April 19 2024 11:30:10
Navigace
IL-2 BoS Návody
1. Aktivace licence
2. Ladění .ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 BoS FAQ (pilot help)
IL-2 BoS FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
CLoD Návody
Postup instalace volitelných záplat
Nastavení ovládání (Aircraft.csv)
IL-2 Návody
IL-2 Sturmovik (verze)
1. Začínáme s IL-2
2. Ladění conf.ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 Sturmovik FAQ (pilot help)
IL-2 Sturmovik FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
RoF Návody
Planeset
Kdo je on-line
· Hosté on-line: 2

· Piloti on-line: 2
Paulus, Kukuloo

· Registrovaní piloti: 2,745
· Nejnovější pilot: Kokes
IL-2: Cliffs of Dover
IL-2 Sturmovik: Cliffs of Dover- krabice (box)
IL-2 Sturmovik 1946
IL-2 Sturmovik 1946 - krabice (box)
Rise of Flight
Rise of Flight - krabice (box)
Informace o SVK
Vlastníci a provozovatelé
Pravidla SVK fóra
Číst diskuzi
 Vytisknout diskuzi
Máte nebo plánujete VR headset?
310_cibule
RTX 2070.

Vím, že pojede. Jede mi to (tedy BoX, to je priorita) utěšeně už nyní. Zejména proto, že jsou mi jedno FPS (beru vše nad 40), protože se hlavně kochám v offline.

Ale jsem magor, co se zobrazování lítavý simulace týče, chci to nejlepší. I kdyby na chlast nebylo ; )
"Máte právo říkat cokoli. ... Právo být na veřejnosti za hlupáka je u nás garantováno ústavou. Ale právo něco vyslovit nedělá z toho výroku pravdu. Pravda se prokazuje nebo vyvrací porovnáním s fakty. Kdo tenhle princip nerespektuje, s tím je těžká řeč. Všichni smíme takovou diskusi odmítnout. To není zbabělost ani povýšenost, to je jen rozumné hospodaření se silami a časem."
 
Hot_Dog
Když budeme brát RTX2070 jako referenci, měla by mít RTX3070 téměř přesně 50% navrch, tzn. tam kdes teď měl 50fps budeš mít cca 75fps...

Jinak já teď lítám s 1080Ti, ta má oproti 2070 tak 10% navrch, v mym případě to bude teď spíš tak 15%... S ní sem schopnej v BOX aktuálně naprosto v pohodě konkurovat v online prostředí, neřek bych, že sem na tom hůř, než na monitoru, možná o trochu, ale to se vyrovná hned jak v tom nalítám online víc jak pár hodin...

Nastavení je o tom, že jedu 60Hz mod Reverbu s rozlišenim cca 2600x2600x2. Dnes později až budu na hernim kompu sem pošlu printscreen nastavení ve hře, ve kterym mi to v 99,9% těch 60fps udrží. Pro představu zhruba 4xFXAA, mraky medium, preset medium, zrcátka low, odlesky low, dohlednost 150km... Prostě takovej (možná malinko horší) střed...

Taky bych chtěl lepší Grafiku, ale s těmahle cenama nee... V tomhle nastavení už to vypadá pěkně, pro mě je to online plně konkurenceschopné, největší kompromis je těch 60Hz namísto 90Hz, ale to by prostě s 1080Ti nešlo...
 
606_Druindin
310_cibule napsal:

RTX 2070.

Vím, že pojede. Jede mi to (tedy BoX, to je priorita) utěšeně už nyní. Zejména proto, že jsou mi jedno FPS (beru vše nad 40), protože se hlavně kochám v offline.

Ale jsem magor, co se zobrazování lítavý simulace týče, chci to nejlepší. I kdyby na chlast nebylo ; )


Cibule pokud jdeš do celé sestavy, tak už rovnou zvaž kombinaci s RTX3080
Aktuálně jsou nějaky skladovky na Alza a TSBohemii (Alfě).
 
310_cibule
Vím, viděl jsem. Ale rozdíl mezi 3070 a 3080 dělá v ceně skok o 28 tisíc. A to je zu viel.
"Máte právo říkat cokoli. ... Právo být na veřejnosti za hlupáka je u nás garantováno ústavou. Ale právo něco vyslovit nedělá z toho výroku pravdu. Pravda se prokazuje nebo vyvrací porovnáním s fakty. Kdo tenhle princip nerespektuje, s tím je těžká řeč. Všichni smíme takovou diskusi odmítnout. To není zbabělost ani povýšenost, to je jen rozumné hospodaření se silami a časem."
 
magot
Ale Chroustall jede s 3070 s 8GB VRAM a nějak si nestěžoval .. a nastavení detailů v DCS měl podobné jako u mne na 3090 ..
 
