March 28 2024 14:15:39
Navigace
IL-2 BoS Návody
1. Aktivace licence
2. Ladění .ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 BoS FAQ (pilot help)
IL-2 BoS FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
CLoD Návody
Postup instalace volitelných záplat
Nastavení ovládání (Aircraft.csv)
IL-2 Návody
IL-2 Sturmovik (verze)
1. Začínáme s IL-2
2. Ladění conf.ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 Sturmovik FAQ (pilot help)
IL-2 Sturmovik FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
RoF Návody
Planeset
Kdo je on-line
· Hosté on-line: 13

· Piloti on-line: 0

· Registrovaní piloti: 2,743
· Nejnovější pilot: Thehealthreviews23
IL-2: Cliffs of Dover
IL-2 Sturmovik: Cliffs of Dover- krabice (box)
IL-2 Sturmovik 1946
IL-2 Sturmovik 1946 - krabice (box)
Rise of Flight
Rise of Flight - krabice (box)
Informace o SVK
Vlastníci a provozovatelé
Pravidla SVK fóra
Číst diskuzi
 Vytisknout diskuzi
Smrt Jamamota
Al CZ
Tamiya nyní vydala nádherný čtvrtkový model P-38 a jako hlavní "dekálová" verze je tam mašina na které Rex "Tex" Barber sestřelil admirála Jamamota. A upřímně řečeno - docela mne překvapilo, že tahle slavná akce, která vyvrcholila v zabití nejslavnějšího japonského vojevůdce není ještě zpracována ve filmu. Vždyť je to v podstatě western a příběh o náročné cestě za pomstou, kdy Američané naplánovali a uskutečnili operaci, která byla na hraně tehdejších možností, k eliminaci muže který naplánoval přepadení Pearl Habouru, sestřelil ho Texasan a admirál prý měl jednu kulku v hlavě, druhou v hrudi a v ruce držel tasenou katanu když nejspíše vydal poslední rozkazy osádce aby čelila protivníku. Ten příběh je tak nesmírně americký (Don´t mess with us), nesmírně patetický a přímo volající po zpracování v Hollywoodu. Krom útoku na Tokio USA neuskutečnilo ikoničtější útok proti Japonsku. Navíc nástroj Jamamotovy smrti - P-38 je vlastně dědeček současných F-22 a F-35 (konečně druhý jmenovaný stroj je podle jména jeho přímý následník)a bezpochyby nádherné letadlo a o verzi "G" která sundala Jamamota to platí obvžlášť protože přece jen provedení chladičů bylo mnohem elegantnější nežli u "J"a co si budeme povídat - palebná síla soustředěná v přídi P-38 nebyla nezanedbatelná a díky zbraním v ose letadle byl Lightning opravdu něco jako létající "šestiraňák". A samo tu nechybí ani trochu té tragiky, v podobě ztráty jednoho stroje včetně pilota. Opravdu nechápu, že to nikdo nepřevedl do podoby hollywoodského trháku. Nebo že by tahle testosteronová story nepasovala do dnešních "politicky korektních" měřítek ? Přiznám se že Zabití Jamamota zpracované v opulentnosti starých eposů ze 60. by se mi sakra líbilo ! A vzhledem k tomu že adm. Jamamoto zemřel se ctí (jako samuraj) by se určitě daly sehnat peníze i z Japonska... A pár letuschopných pé třicet osmiček ještě k dispozici je, verze by se nakonec ve finále řešit nemusela... A scénář by se k tomu psal sám (vždyť Jamamoto pobýval v USA a prý byl svým způsobem tak trochu amerikanofil). Takže by se to dalo táhnout od jeho cesty do Ameriky, samo přes plánování P.H., Midway až po jeho smrt... Ale v Hollywoodu holt teď radši točí divný komixový filmy. (Nicméně Spielberg nebo Cameron by se toho mohli ujmout a myslím že v jejich případě by to byla událost roku...)
 
