March 29 2024 16:51:06
Navigace
IL-2 BoS Návody
1. Aktivace licence
2. Ladění .ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 BoS FAQ (pilot help)
IL-2 BoS FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
CLoD Návody
Postup instalace volitelných záplat
Nastavení ovládání (Aircraft.csv)
IL-2 Návody
IL-2 Sturmovik (verze)
1. Začínáme s IL-2
2. Ladění conf.ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 Sturmovik FAQ (pilot help)
IL-2 Sturmovik FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
RoF Návody
Planeset
Kdo je on-line
· Hosté on-line: 5

· Piloti on-line: 0

· Registrovaní piloti: 2,743
· Nejnovější pilot: Thehealthreviews23
IL-2: Cliffs of Dover
IL-2 Sturmovik: Cliffs of Dover- krabice (box)
IL-2 Sturmovik 1946
IL-2 Sturmovik 1946 - krabice (box)
Rise of Flight
Rise of Flight - krabice (box)
Informace o SVK
Vlastníci a provozovatelé
Pravidla SVK fóra
Číst diskuzi
 Vytisknout diskuzi
Il2box TEST AMD FX8320 4ghz vs Ryzen 1600 3,7ghz
Rapier
Fishbed64: tak to hlavně řekni všem těch hráčům na https://www.datab..., kteří ty testy Ryzenu dělali. Oni ty hry skutečně hrají a často si ladí sestavy na míru.

Když jsem před cca půl rokem viděl svůj první Ryzen 1600X na živo v sestavě od alza.cz, tak jsem byl nejprve hluboce zklamán tím single core výkonem v Cinebench, viz výše. Zarazily mě tam RAM na pouhých 2400 Mhz!
A tak na moji reakci jiní uživatelé DH začali testovat své Ryzeny 1st a 2nd generace a světe div se, k jejich překvapení, nebyl to s rychlejšími RAM takřka rozdíl s několika výjimkami ve hrách.

PS: většina z testovaných měla RX 580 8GB nebo GTX 1060 6GB ale byli tam i tací co mají běžně RX 2070 nebo GTX 1070/Ti. Výsledky byly +/- stejné. Testovali ve Full HD aby se CPU co nejvíce projevil.
 
Rumcajs
Hele já sem tedy napíšu pár čísílek.

Především tedy mírně zjednodušující předpoklad: výkon paměťového systému lze poměřovat podílem Frekvence / Latence. Jako jo, je to zjednodušení, ale alespoň to vystihuje podstatu, zatímco samotná frekvence fakt ne.

Takže vyzbrojeni tímto axiomem se vrhneme třeba na Alzu do sekce RAM DDR4 mezi 2*16GB sety.

Levná varianta: HyperX s 2666MHz a 13CL za 4249 CZK
Dražší hifi varianta: HyperX s 3200MHz a 18CL za 4499 CZK
Ještě dražší: HyperX s 3200MHz a 16CL za 5829 CZK
Ještě víc: Corsair Vengeance 3000MHz s CL15 za 6199 CZK
Vůbec nejvíc hifi: G.SKILL 3200MHz s CL 15 za 9190 CZK (ani nejsou k dostání)

mezitím jsou mraky jiných, ale to teď neřešme, vomrkněme naše výkonnostní číslo ve stejném pořadí

205
177
200
200
213

Hmm. Tohle je celkem velké HMM. Páčto sice nejvíc nejdražší RAMka poskytne nejvyšší výkonnostní index, ale jaksi za víc jak dvakrát víc, než nejlevnější v našem výběru. A jen o trochu. A náš nejlevnější výběr je rychlejší, než všechny zbylé RAMky ve výběru, ačkoli mají vyšší frekvenci a větší cenu.

Teď jak jsem získal ten výběr? Prostě, vzal jsem z Alzy první řádek, co mi to nabídlo a pak našel nejdražší a jednu hodně drahou prostě náhodně. Nakonec si to můžete podělit sami. A výkon / CZK taky.

Tak doufám, že je teď jasné, proč samotná frekvence neznamená nic. Je to stejná situace, jako když hledám výkon elektromotoru a uvádím ampéry, ale neuvedu volty. Frekvence je jen jedna ze dvou zcela klíčových informací.
 
Fishbed64
Rapier napsal:

Fishbed64: tak to hlavně řekni všem těch hráčům na https://www.datab..., kteří ty testy Ryzenu dělali. Oni ty hry skutečně hrají a často si ladí sestavy na míru.

