April 20 2024 02:13:33
Navigace
IL-2 BoS Návody
1. Aktivace licence
2. Ladění .ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 BoS FAQ (pilot help)
IL-2 BoS FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
CLoD Návody
Postup instalace volitelných záplat
Nastavení ovládání (Aircraft.csv)
IL-2 Návody
IL-2 Sturmovik (verze)
1. Začínáme s IL-2
2. Ladění conf.ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 Sturmovik FAQ (pilot help)
IL-2 Sturmovik FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
RoF Návody
Planeset
Kdo je on-line
· Hosté on-line: 7

· Piloti on-line: 0

· Registrovaní piloti: 2,745
· Nejnovější pilot: Kokes
IL-2: Cliffs of Dover
IL-2 Sturmovik: Cliffs of Dover- krabice (box)
IL-2 Sturmovik 1946
IL-2 Sturmovik 1946 - krabice (box)
Rise of Flight
Rise of Flight - krabice (box)
Informace o SVK
Vlastníci a provozovatelé
Pravidla SVK fóra
Číst diskuzi
 Vytisknout diskuzi
Sháním joy MSFF2
Ondrej1
Koupím Microsoft Sidewinder Force Feedback 2 v lepším stavu.
 
1stCL_Fucida
Nemyslím si, že dnes ještě najdeš MSFF2 v lepším stavu. Když jsem cca před 10 (!!!) roky měl v ruce 5 kousků v takzvaném perfektním stavu (tehdy jsem je hromadně dovezl do ČR a rozprodal), tak jen jeden byl celkem OK - potenciometry ostatních už na tom nebyly nejlépe.
I já, jako fakt hodně velký fanda téhle páky, jsem nakonec přes "divný" G940 přešel na Gladiator Pro a jsem s ním maximálně spokojený. Jasně, Force Feedback je Force Feedback, ale to se dneska nenosí :-/
"Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt."
 
LEON
Ondrej1 napsal:

Koupím Microsoft Sidewinder Force Feedback 2 v lepším stavu.


Kontroluj Ebay, stále se tam vyskytují. Jen to dost prodraží to poštovný...
 
https://www.rcfree.eu
310_cibule
Mám dva, oba v nejlepším stavu. Neprodám : )
"Máte právo říkat cokoli. ... Právo být na veřejnosti za hlupáka je u nás garantováno ústavou. Ale právo něco vyslovit nedělá z toho výroku pravdu. Pravda se prokazuje nebo vyvrací porovnáním s fakty. Kdo tenhle princip nerespektuje, s tím je těžká řeč. Všichni smíme takovou diskusi odmítnout. To není zbabělost ani povýšenost, to je jen rozumné hospodaření se silami a časem."
 
1stCL_Jiricek
A funguje mu na 64 bitech ForceFeedack? Mně například u Cyborg EVO po patchi přecházejícím na 64 bitů přestal FF fugovat...
 
Richi
Mě teda funguje, ale ztratil jsem možnost FF nějak regulovat nebo nastavovat.
 
310_cibule
Funguje. Intenzita FF se většinou dá regulovat přímo ve hře.
"Máte právo říkat cokoli. ... Právo být na veřejnosti za hlupáka je u nás garantováno ústavou. Ale právo něco vyslovit nedělá z toho výroku pravdu. Pravda se prokazuje nebo vyvrací porovnáním s fakty. Kdo tenhle princip nerespektuje, s tím je těžká řeč. Všichni smíme takovou diskusi odmítnout. To není zbabělost ani povýšenost, to je jen rozumné hospodaření se silami a časem."
 
LEON
Richi napsal:

Mě teda funguje, ale ztratil jsem možnost FF nějak regulovat nebo nastavovat.


Musíš použít jeden nastavovací prográmek, jmenuje se myslím FF test, mám ho od PetSilda, tak ten by asi poradil víc.
 
https://www.rcfree.eu
Richi
Aha. Já se teda smířil se skutečností, že už na ten joy není žádný soft a tedy, kromě možnosti nějakého nastavení, už není ani možnost regulace FF.
Takže to, že mi FF funguje tak dobře jak funguje, můžu považovat za kliku. Úsměv
 
Ondrej1
Tak zrovna jsou na bazoši k dispozici dva kousky, jeden z nich právě kupuju. Prý je plně ok. Tak uvidíme.
Měl jsem doma v průběhu let dva a oba byly plně funkční. A jako funkční jsem je předal dál.
Nějak si to lítání bez FF už neumím představit.
Na Win10 64bit jsem neregistroval žádnej problém.
 
