Barone jen pro info GTX 1070, i5-6600, 16GB RAM.
Já bych všechny ty internety a počítače zakázala. Věra Pohlová, 72 let, důchodkyně.
 
1stCL_Jiricek
Hot_Dog napsal:

Trká mě tam do očí proč nemáš aktivní slider "dynamic resolution factor" jako my ostatní???
Protože nemáme zapnuté "Target FPS".

Tohle Vám přijde OK, nebo ne?
No "ok" - to by se v tom člověk musel proletět... Ale rozdíl v těch grafických podáních tam mylsím, je.

Přemýšlím, jak udělat zcela věrohodné srovnání... byl bys ochotný podstoupit test, kdy že bych já tobě nebo ty mi ti poslal kraťoučký track, popsali si nastavení kamery a zkusili bychom udělat úplně totožnou fotku? Vím, trochu sraní... Ale zvedli bychom můj dluh z malého piva rovnou na jedno velké!
 
1stCL_Jiricek
Baron napsal:

1stCL_Jiricek napsal:

Baron napsal:
Zapni si land filter a sharpen. Pokiaľ nemáš úplne nevyhovujúcu kartu (myslím tým starú a menej ako 4 GB ), tiež by som zapol full screen, VSync, SSAO, HDR a 4k textury. Ak by ti to robilo z hry fotoalbum, základné nastavenie nechaj na ultra, ale zniz položky jednotlivých nastavení.

Díky za tipy. Nastavení ve hře jsem vesměs už probádal. Full screen skutečně trošku zvdeá FPS, ale chodím během hry do win, takže jsem to musel oželet. SSAO se mi nelíbilo. HDR kontrasty nepatrně zlepšovalo, to ano. Tu a tam to přepínám podle toho, jestli mám zrovna pocit, že se mi to více trhá nebo více ztrácí. VSync jsem obětoval - trhání obrazu mi tolik nevadí jako ten úbytek FPS.

Land filter (ať sharpen či blur) viditelnost dotů zásadně nezměnily. A nejhezčí mi přišel ten default. Naopak všeobecné sharpen mě strašlivě řeže do očí, jako když fakt brutálně přeostříš fotku. Bez jakéhokoli jiného přiostřování (monitor, Reshade), podotýkám.

Ad fotoalbum - třeba je to zajímavá informace - ačkoli mám FPS standardně 80+ (na plném letišti na WoL 50, ale ve vzduchu často 100+), tak vizuálně je to větší či menší slide-show. Zejména když zoomnu, letadla očividně poskakují po skocích. Můj diletantský dojem tedy je, že problém je někde mezi "okamžikem, kdy počítač vypočítá FPS" a zobrazením na monitoru.


Akú máš kartu? Teda je mi jasné že nVidiu, len sa pýtam na typ. Samozrejme to nezávisí iba na katre ale aj na celom kompe. Ale verím, že sa nám to podarí vyriešiť (vrátane Killera). Len jednoducho potrebujem informácie.


GTX 1060 6GB
monitor: https://www.czc.c...52/produkt
i3-2500K (3400 GHz, v režimu turbo 3700 GHz; ale při přetaktování na 4,4 GHz jsem nepocítil výraznou změnu, tak jsem zase odtaktoval)


Díky moc za snahu.
 
Baron
Killer napsal:

Hot_Dogu nemáš to tak hrozný. Říkal si, že panel Nvidia máš na default že?

Barone jen pro info GTX 1070, i5-6600, 16GB RAM.


Ďakujem Killere. V tvojom prípade je mi teda záhadou, prečo to máš zubate. Ak si niečo menil v nastaveniach karty, vráť všetko na default a nastav grafiku iba v hre.
Hals - und Beinbruch!
 
Přejít na fórum:
Přihlášení
Jméno

Heslo



Nejste pilotem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
TeamSpeak3
cr597.teamspeak3.com:9254
Heslo: net

teamspeak server Hosting by TeamSpeak3.com
Rychlovka
Pro přidání zprávy se musíte přihlásit.

15-05-2024 22:10
2 z 16 snad to stihnu na termín. Ale ty pruhy jsou děs.

15-05-2024 21:49
Nesnáším proužky o šířce 46 cm! Děs. A ani jeden to nemá stejně!

09-05-2024 09:43
Thou shalt not bear false witness.

08-05-2024 22:45
A nebo naopak? Takove "you" je i pro jednotne cislo a preklada se jako "ty"?

07-05-2024 20:34
Angličané si jenom vykají. Takove "you" je i pro množné číslo. Tedy v češtině se vždy překládá jako "vy".

06-05-2024 11:24
Ještě Paulusi napiš že "takoví angličané si jenom tykaji." Úsměv

05-05-2024 18:15
Ale hovno. Co je správné, určuje společnost a její kultura.

03-05-2024 11:15
Vykání je následek nepochopení formy vlády pozdních římských císařů. Koncem Římského císařství spoluvládli čtyři vládci. Proto byli oslovován jako celek. Tykání je správné.

30-04-2024 10:19
Teď se tyká všude. Každý je familierní jak kdybychom všichni spolu pásli husy.

29-04-2024 20:53
Tem Teamspeak jedete trojku nebo pětku? Mně se nechce nikam registrovat.

34,905,621 návštěv