May 02 2024 05:47:15
Navigace
IL-2 BoS Návody
1. Aktivace licence
2. Ladění .ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 BoS FAQ (pilot help)
IL-2 BoS FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
CLoD Návody
Postup instalace volitelných záplat
Nastavení ovládání (Aircraft.csv)
IL-2 Návody
IL-2 Sturmovik (verze)
1. Začínáme s IL-2
2. Ladění conf.ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 Sturmovik FAQ (pilot help)
IL-2 Sturmovik FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
RoF Návody
Planeset
Kdo je on-line
· Hosté on-line: 3

· Piloti on-line: 0

· Registrovaní piloti: 2,745
· Nejnovější pilot: Kokes
IL-2: Cliffs of Dover
IL-2 Sturmovik: Cliffs of Dover- krabice (box)
IL-2 Sturmovik 1946
IL-2 Sturmovik 1946 - krabice (box)
Rise of Flight
Rise of Flight - krabice (box)
Informace o SVK
Vlastníci a provozovatelé
Pravidla SVK fóra
Číst diskuzi
Svět Virtuálních Křídel (IL-2 Sturmovik 1946, Cliffs of Dover, Rise of Flight) » IL-2: Battle of Stalingrad (letový bojový simulátor z období bitvy o Stalingrad) » IL-2: BoS diskuse
 Vytisknout diskuzi
Battle of Stalingrad - žvanírna(od v.4.004)
Hot_Dog
Tak Jiricku, ty tady dva dny resis, ze ti to nebezi a pak z tebe vyleze, zes tam mel reshadePff
 
1stCL_Jiricek
Hot_Dog napsal:

Tak Jiricku, ty tady dva dny resis, ze ti to nebezi a pak z tebe vyleze, zes tam mel reshadePff

Vidíš - a vyřešil jsem Šklebící se

Tohle je první patch, který s ním měl problém. A neběželo to, ani když jsem ho dal pryč. Ale mohlo to být nějakým ztraceným zbytkem, ano.

Jinak pro mě to bylo bez Reshadu graficky nehratelné. Barevné podání mi připomínalo 64 barev, letadla splývala s jakýmkoli pozadím a byla kostečkovaná při jakémkoli nastavení grafiky. V Reshadu jsem používal jen funkci Sharpen, která to trochu dohnala... Odedneška tedy opět "po hmatu"? : )
 
Rumcajs
Tedy já měl s těmahle rešejdama dycky blbou zkušenost. Nikdy jsem nerozuměl, jak to lidi můžou používat, když se to u mě chovalo blbě. Jinak se to tu probíralo mockrát. Aby člověk slušně viděl v simu, musí mít slušný monitor, GK a vůbec PC. Slušný nemusí být drahý, pokud to někdo zvládne za levno. Což já neumím, ale třeba někdo jo.
 
1stCL_Jiricek
Rumcajs napsal:

Tedy já měl s těmahle rešejdama dycky blbou zkušenost. Nikdy jsem nerozuměl, jak to lidi můžou používat, když se to u mě chovalo blbě. Jinak se to tu probíralo mockrát. Aby člověk slušně viděl v simu, musí mít slušný monitor, GK a vůbec PC. Slušný nemusí být drahý, pokud to někdo zvládne za levno. Což já neumím, ale třeba někdo jo.

Rumcajsi... ty vždycky spustíš tuhle písničku. Kupte si pořádný monitor, GK a CPU a nebudete mít problém. Tak určitě... Ale je řada lidí, kteří si to prostě koupit nemůžou. Nebo nechtějí. A musí si nějak poradit.

Já nepindám, že tvůrci jsou kokoti, že na mě, chudáčka chudého, nemysleli. Já se tu situaci jen snažím řešit. A prachama ji vyřešit nemůžu. ReShade byla pomoc.