Když jsem před cca půl rokem viděl svůj první Ryzen 1600X na živo v sestavě od alza.cz, tak jsem byl nejprve hluboce zklamán tím single core výkonem v Cinebench, viz výše. Zarazily mě tam RAM na pouhých 2400 Mhz!
A tak na moji reakci jiní uživatelé DH začali testovat své Ryzeny 1st a 2nd generace a světe div se, k jejich překvapení, nebyl to s rychlejšími RAM takřka rozdíl s několika výjimkami ve hrách.

PS: většina z testovaných měla RX 580 8GB nebo GTX 1060 6GB ale byli tam i tací co mají běžně RX 2070 nebo GTX 1070/Ti. Výsledky byly +/- stejné. Testovali ve Full HD aby se CPU co nejvíce projevil.


Sorry ale na tohle tema mas na YT tuny testu od velkejch HW kanalu jako treba HWunboxed atd,rozdil je v nekterech hrach proste znacnej,ale jak sem rikal nesmis bejt omezenej grafickou kartou!!!

Ted jsem zkousel tu misi s Pe 2 s ram na 2133mhz a rozdil je opravdu skoro nulovej oproti 3000mhz,ale je jasny proc, GPU RX580 je proste v tomhle pripade uzky hrdlo, ne hrubej vykon CPU a pametova propustnost a latence.

UPDATE:jinak embargo na recenze Ryzenu 3xxx by melo skoncit dnes kolem 15:00 naseho casu.
Upravil/a Fishbed64 dne 07-07-2019 12:37
 
petsild
Do té doby jsou všechny základní desky a dokonce chipsety x570 limitovány NDA, pro správnou funkci ram a taktování je potřeba bios Agesa 1.0.0.3AB.

Edit:
PCT: https://pctuning....-a-rx-5700
Upravil/a petsild dne 07-07-2019 14:27
img25.rajce.idnes.cz/d2502/15/15475/15475408_671c3d189a72430840e88702444950a4/images/DCS.jpgimg25.rajce.idnes.cz/d2502/15/15475/15475408_671c3d189a72430840e88702444950a4/images/DR_2.jpgimg33.rajce.idnes.cz/d3302/16/16984/16984634_736d48680dbea871c244e75c34d27f32/images/SClogom.jpg
 
magot
Vypadá to dobře ty první benchmarky ... uvidímě později až se to krapet proklepne.
A hlavně v DCS ...
 
Aces_Wild
magot napsal:

Já no. Nejde přece o koukatelnost ale o záznam který má nulový vliv na výkon hry.
Jako benchmark je to košér. Není to žádný video do kina ..

Záznam co způsobuje oční vady. Kdyby to byl tak košér benchmark, tak mi zodpověz otázku proč to tak tedy nedělá každý?
Pojďme udělat nějaký ten benchmark, vemte mobily, nahrávejte 1080p do 720p rozklepanou rukou, to je totiž košér... /facepalm
Přečti si něco o AVC (H.264) a HEVC (H.265).
 
magot
ať si dělá každej benchmarky jaký chce.
U tohoto typu benchmarku mám jako externí pozorovatel jistotu že že byl 100% odfiltrován vliv záznamu videa.
U jiného benchmarku kde bude košér obraz zase budu mít jistotu v jaké kvalitě to bylo pořízeno. Ale budu mít pochyby o dopadu na výkon. Mě nestačí generické prohlášení že dopad je minimální.
Z těchto dvou rozdílných druhů benchmarků si dokážu dobře poskládat jak je asi procik výkonný. Ty jseš zatíženej jen na kvalitu obrazu a nechápeš souvislosti.
 
Rumcajs
U takovéhleho benchmarku přeci nejde o kvalitu videa či rozklepanou ruku, jde tam o ty FPS. No jak píše Magot, je v tom záruka, že benchmark nemá interferenci s výkonem toho testu.

Jako přeci se na to nebudete dívat opakovaně a dýl jak pár vteřin na ty výsledky, ne? Cool
 
Fishbed64
Aces_Wild napsal:

magot napsal:

Já no. Nejde přece o koukatelnost ale o záznam který má nulový vliv na výkon hry.
Jako benchmark je to košér. Není to žádný video do kina ..

