April 18 2024 07:23:50
Navigace
IL-2 BoS Návody
1. Aktivace licence
2. Ladění .ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 BoS FAQ (pilot help)
IL-2 BoS FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
CLoD Návody
Postup instalace volitelných záplat
Nastavení ovládání (Aircraft.csv)
IL-2 Návody
IL-2 Sturmovik (verze)
1. Začínáme s IL-2
2. Ladění conf.ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 Sturmovik FAQ (pilot help)
IL-2 Sturmovik FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
RoF Návody
Planeset
Kdo je on-line
· Hosté on-line: 4

· Piloti on-line: 0

· Registrovaní piloti: 2,744
· Nejnovější pilot: AlecSalinas
IL-2: Cliffs of Dover
IL-2 Sturmovik: Cliffs of Dover- krabice (box)
IL-2 Sturmovik 1946
IL-2 Sturmovik 1946 - krabice (box)
Rise of Flight
Rise of Flight - krabice (box)
Informace o SVK
Vlastníci a provozovatelé
Pravidla SVK fóra
Číst diskuzi
 Vytisknout diskuzi
Film o Lýdii Litvyakové
CSW_Cassius Chaerea
Rusko nemá zapotřebí oprašovat fikce a staré lži. Můžou natočit film o x jiných heroických činech sovětských vojáků, přesto Putinovi hoši sáhnou po provařené pohádce a klidně vyhodí šéfa archívu, když označí 28 panfilovců za propagační fikcí. A přitom boj celé Panfilovi divize by stál za dobrý válečný film, aniž by se musel točit heroický brak.
 
Baron
Áno, asi tak.
Hals - und Beinbruch!
 
alfik
Taky bychom nemuseli už dva tisíce let oprašovat ten blábol o tom Jezuleti.
Ale děláme to. A víš proč?
Protože z nějakého důvodu ty vymyšlené báje lidi víc zajímají než příběhy, které prožili skuteční lidé. Nebo skutečné pluky před Moskvou.
Je to prostě ta psí-cholokie. V tomto případě skupinová. Celospolečenská.
"Zapomněli jste na syny Vorvénovy. Ztratili jste Greptrovo kladivo. Vás nikdo mstít nebude." Dr. Lazarus
 
CSW_Cassius Chaerea
alfik napsal:

Taky bychom nemuseli už dva tisíce let oprašovat ten blábol o tom Jezuleti.
Ale děláme to. A víš proč?
Protože z nějakého důvodu ty vymyšlené báje lidi víc zajímají než příběhy, které prožili skuteční lidé. Nebo skutečné pluky před Moskvou.
Je to prostě ta psí-cholokie. V tomto případě skupinová. Celospolečenská.
Hele o těch Vánocích to řekni ženě, já ti držím palce, je to kravina, ať žije slunovrat.

Ale slavit 70 let starou lež...ta paměť není tak stará, jen když nejsi sovětské hovádko, co si nechce připustit že realita v 41 byla složitější než propaganda.
 
kopeda
Tak je fakt že prakticky všechny historický filmy jsou nějakým způsobem přibarveny, aby to mělo sledovanost a lidi to chytlo u srdíčka. Ono taky na filmy co se snaží být 100% historicky přesné se moc koukat nedá (viz. nový Jan Hus).
Upřímně jsem ale hodně zvědavej na ty letecký scény. Pokud to bude něco jako v tomto případě: https://www.ceska...onty/dily/, tak budu nanejvýše spokojen Cool
 
CSW_Cassius Chaerea
Dobrý válečný filmy poznáš tak že se na ně i po letech rád podíváš. U Amíků třeba stará Midway a u Rusů třeba Jdi a dívej se a pak se točí sr... braky typu nová Midway nebo 28 Panfilovců.
 
alfik
CSW_Cassius Chaerea napsal:

Dobrý válečný filmy poznáš tak že se na ně i po letech rád podíváš. U Amíků třeba stará Midway a u Rusů třeba Jdi a dívej se a pak se točí sr... braky typu nová Midway nebo 28 Panfilovců.