Jinak - mám na paměti tvou dřívější nabídku do pléna, že se můžeme přijít poradit, co nakoupit. Jakmile vyjde Eurejackpot, ozvu se ti :) Pro představu - na dva pokusy (první jsem naletěl podvodníkovi) jsem povyšoval z i-2400 na i-2500K. Pak vyzkoušel tři základové desky, než našel tu, která umožňuje taktování. Rozdíl mezi 3,4 GHz a 4,4 GHz jsem při hraní nepocítil (!), tak jsem to zase odtaktoval, ať si to nehuntuju zbytečně... Grafiku mám GTX 1060, 6 GB. Jsou na tom lidi hůře a vidí... Monitor 27" Acer G277HLBid (https://www.czc.c...52/produkt), ten byl na doporučení, údajně měl mít výborné podání barev (rok 2016) a deklarují dynamický kontras 100.000.000:1. Prý pro skvělou viditelnost. Ani hov.., přátelé :D Možná jsem měl smůlu na kus, ale barevné podání mě zklamalo (vidím bláto na pozadí bláta) a především monitor dělá brutální šmouhy za pohybujícími se objekty. Ale to má vliv až na malou vzdálenost a při pohybu.
 
606_Temp
Já nejlíp letadla vidím na nastavení LOW, stíny na minimum, tráva na minimum. AA off, 4K off, HDR off. Jen dohledmax, rozmazaný ground efekt a sharpenes textury. Akorát je to hnusný jako befko. Nesouhasím, že to má co dělat s cenou PC. Spíš mám pocit, že čím hezčí grafika, tím horší viditelnost.
VR nemůžu porovnat. Tam to možná pravda bude.
"Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ Benjamin Franklin
 
http://no606.ic.cz/
1stCL_Jiricek
606_Tempik napsal:

Já nejlíp letadla vidím na nastavení LOW, stíny na minimum, tráva na minimum. AA off, 4K off, HDR off. Jen dohledmax, rozmazaný ground efekt a sharpenes textury. Akorát je to hnusný jako befko.

Tak teď nevím - je to teda hnusné nebo krásné? Šklebící se

Jako překvapuje mě, co píšeš (ne to o tom befku). Snižování kvality mi zyvšovalo viditelnost naposledy ve starém Sturmu. V BoSku mi téměř bez výjimky platí, že čím více, tím lépe. Stíny mám na max, protože jsou krásné a protože často usleduju letadlo jen díky stínu (který je na pozadí kontrastnější než letadlo). Tráva je jen pro radost, nad 10 metrů už tě výkon nestojí a pod 10 metrů už jsem souboj stejně prohrál Úsměv AA off je hrůza, to jsou pak fakt krabice, kdy i Spitfire seshora dokážu zaměnit s tím krásným befkem... Tu rozmazanou zem vyzkouším, to zní nadějně.
 
Hans-Assi
Vyšla záplata na poslední patch..
-vrátilo se nám takové to zvláštní kouřmo, hlavně ve vyšších výškách
-funkce FXAA, MSAA nejde vypnout - FXAA je všechno zubatější, terén "krásně" osciluje, všechno blikotá, super... MSAA trošku lepší, ale dramatický propad FPS
+-odlesky v kabině, zatím nemám názor
+-viditelnost dotů se subjektivně zvýšila, ale jestli je to za tuto cenu...
+pokud si vypnete odlesky, máte čistý překryt kabiny, bez škrábanců :-)
Testováno na mapě Kubáně on/off před záplatou, po záplatě jsem viditelný rozdíl nepozoroval
P.S. Jak-9T AI létá v 6km podobně jako Mustang, jen je subjektivně rychlejší :-)))
 
RH_Killer
Fakt je to humus. Stuttering mám při všech nastaveních. Blbě rozeznávám tvary. Všechno zubatý. FPS při MSAA strašný. FXAA hnus. Po hodině lítání pocit na poblití jak to všechno cuká, bliká a kostičkuje. To se jako hodně nepovedlo. Sorry jako.
Já bych všechny ty internety a počítače zakázala. Věra Pohlová, 72 let, důchodkyně.
 