Záznam co způsobuje oční vady. Kdyby to byl tak košér benchmark, tak mi zodpověz otázku proč to tak tedy nedělá každý?
Pojďme udělat nějaký ten benchmark, vemte mobily, nahrávejte 1080p do 720p rozklepanou rukou, to je totiž košér... /facepalm
Přečti si něco o AVC (H.264) a HEVC (H.265).


Pokud ti video zpusobuje ocni vady,tak mam pro tebe spatnou zpravu,asi budes muset navstivit lekare,protoze to neni uplne normalni...Pff
 
Aces_Wild
magot napsal:

ať si dělá každej benchmarky jaký chce.
U tohoto typu benchmarku mám jako externí pozorovatel jistotu že že byl 100% odfiltrován vliv záznamu videa.
U jiného benchmarku kde bude košér obraz zase budu mít jistotu v jaké kvalitě to bylo pořízeno. Ale budu mít pochyby o dopadu na výkon. Mě nestačí generické prohlášení že dopad je minimální.
Z těchto dvou rozdílných druhů si dokážu dobře poskládat jak je asi procik výkonný. Ty jseš zatíženej jen na kvalitu obrazu a nechápeš souvislosti.

A mně stačí graf s hodnotama nebo i samotná čísla, ne rozklepaný video. Fakt, že na základě podobných "benchmárků" usuzuješ výkon procesoru si myslím, že souvislosti unikají tobě.
 
Rumcajs
Aces_Wild napsal:

magot napsal:

ať si dělá každej benchmarky jaký chce.
U tohoto typu benchmarku mám jako externí pozorovatel jistotu že že byl 100% odfiltrován vliv záznamu videa.
U jiného benchmarku kde bude košér obraz zase budu mít jistotu v jaké kvalitě to bylo pořízeno. Ale budu mít pochyby o dopadu na výkon. Mě nestačí generické prohlášení že dopad je minimální.
Z těchto dvou rozdílných druhů si dokážu dobře poskládat jak je asi procik výkonný. Ty jseš zatíženej jen na kvalitu obrazu a nechápeš souvislosti.

A mně stačí graf s hodnotama nebo i samotná čísla, ne rozklepaný video. Fakt, že na základě podobných "benchmárků" usuzuješ výkon procesoru si myslím, že souvislosti unikají tobě.
Hele, nepřijde ti, že střílíš mimo? Přeci kvalita toho testu nespočívá v kvalitě videa ale v tom, co to testuje a v těch číslech. A "sorry jako" ten argument s neinterferencí testu a záznamu je naprosto validní a podstatný. Protože pokud neumíš vyhodnotit, jak moc je ta interference velká, vaříš z vody. A vaření z vody je postup hodný Brouka Pytlíka, protože pak musíš jen věřit.
 
magot
no nic Šklebící se
 
Aces_Wild
Fishbed64 napsal:

Pokud ti video zpusobuje ocni vady,tak mam pro tebe spatnou zpravu,asi budes muset navstivit lekare,protoze to neni uplne normalni...Pff

Nevím, ale dle toho videa to vypadá, že lékaře by měl navštívít autor. Mně se takhle ruce neklepou. Mrknutí

Rumcajs napsal:

Hele, nepřijde ti, že střílíš mimo? Přeci kvalita toho testu nespočívá v kvalitě videa ale v tom, co to testuje a v těch číslech. A "sorry jako" ten argument s neinterferencí testu a záznamu je naprosto validní a podstatný. Protože pokud neumíš vyhodnotit, jak moc je ta interference velká, vaříš z vody. A vaření z vody je postup hodný Brouka Pytlíka, protože pak musíš jen věřit.

Nepřijde.
 
Rumcajs
Aces_Wild napsal:

Fishbed64 napsal:

Pokud ti video zpusobuje ocni vady,tak mam pro tebe spatnou zpravu,asi budes muset navstivit lekare,protoze to neni uplne normalni...Pff

Nevím, ale dle toho videa to vypadá, že lékaře by měl navštívít autor. Mně se takhle ruce neklepou. Mrknutí

Rumcajs napsal:

Hele, nepřijde ti, že střílíš mimo? Přeci kvalita toho testu nespočívá v kvalitě videa ale v tom, co to testuje a v těch číslech. A "sorry jako" ten argument s neinterferencí testu a záznamu je naprosto validní a podstatný. Protože pokud neumíš vyhodnotit, jak moc je ta interference velká, vaříš z vody. A vaření z vody je postup hodný Brouka Pytlíka, protože pak musíš jen věřit.