Pod tohle se ti rád podepíšu.
Ale pozor - taky je to podmíněno věkem, kdys ten film viděl. A nejen u válečných - tak např. já jsem díky svému věku Trekkies, a ostatní tady budou spíše Star Warsíci. Proč? Protože jsem viděl první ST filmy v pubertě, v 70. a 80. letech, a jsou to primárně filmy pro dospělé (ač rodinné), a vy jste v 8-12 letech viděli SW a jsou pro děti tohoto věku (rovněž - ač rodinné)...
Takže, ony ty tebou jmenované filmy, tehdy byly taky z hl. hist. přesnosti nepřesné, patetické a přehnané, ale viděl jsi je tehdy a nostalgie udělá své.
Mimochodem, to slovo "nostalgie" je celkem legrační. Je řeckého původu, a je složeno ze slov pro "návrat domů" a "bolest" Šklebící se Takže, nostalgie je "bolest pociťovaná při návratu domů, kdy vidíš, že vrátit se prostě nemůžeš" Šklebící se
A ty filmy, když se na ně díváme teď, už taky nejsou to co když jsme je viděli před desetiletími, že Šklebící se
"Zapomněli jste na syny Vorvénovy. Ztratili jste Greptrovo kladivo. Vás nikdo mstít nebude." Dr. Lazarus
 
magot
CSW_Cassius Chaerea napsal:

Dobrý válečný filmy poznáš tak že se na ně i po letech rád podíváš. U Amíků třeba stará Midway a u Rusů třeba Jdi a dívej se a pak se točí sr... braky typu nová Midway nebo 28 Panfilovců.

S tím že na Midway se dá dívat opakovaně a Jdi a dívej se jen jednou. Je to neskutečně depresivní .. ale dobré Úsměv
Nebo Tora, Tora, Tora! byl solidní kus vedle to hollywoodského braku Pearl Harbor.

A na modernu už nedošlo, to je komplet všechno brak .. od Top Gun až do dnes ..
Upravil/a magot dne 29-09-2019 10:49
 
Mira
Mně se třeba ten ruskej remake klasiky A jitra jsou zde tichá líbil. Stejně jako Sevastopol. Oba filmy už jsem viděl opakovaně. Další co mně napadá - Brestká pevnost. Taky dobrý. Takže ja bych to neviděl tak pesimisticky Mrknutí. Ale pokud máte na mysli pouze leteckou tematiku, tak to je hodně špatný, to souhlasím.
 
CSW_Cassius Chaerea
Sevastopol jsem neviděl. Brest mi nepřišel nijak zásadně špatný, spíš jen tuctový film s patosem. Žádné zapamatovatelné hlášky nebo scény si z toho už nevybavým. Ruská produkce poslední deseti let jede na vlně hollywoodských (bollywoodských) triků, slabém příběhu, křečovitých herců a heroických orgasmech. Brest byl kvalitní nadprůměr, ale Rusové dokázali v minulosti mnohem více.
 
kopeda
Sevastopol byl dobrej. Jediný co mi na něm vadí je dost zavádějící název. Film je totiž primárně o sniperce Pavličenkové a samotná bitva o Sevastopol je tam spíš jako pozadí.
 
Hot_Dog
Už je to rok, možná dva co sem viděl Brest. Jo špatný to nebylo, ale co mě do očí bilo a vlastně z filmu utkvělo v paměti, bylo to vybavení domácností a vůbec interiéry a idylka průměrné ruské rodiny v roce 1941 někde na malym městečku. To aby dnešní Rus viděl, že se už v tý době se měli v podstatě líp, než zápaďák třeba tak kolem roku 1960:-D Samozřejmě idylka jen do doby, než přijde ultimátní zlo v podobě Němce, proti kterýmu je třeba bojovat ultimátním dobrem v podobě Rusa...

Znova říkám, ten film nebyl v zásadě špatnej,jen prostě u ruský produkce posledních let mi výše zmíněné přijde už jako standard...
 
310_cibule
Pozor, Brest byl posádkové město, ležel na exponované hranici s Polskem. Jeho obyvatelé, většinou rodiny důstojníků a vojáků plus poměrně početná židovská diaspora se v porovnání se zbytkem Běloruska resp. Ruska měli skutečně o něco lépe. Jinak souhlas, Brest je podle mne dobrý film.
"Máte právo říkat cokoli. ... Právo být na veřejnosti za hlupáka je u nás garantováno ústavou. Ale právo něco vyslovit nedělá z toho výroku pravdu. Pravda se prokazuje nebo vyvrací porovnáním s fakty. Kdo tenhle princip nerespektuje, s tím je těžká řeč. Všichni smíme takovou diskusi odmítnout. To není zbabělost ani povýšenost, to je jen rozumné hospodaření se silami a časem."
 