Hot_Dog
Plně s tebou souhlasím, neumím si to aktuálně představit bez FF, ikdyž je mi jasný že kousky, který se daj nyní sehnat jsou na tom již značně lépe co se mechaniky a přesnosti ovládání týče, než teoretický bájný "nový MSFF2", ovšem nemaj to FF..

Ten jeden sem od tebe koupil já, původem byl od 1stCL_Novotny co sem si tak prošel tohle forum a ano, plně funkční byl, ale ty potenciometry už stály opravdu za prd, opravdu... Tímto si nijak nestěžuju na naší transakci! byl jsem a jsem nadále spokojený, potenciometry sem si vyměnil, vykuchal jsem ho, silně upravil, repasoval vůle a nainstaloval na židli mezi nohy...Celej tento mód mi bylo líto provést s mými dvěma kousky, protože sem netušil jak to dopadne a proto jsem na test využil tenhle kus od tebe...

Ale prostě i na tom MSFF2 po nějaký době ty potenciometry odejdou, po dlouhý době, ale věčný nejsou... Zároveň to není jediný problém s tímto klackem, který se objeví po dlouhodobějším používání. Tím chci jen říct, že Fuči má pravdu v tom, že najít bezvadný kus je dneska již vzácnost, ale nemyslím si, že by to nešlo... Sám bych byl schopný dát dohromady doma jeden kus, kterej by se rovnal v zásadě zcela novýmu kusu (na prodej to neníÚsměv

Záleží ale na štěstí. Pokud to máš jen tak na poletování offline, asi by ti ten cos mi prodal v tom stavu i nadále stačil, online už to pro mě moc konkurenceschopný nebylo. Přeju ti, abys byl s tím, cos teď koupil spokojený, věřím že budeš. Znova opakuji, nijak si tím nestěžuji na náš obchod, jen říkám, že pokud jseš na to citlivý, tak ty potenciometry prostě odcházej a je třeba se připravit na to, že už můžou stát za starou bačkoru... Na druhou stranu je mi jasný, že spousta lidí je s tím spokojeno a ani si nevšimne, že ty potenciometry sou špatný. Jiná skupina je zase háklivá na jakoukoliv nepřesnost...
Upravil/a Hot_Dog dne 12-11-2019 22:46
 
1stCL_Fucida
Hot_Dog napsal:
Ale prostě i na tom MSFF2 po nějaký době ty potenciometry odejdou, po dlouhý době, ale věčný nejsou... Zároveň to není jediný problém s tímto klackem, který se objeví po dlouhodobějším používání. Tím chci jen říct, že Fuči má pravdu v tom, že najít bezvadný kus je dneska již vzácnost, ale nemyslím si, že by to nešlo... Sám bych byl schopný dát dohromady doma jeden kus, kterej by se rovnal v zásadě zcela novýmu kusu (na prodej to neníÚsměv


Vzácnost to byla před deseti roky Úsměv. Nevěřím tomu, že dnes existuje na světě MSFF2, jehož poťáky (samozřejmě pokud nebyly vyměněné) se nebudou chvět. Ono to jemný chvění stejně velký části lidí nevadí a považují ty páky za úplně v pořádku (byť nejsou).

Ale jestli si troufáš na výměnu poťáků (a případně mikrospínačů, ty na nich také sem tam odcházely), tak myslím, že by ti tady hodně lidí bylo ochotno poslat nějakou zlatku. On tedy ani ten zbytek vnitřní mechaniky není úplně ideální, ale zpravidla se dříve odporoučely právě potenciometry a případně tlačítka. Totálně nezničitelnej byl MSFF1, jestli se nepletu, tak měl dokonce snímání optikou, jenže ten se připojoval ještě přes gameport a redukce prakticky nefungovaly.
"Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt."
 
310_cibule
1stCL_Fucida napsal:
Ono to jemný chvění stejně velký části lidí nevadí a považují ty páky za úplně v pořádku (byť nejsou).