310_cibule
Hot_Dog napsal:
Nastavení je o tom, že jedu 60Hz mod Reverbu s rozlišenim cca 2600x2600x2. Dnes později až budu na hernim kompu sem pošlu printscreen nastavení ve hře, ve kterym mi to v 99,9% těch 60fps udrží. Pro představu zhruba 4xFXAA, mraky medium, preset medium, zrcátka low, odlesky low, dohlednost 150km... Prostě takovej (možná malinko horší) střed...


Dej, pls.

U mě to není jen o grafice (i když taky), ale i o procáku a ramce (i7-4790K a DDD3). Už to holt chce změnu.
"Máte právo říkat cokoli. ... Právo být na veřejnosti za hlupáka je u nás garantováno ústavou. Ale právo něco vyslovit nedělá z toho výroku pravdu. Pravda se prokazuje nebo vyvrací porovnáním s fakty. Kdo tenhle princip nerespektuje, s tím je těžká řeč. Všichni smíme takovou diskusi odmítnout. To není zbabělost ani povýšenost, to je jen rozumné hospodaření se silami a časem."
 
Hot_Dog
Tady: https://1iq.cz/im.../J77kB.bmp

Jak sem psal, k tomu 60Hz a 2600x2600 rozlišení. I na mapě BodenPlatte s hodně mraky to online udrží těch 60fps vždy. Tam to ale GPU využívá na cca 80 - 100%, takže sem celkem na limitu. Možná pude ještě něco někde trochu přidat v nastavení, časem vyzkouším. Na jiných mapách a bez mraků je využití GPU třeba kolem 60%, takže tam je pak větší rezerva, ale musel bych přenastavovat pokaždý podle mapy...
 
310_cibule
Dík, vyzkouším. Ale mám to hodně podobné (akorát bez trávy, myslím té, co roste všude kolem ; )
"Máte právo říkat cokoli. ... Právo být na veřejnosti za hlupáka je u nás garantováno ústavou. Ale právo něco vyslovit nedělá z toho výroku pravdu. Pravda se prokazuje nebo vyvrací porovnáním s fakty. Kdo tenhle princip nerespektuje, s tím je těžká řeč. Všichni smíme takovou diskusi odmítnout. To není zbabělost ani povýšenost, to je jen rozumné hospodaření se silami a časem."
 
Hot_Dog
Tak na tý tvý 2070tce to určitě bude o něco horší... Těch 60fps by to při tomhle nastavení ale mělo dát na jinejch mapách a/nebo bez mraků... Důležitý pro plynulost ale je těch 60Hz opravdu nastavit...

Hrát 60fps na 90Hz v G2 absolutně nejde... A to mě trochu štve, protože v reverbu G1 to bylo naprosto v pohodě...
Upravil/a Hot_Dog dne 30-04-2021 12:54
 
310_cibule
Mně stačí 40, když není specka a jen se kochám. A až bude specka, tak si VR asi sundám. Moc si to v bombru neumím představit.
"Máte právo říkat cokoli. ... Právo být na veřejnosti za hlupáka je u nás garantováno ústavou. Ale právo něco vyslovit nedělá z toho výroku pravdu. Pravda se prokazuje nebo vyvrací porovnáním s fakty. Kdo tenhle princip nerespektuje, s tím je těžká řeč. Všichni smíme takovou diskusi odmítnout. To není zbabělost ani povýšenost, to je jen rozumné hospodaření se silami a časem."
 
Shadowdeath
Tapi napsal:

To znamená, že mi timing neustále frekventovaně kolísal z rozumných 12-14 ms na 18-20 ms. Prostě nahoru a dolů několikrát za sekundu. V další článku ukážu, jak to vypadalo v grafu. Prostě karta měla plnou VRAM a neměla konstantní rychlý a plynulý přísun dat, tak "čekala". Nejprve jsem myslel, že čeká na CPU, ale ukázalo se že tomu tak není. Na vině byla právě plná VRAM. P.S. Upravil jsem to v článku, aby to bylo srozumitelnější..