BenKenobi
Mira napsal:
Mně se třeba ten ruskej remake klasiky A jitra jsou zde tichá líbil.

Ten remake byl super! Nejdřív jsem se trochu bál toho, že to pohollywoodští a toho, že všechna děvčata jsou taková modelkovatější (asi mimo Žéni), ale nakonec se to povedlo výborně (až na to, že zprasili tu část s kurýrkou a močálem, která byla v tom původním imho nejsilnější, a že je to trochu patetičější v těch retrospěktivních částech), byť je to méně pohádkové než originál. Obě verze ale stále patří k tomu nejlepšímu (proti)válečnému, co se natočilo.
Upravil/a BenKenobi dne 29-09-2019 15:00
 
CSW_Cassius Chaerea
310_cibule napsal:

Pozor, Brest byl posádkové město, ležel na exponované hranici s Polskem.
? Myslíš po 45 ty nové hranice Polska.
 
310_cibule
CSW_Cassius Chaerea napsal:

310_cibule napsal:

Pozor, Brest byl posádkové město, ležel na exponované hranici s Polskem.
? Myslíš po 45 ty nové hranice Polska.


Ne, myslím tu po třetím dělení Polska. A ano, hrálo v tom samozřejmě roli i to, že do roku 1939 byl Brest součástí Rzeczipospolite. Napsal jsem to neobratně.
"Máte právo říkat cokoli. ... Právo být na veřejnosti za hlupáka je u nás garantováno ústavou. Ale právo něco vyslovit nedělá z toho výroku pravdu. Pravda se prokazuje nebo vyvrací porovnáním s fakty. Kdo tenhle princip nerespektuje, s tím je těžká řeč. Všichni smíme takovou diskusi odmítnout. To není zbabělost ani povýšenost, to je jen rozumné hospodaření se silami a časem."
 
Al CZ
Mainstreamová filmová produkce je cílená na mladého diváka, do 35 let. Je to pop-cornová zábava. Navíc mileniálové atd. žijí už v úplně jiné estetice a jsou hodně ovlivnění jak hollywoodem, tak videohrami. Třeba výše odkazovaný seriál letadla východní fronty dělalo tuším to studio co World of Tanks /Airplanes/Ships(nebo War Thunder ?), nebo na to aspoň dali peníze. Velké historické filmové rekonstrukce jsou typické pro dobu 60.-70. let, maximálně tak 35 let po válce, byly točené veterány pro veterány, proto je třeba Battle of Britain, Tora, Tora Tora,Bitva u Midway, Příliš vzdálený most úplně jiná liga, nežli pozdější holywoodská produkce a už i v té době vznikaly spíše akční filmy z druhé světové nežli jen věrné rekonstrukce (třeba Tucet špinavců, Železný kříž, Kam orli nelétají atd, Děla z Navarrone atd...). Nu a dnes je na tahu právě ta akční produkce, lhostejno zda v Rusku nebo USA, protože je jiné publikum a aby film na sebe vydělal musí být koukatelný pro většinu (včetně dam) a zachovat pravidlo - aspoň jeden přežije. Což u fikcí jde spíše, než u historické rekonstrukce.
 
CSW_Cassius Chaerea
Al CZ napsal:

Mainstreamová filmová produkce je cílená na mladého diváka, do 35 let. Je to pop-cornová zábava. Navíc mileniálové atd. žijí už v úplně jiné estetice a jsou hodně ovlivnění jak hollywoodem, tak videohrami. Třeba výše odkazovaný seriál letadla východní fronty dělalo tuším to studio co World of Tanks /Airplanes/Ships(nebo War Thunder ?), nebo na to aspoň dali peníze. Velké historické filmové rekonstrukce jsou typické pro dobu 60.-70. let, maximálně tak 35 let po válce, byly točené veterány pro veterány, proto je třeba Battle of Britain, Tora, Tora Tora,Bitva u Midway, Příliš vzdálený most úplně jiná liga, nežli pozdější holywoodská produkce a už i v té době vznikaly spíše akční filmy z druhé světové nežli jen věrné rekonstrukce (třeba Tucet špinavců, Železný kříž, Kam orli nelétají atd, Děla z Navarrone atd...). Nu a dnes je na tahu právě ta akční produkce, lhostejno zda v Rusku nebo USA, protože je jiné publikum a aby film na sebe vydělal musí být koukatelný pro většinu (včetně dam) a zachovat pravidlo - aspoň jeden přežije. Což u fikcí jde spíše, než u historické rekonstrukce.
Stalingrad 93, Tenká červená linie 98, Vojín Ryan 98, Pád Třetí říše 04, Tmavomodrý svět 01, Dopisy z Iwo Jimy 06, Nezlomný 14, Hacksaw Ridge 16 a určitě jsem ještě na řadu dobrých současných válečných filmů zapomněl. Furt je to o tom, že se točí dobré filmy a s*ačky.
 