Hans-Assi
Nejsem si úplně jistý, ale mám dojem, že Japonci už natočili
 
Bierglass
Hans-Assi napsal:

Nejsem si úplně jistý, ale mám dojem, že Japonci už natočili


Ty voe pošli odkaz.
 
magot
Rengô kantai shirei chôkan 2011
 
Tyler Durden
YouTube Video



Když máš dostatek mýdla, můžeš vyhodit do vzduchu celý svět.
 
saldy
My jsme to dokonce zažili Vyděšený

sturmovik1946.estranky.cz/img/original/2105/druhy-utok2.jpg

sturmovik1946.estranky.cz/img/original/2110/treti-utok.jpg

sturmovik1946.estranky.cz/img/original/2107/konec.jpg
 
http://www.sturmovik1946.estranky.cz/
310_cibule
Ze kdy jsou ty záběry? To je ta akcička, co jsme letěli někdy před deseti lety?
"Máte právo říkat cokoli. ... Právo být na veřejnosti za hlupáka je u nás garantováno ústavou. Ale právo něco vyslovit nedělá z toho výroku pravdu. Pravda se prokazuje nebo vyvrací porovnáním s fakty. Kdo tenhle princip nerespektuje, s tím je těžká řeč. Všichni smíme takovou diskusi odmítnout. To není zbabělost ani povýšenost, to je jen rozumné hospodaření se silami a časem."
 
311_Mart
Myslím, že je to březen 2016, ještě mám track a dokonce i záznam z TS. Nechybí legendární Permonovo: "Kdo mě sundá, dostane do držky" Úsměv
i.ibb.co/KzWCvpr/Mart.png
 
310_cibule
Tak to jsme asi letěli nějakou ještě dřív. Pamatuji si, že tam byl Ikar, a ten už 2016, myslím, nelítal.
"Máte právo říkat cokoli. ... Právo být na veřejnosti za hlupáka je u nás garantováno ústavou. Ale právo něco vyslovit nedělá z toho výroku pravdu. Pravda se prokazuje nebo vyvrací porovnáním s fakty. Kdo tenhle princip nerespektuje, s tím je těžká řeč. Všichni smíme takovou diskusi odmítnout. To není zbabělost ani povýšenost, to je jen rozumné hospodaření se silami a časem."
 
Al CZ
Díky - to jsem netušil že už to existuje, jdu hledat celý film.
A ano, závěrečnou scénu jsem si představoval nějak přesně takhle, samozřejmě ještě se záběry z kokpitu Lightningů.
 
Tyler Durden
Scéna po bitvě u Midway, kdy Jamamoto srká rýžovou polévku a Nagumo pláče je nezapomenutelná. Šklebící se
Když máš dostatek mýdla, můžeš vyhodit do vzduchu celý svět.
 
saldy
Taky zajímavý, že to tam furt leží.
YouTube Video


 
http://www.sturmovik1946.estranky.cz/
Ajvn
https://uloz.to/file/RjYZT2rJ/admiral-yamamoto-2011-dvdrip-ac3-x264-lookmane-mkv
 
Ajvn
Titulky : https://www.titulky.com/?Fulltext=Admiral%20Yamamoto
 
CSW_Cassius Chaerea
saldy napsal:

Taky zajímavý, že to tam furt leží.
YouTube Video



No moc zásahů jsem neviděl. Jen jednu dírku od půlpalce uprostřed pod kormidlem na trupu na levé straně.
 
310_cibule
A je sichr, že je to opravdu ta bettyna, co nesla Jamiho?
"Máte právo říkat cokoli. ... Právo být na veřejnosti za hlupáka je u nás garantováno ústavou. Ale právo něco vyslovit nedělá z toho výroku pravdu. Pravda se prokazuje nebo vyvrací porovnáním s fakty. Kdo tenhle princip nerespektuje, s tím je těžká řeč. Všichni smíme takovou diskusi odmítnout. To není zbabělost ani povýšenost, to je jen rozumné hospodaření se silami a časem."
 