Takove chovani jsem zpozoroval take.. ale na Radeonu.. pomohl downgrade ovladacu. Nevim jestli, za to muze primo AMD nebo Microsoft (jelikoz jsem si vsiml, ze se mne zmenila ikonka WMR, tak asi doslo k nejakemu updatu). Tak je otazka, zda to nemuze byt u nvidia podobne a tva verze ovladacu si nesedla s updatovanym WMR..
Ale moc jsem se v tom nerypal.. jen jsem vedel, ze v posledni dobe jsem upgradoval ovladace a pravdepodobne doslo i nejakemu updatu WMR, tak jsem zkusil dat starsi ovladace Grafiky a spravilo se to, ale presne priciny jsem nehledal.
"Když umřeš, tak o tom nevíš, ale pro ostatní je to těžké. To samé platí, když jsi debil." ~ autor neznámý
 
Hot_Dog
Hot_Dog napsal:

Hrát 60fps na 90Hz v G2 absolutně nejde... A to mě trochu štve, protože v reverbu G1 to bylo naprosto v pohodě...


Fuči, tys měl taky G1 i G2, pozoroval si ten rozdíl taky? U G1 když spadli FPSka pod hodnotu Hz, tak to tak nějak šlo. U G2 jakmile to spadne pod hodnotu Hz, tak je to naprosto nehratelný...
 
magot
Hot_Dog napsal:

Tak na tý tvý 2070tce to určitě bude o něco horší... Těch 60fps by to při tomhle nastavení ale mělo dát na jinejch mapách a/nebo bez mraků... Důležitý pro plynulost ale je těch 60Hz opravdu nastavit...

Hrát 60fps na 90Hz v G2 absolutně nejde... A to mě trochu štve, protože v reverbu G1 to bylo naprosto v pohodě...

Hrál jsem to u Cibuleho tzn. pod jeho 2070, měl nastaveno 90Hz a těch + - 45 FPS in game v BOXu a bylo to cajk.

Můžou v tom dělat bordel různý ovladače gpu, mizerný monitory, mizerný desky s ještě mizernějšíma ovladačema chipsetu, je to ruleta jak v las vegas
 
Hot_Dog
magot napsal:
Hrál jsem to u Cibuleho tzn. pod jeho 2070, měl nastaveno 90Hz a těch + - 45 FPS in game v BOXu a bylo to cajk.


No, přesně tenhle pocit sem měl u G1 - 45fps bylo "skoro" v pohodě. Jenže ted sem koupil G2 a naprosto to nejde hrát ani při 85fps. Je ale pravda, že sem mezitím vyměnil počítač... I7-4930K >> Rzyen 5800X. Vzhledem k tomu, že Cibule má G2, tak to teda v tom případě vypadá spíš na rozdíl v PC než na rozdíl G1 vs. G2. Což nám mimochodem Cibule osvětlí, až mu přijde ten jeho nový PCŠklebící se
 
Hot_Dog
Teď mě napadlo, Cibule, používáš SteamVR beta nebo non-beta verzi??? To je totiž rozdíl, na tom starym kompu sem měl zapnutou beta verzi a tady mám non-beta...
 
310_cibule
Myslím, že mám non-beta verzi. Ale teď to pár dní nebudu moci ověřit.
"Máte právo říkat cokoli. ... Právo být na veřejnosti za hlupáka je u nás garantováno ústavou. Ale právo něco vyslovit nedělá z toho výroku pravdu. Pravda se prokazuje nebo vyvrací porovnáním s fakty. Kdo tenhle princip nerespektuje, s tím je těžká řeč. Všichni smíme takovou diskusi odmítnout. To není zbabělost ani povýšenost, to je jen rozumné hospodaření se silami a časem."
 
Shadowdeath
Hot_Dog napsal:

magot napsal:
Hrál jsem to u Cibuleho tzn. pod jeho 2070, měl nastaveno 90Hz a těch + - 45 FPS in game v BOXu a bylo to cajk.


No, přesně tenhle pocit sem měl u G1 - 45fps bylo "skoro" v pohodě. Jenže ted sem koupil G2 a naprosto to nejde hrát ani při 85fps. Je ale pravda, že sem mezitím vyměnil počítač... I7-4930K >> Rzyen 5800X. Vzhledem k tomu, že Cibule má G2, tak to teda v tom případě vypadá spíš na rozdíl v PC než na rozdíl G1 vs. G2. Což nám mimochodem Cibule osvětlí, až mu přijde ten jeho nový PCŠklebící se


U me:
- Alyx na 45fps v pohode
- Dirt Rally 2.0 cokoliv pod 90Hz nehratelne (zkousel jsem i 60Hz mod, nebo reprojekci na 45fps)
- BOX nebo DSC, kdyz letim nad krajinou a kocham se, tak je i 45fps v pohode. V souboji nebo pri nejake akrobacii nad mestem, velky spatny :-)

Pouzivam SteamVR beta a Ryzen 5600X. Takze spolecny jmenovatel by byl... Jenomze, od doby co jsem si poridil 144Hz, tak je pro me malo i tech 60Hz/fps na normalnim monitoru.. takze to muze byt i hodne o "zvyku".
"Když umřeš, tak o tom nevíš, ale pro ostatní je to těžké. To samé platí, když jsi debil." ~ autor neznámý
 
Tapi
magot napsal:

Ale Chroustall jede s 3070 s 8GB VRAM a nějak si nestěžoval .. a nastavení detailů v DCS měl podobné jako u mne na 3090 ..