Nepřijde.
Jistě, hele ale říká se, že ráno bývá moudřejší večera. Držím palce, aby to vyšlo.
 
Fishbed64
Rumcajs napsal:

Aces_Wild napsal:

magot napsal:

ať si dělá každej benchmarky jaký chce.
U tohoto typu benchmarku mám jako externí pozorovatel jistotu že že byl 100% odfiltrován vliv záznamu videa.
U jiného benchmarku kde bude košér obraz zase budu mít jistotu v jaké kvalitě to bylo pořízeno. Ale budu mít pochyby o dopadu na výkon. Mě nestačí generické prohlášení že dopad je minimální.
Z těchto dvou rozdílných druhů si dokážu dobře poskládat jak je asi procik výkonný. Ty jseš zatíženej jen na kvalitu obrazu a nechápeš souvislosti.

A mně stačí graf s hodnotama nebo i samotná čísla, ne rozklepaný video. Fakt, že na základě podobných "benchmárků" usuzuješ výkon procesoru si myslím, že souvislosti unikají tobě.
Hele, nepřijde ti, že střílíš mimo? Přeci kvalita toho testu nespočívá v kvalitě videa ale v tom, co to testuje a v těch číslech. A "sorry jako" ten argument s neinterferencí testu a záznamu je naprosto validní a podstatný. Protože pokud neumíš vyhodnotit, jak moc je ta interference velká, vaříš z vody. A vaření z vody je postup hodný Brouka Pytlíka, protože pak musíš jen věřit.


Presne tak,dopad na vykon pri pouziti Relive je podle testu max kolem 5%,u slabsiho PC s FX to hadam bude i vic...takze je to proste neco ,za neco...kvalita videa bude s relive daleko lepsi,ale vysledek bude trochu zkreslenej.
 
Fishbed64
Aces_Wild napsal:

Fishbed64 napsal:

Pokud ti video zpusobuje ocni vady,tak mam pro tebe spatnou zpravu,asi budes muset navstivit lekare,protoze to neni uplne normalni...Pff

Nevím, ale dle toho videa to vypadá, že lékaře by měl navštívít autor. Mně se takhle ruce neklepou. Mrknutí

Rumcajs napsal:

Hele, nepřijde ti, že střílíš mimo? Přeci kvalita toho testu nespočívá v kvalitě videa ale v tom, co to testuje a v těch číslech. A "sorry jako" ten argument s neinterferencí testu a záznamu je naprosto validní a podstatný. Protože pokud neumíš vyhodnotit, jak moc je ta interference velká, vaříš z vody. A vaření z vody je postup hodný Brouka Pytlíka, protože pak musíš jen věřit.

Nepřijde.


Me tada ale fakt neprijde ze by se me pri tom nahravani nejak nadmerne klepala ruka,kazdopadne je to nahrany s Honor 8X kterej bohuzel nema HW optickou stabilizaci,kazdopadne neustale tady brecet nad kvalitou videa ktery urcite ma nejakou vypovidaci hodnotu, a nekdo ho sem postne zadarmo,je teda silny kafe...Mrknutí Ty budes asi takovej ten clovek co si celej den jen na vsechno stezuje...Úsměv
 
Aces_Wild
Rumcajs napsal:

Jistě, hele ale říká se, že ráno bývá moudřejší večera. Držím palce, aby to vyšlo.

Tak snad ti to tentokrát vyjde.

Fishbed64 napsal:

Me tada ale fakt neprijde ze by se me pri tom nahravani nejak nadmerne klepala ruka,kazdopadne je to nahrany s Honor 8X kterej bohuzel nema HW optickou stabilizaci,kazdopadne neustale tady brecet nad kvalitou videa ktery urcite ma nejakou vypovidaci hodnotu, a nekdo ho sem postne zadarmo,je teda silny kafe...Mrknutí Ty budes asi takovej ten clovek co si celej den jen na vsechno stezuje...Úsměv

Tady nejde o kvalitu videa, ale kvalitu toho celýho "benchmarku". Když se do něčeho pouštím, tak mám tendence tomu dodat nějakou kvalitu. To není o stěžování si, to je o přístupu k práci. V tom se určitě lišíme.
Kdyby tato metodika byla ta nejpřesnější, pak je net podobnými "benchmarky" nacpaný, ale z nějakého důvodu to ti amatéři nahrávají přes ReLive, ShadowPlay, OBS apod.
Mimochodem, to MSI AB overlay má nulový dopad na výkon, že? Mrknutí
 
Rapier
Fishbed64 napsal:

Sorry ale na tohle tema mas na YT tuny testu od velkejch HW kanalu jako treba HWunboxed atd,rozdil je v nekterech hrach proste znacnej,ale jak sem rikal nesmis bejt omezenej grafickou kartou!!!