Opravdový knipl či berany se taky chvěly, ne? ; )

Pokud si Hot_dog otevře přidruženou výrobu, napíšu mu první doporučující referenci. A u jednoho MS FF2 bych si možná ty poťáky a spínače nechal přeinstalovat. Preventivně.
"Máte právo říkat cokoli. ... Právo být na veřejnosti za hlupáka je u nás garantováno ústavou. Ale právo něco vyslovit nedělá z toho výroku pravdu. Pravda se prokazuje nebo vyvrací porovnáním s fakty. Kdo tenhle princip nerespektuje, s tím je těžká řeč. Všichni smíme takovou diskusi odmítnout. To není zbabělost ani povýšenost, to je jen rozumné hospodaření se silami a časem."
 
Hot_Dog
Výměna mikrospínačů je brnkačka, dou sehnat přesně ty, co tam sou... Výměna potenciomterů je ještě větší brnkačka, má to ale takovej háček, je to totální atyp s dráhou jen cca 60°. Normální potenciometry mívaj dráhu kolem 270° až 300°. Když sem psal, že sem si je vyměnil, bylo to kvůlu tomu, že sem je měl k dispozici... Asi když mi bylo 15 let, tak mi ty potenciometry koupil táta v Glóbusu, byly ve velký krabici s nápisem Microsoft Sidewinder Precission 2Úsměv

Takže kdyby se našly potenciometry, který by tam klidně i po proveditelný úpravě pasovaly, můžu je měnit jak na běžícím páse. Někdo (úspěšně) modoval Sidewindra i na hally, ale to chce trochu víc práce. Já spíš přemejšlím, jak to obejít s nějakejma dostupnejma poťákama, pár nápadů v hlavě mám, ale jelikož sem zatím nebyl nucen je zkoušet realizovat, sou jen v hlavě...

Fuči, takovej Sidewinder určitě existuje, bo ho mám ve skříni... Před pár lety mi tu někdo prodal ten novější kousek s červenejma tlačítkama, měl zlomenou rukojeť... Prý spadnul ze stolu a zlomil se snad do měsíce po nákupu, vzhledem k jeho vzhledu, vzhledem k jeho vůlím ve středu tomu fakt věřím, vím, jak vypadá Sidewinder, co se používal měsíc/rok/několik let. Když u něj vyměním tu zlomenou plastovou tyčku z jinýho kusu, je to v zásadě novej nepoužitej kus...

Před rokem sem viděl na Ebay prodávat novej kus ještě nerozbalenej v krabici, se všema igelitama na sobě... Samozřejmě netuším, jestli to nebyl fejk, podle fotek nebyl. Ale jinak si myslím, že koupit to tady od někoho v čechách je daleko větší šance narazit na slušnej kus v dobrym stavu, než na ebay... Na ebay se to točí, střídá majitele, byly tam na to dokonce specializovaný překupníci a podobně. Když to prodává někdo na bazoši, může se stát, že to měl x let doma ve skříni, skoro nepoužíval, o žádnejch vwings nemá ani tucha, protože to dostal jako dárek před 15 lety a simulátory vlastně ani nelítá, tak to měsíc používal na Descent a teď si vzpoměl, že to má doma a zjistil, že se to dá ještě za pár tisíc prodat... Je to malá šance, ale je tu. Každopádně pokud chce člověk co "nejlepší" kus, nechce to kupovat tady na vwingsech, ty lidi sou tady dost šílený a normálně ty joysticky používaj a hodněPff
Upravil/a Hot_Dog dne 13-11-2019 10:26
 
310_cibule
No, jo sakra, dyť já mám doma ještě jeden, zlomenej. Jedničku, s výstupem na zvukovku. Z něj by se ty poťáky taky daly použít.
"Máte právo říkat cokoli. ... Právo být na veřejnosti za hlupáka je u nás garantováno ústavou. Ale právo něco vyslovit nedělá z toho výroku pravdu. Pravda se prokazuje nebo vyvrací porovnáním s fakty. Kdo tenhle princip nerespektuje, s tím je těžká řeč. Všichni smíme takovou diskusi odmítnout. To není zbabělost ani povýšenost, to je jen rozumné hospodaření se silami a časem."
 