1stCL_Fucida
Bierglass napsal:
Ale jo Fuči máš pravdu, také to mám vypnuté.Jen jsem si asi bláhově myslel, že by mohl být server kam by nechodili děti ale jen opravdový piloti.


Mluvíš mi z duše, taky si přeju server, kam budou chodit jen opravdoví piloti s VR a děti bez něj si budou hrát někde jinde Mrknutí.
"Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt."
 
606_Druindin
Bierglass napsal:

1stCL_Fucida napsal:

Bierglass napsal:

Včera jsem zkoušel TAW. Jsem zklamán z toho, že nápověda pro blby je tam spuštěná, i když se dá již vypnout.Ví někdo o nějakém serveru kde to mají vypnuté? Nepotřebuji aby mi to psalo podvozek nahoru to v letadle vidím na kontrolkách a tak je to se vším.Vyděšený


Bierglassi, já v tomhle směru vidím analogii ve svém boji (s větrnými mlýny), aby na starém AH serveru byly vypnuty ikony u letadel. Nakonec jsem to vyřešil tak, že jsem si je vypnul jen u sebe a to, jak to měli nastavené ostatní, mi bylo fuk Úsměv.

(si to prostě natvrdo vypni u sebe a máš klid, ne?)


Ale jo Fuči máš pravdu, také to mám vypnuté.Jen jsem si asi bláhově myslel, že by mohl být server kam by nechodili děti ale jen opravdový piloti.


Hele ty "opravdovej pilote", kolik jsi na tom TAWu nalítal, že ho označuješ za server pro děti. Je to naopak nejtěžší a podmínkama nejtvrdší servr co je aktuálně k dispozici, teda z těch co jsou na něm lidi.

Evidentně si pleteš, nebo min. plácáš dohromady "technochat" s "technickyma tipama".
To první jsou ty čtverečky vpravo s procentama, informacema o přehřátí , poškozenejch motorech apod.
To druhy jsou informace vlevo v chatu, jako "zatáhni si podvozek po startu", apod. To tam normálně není (pokud sis to nenechal zapnuté) Po patchu se to asi znovu aktivovalo a proto to tam vidíš. Že to jde teď vypnout na úrovni serveru a servrmaster to ještě neudělal bude mít asi souvislost s tím, že byl servr plnej lidí, nebo tím, že aktuální kampaň končí a nestojí to za to, bo co já vím.
Takže si to vypni u sebe a furt s tím nepruď, můžeš být hardcore a vypnout si i HUD.

Jinak v rámci servru pro děti se ti moc nedaří jak se tak koukám na tvoje statistiky Šklebící se
Upravil/a 606_Druindin dne 22-05-2020 08:10
 
Hot_Dog
Hlavne je videt ze se chlapec opravdu vyzna, kdyz si mysli, ze tesne pred koncem aktualni kampane budou menit pravidla, protoze predevcirem vydali patch, kterej to umoznuje...Pff A dale bude asi hodne sectelej, protoze urcite cet v TAW vlakne, ze ten technochat proste nikdy ale nikdyna tom TAWku nevypnouPff
 
rudidlo
Mimochodem aktualizace 4.006b, ktera opravuje nektere glitche a umoznuje vypnout travu (dalsi opravy musi prijit s novymi AMD ovladaci, to jaksi 1CGS nespravi) dava take moznost vypnout si technochat na strane klienta, i kdyz je na serveru zapnuty, takze nyni mohou letat nejen deti, ale i rodice :-)
 
http://silicon-remarks.blogspot.com
1stCL_Jiricek
V launcheru se objevilo zatržítko "enable mods". Co to je? Ony jsou nějaké módy? Když nepočítám tu fotku v kokpitu...
 