JJ, vím, že jste to zmiňovali na Discordu a věřím tomu. Ono je to v PC vše provázané, Chroustal má výrazně výkonnější CPU a rychlejší RAM. U sebe vím najistotu, že pomůže, když zmírním nálož na VRAM, tak to pak jede všechno pěkně... VRAM se krmí daty od CPU přes RAM, takže to může být u mne ten problém. Když ji potřebuj krmit moc, tak to sestava jako celek přestane stíhat.... Takže když snížím nálož na VRAM, začne to být OK. Uvidím, až budu mít nový CPU+ MB + RAM, tak pak zase poreferuju...
WARBIRDS-BLOG.CZ
http://www.warbir...
 
Tapi
Shadowdeath napsal:

Tapi napsal:

To znamená, že mi timing neustále frekventovaně kolísal z rozumných 12-14 ms na 18-20 ms. Prostě nahoru a dolů několikrát za sekundu. V další článku ukážu, jak to vypadalo v grafu. Prostě karta měla plnou VRAM a neměla konstantní rychlý a plynulý přísun dat, tak "čekala". Nejprve jsem myslel, že čeká na CPU, ale ukázalo se že tomu tak není. Na vině byla právě plná VRAM. P.S. Upravil jsem to v článku, aby to bylo srozumitelnější..


Takove chovani jsem zpozoroval take.. ale na Radeonu.. pomohl downgrade ovladacu. Nevim jestli, za to muze primo AMD nebo Microsoft (jelikoz jsem si vsiml, ze se mne zmenila ikonka WMR, tak asi doslo k nejakemu updatu). Tak je otazka, zda to nemuze byt u nvidia podobne a tva verze ovladacu si nesedla s updatovanym WMR..
Ale moc jsem se v tom nerypal.. jen jsem vedel, ze v posledni dobe jsem upgradoval ovladace a pravdepodobne doslo i nejakemu updatu WMR, tak jsem zkusil dat starsi ovladace Grafiky a spravilo se to, ale presne priciny jsem nehledal.


Já samozřejmě vyzkoušel několik druhů starších GeForce ovladačů, ale beze změny na výkon... Ale souhlasím, že k tomu může přispívat i špatná komunikace mezi ovladači. Je tu příliš mnoho proměnných, které utváří celkový výkon. Na jistotu nelze nic tvrdit a každá sestava se žel chová trošku jinak...
WARBIRDS-BLOG.CZ
http://www.warbir...
 
Shadowdeath
Jedno zajimave video.. neni tedy primo o VR a abych Vam usertil cas -> Proste neni grafika, ktera by to utahla bez kompromisu Šklebící se
YouTube Video



"Když umřeš, tak o tom nevíš, ale pro ostatní je to těžké. To samé platí, když jsi debil." ~ autor neznámý
 
Přejít na fórum:
Přihlášení
Jméno

Heslo



Nejste pilotem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
TeamSpeak3
cr597.teamspeak3.com:9254
Heslo: net

Rychlovka
Pro přidání zprávy se musíte přihlásit.

16-04-2024 11:52
To jsou Jaromíre defekty z realtime anti-anti-ads google teroru. Chyba není na tvém přijímači. Už před 3 rokama jsem Chrome definitivně odinstaloval a přešel opět po 20 letech na FF

12-04-2024 16:25
Pořídil jsem si Arctic Liquid Freezer III 360. Poměr cena/výkon asi nepřekonatelný. Uchladilo to 300W po dobu 10 minut.

07-04-2024 21:31
Taky vám v prohlížeči Chrome vyskakují artefakty?

19-03-2024 14:59
Mrknutí

16-02-2024 16:54
1stCL .. forever :-)

15-02-2024 13:46
Chtěl jsem tu napsat výborný fór o České poště, ale mám obavu, že by vám to nedošlo.

02-02-2024 12:17
Nj, na rozdíl ode dneška tehdá ještě nešetřili.

29-01-2024 14:14
Dej vzorek.

29-01-2024 13:41
Rád bych tu napsal pár chemických vtipů, ale bojím se reakcí...

29-01-2024 12:29
Phantom bolševické promo Úsměv https://youtu.be/.
..

34,721,416 návštěv