310_cibule
Souhlas. I ten Brest 10 bych k tomu připojil : ) Z mého pohledu pak byl strašně zajímavý ruský seriál Balada o bombardérovi https://www.csfd....i/prehled/ Umělecky dost průšvih, poněkud stupidní příběh, amatérské výkony herců, ale vůbec poprvé jsem v ruském filmu viděl neheroizovanou a neideologizovanou válku (SMERŠ, kolaborace, Rusové po boku nacistů...)
"Máte právo říkat cokoli. ... Právo být na veřejnosti za hlupáka je u nás garantováno ústavou. Ale právo něco vyslovit nedělá z toho výroku pravdu. Pravda se prokazuje nebo vyvrací porovnáním s fakty. Kdo tenhle princip nerespektuje, s tím je těžká řeč. Všichni smíme takovou diskusi odmítnout. To není zbabělost ani povýšenost, to je jen rozumné hospodaření se silami a časem."
 
Al CZ
Nj, to jsou vesměs starší kousky. Mně se třeba líbil německý Red Baron, ale to už je taky starší věc. Samo (rovněž už starý)Black Hawk Down...

U mne je asi problém, že já mám rád historickou akurátnost a takovou epičnost, vlastně hrané rekonstrukce, proto se mi líbí staré filmy typu BoB, Příliš vzdálený most etc... protože tam hrálo hodně hvězd, dialogy byly akurátní, technika mnohdy taky, patří k tomu skvělá filmová hudba... Třeba tenkou červenou linii jsem nikdy neviděl do konce. Ony tyhle balady o pěchotě jsou vesměs smutný, nejvíc realistické, ale smutné, mnohdy končící smrtí, takové modernější formy Remarquea a Na západní frontě klid. Teď jsem zahlédl upoutávku na trailer 1917, prý by to mohlo být dobré, tak uvidíme. Ale je to zase pěchota. Filmů o letcích se točí docela málo, ona ta letecká válka sice mnohdy znamená hnusnou smrt v plamenech, na druhou stranu je víc čistá, svobodná, tak jak to k důstojníkům (i poddůstojníkům) patří... Svého času byl slibován seriál o bombardérech - dokonce i vyšla knížka k údajnému fimovému hitu, ale ten se dosud neobjevi. Mělo to být o 8.letecké a B-17... A něco snad chce natočit i Peter Jackson, tuším že o Dambusterech. (Byť Ďáblové v oblacích aka Dambusters - taky ze 60-70. jsou super.)
 
Přejít na fórum:
Přihlášení
Jméno

Heslo



Nejste pilotem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
TeamSpeak3
cr597.teamspeak3.com:9254
Heslo: net

Rychlovka
Pro přidání zprávy se musíte přihlásit.

16-04-2024 11:52
To jsou Jaromíre defekty z realtime anti-anti-ads google teroru. Chyba není na tvém přijímači. Už před 3 rokama jsem Chrome definitivně odinstaloval a přešel opět po 20 letech na FF

12-04-2024 16:25
Pořídil jsem si Arctic Liquid Freezer III 360. Poměr cena/výkon asi nepřekonatelný. Uchladilo to 300W po dobu 10 minut.

07-04-2024 21:31
Taky vám v prohlížeči Chrome vyskakují artefakty?

19-03-2024 14:59
Mrknutí

16-02-2024 16:54
1stCL .. forever :-)

15-02-2024 13:46
Chtěl jsem tu napsat výborný fór o České poště, ale mám obavu, že by vám to nedošlo.

02-02-2024 12:17
Nj, na rozdíl ode dneška tehdá ještě nešetřili.

29-01-2024 14:14
Dej vzorek.

29-01-2024 13:41
Rád bych tu napsal pár chemických vtipů, ale bojím se reakcí...

29-01-2024 12:29
Phantom bolševické promo Úsměv https://youtu.be/.
..

34,714,669 návštěv