Ted jsem zkousel tu misi s Pe 2 s ram na 2133mhz a rozdil je opravdu skoro nulovej oproti 3000mhz,ale je jasny proc, GPU RX580 je proste v tomhle pripade uzky hrdlo, ne hrubej vykon CPU a pametova propustnost a latence.


Promiň musím Tě opět zklamat, YT je jedna věc, realita druhá. Sám si to za a) svým měřením potvrdil a za bé)
Kolega hráč z DH má Ryzen 1700X, GTX 1070 8GB (což snad uznáš je silnější GPU než RX580) a RAM na 3400 Mhz s CL16 a naměřil např. v SW:Battlefront 2
2133 Mhz, CL16: 75 fps
3400 MHz, CL16: 78 fps
To mě rozhodně nepřipadá jako 10+% výkonu navíc.

PS: jak jsem uváděl ty výsledky AMD Phenom II X4 a FX CPU tak u všech DDR3 1600Mhz bylo CL 9 stejně jako Intel Core i5-2400.
 
Fishbed64
Rapier napsal:

Fishbed64 napsal:

Sorry ale na tohle tema mas na YT tuny testu od velkejch HW kanalu jako treba HWunboxed atd,rozdil je v nekterech hrach proste znacnej,ale jak sem rikal nesmis bejt omezenej grafickou kartou!!!

Ted jsem zkousel tu misi s Pe 2 s ram na 2133mhz a rozdil je opravdu skoro nulovej oproti 3000mhz,ale je jasny proc, GPU RX580 je proste v tomhle pripade uzky hrdlo, ne hrubej vykon CPU a pametova propustnost a latence.


Promiň musím Tě opět zklamat, YT je jedna věc, realita druhá. Sám si to za a) svým měřením potvrdil a za bé)
Kolega hráč z DH má Ryzen 1700X, GTX 1070 8GB (což snad uznáš je silnější GPU než RX580) a RAM na 3400 Mhz s CL16 a naměřil např. v SW:Battlefront 2
2133 Mhz, CL16: 75 fps
3400 MHz, CL16: 78 fps
To mě rozhodně nepřipadá jako 10+% výkonu navíc.

PS: jak jsem uváděl ty výsledky AMD Phenom II X4 a FX CPU tak u všech DDR3 1600Mhz bylo CL 9 stejně jako Intel Core i5-2400.


Bohuzel zklamany budes zase jenom ty obavam se, za a)GTX1070 je porad ve fullHD v naprosty vetsine her omezenim spis nez rychlost pameti...no a za b ) i presto je v nekterejch hrach rozdil az 20% mezi 2133 ram a 3200mhz ram...Úsměv



https://www.youtube.com/watch?v=U4k_ErEg-FU&t=557s


YouTube Video


 
Přejít na fórum:
Přihlášení
Jméno

Heslo



Nejste pilotem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
TeamSpeak3
cr597.teamspeak3.com:9254
Heslo: net

Rychlovka
Pro přidání zprávy se musíte přihlásit.

19-03-2024 14:59
Mrknutí

16-02-2024 16:54
1stCL .. forever :-)

15-02-2024 13:46
Chtěl jsem tu napsat výborný fór o České poště, ale mám obavu, že by vám to nedošlo.

02-02-2024 12:17
Nj, na rozdíl ode dneška tehdá ještě nešetřili.

29-01-2024 14:14
Dej vzorek.

29-01-2024 13:41
Rád bych tu napsal pár chemických vtipů, ale bojím se reakcí...

29-01-2024 12:29
Phantom bolševické promo Úsměv https://youtu.be/.
..

05-01-2024 17:45
Z 2:5 na 8:5.... zázrak

21-12-2023 16:25
Já jsem rád, že BMW potvrdilo, že moje letitá motorka si s tím poradí a nemusím to řešit :-)

21-12-2023 15:59
Ještě mohu kupovat Natural 98, který má ETBE. Nebo ještě se dá někde sehnat neoriginální těsnění na regulátor tlaku paliva, který bude dělat největší neplechu.

34,603,615 návštěv