Hot_Dog
asi tak už něco přes rokŠklebící se
 
1stCL_Jiricek
Hot_Dog napsal:

asi tak už něco přes rok:D

Ok, tak už vím jak dlouho... A co to teda je? :)
 
rudidlo
1stCL_Jiricek napsal:

Hot_Dog napsal:

asi tak už něco přes rokŠklebící se

Ok, tak už vím jak dlouho... A co to teda je? Úsměv

Muzes pouzivat mody, prevazne publikovane na oficialnim foru. Lze to zakazat na strane serveru.
 
http://silicon-remarks.blogspot.com
1stCL_Jiricek
rudidlo napsal:

1stCL_Jiricek napsal:

Hot_Dog napsal:

asi tak už něco přes rokŠklebící se

Ok, tak už vím jak dlouho... A co to teda je? Úsměv

Muzes pouzivat mody, prevazne publikovane na oficialnim foru. Lze to zakazat na strane serveru.

Dobře, beru na vědomí, že jsem zde za idiota, to se může snadno stát... Šklebící se

Ale já se, prosím, neptám, od kdy to tam je. Ani zda "povolit mody" znamená, že si můžu povolit módy. Já se, prosím, ptám, co je to za módy. Jako - ty módy. Co dělají, čím se živí, kolik mají zubů atd.
 
606_Druindin
já to teda nepoužívám, ale našel jsem ti to Úsměv

Můžeš si tam dát pilota, hákáče a spoustu jinejch strašně potřebnejch věcí, za ktery Jasoňovic banda nenese žádnou odpovědnost a když budou mít pocit že to hře škodí tak ten mód zakážou, nebo tak nějak.

Maj to na foru v sekci Módy:
https://forum.il2.../114-mods/
 
CSW_Rannisokol
Nejvíc používanej je tzv. 3DMigoto mod. Je primárně určenej pro VR, přidává 5x a 10x zoom. Potom to začli zneužívat hráči na monitoru, aby viděli letadlo na 50 km. No a poslední patch ten mód rozbil, a spousta číterů teď brečí Šklebící se
i.ibb.co/Yp9d9tw/Rannisokol.png
 
Hot_Dog
Normálně bylo povoleno modování (jen některé oblasti, třeba FM ne), je na to sekce na ofiko fóru. Hru si můžeš pustit pustíš buď s povolenejma nebo se zakázanejma modama, viz to zaškrtávací políčko cos psal... IMHO tam nic světobornýho není a stejně všechny pro nás zajímavý servry maj mody samozřejmě vypnutý, takže není co řešit...
 
Přejít na fórum:
Přihlášení
Jméno

Heslo



Nejste pilotem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
TeamSpeak3
cr597.teamspeak3.com:9254
Heslo: net

teamspeak server Hosting by TeamSpeak3.com
Rychlovka
Pro přidání zprávy se musíte přihlásit.

30-04-2024 10:19
Teď se tyká všude. Každý je familierní jak kdybychom všichni spolu pásli husy.

29-04-2024 20:53
Tem Teamspeak jedete trojku nebo pětku? Mně se nechce nikam registrovat.

29-04-2024 20:44
Jsem zapl discord. FUJ! Proč mi tam všechno tyká? To je tak nezdvořilé a neuctivé.

24-04-2024 12:25
-Vzrusuju te? - -Docela jo, jsi krasna zenska a chtel bych byt tvuj princ. - -To je pekne. Ale na to jsem se neptala. Potrebovala bzch yjistit, jak se yapina ceska klavesnice. Pomuyes mi?

22-04-2024 20:31
Njelepší je kombinace FF (s pluginem kačera)+uBlock ;-)

21-04-2024 09:36
No zatím ještě není. Neumí blokovat vyskakovací okna.

19-04-2024 23:01
jo, kačer je dobrej Úsměv

19-04-2024 17:04
No já asi přejdu na duckduckgo, až jej vyladí.

16-04-2024 11:52
To jsou Jaromíre defekty z realtime anti-anti-ads google teroru. Chyba není na tvém přijímači. Už před 3 rokama jsem Chrome definitivně odinstaloval a přešel opět po 20 letech na FF

12-04-2024 16:25
Pořídil jsem si Arctic Liquid Freezer III 360. Poměr cena/výkon asi nepřekonatelný. Uchladilo to 300W po dobu 10 minut.

34,799,853 návštěv