Al CZ
Tak vždyť Bettyna byla papírová. A pokud hnedka začala hořet a spadla do džungle, tak asi američtí letci neměli moc velký zájem plýtvat municí na evidentně sestřelený stroj, ze kterého nikdo nevyskakoval. A velká část stroje se evidentně nedochovala, admirál seděl vpředu, ne někde u ocasu....
 
CSW_Cassius Chaerea
Al CZ napsal:

Tak vždyť Bettyna byla papírová. A pokud hnedka začala hořet a spadla do džungle, tak asi američtí letci neměli moc velký zájem plýtvat municí na evidentně sestřelený stroj, ze kterého nikdo nevyskakoval. A velká část stroje se evidentně nedochovala, admirál seděl vpředu, ne někde u ocasu....
Co je mi do toho kde kdo seděl. Pouze jsem konstatoval jen jeden průstřel půlpalcem pod kormidlem, nic víc jsem tam nezahlédl a nějaké teorie o zájmech a nezájmech amerických pilotů jsem do toho netahal.
 
alfik
310_cibule napsal:

A je sichr, že je to opravdu ta bettyna, co nesla Jamiho?

Nezpochybnitelně.
Jednak tam leží obě, a jednak byly všechny ostatky vyzvednuty, ohledány a s přísl. obřady pohřbeny. Podle ohledání Jamamoto zahynul po zásahu do těla, do hrudi/břicha. Pravděpodobně jej zasáhla střela už z první dávky, kterou am. pilot vypálil.
Jinak je zajímavé, že piloti nahlásili 6 sestřelů Zer (byla jen poškozená a vrátila se) a 3 (sic!) Betty... a na tu v níž seděl Jamamoto pravděpodobně stříleli dva - to je to, nač naráží Cassius, protože to vedlo po nějaké době k nechutné tahanici o sestřel. Ale protože byl znám ten výsledek ohledání (to o zabití pravděp. první dávkou), byl sestřel potvrzen tak, jak to bylo hned po akci.
"Zapomněli jste na syny Vorvénovy. Ztratili jste Greptrovo kladivo. Vás nikdo mstít nebude." Dr. Lazarus
 
310_cibule
Tak to je fakt zajímavý.

Je to uprostřed džungle, prosekávají se tam. Asi bylo hodně náročné vyzvednout a dát někam do muzea. Škoda.
"Máte právo říkat cokoli. ... Právo být na veřejnosti za hlupáka je u nás garantováno ústavou. Ale právo něco vyslovit nedělá z toho výroku pravdu. Pravda se prokazuje nebo vyvrací porovnáním s fakty. Kdo tenhle princip nerespektuje, s tím je těžká řeč. Všichni smíme takovou diskusi odmítnout. To není zbabělost ani povýšenost, to je jen rozumné hospodaření se silami a časem."
 
Přejít na fórum:
Přihlášení
Jméno

Heslo



Nejste pilotem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
TeamSpeak3
cr597.teamspeak3.com:9254
Heslo: net

Rychlovka
Pro přidání zprávy se musíte přihlásit.

19-03-2024 14:59
Mrknutí

16-02-2024 16:54
1stCL .. forever :-)

15-02-2024 13:46
Chtěl jsem tu napsat výborný fór o České poště, ale mám obavu, že by vám to nedošlo.

02-02-2024 12:17
Nj, na rozdíl ode dneška tehdá ještě nešetřili.

29-01-2024 14:14
Dej vzorek.

29-01-2024 13:41
Rád bych tu napsal pár chemických vtipů, ale bojím se reakcí...

29-01-2024 12:29
Phantom bolševické promo Úsměv https://youtu.be/.
..

05-01-2024 17:45
Z 2:5 na 8:5.... zázrak

21-12-2023 16:25
Já jsem rád, že BMW potvrdilo, že moje letitá motorka si s tím poradí a nemusím to řešit :-)

21-12-2023 15:59
Ještě mohu kupovat Natural 98, který má ETBE. Nebo ještě se dá někde sehnat neoriginální těsnění na regulátor tlaku paliva, který bude dělat největší neplechu.

34,596,786 návštěv