1stCL_Fucida
Já bych to uzavřel tím, že jsem na tohle citlivější Úsměv.

Právě jsem zjistil, že Gladiator Pro se už nevyrábí Smutný. I když s tou mojí současnou frekvencí létání by mi mohl vydržet tak na 4 životy Úsměv. Jo to Sidewinder musel jinak makat, aspoň 8 hodin denně, 7 dní v týdnu...jó to byly časy Úsměv.
"Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt."
 
1stCL_Fucida
310_cibule napsal:

No, jo sakra, dyť já mám doma ještě jeden, zlomenej. Jedničku, s výstupem na zvukovku. Z něj by se ty poťáky taky daly použít.


Ten myslím neměl poťáky, ale nějaké optické senzory (jako myš).
"Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt."
 
310_cibule
Aha. Tak nic : (
"Máte právo říkat cokoli. ... Právo být na veřejnosti za hlupáka je u nás garantováno ústavou. Ale právo něco vyslovit nedělá z toho výroku pravdu. Pravda se prokazuje nebo vyvrací porovnáním s fakty. Kdo tenhle princip nerespektuje, s tím je těžká řeč. Všichni smíme takovou diskusi odmítnout. To není zbabělost ani povýšenost, to je jen rozumné hospodaření se silami a časem."
 
Ucho
Hot_Dog napsal:

Výměna mikrospínačů je brnkačka, dou sehnat přesně ty, co tam sou... Výměna potenciomterů je ještě větší brnkačka, má to ale takovej háček, je to totální atyp s dráhou jen cca 60°. Normální potenciometry mívaj dráhu kolem 270° až 300°. Když sem psal, že sem si je vyměnil, bylo to kvůlu tomu, že sem je měl k dispozici... Asi když mi bylo 15 let, tak mi ty potenciometry koupil táta v Glóbusu, byly ve velký krabici s nápisem Microsoft Sidewinder Precission 2Úsměv

Takže kdyby se našly potenciometry, který by tam klidně i po proveditelný úpravě pasovaly, můžu je měnit jak na běžícím páse...


Už dlouho mám dva-tři kusy Microsoft Sidewinder Precission ve sklepě. Myslím, že osy fungují, co si pamatuju odcházely tlačítka. Můžu je vyzkoušet, nejdřív tak přes Vánoce.

Daruji za odvoz. Zn Ústí n.L., Litoměřice
 
Richi
Tak kdyby se dal MSFF2 předělat na hally, a ještě by to někdo dotáhnul na novou nebo jinou rukojeť s více tlačítky, hlavně ty čtyřsměrové, byla by to machrovina. Úsměv
Zeptám se ještě jako člověk elektronikou zcela nepolíbený. Šlo by do toho vrazit Arduino resp. připojit takový již vyrobený HW k Arduinu?
 
Přejít na fórum:
Přihlášení
Jméno

Heslo



Nejste pilotem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
TeamSpeak3
cr597.teamspeak3.com:9254
Heslo: net

teamspeak server Hosting by TeamSpeak3.com
Rychlovka
Pro přidání zprávy se musíte přihlásit.

19-04-2024 23:01
jo, kačer je dobrej Úsměv

19-04-2024 17:04
No já asi přejdu na duckduckgo, až jej vyladí.

16-04-2024 11:52
To jsou Jaromíre defekty z realtime anti-anti-ads google teroru. Chyba není na tvém přijímači. Už před 3 rokama jsem Chrome definitivně odinstaloval a přešel opět po 20 letech na FF

12-04-2024 16:25
Pořídil jsem si Arctic Liquid Freezer III 360. Poměr cena/výkon asi nepřekonatelný. Uchladilo to 300W po dobu 10 minut.

07-04-2024 21:31
Taky vám v prohlížeči Chrome vyskakují artefakty?

19-03-2024 14:59
Mrknutí

16-02-2024 16:54
1stCL .. forever :-)

15-02-2024 13:46
Chtěl jsem tu napsat výborný fór o České poště, ale mám obavu, že by vám to nedošlo.

02-02-2024 12:17
Nj, na rozdíl ode dneška tehdá ještě nešetřili.

29-01-2024 14:14
Dej vzorek.

34,727,820 návštěv